Kā Everts “Saputroto putru” lasīja

Kā Everts “Saputroto putru” lasīja

Pirms nedēļas Kalnciema ielas kvartālā notika izdevniecības “Liels un mazs” izdotās Leona Brieža dzejoļu grāmatas bērniem  “Saputrotā putra” atvēršanas svētki. Tā bija iespēja ne tikai tikt pie tikko kā izdotās grāmatas, bet arī sastapt pašu autoru, un nogaršot visu sanākušo acu priekšā vārīto putru!

Neesmu es ne literatūras, ne kādas citas mākslas kritiķis. Visas grāmatas vērtēju tikai un vienīgi pēc kritērija – vai man un bērnam tās kopā lasīšana sagādā prieku un jaunas atklāsmes. Vai tā ir gaumīgi veidota grāmata. Šī tāda ir!

Man pašai Leona Brieža dzeja, kā cilvēkam, kas dzeju lasa pārāk reti, protams, tipiski asociējas ar “Ūsaino puķi” grupas Credo izpildījumā. Tāpēc priecājos, ka šobrīd, kopā ar Evertu, varu no jauna atklāt literatūras pasauli. Man patīk lasīt bērnu grāmatas!

Saputrota_putra_vaks

Ir tik jauki apzināties, ka Leona Brieža pozitīvi asprātīgie dzejoļi ir ietērpti mūsdienīgas grāmatas tēlā. Par to paldies māksliniecei Annai Vaivarei, kura ir spējusi dzejoļus vizualizēt tā, lai arī bērnam dzejoļu tēli būtu saprotami, bet tai pat laikā nebūtu garlaicīgi.

Dzejoļu grāmatā “Saputrotā putra” atradīsi raitus dzejolīšus par tādām tēmām kā vējš, diendusa (tumsa un gaisma), dažādiem dzīvniekiem – krupi, zelta zivtiņu, runci, govi un, protams, dzejolīšu sērija par suņu balli, kurā dejā laižas buldogi, sētas kranči, takši un citi suņi!

Processed with VSCOcam with b5 preset

Kā redams foto, “Saputrotā putra” mums šobrīd ir galvenā pirmsmiega grāmata :). Evertam (cik nu varu spriest) iecienītākie dzejolīši ir “Šņurkuburks” (par peļķēm), “Ciemos iešana” (par kaķi, kurš pošas ciemos, bet tā arī nekur neaiziet), “Dejošana ar govi” (pšs, tam – tā, pšššs, ram tam, ram – tā, pšss, tā!) un, protams, grāmatas tituldzejolis – “Saputrotā putra”, jo kurš mazulis gan nezina, kas ir putra!

Pats galvenais, visus grāmatā atrodamos 26 dzejolīšus,  lasīt ar izteiksmi! Tā, lai pašam un mazajam ir prieks.

Tā kā draugi, ja meklējat dzīvespriecīgu un mīļu dzejoļu grāmatu mazajiem, šī būs īstā!

Komentē