Bioloģiskās pārtikas mēnesis: ko Tu vēlies uzzināt par BIO?

Bioloģiskās pārtikas mēnesis: ko Tu vēlies uzzināt par BIO?

Septembris ir ražas laiks. Visapkārt par sevi liek manīt rudens bagātības un šķiet, ka visa ir pārpārēm! Tieši tāpēc tagad ir īstais laiks, lai runātu par to, kas tad īsti nonāk uz mūsu šķīvjiem un attiecīgi mūsu organismos. Vai tas, ka raža ir liela, uzreiz nozīmē, ka tā ir laba un veselīga?

Kampaņa “BioLoģiski! Tīra pārtika cilvēkam un videi” aicina septembrī atzīmēt Bioloģiskās pārtikas mēnesi, kā tas tiek jau darīts citur pasaulē, savukārt 22. septembrī svinēt Bioloģiskās pārtikas dienu. 

Arī es pievienojos aicinājumam – padomāt, kāpēc būtu vērts uzturā ieviest bio produktus. Ļoti daudz iemeslus, kāpēc to ir vērts darīt, vari atrast biologiski.lv. Par to, kāpēc cenšos izvēlēties bio pārtiku esmu jau rakstījusi (lasi – Bioloģiski: kāpēc?).

Tieši pirms gada es kļuvu par vienu no kampaņas “Bioloģiski!” vēstnešiem. Šis gads pavisam noteikti ir bijis ļoti vērtīgs. Esmu piedalījusies dažādos izaicinājumos un pasākumos un, kopš eksistē šis blogs, dalījusies ar informāciju arī šeit. Kādu nedēļu centos gatavot tikai no bio produktiem. Pierakstīju arī receptes, kuras vari atrast bloga rakstos:  “Bioloģiska ēdienkarte nedēļai: ievads”, “Bioloģiska ēdienkarte nedēļai: kopsavilkums”.

Esmu arī rakstījusi, kur iegādājos bio pārtiku. To vari izlasīt rakstā “Kur es iepērkos?”. Savukārt  uztura speciāliste Lizete Māldere padalījās ar ieteikumiem, kā iegādāties veselīgu bioloģisko pārtiku.

Kopā ar lepetitpot.lv rīkojām arī pavasara svētkus bērniem, kuros galdā centāmies celt pārsvarā bioloģiskus gardumus. Idejas meklē rakstā “Bērnu bio “brunch”.

Par bioloģisku pārtiku ar Evertu stāstījām arī raidījumā “Māmiņu klubs”. Un starp citu, pat mūsu ceļojumā uz Stambulu, centāmies apmeklēt bio pārtikas veikalus (lasi: “Bio pārtika Stambulā”).

Jāsaka, ka pati nemaz nebiju piefiksējusi, ka tik daudz par bio pārtiku blogā jau ir uzrakstīts :). Tomēr, tā vien šķiet, ka bioloģiskas pārtikas tēma tikai uzņem apgriezienus. Lai gan ir sajūta, ka apkārt cilvēki arvien biežāk izvēlas bio (vismaz daļēji), skeptiķu joprojām ir daudz, un galvenais iemesls tam ir informācijas trūkums.

Šomēness ar kampaņas “Bioloģiski!” palīdzību vēlos palīdzēt kliedēt jūsu mītus un aizdomas par bioloģisko pārtiku. Tāpēc aicinu – uzdod savus jautājumus par un ap bio tepat bloga komentāros. Vai ir kas tāds, ko nezini, bet vēlies noskaidrot? Vai arī ir kāds iemesls, kāpēc apšaubi bio? Droši dalies pārdomās!

BIO_septembris_zimodzins

 

P.S. Ja vēlies parādīt savu atbalstu bioloģiskai pārtikai, droši pievieno atpazīstamības zīmi savā Twitter  vai Facebook. (To vari izdarīt twibbon.com)

 

 

 

Komentē