Noderīgas lietas mazuļa pūriņam

Noderīgas lietas mazuļa pūriņam

Pirms kāda laika dalījos ar sarakstu “Ko NEpirkt gaidot bēbīti”. Bija ļoti interesanti palasīt jūsu komentārus un kārtējo reizi saprast – kas vienam der, tas otram nē, un otrādi. Piemēram, tā pati gultiņa, ko pieminēja sarakstā – protams, ka ikviens to nopirks. Arī mēs. Tikai vēlējos aktualizēt jautājumu, cik gadījumos mazulis tiešām guļ klasiskajā gultiņā pirmajos dzīves mēnešos. Mūsu gadījumā – gulēja, bet apzinājos, ka patiesībā ērtākā gultiņa ir “montessori” tipa gultiņa jeb vienkārši matracītis (ērti iekāpt, izkāpt un var kartīgi izrotēt!).

Šodien vēlos padalīties ar pretēju sarakstu – lietas, kuras, ja vajadzētu, esot kopā ar bēbīti, pirktu arī otrreiz.

APĢĒRBS MAZULIM

S0000007285718_F_W40_20150504155717

Paši noderīgākie un ērtāk uzvelkamie apģērbi mazulītim man šķita  visparastākās bikes (bez stingras gumijas) un bodijs ar pogājamo priekšu. Kas attiecas uz apģērbu ārā iešanai, tas nu atkarīgs no gadalaika. Pavasara un rudenī dzimušiem bērnu vecākiem gribeu ieteikt vācu firmas Engel flīsa kombinezonu. Vilnas kombinezoni, kuri izgatavoti tikai no dabīgas, ķimiski neapstrādātas vilnas, uztur nemainīgu ķermeņa temperatūru un uzsūc mitrumu. Mazulis nesasvīdis un arī neatdzisīs. Der arī nesāšanai slingā.

FOTO: lindex.com

SLINGS

1224

Ratos gulētāju bērnu mammas tagad nesatraucas, ja nekad nav savu mazo nēsājušas slingā. Tomēr ikviena māmiņa, kas nēsājusi mazo slingā zina, ka tā ir ļoti īpaša sajūta. Īpašāka, kā rat stumšana pastaigas laikā. Mazulis ir tik tuvu mammai, it sevišķi pašā sākumā, ir sajūta, ka viņš tiek pasargāts no apkārtējās pasaules un arī mammai tas ir īpaši. Slingu gan neieteiktu izvēlēties uz dullo. Vislabāk jau doties uz konsultāciju, piemēram, salonā “Mani slingi”, kur var dažādus slingu veidus gan izmēģināt, gan iemācīties, kā mazuli tajā pareizi ievietot. Šādas konsultācijas iespējamas arī mājas apstākļos, vai pat internetā.

FOTO: ergobaby.com

AITĀDIŅA

ca9cc635921b9a663cf28be83e4a90bb

Kā aitādas alternatīva var būt kāda mīkst sedziņa no dabīga materiāla. Šo izmantojām gan kā “paklājiņu” gulēšanai, gan kā pirmo spēļu vietu, uz kuras guļot Everts raudzījās uz savu montessori mobile. Šo rudenī /ziemā un agrā pavasarī likām iekšā arī ratos  – tas viennozīmīgi palīdzēja mazajam ratos negulētājam tajos radīt omulības sajūtu. Aitādiņa šobrīd kalpo kā paklājiņš Everta vigvamā.

Savu pirkām ekobebe.lv
FOTO: ekobebe.lv

DIY MOBĪLIS

decc81gradecc81s

Te es nedomāju plastmasas karuseļus ar melodijām (to izmantošano gan nenosodu). Domāju, ikvienai māmiņai noder vismaz viena lietiņa, uz kuru mazulis var raudzīties labu laika srpīdi (vismaz tik ilgi, kamēr top vakariņas, piemerām). Ar dažādu DIY mobīļu pagatavošanas instrukcijām ir pilns internets! Grūtniecības pēdējie mēneši ir laiks, kad kādu no tiem var pagatavot arī mamma pati. Es, kurai abas rokas ir kreisās, iegādājos montessori gobi mobīli internetā un biju tiešām pārsteigta, cik ilgi Everta uzmanību spēja piesaistīt dažādu toņu bumbiņas.

