(Gandrīz) 24h Helsinkos

(Gandrīz) 24h Helsinkos

Šis nu oficiāli bija mūsu pirmais ceļojums divatā – bez bērna. Tiesa, tā ilgums bija precīzi 24 h, tādēļ satraukšanās par to, kā visi 3 no mums jutīsies pirmoreiz tik ilgi šķirti, bija samazināti līdz minimumam.

Ceļojuma mērķis bija Moriseja koncerts. Par viņa performanci presei gan ir dažādi viedokļi, jo savu koncertu ietvaros, tai skaitā šī, viņš diez gan agresīvi sludina vegānismu. Bet ne par to ir stāsts, jo tas bija lielisks. Kā jau pirms jebkura brauciena, arī pirms tik īsa kā šis, vienmēr obligāti atlasu vairākas potenciālās ēstuves, uz kurām doties paēst, jo uz dullo to nekad nemēdzam darīt. Sevišķi jau tādā pilsētā kā Helsinki, kurai pēdējos gados piedēvē izcilu kulinārijas attīstību, tāpēc vēlme izbaudīt pēc iespējas vairāk Helsinku gastronomiju tajās pāris brīvajās ceļojuma stundās ir liela. Tādēļ pirms “check in” viesnīcā ilgi tur nekavējamies, bet steidzamies uz vietējo kafijas grauzdētavu – kafejnīcu:

Pirmajā brīdī šķiet, ka te nu viss ir pārbāzts un vietu, kur piesēst nedabūsim. Tomēr viesmīlis sola, ka pie vietas tiksim. Kamēr izstāvam rindu, viņš veiksmīgi pierunājis kādu vīrieti, kurš jau savu kafiju izdzēris, doties prom un atbrīvot vietu mums. Saprotu, ka te nav pieklājīgi pēc paēšanas vēl ilgi kavēties sarunās pie tukša galda. Pasūtām capuccinno un katrs pa tradicionālā graudu maizē “ietērptam” sendvičam – man ar lasi, Tomam ar sālītu ziemeļbriedi. Tradicionāli, vienkārši, bet ar labām izejvielām un gardi. Kopā samaksājam ap 25 eur. Labprāt te atgrieztos, ja būtu laiks.

 

Pirms koncerta vēl paspējam nedaudz pastaigāties un atrodam pāris interesantus apģērbu veikalus:

  • MONKI    – hipsterīgi apģērbi, labas cenas – tieku arī pie mēteļa)
  • MINNA PARIKA   – superīgas kurpes, kedas ar zaķu ausīm utt.
    IMG_4753          IMG_4754

Uzbraucam panorāmas ratā. Man bail, Tomam smieklīgi. 12 eur par personu.

Pēc koncerta atpakaļ centrā nokļūstam ap 22 un secinām, ka diez vai normāli pavakariņot vēl kur dabūsim (vakariņas krogā vai kebabnīcā nebija mūsu mērķis). Tomēr riskējam ieiet vietā, kuru ļoti vēlējos apmeklēt: A21 DININGIeejot iekšā jau ir neliels “wow” par dzīvo uguni uz galdiem, tomēr viesmīlis aicina labāk nākt rīt (ja vien būtu tāda iespēja…:) un iesaka doties uz turpat blakus ielā esošo, viņiem piederošo, kokteiļu bāru. Domāts, darīts – un labi, ka tā. Nogaršojām fantastiskus kokteiļus, kam pievienotas dažādas vietējās izejvielas, piemēram, lāceņu džems.

IMG_4793           IMG_4791

 

A21 regulāri organizē arī kokteiļu meistarklases un degustācijas. Viņi paši saka, ka “cenšas attīstīt kokteiļu pagatavošanas nākotni neaizmirstot to kultūru”. Ja pareizi atceros, viens kokteilis maksā 15 eur, bet tie bija katra eiro vērti!
Ātri vien mūsu ceļojums ar nelielu kokteiļu degustāciju jau gandrīz bija beidzies, jo ar agru rīta reisu devāmies mājās pie Everta :)
P.S. Uz Helsinkiem braucām 2014. gada 15. novembrī.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Randiņš Helsinkos | Viens + Viens - […] Helsinku apmeklējuma iemesls bija Moriseja koncerts kādā vēsā novembra dienā (izrādās, pat blogā esmu rakstījusi). Tolaik tas bija mūsu…

Komentē