Kur es iepērkos?

Kur es iepērkos?

Bieži “instagram”, “Facebook” vai dzīvē cilvēki man uzdot jautājumus – kur es pērku konkrētus produktus. Laikam jau ir vērts arī to uzrakstīt, jo tas, kas man šķiet pašsaprotami, citiem tā nav.

Pirmkārt, lielākoties iegādājos bioloģiskus produktus, tāpēc arī veikali, kur iepērkos, ir tādi, kur tos vienmēr atradīšu. Man ļoti gribētos piedalīties arī kādā “tiešās pirkšanas pulciņā”, bet pirmā iesaistīšanās tajā diemžēl bija neveiksmīga. Tur noteikti man interesējošus produktus var iegādāties par zemākām cenām. Pagaidām, kamēr vēl neesmu “tiešās pirkšanas” biedrs, tomēr iesaku to izmēģināt, atrodot sev tuvāko tiešās pirkšanas pulciņu. Starp citu, tie ir arī ārpus Rīgas – Salaspilī, Preiļos, Gulbenē, Smiltenē, Cēsīs, Valmierā u.c.

Kā maza bērna mamma, es iepērkos lielveikalos labi ja 2 reizes mēnesī. Katru reizi aizbraucot uz tiem, atklāju daudz jaunu produktu. Tā kā mums nav auto un nedzīvojam Rīgas centrā, iepirkšanās lielveikalos ir tikai izņēmuma gadījumos. Arī uz tirgu sanāk doties reti. Un patiesībā, es nemaz tirgū nemāku tā normāli iepirkties. Vasarā gan dodos uz tirgu biežāk. Kad dzīvojām centrā, bieži devos uz Centrāltirgu, bet tagad tuvāk mājām atrodas Vidzemes tirgus. Uz tirgu doties mani motivē tieši pirmo vietējo zemeņu raža, tā kā līdz šī gada sezonas atklāšanai vēl nedaudz jāuzgaida.

Augļi un dārzeņi

Augļus un dārzeņus reizi nedēļā pasūtu no veikala “Dabas Dobe”. Esot mājās ar mazu bērnu, man veikala piegāde liekas ļoti labs un ērts variants. Šajā veikalā esmu uzkrājusi arī 12 % atlaidi un patīk tas, ka, regulāri iepārkoties, tiek uzkrāti arī bonusa punkti, kurus var samainīt pret dārzeņiem, augļiem vai ko citu. Ja esmu tikusi līdz centram, labprāt iegādājos kādu dārzeni vai augli veikalā “Zaļā Govs”, jo piedāvājums kaut nedaudz, bet atšķiras. Arī “Zaļajā Govī”, pastāvīgi iepērkoties, esmu tikusi pie 5 % atlaides visiem produktiem. Diemžēl ļoti reti izdodas nokļūt arī līdz Mārupei – tomēr, ja sanāk, ar lielāko prieku apmeklēšu veikalu “Unce Eko”, kas ir pirmais, kur parādās jaunās sezonas augļi, dārzeņi un zaļumi.

Liels prieks, ka arī veikalos “Rimi”, sevišķi lielākajos, var iegādāties dažādus bioloģiskos augļus un dārzeņus. “Rimi” dārzeņu nodaļā vari meklēt “I Love Eco” zīmola avokado, kartupeļus, cukini, papriku, ābolus, bumbierus, burkānus, apelsīnus, citronus, gurķus, tomātus un kukurūzu (varbūt kaut ko piemirsu).

Dīgstus un zaļumus ar piegādi uz mājām pasūtu arī no Ilzes Lipskas saimniecības.

Graudaugi un pākšaugi

Graudaugus un pākšaugus iegādājos dažādos veikalos. Veikalos “Dabas Dobe” un “Zaļā Govs” iegādājos gan vietējās, gan importa preces. Arī  lielveikalos var iegādāties dažādus bioloģiskos graudaugus vai pākšaugus. Piemēram, vakar, “Rimi” iegādājos bioloģiskās pastas iepakojumu par 1,29 EUR! Manuprāt, ļoti laba cena. No lielveikaliem var uzslavēt arī “Stockmann”” un “Sky” piedāvājumu. Arī “Prismā”, lai gan sanāk to apmeklēt ļoti reti, var atrast ko interesantu un noderīgu.

