Piuka.lv – radošas rotaļlietas mazajiem

Piuka.lv – radošas rotaļlietas mazajiem
Šodien vēlos jums pastāstīt par kādas latviešu ģimenes darinājumiem – “Piuka” rotaļlietām. “Piuka” rotaļlietas ir kārtējais pierādījums tam, ka bērni iedvesmo vecākus kļūt radošiem. Vēlme radīt bērniem ko kvalitatīvu un tādu, kas veicinātu viņu iztēli, bija par iemeslu, lai mamma Zane un tētis Kristaps radītu rotaļlietas paši. Kāpēc “Piuka”? Tāpēc, ka laikā, kad meitiņa Anna vēl mācījās runāt, vārdu puika mēdza teikt kā “piuka”. Tas gan nenozīmē, ka rotaļlietas ir paredzētas tikai puikām :).Pirmā “Piuka” rotaļlieta tapa pirms 3 gadiem – tā bija rotaļu ferma, ko tētis uztaisīja savējiem, un pēc tam jau arī draudzenes bērniem. Viens, otrs, trešais, un galu galā tapa interneta veikaliņš www.piuka.lv, kur rotaļlietas var iegādāties ikviens, kam ir vēlme.Galvenais rotaļlietu meistars ir tētis Kristaps. Pagaidām tas gan ir viņa hobijs, kuram ar prieku nododas turpat mājās izveidotā nelielā darbnīciņā. Reizēm iesaistās arī bērni – krāsojot, vai veicot kādu citu mazu darbiņu. Savukārt mammas uzdevums ir visu menedžēt – atbildēt uz telefona zvaniem, e – pastiem, un, protams, dalīties ar savām idejām!Krūmiņu ģimenē aug 4 bērni, tāpēc var teikt, ka rotaļlietām ir diez gan nopietna testētāju komanda. Mamma saka, ka no “Piuka” rotaļlietām mazajiem visvairāk patīk ferma un traktors (ko tētis vēl tikai uztaisīšot :)). Savukārt ferma ir diez gan universāla rotaļlieta , jo der bērniem sākot no gadiņa līdz… kamēr ir interese! Katrā vecumā ar rotaļlietu var veikt dažādas aktivitātes, kas nu kuram ienāk prātā. Mamma Zane saka, ka viņai pašai vismīļākais esot koferītis – dārzs. 1 – 2 gadu vecumā viens no puikām stundu varējis sēdēt un ķimerēties ar nieciņiem (dārzenīšiem).
 DSC_0548
Kad tiek runāts par rotaļlietām, tad vecākiem, kas pievērš uzmanību to kvalitātei, pirmais jautājums ir: “No kāda materiāla tās tiek gatavotas?”. “Piuka” rotaļlietas top no bērza saplākšņa jeb finiera. Atsevišķas detaļas ir no “tīra” koka. Arī krāsas ģimene cenšas izvēlēties pēc iespējas “tīras” un brīvas no kaitīgām vielām. Mēs  taču zinām, ka mazajiem visdažādākajos vecumos var rasties vēlme kaut ko iepazīt arī caur muti! :)Zane saka, ka, lai gan to īpaši neuzsver, rotaļlietas gatavotas pēc Montessori pedagoģijas principa. Varu viņai piekrist, ka interneta veikalos atrodamās Montessori tipa rotaļlietas ir dārgas. Gan ferma, gan dārzs, gan māja, krājkasītes, kastīte ar bumbiņām un pulkstenis var kalpot kā montessori materiāli.
DSC_0541
Everts savā īpašumā ir ieguvis “Piuka” koferīti – dārzu. Protams, rotaļlietu izvēlējos es, jo, tā kā virtuvē kopīgi iepazīstam arī īstus dārzeņus, likās, ka viņam varētu būt interesanti pašam sastādīt dobītēs burkānus, bietes un kāpostus. Kā arī – sakarināt ābelē ābolus. Šī rotaļleita piedāvā ļoti dažādus veidus, kā nodarbināt mazos bērna pirkstiņus. Dobītes stāda viņš tiešām cītīgi – ir mēģinājis arī iekosties kāpostā :).  Domāju, ka šī rotaļlieta būs aktuāla vēl ilgi. Spēlējot lomu spēles, ņemam talkā mājās esošās koka cilvēku figūras un tad nu var izpausties pēc pilnas programmas. Varam tēlot, kā mamma un tētis pastaigājas pa zaļo zāli, kā novāc ražu un apkopj ābolu koku. Katru reizi Everts izvēlas vienu darbību. Piemēram, vienu reizi darbosies tikai ar bietēm, citu – tikai ar ābeli utt. Domāju, ka ar “dārziņu” būtu interesanti darboties kopā arī diviem bērniem vienlaicīgi.
Rotaļlietas var iegādāties: www.piuka.lv
Jaunumiem seko līdzi Facebook: Piuka

 

Komentē