Kļūstot par “Food Revolution” vēstnieku…

Kļūstot par “Food Revolution” vēstnieku…

Ar šo rakstu vēlos ziņot, ka oficiāli pievienojos Jamie Oliver Food Revolution armijai! Pieteicos, izturēju konkursu un esmu tikusi pie jauniem pienākumiem, kurus centīšos pildīt pēc labākās savas sirdsapziņas. Tas, protams, nozīmē, ka tie, kas man seko dažādos sociālajos tīklos un lasa šo blogu, regulāri saskarsies ar informāciju par un ap globālo “Food Revolution”  jeb “Ēdiena Revolūcijas” kustību. Pirms sāku aktīvi darboties, vēlos paskaidrot jums dažas lietas.

Kas ir “Food Revolution”?

Globālā kustība “Food Revolution” aizsākās 2010. gadā, Rietumviedžīnijas štata pilsētā Hantingtonā (ASV), kas tiek uzskatīta par pilsētu, kurā dzīvo visvairāk aptaukojušies cilvēki (ASV).  Tika izveidota virtuve, kurā cilvēki tika aicināti gatavot ēdienu no pašiem pamatiem (neizmantojot pusfabrikātus utt.). Ideja guva panākumus sākumā iegūstot atsaucību Amerikā un pēc tam jau visā pasaulē.

“Food Revolution” kustības izveidi ir ietekmējis angļu “superstār” pavārs Džeimijs Olivers, taču viņš uzsver, ka tā nav tikai viņa kustība un ideja. Viens pats Džeimijs nebūtu spējīgs uz to visu! Spēks ir komandā! Džeimijs tic, ka izglītojot bērnus par pārtiku aizraujošā veidā, viņiem var sniegt prasmes, kas noderēs turpmākajā dzīvē, veidojot veselīgu uzturu sev un savai nākotnes ģimenei. Īsāk sakot – sniedzot bērniem pārtikas izglītību, iespējams novērst aptaukošanās risku un citas ar neveselīgu uzturu saistītas slimības. Stāstīt, rādīt un mācīt par un ap uzturu – tas ir ieguldījums veselīgā nākotnē nākamajām paaudzēm.

2012. gadā tika izveidota “Food Revolution” brīvprātīgo vēstnieku kustība jeb platforma, kas ļauj sanākt kopā uzņēmīgiem cilvēkiem, kas mīl ēdienu un vēlas sniegt savu ieguldījumu “Food Revolution” mērķu īstenošanā. “Food Revolution” galvenais mērķis ir iedvesmot cilvēkus mainīt savus (neveselīgos) ēsanas paradumus un veicināt pārtikas izglītību ikvienam cilvēkam.

Katru gadu ,maijā, tiek atzīmēta “Food Revolution Day” jeb diena par godu labām idejām un veselīgām attiecībām ar ēdienu. Katru gadu tiek pievērsta uzmanība kādai globāli svarīgai tēmai. Šogad tā bija (un joprojām ir) – pārtikas izglītība skolēniem. Arī Tu vari parakstīties par pārtikas izglītību skolās visā pasaulē.

Ko nozīmē būt par “Food Revolution” vēstnesi?

Šobrīd esmu iepazinusies ar saviem pienākumiem un man ir grūti pastāstīt plašāk, kā tas ir – būt par starptautiskas kustības vēstnesi. Pamazām sāku apzināties, ka esmu “Food Revolution” kustības biedrs. Es apzinos, ka esmu tikai maza, maza daļiņa no visa, bet tikai mazas daļiņas kopā veido vienu veselu.

Katru mēnesi brīvprātīgajiem ir jāpilda vairāki uzdevumi un šonedēļ esmu apsolījusi ķerties pie pirmajiem. Noteikti iesaistīšu arī jūs. Šo mazo uzdevumu pildīšana ir domāta, lai pamazām sasniegtu lielos “Food Revolution” mērķus. Mans pienākums ir būt radošai, ieklausīties jūsos, iedvesmot veselīgām pārmaiņām un pastāstīt par jums interesējošiem jautājumiem, kas saistīti ar “Food Revolution” kustību. Es darbošos par brīvu un ziedošu savu laiku “Food Revolution” misijas vārdā, neprasot atlīdzību.