Liels atklājums ir jaunais veikals “Dabas Stacija” Lāčplēša ielā, kur cenas graudaugiem un pākšaugiem ir ievērojami zemākas, kā citur. Ļoti interesants produktu piedāvājums ir arī veikalos “Biotēka” – šeit vienmēr atrodu ko jaunu un pārsteidzošu, ko izmēģināt eksperimentos virtuvē. Arī “Biotēka” pastāvīgajiem klientiem piedāvā 5 % atlaidi, kas ir sevišķi svarīgi, kad izvēlos iegādāties kādu dārgāku produktu. Mani ļoti uzrunā daudzi “Biotēkā” pieejamie zīmoli – sākot no zobu birstēm, beidzot ar pārtiku bērniem.

Gaļa, zivis un olas

Gaļu un zivis pasūtu regulāri no veikala “Dabas Dobe” (gaļas un zivju piegāde ir ceturtdienās / piektdienās). Citur šobrīd īpaši nesanāk. Kad dzīvoju Rīgas centrā, iegādājos gaļu un zivis arī “Zaļajā Govī”. Reizēm par labu cenu, pasūtu uz mājām arī lauku vistu un olas. Tā kā gaļu ēdam salīdzinoši reti (reizi, maks. divas nedēļā), tad neesmu izmantojusi iespēju iegādāties to no bioloģiskā gaļas audzētāja SIA “Hereford Agro” vai arī z/s “Saulcerīši”. Ja gaļu patērētu vairāk, vai, ja man būtu milzīga saldētava, tādu iespēju apsvērtu.

Kad dārzā paredzēts iekurināt grilu, desas pērkam no “Jāņa Saukas” (stends Centrāltirgū, bet pieejamas arī “Rimi” “Klēts” nodaļās), bet gaļu reizēm arī Vidzemes tirgū (ienākot gaļas paviljonā uzreiz pa kreisi var iegādāties labas lauku olas, vistas, trušus un vēl šo to).

Olas… tas patiesībā ir sāpīgs jautājums, jo arī man nepatīk bio olu cena (ja pērku veikalā). Bet ko darīt, ja garšo un garšas atšķirības starp “parastām” un lauku vai bioloģiskām olām jūtu diez gan spēcīgi? Jāpērk vien ir. Ja iespējams, iegādājos tās kādā mājražotāju tirdziņā. Vasarā, kad biežāk pārvietojos ar velo, mēdzu olas pirkt arī iepriekš minētajā Vidzemes tirgus stendā.

Piena produkti

Pienu un tādus piena produktus kā sviests, jogurts, biezpiens un kefīrs, nu jau var iegādāties lielākajā daļā lielveikalu un arī iepriekš minētajos mazajos veikaliņos. Noteikti esat ievērojuši, ka “Tukuma Piena” bioloģiskie piena produkti veikalos dominē, tomēr līdzās tiem bieži var atrast arī “Talsu piena” un lietuviešu zīmola “Annele ” produktus.

Siers. Liela bioloģisko sieru izvēle nav, tomēr dažādos veikalos var iegādāties gan bio svaigo sieru, mocarellu un fetas sieru, gan Krievijas, Goudas un Holandes sierus. Ļoti laba izvēle ir “Sky”, tomēr man šo veikalu apmeklēt sanāk ļoti reti. Arī veikalā “Stockmann” var atrast vairākus bioloģiskos sierus un, protams, kaut kas parasti ir arī mazajos veikaliņos.

Piena alternatīvas

Ir cilvēki, kas dažādu iemesu dēļ izvairās no piena produktu lietošanas uzturā. Par prieku viņiem un tiem, kam vienkārši patīk eksperimentēt (piemēram, man :)), dažādas piena alternatīvas Latvijā nu jau pieejamas ļoti plašā klāstā. Mazajos veikaliņos var atrast rīsu, sojas, mandeļu, auzu, lazdu riekstu, kokosriekstu, sezama, kaņepju, prosas u.c. pienus, kā arī līdzīgas saldā krējuma alternatīvas.

Piena alternatīvas iegādājos dažādos veikalos, lielākoties “Dabas Dobē”, “Biotēkā”, “Dabas Stacijā”,veikalā “Zaļā Govs”. “Rimi” mēdz būt laba cena rīsu vai auzu pienam. Arī citos lielveikalos gandrīz vienmēr var iegādāties vismaz sojas vai rīsu pienu, vai arī vienkārši – govs pienu bez laktozes. Draudzene Inga minēja, ka arī veikalā “Gemoss” var iegādāties dažādas piena alternatīvas par ļoti labām cenām. Pati gan vēl neesmu bijusi izlūkos.

