Mazā Mula

Mazā Mula

Vakardien bija viena no tām dienām, kad uzaicinājumi uz pasākumiem bija tik daudz, ka diemžēl uz visiem nebija iespējams paspēt. Tikai šorīt atcerējos, ka bija taču jāierodas arī uz grāmatas “Klusā daba kopā ar mazo Mulu” atvēršanas svētkiem. Nu nekas, tāpat vēlējos jums pastāstīt par mazās Mulas grāmatu sēriju.

Īsumā, “Mazā Mula pēta” ir mākslas grāmatu sērija, kas radīta, lai bērniem saprotamā veidā iepazīstinātu viņus ar dažādiem mākslas darbiem. Grāmatās tiek atspoguļoti mākslas darbi un notiek iepazīšanās ar to saturu, tehniku un autoriem. Mulas grāmatās uzsvars ir tieši uz latviešu māksliniekiem un viņu darbiem. Pie katra mākslas darba ir arī dažādi uzdevumi un bērni kopā ar vecākiem tiek aicināti analizēt gleznu saturu atbildot uz jautājumiem, minēt krustvārdu mīklas, zīmēt paši u.tml. Grāmatas beigās arī atrodamas visu mākslinieku īsas biogrāfijas. Katrai grāmatai par Mulu ir sava tēma. Līdz šim izdotas grāmatas:

  •  “Mula un portrets”
  • “Ainava kopā ar mazo Mulu”
  • “Dzīvnieki mākslas darbos”
  • “Klusā daba kopā ar mazo Mulu”

Mula_Dzivnieki-vaks Mula-un-portr_vaks-m mula17854

Lai gan Everts teorētiski šīm grāmatiņām ir par mazu,jo tās paredzēties bērniem sākumskolas vecumā vai nedaudz pirms,  ieraudzījis, ka mājās parādījušās jaunas grāmatas, viņš šad tad tās pāršķirsta – visvairāk gan šobrīd Evertam interesē pati mazā Mula un viņas draugs – kaķis. Nezinu kāpēc, bet vienmēr, kad uz šiem tēliem paskatās – viņš smejas! Varētu domāt, ka es grāmatām esmu par vecu, bet tā kā man mākslas pasaule ir salīdzinoši sveša, arī es, ieskatoties šajās grāmatiņās, varu uzināt daudz ko jaunu.

Mulas mākslas grāmatu sērijas idejas iniciatores un literāro tekstu autores ir biedrības „DROŠI un KOŠI” pārstāves Kristīne Morozova un Inga Beitiņa. Grāmatas top sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Mūkusalas Mākslas salonu un Tukuma muzeju. Grāmatas galvenos varoņus un kopējo tēlu veido mākslinieks-ilustrators Reinis Pētersons.

Seko līdzi mazajai Mulai FACEBOOK

Komentē