10 koncerti, kurus nevajadzētu palaist garām Glastonberijā

10 koncerti, kurus nevajadzētu palaist garām Glastonberijā

Govis, siens, piens, dubļi, dīvaini ģērbti ļautiņi un pasaules svarīgākie mūziķi. Jau kopš trešdiena rīta Vorsiju Fermā Somersetā, blakām Piltonas mazpilsētai, grandiozā ganību ielejā briest pasaules lielākais populārās mūzikas festivāls – Glastonberija.

Pateicoties BBC ambīcijām, britiem nozīmes ziņā mūsu dziesmu svētkiem pielīdzināmais festivāls ļuvis par pirmo mūzikas notikumu pasaulē, kura translācija vairs nav pakļauta režisora vai programmas redaktora noteicēja tonim. Sākot no piektdienas pēcpusdienas, jau trešo gadu BBC savā Glastonberijas lapā piedāvās tiešās translācijas no sešām galvenajām festivāla skatuvēm! Tāpat kā apmeklējot festivālu, būs jāizvēlas muzikālās prioritātes (jo koncerti notiek vienlaicīgi), taču ērtības ziņā “digitālo Glastonberiju” nespēj pārspēt it nekas. Festivāla tiešraide pieejama tikai Lielbritānijas iedzīvotājiem, taču mēs nevienam neteiksim, ja, izmantojot ZenMate “Google Chrome” aplikāciju, apmānīsi BBC serverus un skatīsies festivālu, piemēram, Rīgas centrā. Pēcāk daudzi no koncertiem būs skatāmi atkārtojumā, kā arī noplūdīs “YouTube”, taču uzskatu, ka piedalīties kolektīvā tiešraides piedzīvojumā ar visu pasauli ir daudz aizraujošāk.
Lūk, desmit koncerti, kurus šogad nevajadzētu Glastonberijā palaist garām! Uzstāšanās laiki norādīti pēc Latvijas laika.

CARIBOU
Piektdiena, 22:30, West Holts

Caribou12

Daniela Sneita eksplozīvā projekta “Caribou” koncerti ar katru gadu pieņemas kvalitātē un saturā – šis būs viens no viņa karjeras līdz šim spožākajiem momentiem!

MARK RONSON
Piektdiena, 23:00, Other Stage

Mark-Ronson-and-The-Business-Intl_1500a_lovebox-2010_aol_music_uk_190710

Ņujorkas diskžokejs un superproducents Ronsons māk uzrīkot episkas ballītes. Interesantākais Ronsona Glastonberijas koncerta sakarā ir tas, ka šobrīd šis dendijs neatrodas turnejā un šogad līdz šim nospēlējis vien piecus koncertus. Ko no šī sagaidīt? Veselu plejādi ar solistiem superzvaigznēm un skaļāko “Uptown Funk” līdzi dziedāšanu pasaules vēsturē!

JAMIE XX
Piektdiena, 23:30, The Park Stage

d6bae2e8-ce51-4e43-881d-fbfe1d23a19e

“The XX” smadzenes un skanējuma autors Džeimijs beidzot izdevis fantastisku solo debijas albumu un festivālos askētiski stāv pie skaņu plašu atskaņotājiem, spēlējot neprognozējamus deju ritmus. Piektdienas vakara ballītei grūti iedomāties ko atbilstošāku!

COURTNEY BARNETT
Sestdiena, 14:10, Pyramid Stage

COURTNEYBARNETT_JF_3851

Melburnas nepieradinātā dāma Kortnija Bārnete izpelnījusies negaidītu labvēlību un savā starptautiskajā debijas gadā nonākusi uz festivāla galvenās skatuves. Kopā ar sestdienas slinko priekšpusdienas noskaņu, šis noteikti būs viens no maģiskākajiem šī gada Glasto momentiem.

YEARS & YEARS
Sestdiena, 19:00, John Peel Stage

years and years

Šī brīža pasaules labākā jaunā dzīvā grupa. Bez komentāriem.

FATHER JOHN MISTY
Sestdiena, 20:30, The Park Stage

father_john_misty08_website_image_ytnv_wuxga

Tēvs Džons Mistijs reiz spēlēja kopā ar “Fleet Foxes”, bet šī gada sākumā izdevis konceptuāli un šizīgi dievīgu mīlas dziesmu konceptalbumu. Šis būs viņa līdz šim svarīgākais koncerts Eiropas festivālos.

TODD TERJE & THE OLSENS
Sestdiena, 22:00, West Holts

toddterje_1213_1137_wide-9b0952ad5008c44dd6f8954e1054a11a61376476-s900-c85

Norvēģu producents Terje šobrīd koķetē ar “lounge” un džezu tā kā it neviens cits pasaulē. Kopā ar pavadošo orķestri viņš noteikti sarīkos vienu no foršākajām festivāla ballītēm!

KANYE WEST
Nakts uz svētdienu, 00:15, Pyramid Stage

screen-shot-2015-02-12-at-1-14-39-pm

Pašpasludinātais Mesija, misters Kardašjans ir gatavs pārrakstīt Glastonberijas vēsturi ar saviem lielākajiem grāvējiem. Hedlaineru gods Glastonberijā tiek piešķirts planētas spožākajiem mūziķiem, Kanjē seko uz karstām pēdām Jay-Z un Bejonsī Noulzai, kas “no pilnīgi citas operas” hipiju paradīzē viesojušies nesenā pagātnē. Kanjē koncerta laikā noteikti notiks kas šokējošs un to parādīs tiešraidē arī britu nacionālajā TV!

PATTI SMITH
Svētdiena, 16:15, Pyramid Stage

Patti Smith

Pankroka vecmāmiņa Petija Smita šogad festivālos atskaņo savu leģendāro debijas plati “Horses”. Glastonberija nebūs izņēmums.

RYAN ADAMS
Nakts uz pirmdienu, 00:30, The Park Stage

Ryan Adams

Pēkšņi un absolūti negaidot, šogad Dienvidkerolainas dziesminieks Raeins Ādamss pieteicis pretenzijas uz klasiķa ordeni. Un ikviens festivāls viņam piedāvā tikai un vienīgi heldainera godu. Ādamsa koncerti ir improvizācijas un lieliskas mūzikas mikslis, kas neiztiek bez sociāli emocionāliem komentāriem par pasaules uzbūvi un depresijā grimstošiem pilsētniekiem. Palaist garām viņa Glastonberijas debiju nav prāta darbs.

Komentē