Citi pārtikas produkti

Tādus produktus kā konservēti tomāti, mairnētas bietes vai zaļie zirnīši u.tml., cenšos nepirkt bieži. Tomēr ir reizes, kad sanāk. Ļoti patīk zīmola “I Love Eco” (nopērkams “Rimi”) produkti, jo, piem., tomāti savā sulā ir nevis bundžā, bet kartona iepakojumā. Vēl viens zīmols, ko esmu ieceinījusi ir “Biona”, “Biona” produktus vari iegādāties veikalos “Biotēka”, bet dažus no produktiem, piemēram, konservētas pupiņas, zaļos zirnīšus un kukurūzu, arī “Rimi”. Arī “Stockmann”, “Sky”” un “Prisma” var atrast dažādus bio konservējumus, marinējumus vai, piemēram, buljonu.

Kas attiecas uz našķiem – labus un garšīgus bio čipsus (noder kā uzkoda ballītēs) var iegādāties gan “Rimi” (kartupeļu un kukurūzas čipsi), “Biotēkā” (kartupeļu un citu dārzeņu čipsi), bet ir arī citos veikalos. Bio Šokolāde un kafija ir gan mazajos, gan visos pieminētajos lielveikalos.

Īpaši bērniem 

Ir vairāki zīmoli, kas ražo veselīgas un garšīgas uzkodas bērniem. Plašs produktu klāsts bērniem ir Šalortes ielas ekoveikalā (pretī Šarlotes poliklīnkai), kā arī pirkumins.lv. Arī “Stockmann”, “Biotēka” un “Dabas Dobe” ir diez gan laba izvēle. Noteikti arī citos mazajos veikaliņos var atrast ko īpaši bērniem piemērotu, bet visus ikdienā apmeklēt neizdodas, tādēļ nevaru arī apgalvot. Bio biezenīšus un putras pašiem mazākajiem nu jau var atrast arī ikvienā lielveikalā.

Mājas kopšanas līdzekļi

Man ļoti nepatīk mājas kopšanas līdzekļi, kas jau pa gabalu smird pēc ķīmijas. Reiz, skolā slaukot palodzes, tā “saindējos” ar ķīm. līdzekļiem, ka kopš tā laika esmu pret tiem jūtīga. Mājas kopšanas līdzekļus mazajos veikaliņos pērku reti, lielākoties iztieku ar lielo “Rimi” piedāvājumu un izvēlos tādus zīmolus kā “Neutral” vai “Eco Seal”. Nemācēšu teikt, cik tiešām labi vai slikti šo zīmolu līdzekļi ir sastāva ziņā, bet vismaz mana un bērna āda neprotestē, kā arī tiem ir neitrāls aromāts un pats galvenais – ir arī efektīvi.

Kaut ko noteikti esmu piemirsusi uzrakstīt, bet, ja ir kādi jautājumi, droši raksti komentāros. Katram jau ir visērtāk iepirkties tieši viņam tuvākajā veikalā. Man sanāk kaut kā šādi (kā uzrakstīju). Kad dzīvojām Rīgas centrā, arī mani iepirkšanās paradumi bija citādāki. Uz veikalu gājām biežāk, apkārt bija daudz vairāk “kārdinājumu” :). Tagad esmu spiesta iepirkumus plānot vairāk un patiesībā, tas pat ir forši. Tāpat ir daudz mazo veikaliņu, kur var iegādāties bioloģisku produkciju, bet man fiziski nepietiek laika tos apmeklēt, kaut gan, ja kādreiz sanāk, ar lielu prieku ieeju kādā veikaliņā, kurš nav manā ikdienas maršrutā.

Noderīgi  veikali un adreses:

www.dabasdobe.lv
www.bioteka.lv
www.lavandas.lv
www.zalagovs.lv
www.facebook.com/UNCE.eko
www.facebook.com/dabasstacija
www.tiesapirksana.lv
www.latvijasmajrazotaji.lv
www.facebook.com/laukuolas
www.saulcerisi.lv
www.hereford.lv
www.ekoveikals.lv
www.pirkumins.lv

www.facebook.com/pages/Dabīgi-Produkti
www.facebook.com/pages/Veikals-IDILLE
www.facebook.com/EKOSarlote
www.alvine.lv
zaluielaseko.lv
Arī šeit ir labs saraksts: www.biologiski.lv/ekoveikali-un-zemnieku-tirdzini

 

 

12 komentāri

 1. Avatar

  Paldies par rakstu – ļoti interesanti un arī noderīgi!

  Piebildīšu, ka Gemoss bio stends ir neliels, bet ļoti kārdinošs. Man ļoti patīk paklejot pa Gemosu, jo tur ir visa kā tik daudz – trauki, trauciņi – viss virtuvei un ērtākai gatavošanai, pasniegšanai. Iesaku tam rezervēt laiku. Starp citu, Gemosi ir divi, otrs ir tuvāk Tavām mājām, bet, manuprāt, tur izvēle nav tik liela kā Mūkusalas ielā.

