“TakTil” – tausti, pēti, veido, mācies!

“TakTil” – tausti, pēti, veido, mācies!

Man vienmēr prieks par mammām, kuras ik dienu pavadot kopā ar savu mazo, nepārstāj būt radošas. Nav noslēpums, ka, kļūstot par mammu radošums mēdz kļūt vēl izteiktāks un spilgtāks un nereti tiek uzsākts lielāks vai mazāks bizness. Tad nu lūk, šodien vēlos jūs iepazīstināt ar mazās Karolīnas mammas Ullas Koziolas jaunāko lolojumu – pašas darinātajām bērnu rotaļu grāmatiņām, kas ir pirmais Ullas dibinātā zīmola “TakTil” produkts. Pajautāju Ullai arī dažus jautājumus – kas un kā.

1. Vai sen jau gatavo tādas grāmatiņas? Varbūt vēl kaut ko līdzīgu? Pastāsti, kā sāki.

Jau sen zināju, ka gribēšu pati kaut ko veidot un radīt. Laikam jau bija pienācis īstais laiks ideju realizācijai. Manai meitiņai Karolīnai bija astoņi mēneši, kad es pabeidzu augstskolu un fotoskolu. Esot mājās sapratu, ka paralēli mammas pienākumiem gribu apgūt kaut ko jaunu. Sen jau manī bija vēlme iemācīties šūt, tāpēc daudz nedomājot pieteicos šūšanas kursos “Skrodernīca”. Līdztekus apgūstot pirmās prasmes šajā jomā, pamanīju, ka manai meitai ļoti patīk rotaļāties ar dažādiem paraudziņiem, ko biju uzmeistarojusi, tad nu tos dažādi papildinot un pilnveidojot, radās pirmās grāmatiņas.


2. Kāda vecuma bērniem “TakTil” grāmatiņas domātas – skatījos, ka bildēs ir arī vecāki bērni kā Tava meitiņa. Vai grāmatas mazākiem un lielākiem bērniem kaut kā atšķiras? Vai arī tas atkarīgs no pašu vecāku un bērnu vēlmēm, kāds būs saturs?

Grāmatiņu atvērumus var veidot ļoti dažādus un ar atšķirīgu sarežģītības pakāpi. Atsevišķas lappuses piemērotas gadu vecam bērnam, savukārt citas pat sešus, septiņus vai astoņus gadu veciem bērniem. Tā kā esmu atvērta dažādām idejām un pasūtījumiem, attīstošās rotaļu grāmatas var būt gan vienkāršas – puzles, formu atpazīšana, piramīdas veidošana utt., gan stipri komplicētākas – lielumu atpazīšana, skaitīšana, balonu pūšana, pērlīšu vēršana caur šķēršļiem utt. Negribu uzspiest savu redzējumu uz grāmatas atbilstību vecumam, jo katrs vecāks vislabāk zinās, kas viņa bērnu visvairāk interesēs un aizraus, bet, ja man lūgs, neatteikšos ieteikt.


3. Vai ir kādas īpašas metodes, pēc kādām gatavo grāmatiņas? Zinu, ka esi mācījusies Valdorfskolā – varbūt Tevi radošajā procesā ir ietekmējušas Valdorfa pedagoģijas metodes?

Valdorfpedagoģijas metodika patiešām ļauj cilvēkam kļūt radošam un nepazaudēt vēlmi nepārtraukti kaut ko jaunu apgūt, paveikt, izdarīt. Es pati valdorfskolā esmu mācījusies no bērnudārza vecuma līdz 12.klases beigām, tāpēc varu izvērtēt šīs pedagoģijas devumu visas skolas gadu laikā. Skolā paralēli ierastajiem mācību priekšmetiem mums bija iespēja gan dziedāt, gan dejot, gan spēlēt orķestrī, gan gleznot, gan aust, gan veidot mozaīkas, gan grebt koku, gan kalt metālu un akmeni. Skolas gados man ir bijusi iespēja pabūt dažādos projektos un mācību braucienos Norvēģijā, Zviedrijā, Anglijā, Vācijā, Šveicē, Austrālijā un citās valstīs. Tas viss ļauj cilvēkam ieraudzīt, cik pasaule ir dažāda un interesanta. Šādā veidā es skatos uz pasauli arī tagad, tāpēc nebaidījos uzsākt kaut ko jaunu.