Piemēri:

www.howwemontessori.com/how-we-montessori/infant-mobiles/
kruminudienas.blogspot.com/2013/04/montessori-mobili-gobi.html

FOTO: etsy.com

GULTA UN RATIŅI

Protams, šīs lietas iegādāsies ikviens no vecākiem, vienalga – gulēs mazulis savā gultā, vai mīlēs pastaigas ratiņos. Kādā brīdī tās varbūt būs vairāk aktuālas, citā mazāk. Galvenais šo lietu izvēlē ievērot ģimenes vajadzības nevis kaut kādus sabiedrībā pieņemtos modeļus. Varbūt sākumā gultiņa ir vienkārši grozs, varbūt tā ir klasiskā redeļu gultiņa vai matracītis, uz kura bērns sāks gulēt tad, kad būs pagājis tā saucamais 4. trimestris un mazulis būs gatavs gulēt atsevišķi no vecākiem. Tas pats ar ratiņiem. Laukos visticamāk nederēs tipiskie pilsētas rati un otrādi.

VAR NODERĒT: 

RĀCIJA

foscam

iepriekšējais dzīvoklis, kurā dzīvojām, bija pietiekami mazs, lai visus mazuļa trokšņus dzirdētu pat no otra dzīvokļa gala. Šobrīd zinu, ka, tad, kad mums būs otrs bērniņš, noteikti tādu iegādātos, jo dzīvojam mājā ar pagalmu. Ja mazais ratiņos ārā čučētu, rācija noteikti noderētu.

FOTO: forbes.com

PIENA PUMPĪTIS

pTRU1-3038857dt

Arī tad, ja negrasies savu bērnu barot ar pudelīti, pumpītis var noderēt “krīzes situācijās”. Piemēram, kaut kādu iemeslu dēļ (slimības?) Tu pāris dienas nedrīksti mazo barot, bet nevēlies, lai pazūd pieniņš. Vai ir izveidojies pamatīgs piena sastrēgums un ne regulāra mazuļa likšana pie krūts, ne citas dabīgas metodes nepalīdz. Var noderēt arī māmiņām, kas uztraucas, ka viņu prombūtnes laikā mazulis vēlēsies ēst, kā arī tām, kam “pupošanās” nevedas, bet savu pieniņu mazulim tomēr vēlas piedāvāt. Protams, pumpīti varbūt nevajag pirkt gluži pirms dzemdībām, jo tas tomēr nav lēts “prieks”, bet attiecīgi situācijā, kad šķiet, ka tas noderēs.

FOTO: toysrus.com

ĒTERISKĀS EĻĻAS

doterra_group-shot_-_mydopro_made

Viena no lietām, ko es noteikti kādreiz izmēģināšu ir ēteriskās eļļas, kas šobrīd iegūst arvien lielāku popularitāti arī jauno māmiņu vidū. Latvijā šāda tipa “klasiskākās” eļļas, piemēram, citronu un lavandas, var iegādāties dažādos ekoveikalos (piemēram, ekoveikalā Šarlotes ielā). Pirms lietošanas gan obligāti jāiepazīstas ar instrukciju, vēlama arī speciālista konsultācija. Piemēram, pilīti citronu eļļas var pievienot tējai, lai novērstu kakla sāpes. Dažādas eļļas palīdz arī pret kolikām, striju veidošanos utt.

 

Tādu pašsaprotamu lietu kā autiņbiksītes, nemaz nepieminēšu :).

PADALIES, VAI TEV IR KĀDA LIETA, KAS ĻOTI NODERĒJA MAZUĻA PIRMAJOS DZĪVES MĒNEŠOS?

 

 

 

26 komentāri

 1. Avatar

  Man tieši mazuļa pirmajos mēnešos ļoti noderīgs bija pidžammaiss – augšiņa kā pidžamma ar piedurknēm, bet apakša kā maiss ar sasienamu galu. Tā kā pirmajā mēnesī pamperi bija jāmaina arī naktī, tad ar pidžammaisu to varēja izdarīt maksimāli nemanāmi, ātri un līdz galam nepamodinot bērnu. Un es tā iedomājos, ka tas arī palīdzēja saprast atšķirību starp dienu un nakti, jo sajūta maisā noteikti ir citāda nekā biksēs. :)

  Atbildēt
  • Laura

   Biju jau piemirsusi, ka mes ari izmantojaam:)

   Atbildēt
   • Avatar

    Kur tādus var iegādāties?

