TOP bio produkti no lielveikalu plauktiem

TOP bio produkti no lielveikalu plauktiem

Lai gan ikdienā bio produktus parasti iegādājos ekoveikalā, ir reizes, kad jādodas uz lielveikalu. Man par prieku, arī tajos, nu jau var atrast bio produktus pilnā klāstā. Tā kā septembris ir bio pārtikas mēnesis, tad nolēmu, ka šis ir īstais laiks, lai padalītos ar saviem iecienītākajiem bio produktiem no tiem, kuri atrodami lielveikalu plauktos :).

TUKUMA PIENS BIO SVIESTS UN PIENS

BaltaisEKO_Piens_elopaka                            BaltaisEKO_Sviests

 

“Tukuma Piens” bio produkti pieejami teju katrā lielveikalā. Un kas nav mazsvarīgi – tie uzrunā ar demokrātisku cenu. Ja paveicas un veikalos ir atlaides, tad nopērkami par tādu pašu cenu, kā ne bio piena produkti. Piens un sviests mūsu mājās tiek lietoti regulāri, tādēļ ledusskapī šiem jābūt vienmēr! Ja Evertam ļautu, šķiet, viņš dienā viens pats varētu izdzert litru piena!

Pieejamu teju katrā lielveikalā. Piens šobrīd RIMI veikalos ar atlaidi maksā 0,85 EUR (!), sviests – 1,79 EUR / 175 grami.

RIMI BIO PASTA

RIMI-bio-pasta-1024x555

Man šķiet, ka šī ir lētāka bio pasta veikalos! Ja es maldos – droši izlabojiet mani. Kad maciņā naudas tā pamazāk, tad no bio pastām izvēlos šo. Pieejami 3 veidi – penne rigate, spirāles un spageti formas pasta.

Cenas RIMI veikalos :  1,29 EUR / 500 grami

HERKULESS AUZU PĀRSLAS UN HERCOGS KVIEŠU MILTI

Pilngraudu+MAZa(1)(1)             biomilti_web-3

Prieks, ka arī lielas vietējās kompānijas atbalsta bioloģisku pārtiku. Un patiesībā man ir vienalga, vai “Rīgas Dzirnavnieks” to dara ar komerciālu nolūku, vai sabiedrības veselības dēļ, jo rezultāts ir iepriecinošs – labs bio produkts par demokrātisku cenu!

Auzu pārslas izmantoju ne tikai, lai uzvārītu putru Evertam, bet arī, lai sablendētas ieceptu pankūkas un visādās citās kūkās, pievienotu kokteiļiem. Miltus kā jau miltus – visur, kur nepieciešams.

Pieejami ļoti daudzos veikalos, pat mūsu piemājas bodē Mežaparkā var atras bio auzu pārslas.

Cenas: milti – apmēram 1,12 EUR; ātri vārā’mās auzu pārslas – 1,49 EUR utt.

I LOVE ECO PRODUKTI

iloveeco

I Love Eco ir viens no maniem iecienītākajiem bioloģiskas pārtikas zīmoliem, kurus var iegādāties lielveikalos, konkrēti Rimi veikalos. Sākot no dāreņiem un beidzot ar graudaugiem un našķiem (čipsi, šokolāde).

Jā ir sanācies doties uz lielveikalu un vienā iepirkšanās reizē nepieciešams tikt pie dažādiem produktiem, tad kaut kas no I Love Eco vienmēr nonāks manā groziņā. Jāuzeic arī I Love Eco dārzeņi  –  pirmkārt, tie ir fasēti, un visi skeptiķi var apklust, jo veikalā tos nekādi nevar samainīt ar citiem dārzeņiem (zinu, cilvēki domā, ka tā pārdevēji dara!). It īpaši man patīk avokado, jo, lai cik dārgi man nešķistu bioloģiski avokado, labāk retāk ēdu bio avokado nekā biežāk parastos, jo šis ir no tiem produktiem, kuriem izteikti jūtu gašas atšķirības.

Ikdienā bieži no  I Love Eco produktiem sanāk iegādāties tomātus tetrapakā  (dažādām mērcēm), graudaugus (lēcas, kuskusu, pastu), savukārt pirms ballītēm – čipsus un tako mērces vai garšvielas, kafiju un šokolādi.  Ļoti garšīgs ir arī I Love Eco zemesriekstu zviests.

Nopērkami RIMI veikalos. Produktu klāsts dažāda lieluma veikalos atšķiras.
Cenas: tomātu biezenis tetrapakā – 1,27 EUR; tumšā šokolāde (100g) ar bio un fairtrade sertifikātu – 1,79 EUR utt.

BIONA KONSERVĒTI DĀRZEŅI BRUCIŅĀS

pic.php-2 pic.php

Par konservu bundžu kaitīgumu gari nestāstīšu. To vari izlasīt šeit. Par to – pirkt konservētus produkts vai nē, katrs varat izlemt pats, tomēr, ja ir iespēja, cenšos izvēlēties konservētus produktus burciņās. Tam ir arī cits bonuss – var redzēt cauri burciņai, kas tad īsti tajās ir iekšā. No burciņu bio produktiem mani visvairāk uzrunā BIONA zīmols. Gaumīga etiķete un garšīgs saturs :).

Lielākais BIONA produktu klāsts pieejams ekoveikalos BIOTĒKA, tomēr šo to var atrast arī RIMI hipermārketos.