4. Cik saprotu taktil.lv pašlaik var pasūtīt Tevis gatavotās grāmatiņas bērniem. Vai šis ir vienīgais produkts, vai esi atvērta arī citiem piedāvājumiem? Varbūt pašai jau ir kādas ieceres?

Savu radošo darbību esmu uzsākusi ar šīm attīstošajām rotaļu grāmatiņām, bet neslēpšu, ka man ir vēl vairākas idejas, kuras tuvākajā laikā centīšos realizēt. Nākamie “TakTil” produkti aptvers plašāku vecuma diapazonu. Būs gan produkti, kas piemēroti zīdaiņiem, gan skolēniem līdz apmēram 4.klases vecumam.

Tāds, lūk, ir Ullas stāsts. Izlēmām, ka dosim iespēju arī pie kādas no grāmatiņām tikt arī jums! Kas jādara? Šī raksta komentāros līdz 7.05. 11:00 uzraksti, kam un kāpēc vēlētos grāmatiņu dāvināt. Vēl viens nosacījums – Tev jābūt “Taktil” Facebook vai Instagram sekotājam:
Facebook –TakTil
Instagram – kidstaktil

Lai veicas!

Ar “TakTil” produktiem vari iepazīties un pasūtīt tos arī mājas lapā: www.taktil.lv

66 komentāri

 1. Avatar

  Brīnišķīgs produkts. Labprāt to uzdāvinātu savai meitai Elzai.

  Atbildēt
 2. Avatar

  Es būtu ļoti laimīga iegūt šo iespēju un uzdāvināt šādu grāmatiņu savai meitiņai, maija beigās svinēsim 2 gadu jubileju.

  Atbildēt
 3. Avatar

  Es to uzdāvinātu savam jaunākajam dēliņam Miķelītim! Bet noteikti abas vecākās māsas palīdzētu brālim šo grāmatiņu izpētīt un iepazīt!

  Atbildēt
 4. Avatar

  Šo interesanto grāmatiņu labprāt uzdāvinātu savam krustdēliņam, kuram tik tikko bija otrā jubileja un kurš šobrīd aktīvi mācās jaunus vārdiņus un citus pasaules brīnumus saprast! Šķiet, ka viņam grāmatiņa varētu sagādāt dikti lielu prieku!!! ?

  Atbildēt
 5. Avatar

  superīga lieta mazajiem cilvēkiem!:)
  Kuru katru dienu nāks pasaulē draudzenes bebis un tā būtu lieliska raudzību dāvana:)

  Atbildēt
 6. Avatar

  Kolosāla ideja un izstaro mīlestību, un rūpību! Ļoti gribēti tādu savai dāmai Amandai. :)

  Atbildēt
 7. Avatar

  Pamazām taisu topošajam bēbim (dzims vasarā) pūriņu un meklēju arī attīstošas mantiņas nākotnei:) Un nemaz tā nākotne nav tik tāla, kad mazais ar prieku ķertos pie šādas grāmatiņas:)

  Atbildēt
 8. Avatar

  Ļoti skaistas un attīstošas grāmatiņas, kurās saskatāms rūpīgums un personīga pieeja bērnu rotaļlietu radīšanā. :)
  Šādu grāmatiņu dāvinātu meitiņai Lizetei 2.dzimšanas dienā.

