Mazo pavāru meistarklase

Mazo pavāru meistarklase

Vakar man bija īpaša diena. Izmēģināju, kā tas ir – gatavot kopā ar vairākām mazām dāmām. Vispār man jau kopš bērnības ir gribējies darboties ar bērniem un kaut kādā veidā viņus izglītot. Tikai nebiju iedomājusies, ka tas varētu būt arī šādā veidā – kopā gatavojot ēst.

Gadiem ejot manai mīlestibai pret bērniem ir pievienojusies mīlestība pret ēst gatavošanu. Blogā jau rakstīju, ka esmu kļuvusi par ‘Food Revolution vēstnieku Latvijā. Pievienojos šai kustībai, jo domāju, ka ir svarīgi izglītot bērnus par pārtiku. Nevis šausmināties par to, ko mazie ēd (Dziesmu svētku piemērs..), nevis moralizēt viņu vecākiem, bet strādāt ar pašiem bērniem jau no mazotnes.

Es vēlētos, lai šādas gatavošanas nodarbības būtu arī skolās. Un jau nākamajā semestrī pacentīsimies (nejau es viena to spēšu) vismaz pāris skolās ar bērniem kopā pagatavot ko garšīgu (cik nu resursi šobrīd atļaus). Bet es ticu, ka tas būs tikai sākums.

Tad nu lūk, ieskats vakardienā. Ar meitenēm (7 – 8 gadus vecas) gatavojām 3 receptes.

Auzu pārslu, zemeņu un aprikožu kokteilis (1, 5 l)

11750723_10204876190604861_7951872913114262817_n Processed with VSCOcam with c1 preset

1 l mandeļu piena
1 kg ogu / augļu (šoreiz – 500 g zemenes, 500 g aprikozes)
3 banāni
100 g auzu pārslu

Mazās dāmas atzina, ka visas ir dzērušas šada tipa kokteiļus jeb smūtijus. Pašas gan vēl neesot gatavojušas. Darbiņus sadalījām un katra bija atbildīga par kādu no sastāvdaļām: 1) nomizot un sagriezt banānus; 2) nolasīt zaļās lapiņas zemenēm un sagriezt uz pusēm lielākās zemenes: 3) izņemt no aprikozēm kauliņus un tās sagriezt 4 daļās. Kopā visas sastāvdaļas salikām blenderu krūzēs un katra blendēja savā krūzē ievietotos produktus. Likās jauki, ka meitenēm no sākuma bija nedaudz bail ar blenderi darboties, bet ātri vien šīs bailes tika pārvarētas. Kad kokteilis bija sablendēts, no sākuma to pagaršojām un nospriedām, ka papildus nekāds saldinātājs nav nepieciešams. Tā kā kokteilsi sanāca daudz, tika pacienātas arī mammas (vai māsa – kā nu kurai :).

Tātad: visas sastāvdaļas sagriež gabaliņos un sablendē.

Kukurūzas mafini

image2-22 Processed with VSCOcam with c1 preset Processed with VSCOcam with c1 preset

Dažas no meitenēm mājās jau pašas bija gatavojušas mafinus. Tā kā nevēlējos, lai viss mūsu gatavotais būtu salds, bet šaubījos, kādi dārzeņu ēdieni dāmām varētu iet pie sirds, izvēlējos recepti – kukurūzas mafini. Meitenēm gan tomēr šķita par neparastu, bet uz manu aicinājumu pagaršot mafinus kopā ar sviestiņu un sieru, viņas atteicās (bija jau nogaršojusas šokolādi gatavojot desertu:)). Gatavošanas prieks gan bija liels, jo īpaši  – mīklas ielikšana mafinu formiņās un smieklu vētra tad, kad mīkla nejauši notecēja garām :).  Mīklu gatavojām pēc principa – katra kādu sastāvdaļu iejauca mīklā. Viena – olas, otra – sviestu, trešā – kukurūzu utt. Mafinus līdzi ņemšanai gan rūpīgi iepakojām, lai varētu pacienāt mammas un tētus.

