Ietaupi kopā ar Džeimiju!

Ietaupi kopā ar Džeimiju!

Ak, mans mīļais Džeimijs. Laikam jau jāsaka, ka esmu viņa fane un, ja man kāds uzdotu klasisko jautājumu: “ar kuru slavenību tu kopā vēlētos vakariņot?”, mana atbilde būtu: Džeimijs Olivers! Gan jau šis sapnis kādreiz arī piepildīsies :).

Nule kā esmu tikusi arī pie viņa grāmatas “Save with Jamie” versijas latviešu valodā – “Ietaupām kopā ar Džeimiju”. Mūsu mājās ir daudz pavārgrāmatu, tomēr Džeimija grāmatas parasti ir tās, kuras arī visbiežāk tiek izmantotas kā iedvesmas avots ikdienišķiem ēdieniem,  jo receptes nav sarežģītas, ir ātri pagatavojamas, bet tai pat laikā ir oriģinālas un svarīgākais – rezultāts ir garšīgs!

921_1_1421684564_lrg

1076_1_1421682600_lrg

Grāmata “Ietaupām kopā ar Džeimiju” ir īpaša ar to, ka tajā ir ne tikai dievīgi garšīgas ēdienu fotogrāfijas un receptes (kaut kas uz “comfort food” pusi) , bet arī ieteikumi, kā gudri iepērkoties un atjautīgi gatavojot, var ietaupīt naudu. Džeimijs sniedz padomus, kā gūt lielāko labumu no saldētavas, kā iekārtot ledusskapi, un ko būtu vērts uzglabāt pieliekamajā. Grāmata ir pilna ar vienkāršiem un praktiskiem padomiem.

Receptes ierastajā Džeimija stilā – sātīgas, viegli pagatavojamas, interesantas un garšīgas – viņš savieno visiem pazīstamus produktus jaunās kombinācijās. Ja man ir pazudusi apetīte, zinu, ka pāršķirstot šo un citas Džeimija pavārgrāmatas, tā ātri vien atkal uzradīsies un nepaspēšu ne attapties, kad gatavošu kādu no viņa receptēm, piemēram, kraukšķīgos jēra gaļas un nūdeļu salātus, pikanto liellopa gaļas tadžinu, Cēzara salātus meksikāņu gaumē vai vēl ko citu. Džeimija mājas lapā ir publicētas arī dažas receptes no šīs grāmatas.

1081_1_1396365446_lrg

945_1_1376987446_lrg

Grāmatā “Ietaupām kopā ar Džemiju” ir vairākas nodaļas, kas veltītas katra savai tēmai / produktam: dārzeņi, vista, liellopa gaļa, cūkgaļa, jēra gaļa, zivis un augļi. Katras nodaļas sākumā ir ieteikts viens pamatēdiens un vairākas receptes, ko var gatavot tad, ja attiecīgais produkts paliek pāri. Gudri un garšīgi!

P.S. Grāmatu vari iegādāties izdevniecības “Zvaigzne ABC” veikalos.

 

FOTO: David Loftus

Komentē