  Atbildēt
 9. Avatar

  Tā kā esmu tālu prom no savas labākas draudzenes un viņas bērniņa, labprāt to uzdāvinātu tieši viņiem, lai abi kopā varētu čakli darboties. Viņiem noteikti patiktu! :)

  Atbildēt
 10. Avatar

  Grāmatiņu vēlētos dāvināt savam krustdēlam Mārcītim, kuram maija beigās būs divu gadu jubileja. Viņam tāpēc, ka ir ļoti liels grāmatu mīlis :)

  Atbildēt
 11. Avatar

  Grāmatiņu vēlos uzdāvinā māsas dēliņam,kurš vēl tikai nāks pasaulē. Tā kā būšu viņa krustmāte jau laicīgi ir jāsāk domāt par mazā attīstību un krustmātes pienākumu pildīšanu :)))

  Atbildēt
 12. Avatar

  Es to vēlētos uzdāvināt savam dēliņam viņa pirmajā vārda dienā, kas būs maijā.

  Atbildēt
 13. Avatar

  Es šo grāmatiņu vēlos uzdāvināt savam dēliņam. Tā viņam būtu lieliska attīstoša un izklaidējoša (it īpaši garākos vasaras pārbraucienos) dāvana.

  Atbildēt
 14. Avatar

  Šādu grāmatiņu vēlos uzdāvināt savai ziņkārīgajai meitiņai, kurai maijā paliks gadiņš :)

  Atbildēt
 15. Avatar

  Es ļoti vēlētos šo grāmatiņu uzdāvināt savam dēliņam. Viņam tik ļoti patīk kko knubināt un pētīt ar mazajiem pirktiņiem.

  Atbildēt
 16. Avatar

  Skaisto grāmatiņu dāvinātu savai meitiņai Hertai Robertai, kura pēdējā pusotra mēneša laikā svinējusi gan savu pirmo dzimšanas dienu, gan savu jau trešo vārda dienu! (: Ļoti labi derēs mūsu regulārajos pārbraucienos Rīga-Liepāja un citviet! (:

  Atbildēt
 17. Avatar

  Man apkārt ir tik daudz dažādu vecumu mazuļi, ka uzdāvinātu to atbilstošākajam bērnelim :)

  Atbildēt
 18. Avatar

  Ulla ir malacis, ka realizē savas ieceres! Labprāt dāvināšu šādu grāmatiņu savam dēliņam :)

  Atbildēt
 19. Avatar

  Labprat uzdavinatu savam mazajam delenam, un ticu, ka vins pataupitu, lai ari maza masa var parotalaties :)

  Atbildēt
 20. Avatar

  Manai meitiņai peciņai, lai var aktīvi pirkstiņi strādāt ;)

  Atbildēt
 21. Avatar

  Par šādu grāmatiņu mans mazais dēliņš, Ernests, būtu sajūsmā,tik daudz lietiņu ar ko mazajiem pirkstiņiem ķimerēties un izzināt.

  Atbildēt
 22. Avatar

  Tā kā mans puika vēl ir par jaunu, lai izbaudītu šīs grāmatiņas burvību, es to uzdāvinātu draudzenei, viņas ķipari – 4gadniece un 2gadnieks, būtu ļoti priecīgi un draudzīgi izzinātu katru tās lappusi!

  Atbildēt
 23. Avatar

  Mans mazais razbainieks gan vēl tikai tusē pa punci, bet jau jūtu, ka viņam patīk iepazīt pasauli ar taustes palīdzību, tāpēc šī grāmatiņa būs tieši laikā kā dāvana piedzimšanas svētkos. Nevaru vien sagaidīt, kad varēsim kopā iepazīt krāsas, formas un lielu mīlestību. Cerams ar šīs grāmatiņas palīdzību! :)

  Atbildēt
 24. Avatar

  Manai jaunākajai meitiņai (1,5g)

  Atbildēt
 25. Avatar

  Labprāt uzdāvinātu savai meitiņai. Zinu, ka viņa spētu novērtēt.