Es iesaistos šajā kampaņā, jo man rūp bērnu zināšanas par uzturu. Man rūp augstāki standarti bērnudārzu un skolu ēdināšanā. Zinu, ka neesmu vienīgā, zinu, ka būs cilvēki, kas labprāt man pievienosies. Kā jau minēju – spēks ir komandā! Zināšanu nevar būt par daudz. Es zinu, ka manas zināšanas nav pilnīgas, tādēļ ikmēneša “Food Revolution”  izaicinājumu un uzdevumu pildīšanā es pavisam noteikti iesaistīšu citus entuziastus un pārtikas jomas speciālistus. Šobrīd jūtos vēl atbildīgāka par to, ko es un mana ģimene ēdam, un ko stāstu citiem.

Galu galā, zināšanas par ēdienu ir vienas no svarīgākajām zināšanām! Ikvienam bērnam ir svarīgi iemācīties, kas ir tas, ko viņš ēd un no kurienes tas nāk.

Lūk, pats Džeimijs par šo visu.

 

SEKO LĪDZI:
www.foodrevolutionday.com
Facebook: Food Revolution Community
Twitter: FoodRev
Instagram: FoodRev

Un neaizmirsti parakstīt petīciju: www.change.org/p/jamie-oliver

 

 

 

7 komentāri

 1. Lai spēks ir ar tevi un, lai viss izdodas! :)

  Atbildēt
 2. Lai veicas vēstnieka lomā! Es jau ceru, ka ar Latvijas bērniem nav tik traki kā, varbūt, dażviet ASV, bet nu gan jau ka darāmā daudz tā kā tā.

  Atbildēt
  • Laura

   Latvijā nav tik traki (manuprāt), bet ir lietas, ko var vērst uz labu :) Un vispār man šķiet, ka zināšanas par uzturu, prasme gatavot ēst – tās nevar būt par daudz! Mēs esam tas, ko mēs ēdam! :)

   Atbildēt
 3. Super! Apsveicu ar pirmo soli!

  Latvijā šāda kustība un pārmaiņas noteikti ir vajadzīgas! Cilvēki patiešām maz zina par to, ko ēd, kāpēc ēd un ko tas dod organismam. Līdz ar to tādi cilvēki nevar nodot zināšanas, pieredzi un iedvesmu bērniem, jo viņiem vienk nav šādu zināšanu un iespējams arī intereses iedziļināties šajā lauciņā.

  Atbildēt
 4. Apsveicu un vēlu izturību, un prieku! Šis TED video jau man favorīts, kopš tas parādījās un, vēl dzīvojot UK, Jamie bija ”brīvdienu televīzijas prieks”, ar savu entuziasmu un degsmi!

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Veselīgās ēšanas nedēļa – mājās, bērnudārzos un skolās | Viens + Viens - […] Šonedēļ “Food Revolution” kustības ietvarots tiek atzīmēta veselīgās ēšanas nedēļa, kurā ikviens tiek aicināts ievērot 5 veselīgas ēšanas principus…
 2. Mazo pavāru meistarklase | Viens + Viens - […] ejot manai mīlestibai pret bērniem ir pievienojusies mīlestība pret ēst gatavošanu. Blogā jau rakstīju, ka esmu kļuvusi par ‘Food…
 3. Pusdienas ar Lauru Grēviņu, bloga Viens + Viens veidotāju un Food Revolution vēstnesi Latvijā | HAPPY WHISPERS - […] ieviest Latvijas skolu ēdināšanā ar pasaulslavenā britu pavāra Jamie Oliver iniciatīvas  Food Revolution palīdzību, kuras vēstnese Latvijā […]
 4. Mazo pavāru skoliņa: aktualitātes | Viens + Viens - […] gatavošano kopā ar bērniem man radās iedvesmojoties no Jamie Oliver kustības Food Revolution, par kuras vēstnesi kļuvu 2015. gada…
 5. Kā es nosvinēju Food Revolution Day! | Viens + Viens - […] Maza atkāpe par to, kas ir Food Revolution? Kustība aizsākās 2010. gadā Jamie Oliver vadībā. Food Revolution galvenais mērķis ir…

Komentē