Kūka bērna svētkiem!

Kūka bērna svētkiem!

Lai gan mūsu dēlu visi pazīst kā Evertu, patiesībā viņam ir arī otrs vārdiņš – Veslijs. Everti vārda dienu svin 22. augustā, bet dzimšanas diena Evertam ir 30. augustā. Jūs jau zināt, ka tad, ja svētki mēdz būt tuvu vieni otram, tos mēdz apvienot un svinēt vienā dienā. Lai mūsu dēlam tā nebūtu, izlēmām ielikt viņam arī otru vārdu – par godu mūsu ģimenes iecienītākajam kino režisoram Vesam Andersonam (pilnajā vārdā – Wesley Wales Anderson). Svētku taču nevar būt par daudz!

Ballīte ar draugiem Evertam Veslijam būs svētdien, bet arī šodien bez kūkas nekādi! Ja kūka tiek gatavota īpaši bērnam, tad tomēr gribas, lai tā ir veselīgāka, mazāk salda. Tāda, lai mazais jubilārs, ja vēlas, var apēst arī divus gabaliņus. Šodien mums tapa  biskvīta kūka ar biezpiena krēmu.

Sastāvdaļas:

250 g sviesta (izkausēts)
6 lauku olas
70 g rīsu milti
80 g kviešu milti
1 tējkarote cepamā pulvera
1 ēdamkarote dzērveņu milti
4 ēdamkarotes agaves biezsula (var izmantot arī 100 g cukura)
200 g saspaidītas ogas (izmantojām saldētās avenes)

Krēmam:

300 g biezpiena
250 ml rīsu saldā krējuma vai “parastā” saldā krējuma
2 ēdamkarotes cukura VAI 1 samīcīts banāns

Es gatavoju uz pusi mazāku kūku, jo zināju, ka būsim tikai 3 ēdāji :).

Sviestu sajauc ar olām un agaves biezsulu. Rīsu miltus sajauc ar kviešu miltiem, cepamo pulveri un dzērveņu miltiem. Miltu masu pamazām pievieno šķidrajai masai un visu kārtīgi samaica. Pievieno ogas.

Ietauko kūkas formu vai izklāj tajā cepamo papīru. Ielej kūkas masu. Liek cepties sasildītā krāsnī, 180 grādos, uz 40 minūtēm. (Iesaku sekot līdzi kūkas gatavībai, jo dažās krāsnīs tā var būt gatava ātrāk, citās var gadīties cept ilgāk).

Biezpienu sablendē. Rīsu vai saldo krējumu ar mikseri saputo un sajauc ar biezpienu un cukuru vai banānu.

Kad biskvīts gatavs, to atdzesē. Pārgriez uz pusēm un pa vidu pildi biezpiena masu. Arī pa virsu liek to pašu masu un svaigas ogas pēc gaumes!

 

P.S. Pavisam drīz pagatavošu kūku bez olām un piena produktiem, kas būtu piemērota tiem bērniem, kas šos produktus nevar ēst.

 

2 komentāri

 1. Avatar

  Ar ko aizstāt dzērveņu miltus? Pārējais viss tā kā būtu…

  Atbildēt
 2. Avatar

  un kā būs ja liks uz pusi mazāk sastāvdaļu – vai biskvīts nesanāks tik plāns ka nevarēs pa vidu pārgriezt?
  Paldies par atbildi jau iepriekš!

  Atbildēt

Komentē