BIO BANĀNI (RIMI)

Neizcelšos, ka, gatavojot kokteiļus, parasti tiem kā “bāzi” izmantoju banānus. Protams, bio banānus var iegādāties eko veikalos. Taču vienīgais lielveikals, kuros esmu atradusi bio banānus ir RIMI. Daudzivet pat mazajos RIMI vari atrast bio banānus no Ekvadoras par cenu 1,99 EUR / kg. Banāni ir fasēti maisiņā.

TERRA CRETA BIO IZSMIDZINĀMĀ OLĪVEĻĻA

83_11

Viegli izsmidzināma uz salātiņiem vai pannas. Izsmidzinātājs palīdz izvairīties no liela eļļas daudzuma izliešanas pannā…:). Kā arī – viegli kontrolēt uzņemto kaloriju skaitu (tiem, kam aktuāli).

Šo eļļu esmu redzējusi RIMI hipermārketos un STOCKMANN veikalā (arī ekoveikalos). Cena: apmēram 5 EUR.

BYODO PIKANTAIS KEČUPS UN SINEPES

1403204c13

Es kečupu nelietoju, bet mans vīrs… nu garšo viņam reizēm kāda mednieku desiņa ar kečupu. Bet tad tam ir jābūt labam un pats galvenais – pikantam! Cik labi, ka ir šis kečups! BYODO pikanto kečupu (pieejams arī ne tik ass) var iegādāties veikalā PRISMA, arī ekoveikalos.  Arī BYODO sinepes esam atzinuši par labām esam. Gan sinepes, gan kečupi pieejami ar dažādām garšu variācijām.

Pieejams veikalā PRISMA (arī ekoveikalos). Aptuvenā cena kečupam : 4 EUR / 500 ml; sinepēm – 2,40 EUR / 125 ml.

Runājot par kečupiem – tagad šur tur pieejams pat bio “HEINZ” kečups…:).

BIO LĀČU MAIZE

file_119

Tik daudz cilvēku slavē Lāču maizi! Mēs ģimenē gan neesam baigie maizes edāji, un, ja ēdam, tad parasti kādu bageti :). Tomēr gadās, kad arī mums sakārojas visklasiskākā Latvijas rupjmaize.  Un tad nu jāiesaka šī – bio Lāču maize, jo šķiet, ka tā ir lielveikalos vispieejamākā bio maizīte. Maizes cienītāji – pamēģiniet izmantot, kaut vai pagatavojot līdzi pusdienas sviestmaizi savam skolnieciņam. Pieejama arī Lāču bio batlmaize un saldskābmaize!

Atradīsi veikalā STOCKMANN, lielajos RIMI. Aptuvenā cena: 1 – 1,30 EUR (kā kurai maizītei).

TRIKĀTAS BIO KRIEVIJAS UN HOLANDES SIERS

3557497833525860

Kad esam nobrieduš cept picas, pagatavot klasiskas siermaizītes vai kādu krēmīgu sacepumu ar sieru, izvēlamies šos sierus. Pazīstami ikvienam latvietim, jo (vismaz manā) bērnībā citus nemaz nezināja! Lai arī veikalos pieejami kamambēri, brī, mocarellas, zilie un vēl visvisādi sieri, tieši Holandes un Krievijas sieri ir tie, pie kuriem reizi pa reizei gribas atgriezties, jo tie taču garšo pēc bērnības :).

Pieejami STOCKMANN, lielajos RIMI.  Aptuvenā cena : 2,79 EUR / 250 grami

 

Noteikti kāds no produktiem, ko minēju, pieejams vēl kādā veikalā. Ja tā ir – droši uzraksti komentārā, lai varu papildināt. Kā arī.. es noteikti esmu piemirsusi kādu mīļu produktu, jo visu atcerēties nekad nesanāk :). Bet man prieks, ka mūsdienās vairs nav obligāti jāapmeklē tikai ekoveikali, lai varētu iegādāties bio produktus :).

BIO_septembris_zimodzins

 

 

 

 

4 komentāri

 1. Avatar

  Bioloģiskie banāni ir atrodami arī Maximā ar diviem X. Šad tad tie beidzas un tad atkal pieved.
  Jāpiebilst, ka Maximās XX ir eko plaukts, kur atrodami bio graudaugi, saulespuķu un olīveļļas, sezama un linsēklas, utt.

  Atbildēt
  • Laura

   Paldies :) Maximās sen nav sanācis būt

   Atbildēt
 2. Avatar

  Tas gan nav bio produkts, bet reizēm tik ļoti sakārojas kausēto sieru uz maizītes (kā bēŗnībā)… un vienīgais, ko esmu atradusi bez visvisādām mākslīgām un nevajadzīgām vielām, ir Smiltenes kausētais siers (Prisma, Top, Elvi). Varbūt ir arī kāda bio alternatīva, bet neesmu tādu pamanījusi. :)

  Atbildēt
 3. Avatar

  Papildinājums no manas puses…
  Lielākos RIMI var atrast BIO banānus, pārdod jau safasētus iepakojumus. Kā arī sadaļā Klēts var atrast bioloģiski audzētos sīpolus, burkānus, vasaras sezonā bija arī gurķi. Ja nekļūdos, bio dārzeņi ir no z/s “Eicēni”. Dažos RIMI ir pat atsevišķi izdalīts BIOloģisko produktu stends, tāpat arī patīkami pārsteidza tāds pats stends arī veikalā “Prisma”.

  Atbildēt

Komentē