110 g izkausēta sviesta
2 lauku olas
480 ml piena
375 g kviešu milti
225 g kukurūzas milti
4 tējkarotes cepamā pulvera
šķipsniņa sāls
1 burciņa konservētas kukurūzas
*ja vēlas – 50 g rīvēta siera

Sasilda krāsni 200 grādus siltu.
Sviestu sajauc ar olām un pienu.
Kviešu miltus sajauc ar kukurūzas miltiem, cepamo pulveri un sāli. Šķidro masu sajauc ar sauso un pievieno kukurūzu un sieru. Ietauko mafinu pannu vai saliek tajā papīrīšus. Tajos pilda mīklu. Cep 20 minūtes.

Mums mīkla palika pāri, tādēļ izcepām vēl kukurūzas maizi! Bauda siltus kopā ar sviestu un sieru vai medu.
Recepte: bbc.co.uk

Salmiņi šokolādē

Processed with VSCOcam with c1 preset Processed with VSCOcam with c1 preset

Nemaz nebrīnos, ka šī recepte bija meiteņu favorīts. Tik vienkārša, bet tik jautri to darīt kopā! Meitenes sadalīja gabaliņos šokolādi, kopīgi to izkausējām un tad vāreja sākties jautrākais – salmiņu iemērkšana šokolādē un to apkaisīšana ar cukura dekoriem un kokosriekstu skaidiņām. Te nu meitenes ļāva vaļu savai fantāzijai – dažus salmiņus iemērca gaišajā, dažus tumšajā šokolādē, bet vēl dažus – abās. Izmēģinājām šokolādē iemērkt arī banānus.

salmiņi
200 g baltā šokolāde
100 g melnā šokolāde

Šokolādes sadala gabaliņos un izkausē katliņā virs verdoša ūdens. Salmiņus iemērc šokolādē, apkaisa ar cukura dekoriem un liek uz cepamā papīra, lai apkalst. Lai tas notiktu ātrāk – var likt arī ledusskapī.

Recepte no grāmatas “Annas Pannas kūkas”

Atsauksmes 

Pēc meistarklases dāmām vaicāju – kā patika? Viņas priecīgas atbildēja, ka patika ļoti un apgalvoja, ka labprāt šādā meistarklasē piedalītos vēlreiz. Teica, ka esot gaidījušas, ka būs stulbāk! :) Man pašai lielāko prieku sagādāja meiteņu čalas un smiekli gatavojot. :)

 

Milzīgs paldies veikalam “Dabas Dobe”, kas mums nodrošināja bioloģiskus produktus gatavošanai! Pateicoties tiem, bērniem šī meistarklase bija bez maksas! (Izglītībai taču tādai būtu jābūt, ne?)

 

Dabas-dobe-logoJO_FRDay_CMYK_Master_Logo_A-2

 

 

 

 

 

Trackbacks/Pingbacks

  1. Mazo pavāru meistarklase – kokteilis, lavašu picas un raffaello | Viens + Viens - […] viensplusviens.lv/2015/07/mazo-pavaru-meistarklase viensplusviens.lv/2015/08/mazo-pavaru-meistarklase-2 […]
  2. Mazo pavāru meistarklase: melleņu limonāde, pildītas tortiljas un banānu – riekstu maize | Viens + Viens - […] viensplusviens.lv/2015/07/mazo-pavaru-meistarklase viensplusviens.lv/2015/08/mazo-pavaru-meistarklase-2 viensplusviens.lv/2015/08/mazo-pavaru-meistarklase-kokteilis-lavasu-picas-un-raffaello […]
  3. Mazo pavāru meistarklase: bumbieru kokteilis, lavaši, dzērveņu braunijs | Viens + Viens - […] viensplusviens.lv/2015/07/mazo-pavaru-meistarklase viensplusviens.lv/2015/08/mazo-pavaru-meistarklase-2 viensplusviens.lv/2015/08/mazo-pavaru-meistarklase-kokteilis-lavasu-picas-un-raffaello viensplusviens.lv/2015/09/mazo-pavaru-meistarklase-mellenu-limonade-pilditas-tortiljas-un-bananu-riekstu-maize/ […]

Komentē