  Dabas Stacija arī manu favorītu topā, jo beidzot ir veikals, kur sortiments krasi atšķiras no Biotēkas, Bioss un citiem eko veikaliem. Vienreiz iegāju ekoveikals.lv un pajautāju skaidri un gaiši, ar ko viņi atšķiras no ierastās Biotēkas un Bioss veikaliem, tad neko ļoti ievērojami pretī nesaņēmu.

  Jā, šeit nav pieminēts Bioss.lv, kas atrodas uz Jūrmalas šosejas, aiz Sky un centrā – Lāčplēša ielā. Šis ir mans mīļākais bio veikals – it īpaši augļiem, dārzeņiem un zīdaiņa periodā, kad uz urrā gāja augļu biezeņi, putras.

  Tām, kas jau dod bērniem končas, tad garšīgas bio koņčas uz kociņa -divos izmēros- ir Biotēkā pie kases, mazais izmērs it īpaši ērts.

  Esmu Tiešajā pirkšanā un gaļu iegādājos tikai tur, tā vien ir vērts būt šajā kustībā. Mežparkā, manuprāt, arī ir pulciņš un, ja šobrīd nav brīvas vietas, tad vajag obligāti iestāties gaidīšanas listē. Tieši tādā veidā arī es tiku savā pulkā, jo tie parasti ir pilni.

  Atbildēt
  • Laura

   Paldies, ka padalījies :) Jā, man reti sanāk aizbraukt tālāk par Mežaparku vai Rīgas centru, tāpēc interesanti uzzināt, kādos veikalos ir vērts iegriezties arī citur :)

   Atbildēt
 2. Avatar

  “Uzdūros” Tavai viensplusviens lapai netīšām facebookā. Priecājos, ka “uzdūros”, jo pati jau kādu gadu mainu savus pirkšanas paradumus gan pārtikas, gan nepārtikas lietām. Tavos blogos ir daudz iedvesmojoša. Paldies par to! :)
  Nekad īpaši neietekmējos no interneta rakstītā un citu cilvēku rakstītos blogus arī nelasu, jo man šķiet, ka lienu viņu dvēselē, lasot privātās lietas. Taču šoreiz priecājos, ka sāku lasīt. Mani pamudināja informācija, ka audzini mazo. Arī man nu jau gandrīz 4 mēnešus ir mazulis, kurš mani motivē piedomāt pie tā, ko likšu viņam drīzumā galdā un kā tas viss būs.
  Par šo veikalu sarakstu īpašs paldies. Daļa zīmolu un veikalu ir zināmi un iecienīti.
  Jāatzīst, ka es neiekļaujos nevienā Tevis minētajā (citā blogā) cilvēku grupā, kas varētu atļuties bioloģiski ēst. Vientuļā māmiņa ar 4 mēnešu vecu mazuli un kaķi :D Bet ja grib, tad sanāk. Man sanāk. Un prieks, ka Tev arī! :)

  Atbildēt
  • Laura

   Forši :) Paldies, ka uzrakstīji – labas atsauksmes motivē. Lai jums laba augšana :)

   Atbildēt
 3. Avatar

  Esmu veikusi pasūtījumus gan Dabas dobē, gan iepirkusies Biotēkā, bet šobrīd man vislabāk patīk Idille Barona centrā – tur vēl ir vietējās bietes un arī jaunie zaļumi un daudz kas cits svaigs. Vēl man Pārdaugavā patīk pastaigājoties aiziet līdz Weledas veikaliņam Baložu ielā, bet citādi šobrīd eko pārtiku pērku bieži no mājām netālu esošajā Rimi – prieks, ka tur var iegādāties gan eko bumbierus, gan eko banānus utt.

  Atbildēt
  • Laura

   “Idillē” arī šat tad, kad sanāk, ieeju pēc kāda svaiga zaļuma vai tml. Tagad nesanāk tuvu mājām, bet reizi divos mēnešos šo to tur nopērku :)

   Atbildēt
 4. Avatar

  Paldies par praktisko un noderīgo informāciju! Šajā ziņā man vienmēr ir nedaudz žēl, ka nedzīvoju Rīgā, kur ir krietni plašākas iespējas nopirkt bioloģisku pārtiku veikalā. Tiešās pirkšanas pulciņš manā pilsētā paputēja dalībnieku iniciatīvas trūkuma dēļ, atliek vienīgi mēģināt nodibināt kontaktus ar vietējiem zemniekiem un mēģināt rast pārliecību par pārtikas ekoloģiskumu arī bez attiecīga sertifikāta esamības :)

  Atbildēt
  • Laura

   jā, Rīgā iespējas noteikti ir plašākas, kā jau galvaspilsētā. No otras puses – laukos zemnieki tuvāk, var mēģīnāt ko atrast un sarunāt :) tas gan nav tik viegli kā ieiet veikalā..