  Atbildēt
 26. Avatar

  Labprāt ar šo grāmatiņu iepriecinātu savu meitiņu, kas ar prieku attīstītu motoriku un atklājējas interesi!

  Atbildēt
 27. Avatar

  Ooo, nevaru iedomāties labāku dāvanu mūsu ģimenes draugu mazulei, kurai tuvojas lielā 1 gada jubileja :)

  Atbildēt
 28. Avatar

  Šo orģinālo un kreatīvo grāmatiņu uzdāvinātu angļu draugu mazajam dēlēnam Noa. Maija beigās viņi viesosies pie manis Latvijā un tā būtu vienreizēji neaizmirstama dāvana un pats labākais – īsts roku darinājums, kurā ielikta mīlestība, labas domas un sapņi.

  Atbildēt
 29. Avatar

  Es šo grāmatiņu vēlētos uzdāvināt savas māsas dvīnītēm (7mēn.). Pirmkārt, jo tā viņām būtu kā ziņa no Latvijas, jo dzīvo Beļģijā, otrkārt, grāmatu lasīšana, manuprāt, ir lielisks un vēetīgs laiks kopā ar bērniem.

  Atbildēt
 30. Avatar

  Pirms diviem mēnešiem kļuvu par mammu brīnišķīgai mazai princesītei Karolīnai. Katra diena ir kā jauns piedzīvojums vēl nezināmajā, katru dienu apgūstam ko jaunu, tieši tāpēc šī grāmatiņa liekas tik īpaša un pazīstama, bet pats galvenais-tā caur jaunām lietām, pasaules iepazīšanu izstaro tik daudz prieka! Tāpēc šo brīnišķīgo atklājumu vēlētos savai meitiņai, lai tā sagādātu viņai tik pat daudz prieka un zināšanas, kā viņa sagādā man!

  Atbildēt
 31. Avatar

  grāmatiņas tiešām ir jaukas un aizraujošas.. šada grāmatiņa patiktu gan manai meitiņai, gan dēliņam.. lai gan viņiem nav nekādi svētki tik drīz, tāpat patīk ik pa laikam viņiem sarūpēt ko jaunu un interesantu (pašas gatavotu vai pirktu).. bez māsas un brāļa cīņas gan jau neiztikt :)

  Atbildēt
 32. Avatar

  Manai pekai Kētai!

  Atbildēt
 33. Avatar

  Es būtu priecīga grāmatiņu uzdāvināt savai meitiņai Montai, jo….viņa ir ļoti ziņkārīga :)

  Atbildēt
 34. Avatar

  Šādu grāmatiņu gribëtu dāvināt savai meitai, kurai drīz būs 6 mēneši :)

  Atbildēt
 35. Avatar

  Brīniškīga ideja&grāmata!:) Veiksmi!
  Ar mīlestību to uzdāvinātu savam auklējamam puikam Henrijam, lai kopā varētu pētīt un izzināt to.

  Atbildēt
 36. Avatar

  Es to dāvinātu savam dēliņam. Domāju, viņš būtu sajūsmā, jo viņam ļoooooti patīk grāmatas. :)

  Atbildēt
 37. Avatar

  Labprāt grāmatiņu uzdāvinātu foršajai māsas meitiņai Lidijai (1,5 gads)

  Atbildēt
 38. Avatar

  Ja savā īpašumā saņemtu šo interesanto un skaisto grāmatiņu,to dāvinātu sava mazajā dēliņa tētim,jo viņam trūksts ideju kā mazo izklaidēt :D :)

  Atbildēt
 39. Avatar

  Es uzdāvātu abiem saviem dēliñiem.

  Atbildēt
 40. Avatar

  Savai mazajai, zinatkarajai pelitei! Shii nudien loooti ietu pie sirds un mazajiem pirksteljiem :)

  Atbildēt
 41. Avatar

  patīk mammai, patīk meitām.

