Lidojums ar bērnu: Stambula

Lidojums ar bērnu: Stambula

Plānojot atvaļinājumu ārpus Latvijas kopā ar bērnu vienlīdz svarīgi aviobiļešu izmaksām ir komforts. Vēlme lidot par pēc iespējas zemāku cenu, sasniedzot pēc iespējas augstāku komfortu, protams, ir pavisam normāla. Tomēr, ja studiju gados nebija problēmu nakšņot lidostā un lidot dažādos mistiskos laikos, tad tagad, kad esam 3,  ir svarīgi lidot komfortabli. Domājot, kā lai pavada kopīgu atvaļinājumu šoreiz, nonācām pie galamērķa – Stambula. Pirmkārt, pilsēta ir unikāla ar savu atrašanās vietu – tā atrodas Eiropā un Āzijā vienlaikus. Otrkārt, tā ir vēsturiski un kulturāli svarīga pilsēta. Treškārt, Stambulā ir viegli nokļūt!

Lidojums uz Stambulu bija mūsu 3 pirmā pieredze ar Turkish Airlines. Izlidojām 15:40 no Rīgas, bet atpakaļ no Stambulas – 11:45. Patīkams lidojumu laiks, ne super agrs rīts, ne vēls vakars. Pēdējā brīdī pirktas aviobiļetes Rīga – Stambula – Rīga izmaksāja apm. 350 eur mums 3 (jāņem vērā, ka Evertam vēl nav 2 gadi un nav japērk pilna biļete). Toms ilgi pētīja biļešu izmaksas un viņa secinājums – cena aviobiļetēm uz Stambulu īpaši nemainās. Tās var pirkt gan 3 mēnešus iepriekš, gan tikai 2 nedēļas pirms lidojuma. Tiesa, 10 dienas pirms lidojuma cena biļetēm gan var sāk kāpt.

Par “Turkish Airlines” bija dzirdētas tikai labas atsauksmes un par laimi, arī mēs nevaram sūdzēties. Bērnam tika piedāvātas gan rotaļlietas, gan ēdiens (Everts gan labprāt apēda manu porciju – liellopa gaļas burgeru turpceļā un lasi – atpakaļceļā. Ar dažādām piedevām, protams). Liels bija mans atvieglojums, kad ieraudzīju, ka lidmašīnā uz katra krēsla atrodas arī mazs ekrāns, uz kura var skatīties dažādas filmas, multenes un tv seriālus. Pie sevis nodomāju – ja Everts mierīgi nesēdēs, tad uzlikšu viņam kādu multeni. Bet patiesībā tās viņu it nemaz neinteresēja, jo lidmašīnā bija daudz cita, ko darīt – vērot apkārtējos cilvēkus, spaidīt tv pults podziņas utt. Skraidīt apkārt nemaz nerāvās. Savukārt atpakaļceļā pamanījās arī iemigt. Protams, maza čīkstēšana pirms miega bija, bet nu nekādas histēriskas bļaušanas, ausu aizkrišana vai tml. Arī pacelšanās un nolaišanās bija ļoti patīkama un Everts ar interesi vēroja, kas notiek aiz loga.

Processed with VSCOcam with c1 preset  Processed with VSCOcam with c1 preset  Processed with VSCOcam with c1 preset

Processed with VSCOcam with c1 preset  Processed with VSCOcam with f2 preset  Processed with VSCOcam with c1 preset

Esmu jau aprakstījusu mūsu pieredzi lidojot trijatā ar “Lufthansu”. Kopumā nosacījumi lidojot ar “Turkish Airlines” ir diez gan līdzīgi, bet tomēr ir  ir vērts zināt, ka :

