Everta pirmais restorāns – “Valtera restorāns”

Everta pirmais restorāns – “Valtera restorāns”

Ja pirms 5 gadiem kāds man būtu teicis, ka ar prieku apmeklēšu restorānu, kurā dominē Latvijas virtuve, es padomātu – pff.. nu nē! Pirms 5 un vairāk gadiem ar latviešu virtuvi man asociējās tikai un vienīgi LIDO – aukstā zupa, cepti kartupeļi un šašliks. Paldies Dievam un entuziastiskiem pavāriem, pēdējos gados viss ir mainījies. Improvizācijas par tēmu “Latvijas virtuve” dažādās iestādēs sastopamas arvien biežāk un kļūst arvien interesantākas, garšīgākas un kvalitatīvākas. Par to varētu rakstīt daudz un dikti, bet šoreiz tikai par vienu no vietām, kur var baudīt mūsdienīgu, garšīgu un kvalitatīvu Latvijas virtuvi. Un arī cenas, uz daudzu restorānu fona, ir demokrātiskas.

Šī vieta ir neviena cita kā “Valtera restorāns” Vecrīgā. Restorāna šefpavāru Valteru gan es, gan, iespējams, vēl kāds no jums pirmoreiz pamanīja raidījumā “Mūsdienu Latvijas garša”. Savukārt pirmoreiz kaut ko viņa gatavotu pagaršoju “Electroloux” pop up restorānā Valmieras rajonā, 2012. gadā (tas tik bija piedzīvojums :). Nepagāja ilgs laiks, kad Valters pārcēlās uz Rīgu un 2013. gada aprīlī savas duris vēra “Valtera restorāns”, piesakot sevi kā vietu, kur baudīt Latvijas produktu virtuvi. Tā šis restorāns tika pieteikts un tāds arī tas ir palicis.

“Valtera restorānā ” ir sezonāla ēdienkarte no Latvijas produktiem. Kad dzīvojām Vecrīgā, bijām te bieži viesi. Laiki mainās, dzīvesvieta un dzīves apstākļi mainās, tādēļ šobrīd šiet sanāk pabūt retāk. Tomēr ir reizes, kad kā vietu, kur ieturēt maltīti kādā svētku dienā vai tad, kad ļoti vēlamies sevi palutināt, joprojām izvēlamies “Valtera restorānu”. Ēdienkarte mūs apmierina, arī Evertam, ja palūdzam, pagatavo atsevišķu un bērna garšas kārpiņām piemērotu ēdienu. Šis patiesībā bija restorāns, uz kuru Everts devās pirmoreiz, kad vēl čučēja ratiņos. Katru reizi, kad sanāk šeit iegriezties, viesmīļi saka – re, kā Everts paaudzies. Ieradās kā bēbītis, tad visas restorāna telpas izrāpoja, tagad – izstaigā un jau māk atvērt durvis, lai izskrietu arī ārā :D.

Nerakstīšu kā restorāna kritiķis, jo neesmu tāda. Man, manam vīram un bērnam šeit garšo un patīk tas, ka te ir diez gan mierīgi (ja nenāk “pīķa stundā”). Piemēram, tāda lieta kā vīnu karte mani īpaši neinteresē. Zinu tikai, ka te var nobaudīt arī Latvijā ražotus alkoholiskos un bezalkoholiskos dzērienus. Kaut kā tā – varbūt kādreiz, kad nezini, kur uzaicināt svēttku vakariņās savu ģimeni vai draugus, vari pamēģināt “Valtera restorānu”. Man patika, kā iepriekšējā reizē Valters teica: “ir forši eksperimentēt, bet galvenais, lai tas ir arī garšīgi!”. :)

Lūk, ieskats no beidzamās reizes, kad bijām “Valtera restorānā” – ēdām siļķi, teļa gaļas tartaru, Latvijas sieru izlasi, ābolu kūku ar kumelīšu saldējumu, jēra gaļas zupu un teļa vaigus. (Viss gan nav redzams bildēs).

Processed with VSCOcam with c1 presetProcessed with VSCOcam with c1 presetProcessed with VSCOcam with c1 preset

Processed with VSCOcam with g3 presetProcessed with VSCOcam with f2 presetProcessed with VSCOcam with c1 preset

Starp citu, katru svētdienu ir īpaši izdevīgs piedāvājums – svētdienas pusdienas (12,50 EUR / pers.).

Facebook: Valtera restorāns
Twitter: ValteraResto
Instagram: ValteraResto

 

 

Trackbacks/Pingbacks

  1. Bioloģiska ēdienkarte nedēļai: svētdiena | Viens + Viens - […] svētdienā svinējām Māmiņdienu un vēlās brokastis ēdām ārpus mājas. Vienīgi Everts pabrokastoja mājās, jo viņam vienīgajam apetīte ir jau agri…
  2. Toma un Lauras subjektīvais 2015. gada “restorānu tops” | Viens + Viens - […] Eiropas biznesa partnerus vai ārzemju radus, ja viņi vēlas “kaut ko latvisku”. Šeit pirmās pusdienas ieturēja arī Everts –…

Komentē