Eksperiments – Ko neēd tavs bērns?!

Eksperiments – Ko neēd tavs bērns?!

Ir pierasts domāt, ka bērni ir diez gan izvēlīgi ēdāji. Par savējo varētu teikt, ka šobrīd, ja viņš grib ēst, tad ēd pārsvarā visu (ja ēdienam ir piemērota struktūra). Vienīgi ne pikantus ēdienus, arī plikas salātlapas neēdīs. Kā arī – esmu ievērojusi, ka viņš pēdējā laikā vairs nav gatavs apēst, piemēram, vienkārši tvaicētu burkānu, tomēr krāsnī ceptu saldo kartupeli (kurš  cepts kokosriekstu eļļā un apvārtīts polentā) gan apēdīs labprāt. Man šķiet, ka viņš nu jau ir pieradis pie lielākas garšu bagātības. Nenoliegšu, ka viņam ārprātīgi garšo vītinātas desas un arī no vecmāmiņas atnestā šokolādes sieriņa viņš noteikti neatteiksies…

BET esmu diez gan droša, ka katram bērnam ir kaut kas tāds, ko viņš neēd. Es gan nedomāju, ka par visām varītēm tas uzreiz jācenšas viņam iemānīt. Tā nav problēma, ja bērns neēd 3 dārzeņus no 20. Tomēr, ja neēd visus, tad tomēr vajadzētu padomāt, kā nodrošināt viņam veselīgās uzturvielas.

Man ir plāns. Vēlos noskaidrot, ko nelabprāt ēd jūsu bērni un pamēģināt šos produktus pārvērst un pagatavot tā, lai viņi, iespējams, apēstu tos ar lielāko baudu. Piebildīšu, ka es šobrīd runāju par pašiem mazākajiem ēdājiem, jo Evertam ir tikai gads un 7 mēneši. Man ir grūti spriest, kā vēlas ēst bērni, kuriem ir jau, piemēram, pieci gadi. Bet pamēģināt jau var.

Lai palīdzētu man īstenot šo “eksperimentu”, lūdzu, komentāros uzrakstīt:

KO NEĒD TAVS BĒRNS? (Bet ko Tu gribētu, lai viņš ēd?)

Pēc svētkiem atbildes apkopošu un tad jau varēs rīkoties tālāk. Mans plāns nav tikai publicēt receptes. Es noteikti iesaistīšu vairākus mazos ēdājus arī to degustēšanā.

 

Lai jums visiem skasitas Lieldienas!!!

FOTO: parentdish.com

22 komentāri

 1. Avatar

  Mana meita (nu jau 4,5 gadi) nekad neēd tomātus. Pieļauju, ka pati esmu vainīga, jo, esot stāvoklī dienā pa 4 gab. tādus apēdu! Bet vasarās tie tik smaržīgi un gardi! :) Un vēl neēd graudaugus (grūbas, rīsus, kuskusu….).

  Atbildēt
 2. Avatar

  Varu teikt- cik bērnu, tik variantu, pat vienā ģimenē un pie viena galda.
  Dēls 2 gadi – neēd visādas lapas-salātus, kāpostus,arī zirņi un pupas tiek izlasītas ,ja var tos redzēt. Biezeņzupās ēd visu:-)
  Meita 5 gadi – ēd pilnīgi visu. Teiciens- “Tēti, nopērc man lasi( nevis končas)!” jau kļuvis par folkloru, kad kāds jautā, ko vēlas no veikala:-))
  Meita 15 gadi – neēd gandrīz nekādu gaļu un neko sajauktu. Gurķis atsevišķi un krējums atsevišķi, bet ne gurķi ar krējumu. Nedod dievs griķi uz šīvja saskarsies ar salātiem:-) Un tā tas ir no agras bērnības.
  Lielie, kam pāri 20- dēls ļoti izvēlīgs, ēd tikai ierastas, tradicionālas lietas, meita-ēd visu un labprāt eksperimentē ar jaunām garšām.
  Gribētos teikt, ka puikas ir izvēlīgāki, bet tomēr nevaru tā teikt.

