Vīrieša un tēva pašapziņas stiprināšanā svarīga loma ir sievietei

Vīrieša un tēva pašapziņas stiprināšanā svarīga loma ir sievietei

„Lai bērna aprūpē un audzināšanā pilnvērtīgi iesaistītos arī vīrietis, viņam kā tētim ir nepieciešama laba pašapziņa. Tās veidošanā nozīmīga loma ir ne tikai sabiedrībai, bet arī sievietei,” Latvijas vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” mediju brokastīs “Laimas” šokolādes muzejā par godu Tēva dienai šodien pauda Mg. psych., psihoterapeite Inese Putniece.

Gaidot mazuli, jaunajā ģimenē uz laiku par centrālo personu kļūst mamma – visi seko līdzi viņas pašsajūtai, bailēm, arī untumiem. Un nevilšus piemirstas, ka arī vīrietis var piedzīvot līdzīgas emocijas, tai skaitā bailes. Vīrietim, kurš pirmo reizi ir kļuvis par tēti, var būt bail par to, vai viņam kā tētim viss izdosies. Šādā situācijā lielāko lomu ieņem tieši sieviete, kura vīrieti var iedrošināt, atbalstīt, līdz ar to vajadzētu mazāk kritizēt,” skaidro psihoterapeite.

Ja ar pirmo reizi kaut kas nesanāk, vīrietis var ierauties sevī un vispār vairs neiesaistīties mazuļa audzināšanā. Tādā brīdī bērna māmiņa vai kāds cits ģimenes loceklis tēti varētu iedrošināt un uzmundrināt,” stāsta Mg. psych., psihoterapeite Inese Putniece.

„Mammamuntetiem.lv” nesen veiktajā aptaujā tēti atklāja, ka sajūt sabiedrības nostāju – māte bērna dzīvē ir būtiskāka nekā tēvs. Teju 50% aptaujāto atzina, ka sabiedrība mātes ieguldījumu bērna dzīvē uzskata par nozīmīgāku nekā tēva.

Infografika Ka Latvija Jutas Tevi

„Mammamuntetiem.lv” veidotāji, ir novērojuši: lai arī mammas ļoti vēlas veicināt tēta iesaistīšanos bērna audzināšanā, tieši viņas neapzināti vīrietim to liedz. Iespējams, tieši šīs sabiedrības stereotipiskās nostājas dēļ. Rezultātā sieviete pati īsti neuzticas un netic, ka viņas vīrietis spēj viens lieliski aprūpēt savu bērnu arī tad, kad viņš ir vēl zīdainis,” stāsta vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

„Mammamuntetiem.lv” organizētās aktivitātes, gaidot Tēva dienu:

– Tēva dienas festivāls. 5. septembrī plkst. 12.00 Vērmanes dārzā Rīgā. Svētki tiks atklāti ar visu dalībnieku kopbildi, uzņemtu no putna lidojuma. Pasākums noslēgsies ar brīvdabas izrādi – Dirty Deal Teatro iestudējumu „Kā saule gadījās…” – plkst. 16.30;

Vislatvijas Tēva dienas afiša, kurā ikviena organizācija var iekļaut savu pasākumu, kas rīkots par godu Tēva dienai. Afiša būs lasāma „www.tevadiena.lv”.

Ideju konkurss bērnudārziem sadarbībā ar „Laimas” šokolādes muzeju. Aicinām iesūtīt idejas vai pieredzi par to, kā svinēt vai tiek svinēta Tēva diena kādā no pirmsskolas iestādēm.

Ģimeņu konkurss „Stāsti par tētiem” sadarbībā ar mobilo sakaru operatoru „Amigo”. Lūdzam pastāstīt par tēti vai tētu un bērnu kopīgajām tradīcijām, kopīgajiem hobijiem utt.

Ielugums uz Teva dienas svetkiem 5 septembri

Visu jaunāko informāciju par aktivitātēm iespējams uzzināt šeit: www.tevadiena.lv.

 

Par ģimeņu organizāciju „Fonds Mammām un Tētiem” un „Mammamuntetiem.lv”

Nodibinājums „Fonds Mammām un Tētiem” ir ģimenes portāla „Mammamuntetiem.lv” komandas radīta organizācija, kas iniciē un veic dažādus sociālus projektus, tāpēc ir saņēmusi sabiedriskā labuma statusu. Organizācijas darbības primārie mērķi: Latvijas ģimeņu labklājības veicināšana un izglītošana, tai skaitā dzimstības rādītāju celšana, ģimenes vērtību stiprināšana, rūpes par bērnu drošību.

Komentē