  Atbildēt
 42. Avatar

  Labprāt šādu jauku grāmatiņu uzdāvinātu saviem bērniņiem

  Atbildēt
 43. Avatar

  Es so gramatinu uzdavinatu savai radiniecitei, kurai maija beigas naks pasaule meitina!

  Atbildēt
 44. Avatar

  Uzdāvinātu savam dēliņam 1 gada jubilejā maija beigās!

  Atbildēt
 45. Avatar

  Uzdāvinātu savam divgadīgajam dēlam vārda dienā, kas būs maija beigās.

  Atbildēt
 46. Avatar

  Ļoti skaistas grāmatiņas, kurās ieguldīts LIELS darbs! Ar lielu prieku uzdāvinātu to savai 11. mēnešus vecajai meitiņai.

  Atbildēt
 47. Avatar

  Liels paldies par blogu un dalisanos ar informaciju! Kolosālas gramatinas! Busu prieciga uzdavinat tadu savai meitinai :)

  Atbildēt
 48. Avatar

  Kam – savam puikam:) kāpēc – tuvojas pirmā dzimšanas diena un vārda diena :)

  Atbildēt
 49. Avatar

  Velos uzdavinat gramatinu savam delam, jo vinjam paslaik patik atklatl visu ko jaunu un gramatinas patik jo iipashi. Deelam 9.menesi paliek sodien :).

  Atbildēt
 50. Avatar

  Labprāt to uzdāvinātu savai meitiņai! :)

  Atbildēt
 51. Avatar

  Mans mazais pētnieks Teodors būtu sajūsmā par šo, tādēļ uzdāvinātu to viņam, lai mazajiem pirkstiņiem ir ar ko darboties :)

  Atbildēt
 52. Avatar

  Grāmatiņu uzdāvinātu saviem dēliņiem ;)

  Atbildēt
 53. Avatar

  Es gribu grāmatiņu, jo viņa izskatās TIK SUPERĪGA! Gribu uzdāvināt Sibillai, jo zinu, ka viņai nereāli patiks viņa ;]

  Atbildēt
 54. Avatar

  Iepriecinātu savu meitiņu Elzu :)

  Atbildēt
 55. Avatar

  Dāvinātu to savam dēliņam, kurš, esmu pārliecināta, to pētītu un izmēģinātu vismaz stundu no vietas!

  Atbildēt
 56. Avatar

  Man aug 8 meeneshu vecs graamatu taarpinjsh, meitinja ️Meisija noteikti noveerteetu sho forsho graamatinju :)

  Atbildēt
 57. Avatar

  Uzdāvinātu savai meitiņai vārda dienā.

  Atbildēt
 58. Avatar

  Grāmatiņa nonāktu manas meitiņas rokās,kurai dikti patīk darboties ar dažādiem attīstošajiem materiāliem.

  Atbildēt
 59. Avatar

  Grāmatiņa nonāktu manas meitiņas rokās,kura par grāmatām ir sajūsmā un tās nekad nevar būt par daudz,īpaši,ja tās ir attīstošās in bonusā var darboties.

  Atbildēt
 60. Avatar

  Meitiņai, protams, jo vēlu viņai tikai to labāko!!!

  Atbildēt
 61. Avatar

  Ar prieku uzdāvinātu dēliņam Oliveram, šo jauko grāmatiņu

  Atbildēt
 62. Avatar

  Savam mazdēliņam Maiklam,lai vieglāk pārvārēt atgriešanos Latvijā.:)

  Atbildēt
 63. Avatar

  Forši, ka Latvijā arī ko šādu tagad ražo :) Pirms kāda gada jau pavīdēja šādas grāmatiņas dažādos interneta resursos un es savam puikam uztapināju šāda tipa paklājiņu vai glezniņu, kur var darboties un mācīties pamata lietas :) http://screencast.com/t/YClIsS8DMO

  Atbildēt
 64. Avatar

  Dāvinātu grāmatu savam mazajam Emīlam.

  Atbildēt

Komentē