  Atbildēt
 3. Avatar

  Grēta ir reāls visēdājs, bet ziedkāpostus boikotē kopš mazotnes. Vienīgi biešu zupā vārītus var apēst, bet tā – izlasa no jebkura ēdiena.

  Atbildēt
 4. Avatar

  Mans dēls ir par pusgadu vecāks, tātad ēdienkartē lielu atšķirību (starp drīkst/nedrīkst vecuma dēļ) nav. Bet mūsu mājā ir problēma ar dārzeņiem – labprāt apēdīs kartupeļus un burkānus, bet pārējiem pat virsū neskatīsies, ja vien nebūs pagatavoti biezzupā. Un šajā kategorijā ietilpst visi pārējie šobrīd lielveikalos pieejamie dārzeņi.
  Un otra problēma – tie paši dārzeņi tikai svaigā veidā salātos, arī neēd. Pat, ja pierunājam pagaršot, ēdiens tiek izspļauts. Ir kādi ieteikumi? ;)

  Atbildēt
 5. Avatar

  Maniem dvīņiem šobrīd ir gads un 9 mēneši. Abi neēd kartupeļus, ne vārītus, ne biezeni, dažreiz apēd kādu kartupeli no zupas. No ķiršutomātiem izsūc tikai šķidrumu. Negaršo biezpiens, bet ēd biezpiena plācenīšus.
  Svaigs gurķis arī negaršo.

  Atbildēt
  • Avatar

   Ak, un ir vēl kāds 1.9 gadus vecs bērnelis, kas nīst kartupeļus jebkādā veidā. :D

   Atbildēt
 6. Avatar

  Gads un 8 mēneši. negrib ēst gaļu.ēd tikai cūkgaļu plovā un reizēm frikadeļu zupā.citādi nekā. Ar pārējo,šķiet,ka nav problēmu

  Atbildēt
 7. Avatar

  Man vieglāk uzskaitīt,ko meita ēd- makaronus,žāvētas plūmes,pienu,maizi ar sviestu,garneles,zemenes,pankūkas,jogurts,bannāns. Ļoti daudzko viņa need-kartupeļi,griķi,rīsi,dārzeņi,daudz augļu,biezpiens .

  Atbildēt
 8. Avatar

  Meitai 2 gadi un 5 mēneši. Jau kopš pašiem pirmssākumiem neēd biezpienu plikā veidā (ēd citādi – plācenīšus vai blenderētu ar bezpiedevu jogurtu un spinātiem); negaršo ola – ne vārīta, ne omletē. Un pēdējā laika aktuālā nepatika ir pret putrām – ēd tikai griķus; auzu pārslas vien piena zupu veidā. Jo vairāk garšīgāku/dažādāku lietu pagaršo, jo mazāk gribas atgriezties pie “parastām” garšām. :) Lai gan.. droši vien pat mannā putru ēstu, ja olīvas dotu klāt!

  Atbildēt
 9. Avatar

  Manai meitiņai ir gads un 3 mēneši un negrib ēst dārzeņus. Nekādus! Esmu mēģinājusi visādi – gan sablenderēt, gan gabaliņos. Tvaicēju, vārīju, cepu…nu nekādi!

  Atbildēt
 10. Avatar

  Jēkabam 4 gadi neēd salātlapas, pilnīgi nekādas, jo līpot pie mēles..agrāk arī zaļiņus nevarēja apēst, bet ar šo lietu nu jau esam tikuši galā..bet ar tiem salātiem būtu labi sadraudzēties..

  Atbildēt
  • Avatar

   Maziem bērniem ir reāla nepatika, ja kaut kas līp pie mēles. Salātu lapas un visādi zaļumi (dilles, loki) pielīp pie mēles un tos nevar dabūt lejā. Tamdēļ arī neēd. Bet nu var jau sablenderēt smūtiju. Tad sasūc visu. :)

   Atbildēt
 11. Avatar

  Tas bija domāts- zaļumiņus-dilles, lokus utt

  Atbildēt
 12. Avatar

  Valriekstus tīrā veidā neēd.
  Man ir gandrīz trīs gadus jauns bērns.

