Ciemos pie “Annas Pannas”

Ciemos pie “Annas Pannas”

Ar “Annu Pannu” jeb īstajā vārdā – Annu Birmani es mācījos vienā skolā ļoti ilgu laiku. Viņa mācījās klasi zemāk un mēs dziedājām kopā skolas korī. Toreiz man nebija ne jausmas, ka viņa jebkādā veidā ir saistīta ar kūkām, taču tas nav brīnums, jo, kā izrādās, arī viņai pašai nebija ne jausmas  – tikai pirms 4 gadiem viņa aktīvāk sāka darboties šajā jomā.

Laikam ejot tomēr ir sanācis tā, ka Annas vārds ir zināms daudziem un asociējās tieši ar kūkām un citiem saldumiem. Arī es, tiklīdz kāds vēlas pasūtīt macaroonus, kapkeikus, kāzu, dzimšanas dienas vai citas kūkas, iesaku vērsties pie Annas. Šobrīd gan es teikšu – labāk ļaujam viņai atpūsties, jo Anna nākamnedēļ plāno pabeigt kūku (un ne tikai) bildēšanas maratonu savai jaunajai grāmatai, kuru veikalu plauktos ceram sagaidīt vasarā. Sekojot līdzi viņai instagram var nojaust, ka rezultāts būs vairāk kā labs. Katru reizi ieraugot kādu no grāmatai gatavotajām kūkām u.c., tā vien gribas to visu apēst! Tā kā gaidām grāmatu, kas solās būt ļoti bagātīga un salda saturā :).

Vakar man beidzot bija iespēja paviesoties Annas vadītajā macaroonu meistarklasē. Tiešām neticami, ka līdz šim vēl to nebija sanācis izdarīt, jo Anna pati esot saskaitījusi, ka viņas macaroonu meistarklasē viesojušies jau aptuveni 3000 cilvēku. Bet cilvēki turpina nākt un nāk, kas priecē. Viņas darbnīcā klusajā centrā šad tad notiek arī cake – pop un kapkeiku meistarklases.

Meistarklase norita patīkamā un neformālā gaisotnē – nav jau brīnums, jo man kompāniju sastādīja Linda no Lindasvirtuve.lv, Līga no happywhispers.lv un arī Līgas deviņgadīgā meita un… divas pudeles vīna :)). Pēc Annas norādījumiem gatavot macaroonus šķita, ka nemaz tik sarežģīti nav. Līdz šim to biju mēģinājusi divas reizes. Pirmā bija katastrofāla, bet toreiz es neko daudz par tiem vispār nesapratu. Otrā bija jau labāka, tomēr baudāma bija tikai garša, ne izskats. Šorīt apēdot vēl pēdējos no vakardienas palikušos macaroonus es secināju, ka tie ir izdevušies daudz labāk nekā tie bija manās ekspektācijās. Anna minēja, ka pie viņas  macaroonus cepuši gan drosmīgi vīrieši, gan mazas meitenes, gan vairākas māmiņas ar mazuļiem – tā kā tas ir pa spēkam visiem – ja vien klausa norādījumiem! :)

Processed with VSCOcam with c1 preset

image3-6

Processed with VSCOcam with c1 preset

Manuprāt, gatavošanas meistarklases ir lielisks veids kā labi un kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar draugiem, ģimeni vai darba kolēģiem. Un, lai arī šķiet, ka kaut ko pagatavot varētu būt sarežģīti, tiklīdz to sāc darīt un ir kāds, kas blakus pamāca – kas un kā, viss sarežģītais pēkšņi kļūst vienkāršs. Pie Annas vari uzzināt ne tikai viņas īpašo macaroonu recepti (pie kuras viņa ir nonākusi pēc neskaitāmiem mēģinājumiem), bet arī pašu svarīgāko – visus knifiņus, kas tad palīdz nonākt pie labākā gala rezultāta – ka vislabākās olas macarooniem ir lauku olas (tiešām nevajag censties izmantot citas!), kurā brīdī ir jābeidz kult olas baltums, cik reizes ir jāsamaisa mīkla utt.. Sekojot receptēm grāmatās, tomēr ir grūtāk to visu izdarīt, ja nav iepriekšējas pieredzes, jo kā mēs vakar secinājām – macaroonu cepšana ir kulinārijas māksla un ķīmija vienlaikus. Tas vien, kā macarooni krāsnī lēnām “paceļas” – ir tik skaisti!

Annas macaroonu recepti vari izlasīt piegalda.lv , bet receptes pildījumiem – annapanna.lv.

Lai uzzinātu par aktuālām meistarklasēm, seko līdzi “Annas Pannas” lapai Facebook.

Komentē