   Atbildēt
 5. Avatar

  Vēl vērts pieminēt, ka Rīgā ir tikai daži veikali, kas ir bioloģiski sertificēti, piem., Biotēka, Dabas Dobe, Bioss un daži citi.

  Kalnciema tirdziņa sestdienu apmeklējums mums ir jau kā ierasts brīvdienu maršruts (dzīvojam pavisam netālu), kur vienmēr taciņa ved pie Mērijas vistu stenda, lai iegādātos zupas izlasi (karkasu buljonam), jo mums zupa no vistas buljona ir ikdienas pusdienu maltīte, Sidrabjēra stendā arī vērts ieskatīties, mēdz būt arī bio teļa gaļa. Gogelmogels olas ir manas iecienītākās pēc garšas. Nekas no šī nav bioloģiski sertificēts, bet vismaz ir zināma izcelsme, ir runāts ar saimniekiem un garša arī nosaka ļoti daudz.
  Godīgi sakot, es ļoti neiespringstu uz bio sertifikātu, lai gan zinu, kas tas ir augsts rādītājs, bet paļaujos arī uz savām garšas izjūtām, maka iespējām un, patiesībā, auto tiešām ir liela nozīme, lai visu izbraukātu+sapirktu. Tiešajā pirkšanā pēc bio gaļas es no savas dzīvesvietas netiktu ar sabiedrisko + bērnu padusē, neesmu arī autovadītāja, to man izbraukā vīrs, tāpat kā lielveikalus. Ja šādas iespējas nebūtu, tad tas tiešām kļūtu vēl sarežģītāk!

  Prieks arī par Lailu (pāris komentāri uz augšu), ka viņai, kā vientuļai mammai SANĀK bioloģiski ēst! Manuprāt, iedvesmojoši.

  Atbildēt
  • Laura

   Protams, Ir produkti, kurus ir vērts iegādāties arī bez sertifikāta :). Kaut vai tā pati “Ķelmēnu” maize – gandrīz visas sastāvdaļas patiesībā ir bio, bet sertifikāta nav, tāpat ar citiem produktiem.

   Atbildēt
 6. Avatar

  Un vēl bio augļi, dārzeņi un ne-bio Itālijas labumi (citi jūsmo par viņu piedāvāto Mozzarellu) ar piegādi uz mājām ir arī Itālijasgarša.lv. Neteiktu, ka lētāk kā piemēram Bioss.lv, bet ērti pasūtīt. Augļi patiešām vienmēr bijuši labi. Sertifikātu neesmu dzīvē redzējusi, bet arī vizuāli augļi izskatās krietni savādāk kā spīdīgie lielveikalos un arī garša ir bijusi ļoti laba.
  Variants, kad mūsu LV labumi ir beigušies.

  Atbildēt
  • Laura

   Uz to metu acis, bet vēl neesmu mēģinājusi :)

   Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Laba ēdiena mīļotāju brančs: Bērnu brokastu izlaidums | HAPPY WHISPERS - […] pieredzi par to, kā tapa bioloģiska ēdienkarte nedēļai. Tāpat ļoti noderīgi ieraksti būs Lauras iepirkšanās paradumi un Ingas iepirkšanās paradumi.…
 2. Bērnu bio “brunch” | Viens + Viens - […] Par to, kur iegādājos bioloģiskus produktus lasi: Kur es iepērkos? […]
 3. Ātrās maltītes bērniem | Viens + Viens - […] Liela un dažāda bio pastu izvēle ir veikalā “Zaļā Govs”, bet atradīsiet arī citos mazajos un lielajos veikalos. […]
 4. Bioloģiskās pārtikas mēnesis: ko Tu vēlies uzzināt par BIO? | Viens + Viens - […] arī rakstījusi, kur iegādājos bio pārtiku. To vari izlasīt rakstā “Kur es iepērkos?”. Savukārt  uztura speciāliste, Lizete Māldere, padalījās…
 5. Pirmās garšas | Viens + Viens - […] jau esmu rakstījusi, kur es iepērkos. Īsumā uzrakstīšu vēlreiz. Esmu no Rīgas, un pārsvarā mazulim (un vispār – ģimenei)…

Komentē