 • bērna ratiņus var ņemt līdzi līdz pat lidmašīnai un tos saņemt uzreiz no tās izkāpjot ārā. Tas ir bezmaksas pakalpojums;
 • rokas bagāžā drīkst ņemt arī bērnu pārtiku un dzērienus;
 • 0 – 2 g.v. bērnam pienākas 10 kg iečekojamā bagāža + ratiņi (var iečekot, var neiečekot) + 8 kg rokas bagāža (izmēri 55x40x23 cm). Pieaugušajiem tas pats, bet iečekojamā bagāža ir 20 kg;
 • par autiņbiksītēm, mitrajām salvetēm un apģērbu, kas varētu būt nepieciešams salonā, protams, parūpējas paši vecāki;
 • ir vērts sagatavoties līdzi paņemot bērnam neredzētas rotaļlietas, lai viņam būtu interesanti visu lidojuma laiku. Es gan pamanīju, ka šoreiz līdzi paņemtās rotaļlietas Evertam īsti neinteresēja, jo pietika ar tām, ko uzdāvināja “Turkish Airlines” – rubiks kubiks, žurnāls bērniem, piepūšamā lidmašīnīte utt.
 • līdz 2 gadu vecumam bērns lido par minimālu samaksu, tādēļ atsevišķa sēdvieta viņam nepienākas. Paveicas, ja blakus ir brīva vieta, vai kāds atsaucīgs pasažieris pats piesakās aiziet sēdēt citur (mums tā bija).

Vienīgais, kas pietrūka – iespēja iekāpt lidmašīnā pirmajiem (“Lufthansa” šādu iespēju piedāvāja), kā arī Stambulas lidostā būtu jauki, ja vecākiem ar bērniem būtu atsevišķa rinda ejot cauri drošības kontrolei.

Kopš šī lidojuma, Evertam piemīt liela aizraušanās ar lidmašīnām. Visur tās tiek pamanītas! Ceļojuma laikā Stambulā atklājām arī mazu rotaļlietu veikaliņu, kurā viņš katru dienu pamanījās ieskriet un tika arī pie mazas lidmašinītes, ar kuru izklaidējās tajos brīžos, kad bija ilgāk jāpasēž ratos. Redzēs, cik ilgi tas būs aktuāli :). Ceram, ka nākamajā ceļojumā kopā dosimies jau rudenī. Bet līdz tam blogā pamazām pastāstīšu par mūsu piedzīvojumiem Turcijā.

 

 

 

3 komentāri

 1. Avatar

  Par iekāpšanu ar bērnu pirmajiem lidmašīnā – esmu sapratusi, ka mums labāk ir iekāpt pēdējiem – tas samazina laiku lidmašīnā un citreiz, tieši gaidot, kamēr visi sakāps, bērni (gandrīz 3gadniece un gandrīz 5gadnieks) paspēj mazos kašķus uztaisīt. Savukārt, ja kāpjam vieni no pēdējiem – katrs savā krēslā, piesprādzējas un lidmašīna jau ceļas gaisā, un strīdiem nav laika.

  Un nekur pasaulē neesmu redzējusi, ka būtu atsevišķa drošības kontroles rinda vecākiem ar bērniem…

  Mūsu pieredze ar Turkish Airllines – līdz brīdim, kamēr viss ir kārtībā, viņi ir ļoti jauki un draudzīgi. Bet tiklīdz ir kāds starpgadījums – pasažieri it nemaz nav pirmajā vietā (to mums pat atzina liela tūrisma kompānija, ka ar Turkish Airlines nav jēga cīnīties).

  Lai daudz skaistu ceļojumu! :)

  Atbildēt
  • Laura

   Piekrītu, ka dažreiz ir pat labāk iekāpt pēdējiem :) Drošības kontrolei Rīgas lidostā vecākus ar bērniem mēdz paņemt priority rindā :)

   Atbildēt
 2. Avatar

  Ļoti interesanti lasīt pieredzi! Paldies liels:)
  Vai drīkst jautāt kā ir ar pārtiku pieaugušajiem? Vai drīkst ienest lidamšīnā un cik daudz? Vai paši neņemat neko līdzi?
  Vēlreiz liels paldies un jaukas brīvdienas!:)

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Stambula – apskates objekti ģimenei | Viens + Viens - […] Lidojums ar bērnu: Stambula […]
 2. Pastkartes no Madeiras : garākais lidojums ģimenes vēsturē | Viens + Viens - […] jau esmu stāstījusi, kā mums gājis ar lidojot ar Evertu nepilna 1 gada vecumā un 1 gada un 9…
 3. Atziņas pēc pirmā ceļojuma ar diviem maziem bērniem | Viens + Viens - […] izdarījuši! Pirmoreiz ceļojām ar diviem bērniem! Ar Evertu kopā esam bijuši jau Lisabonā, Stambulā un Madeirā, tāpēc ceļošana ar…

Komentē