  Atbildēt
 13. Avatar

  Mana 9 mēnešu jaunā jaunkundze nekad nav īsti mīlējusi puķkāpostu. Reiz savārīju kopā ar bietēm biezzupā un “aizgāja” :)

  Atbildēt
 14. Avatar

  zivis, jūras veltes un sēnes. nav gan tā, ka mani tas uztrauktu, bet varbūt ir kādi superieteikumi kā šos produktus padarīt bērnam ēdamākus? Bērnam 9 gadi :)

  Atbildēt
 15. Avatar

  Mans 1g 7m jaunais kundziņš neēd rupji runājot gandrīz neko :( Vieglāk būtu uzskaitīt ko ēd-maize, makaroni (bez peidevām), rīsi(bez piedevām), kartupeļu pankūkas,vārīti kartupeļi, auzu pārslu putra, tomāti, gurķi, paprika, āboli un banāni. Tiklīdz makaroniem vai rīsiem kas tiek pievienots tā neēd, tāpat ar šiem dažiem dārzeņeim-tikai svaigus. Galvenais par ko mūs ārsts “pabar” ir gaļas un biezpiena,piena produktu neēšana. Visu veidu gaļa, visos man zināmos veidos viņam nav pa prātam.

  Atbildēt
 16. Avatar

  Šis man savā veidā ir “sāpīgs” temats, jo kad mazo gaidīju, jau izsapņoju, kā viņu barošu, kādus ēšanas paradumus ierādīšu, kā blenderēšu kefīru ar augļiem un ogām saldo jogurtu vietā utt. Nekā. :) Instagramā sekojot Jums, kā arī lasot lepetitpot.lv es priecājos un apbrīnoju, kādi mazuļi var būt gurmāni un ēst tik daudz un dažādus produktus.:)
  Nekad manai dāmai (2.5 gadi) nav garšojuši ne bērnu biezeņi (ne veikala, ne pašgatavotie), ne biezsulas, ne jebkāda cita veida sulas. Nedzer un neēd skābpiena produktus (tikai termiski apstrādājot – kā, piem., pankūkās, ēd), arī sieru, sviestu, nekādas mērces. To, ko ēd, arī tikai tīrā, veselā un saprotamā veidā. :)

  Bet, ja pārstāj gausties :D, jo galu galā nav nemaz tik sliktu, un pievēršas tēmai – tas, ko es gribētu, lai mana dāma ēd (nu vismaz pagaršo) ir ogas (vairāk domājot par vitamīniem, kas ir tajās).

  Atbildēt
 17. Avatar

  Es jau izteicos pie iepriekšējā raksta. Bet man prieks, ka mans jautājums deva iedvesmu šādai diskusijai! :)

  Atbildēt
 18. Avatar

  Mana meita 1.4g neēd brokoļus,kā arī visu,kur jūtās kāda saldāka garša..viss bez piedevām..putra jāvāra ūdenī,mēģināju kokosriekstu pienā-neēd,bio lakto tikai bez piedevām,biezpiens bez piejaukumiem un tt..viss tīrā veidā :)

  Atbildēt
 19. Avatar

  Vienīgais, kas ātri nāk prātā ir: neēd ogas. Nepatīk arī košu krāsu ēdieni, tie paši smūtiji.

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Vēlo brokastu “smūtijs” | Viens + Viens - […] vai tas garšotu arī biezpiena neēdājiem? (Jo cik saprotu pēc komentāriem pie raksta  “Ko neēd jūsu bērns?”, vairākiem bērniem…
 2. Ko neēd tavs bērns – apkopojums | Viens + Viens - […] Pagājušajā nedēļā es, intereses vadīta, uzdevu jums jautājumu: ko neēd tavs bērns? […]

Komentē