    Atbildēt
 2. Avatar

  Pluss par Montessori karuseli- lieliska izvēle! Es savu dzīvi nevarēju iedomāties bez Bugabbo ratiem:) jā, dziedu slavas dziesmu:D pumpis noderēja, apģērbs ļoti maz- un tas pats par sevi kā nepieciešība. Pārējais var arī nebūt- tas manā gadījumā:) un, protams, slings!

  Atbildēt
  • Laura

   nu ja. Apgerbu nevajag daudz, seviski sakuma :))

   Atbildēt
 3. Avatar

  Mums lieliska…lieliska..ideala lieta bija lodger bunkurs!!! Tā kā meita dzima rudenī..visu ziemu un pavasari ratos, tad tas izslēdza 2 kombinezonu iegādi :) Lai arī meitai jau 1,2..lodgeri izmantojam. Vasarā tas arī ideāli der kā guļammaiss teltī :)

  Atbildēt
  • Laura

   Šis noteikti daudziem ir loti iemilots:)

   Atbildēt
 4. Avatar

  hehe..nu re..pazuda pusteikums :) meitai šobrīd 1,2 gadi un lodgeri turpinam izmantot :)

  Atbildēt
 5. Avatar

  Mums jau no pirmajām nedēļām neizsakāmi noderēja Baby bjorn krēsliņš, joprojām reizēm noder kaut mazajam jau pāri gadam. Brīžiem bijis tiešām glābējs gan brīžos, kad mammai vajag ieiet dušā vai kādu darbiņu apdarīt, arī neskaitāmas snaudiņas tur bērns ir gulējis.

  Atbildēt
 6. Avatar

  Paldies par DIY mobīļu idejām, šo noteikti gribēšu realizēt ;) Tagad tik jāizdomā, kuru meistarot.
  Šobrīd gatavojot mazuļa pūriņu ar drēbēm neaizraujos. Ar otro mazuli izmēģināsim šūpulīti, jo būs kas aizdod. Noteikti mēģināsim lietot arī lielā brāļa MeiTai slingu, kā arī plānoju iegādāties slingu nēsāšanai jau no dzimšanas vecuma.

  Atbildēt
 7. Avatar

  Par slingu piekritīšu Klaudijai Hēlai- IKDIENĀ tajā nēsājot mazo vāji paliek noteikti kāju muskuļi (pamēģiniet pašas pasēdēt ar tik platām kājām, kā mazais sēž iesiets slingā un jūs sapratīsiet, par ko runa) un attiecīgi mēdz veicināt dažas kāju/muguras kaites. Ja bērns izteikti nervozs vai ar attīstības traucējumiem- tad protams savādāk, bet pilnīgi veselam mazajam viņa neiesaka. Psihologi gan jau nepiekristu šim.

  Atbildēt
  • Laura

   Nebiju dzirdējusi no Hēlas tādu viedokli. Bet domàju, ka viss ir mērenībā :) Viena poza ilgstoši nekad nebūs forši :)

   Atbildēt
 8. Avatar

  Man ar 3 maziem bērniem un zīdaini, vislabākais palīgs ir veļas žāvējamā mašīna. Atvieglo dzīvi tik ļoti!! Tagad arī izrādās, ka varu iztikt bez zīdaiņu gultiņas, īpašām zīdaiņu rotaļlietām, piena pumpja, slinga, u.c. gadžetiem, bet ļoti novērtēju irobotu un multivāres katlu:D

  Atbildēt
  • Laura

   :D jā, Tevis minētās lietas noteikti noderīgas :D

   Atbildēt
   • Avatar

    Mums ļoti noderīga lieta bija plānās cepurītes. Daļ 3 mēnešiem kādas 5-6 bija nepiecišamas.
    Bet ja padomājot es kad gaidiju meitiņu biju sapirkusi vis dažādākos grabulīšus gandrīz nevienu tā pa īstam arī neizmantoju

    Atbildēt
 9. Avatar

  Piekrītu par i-robotu! Kopš piedzima bērni, tas ir mans lielākais palīgs:)
  Vēl ļoti noderēja jau pieminētais Lodger Bunker, pudelīšu termosomas (ja baro bērnu ar maisījumu un ir rudens/ziema – pastaigām ārā) un liels matracis uz grīdas, kur visiem dzīvoties (mums ir Dormeo virsmatracis).

  Atbildēt
 10. Avatar

  Tiešām ļoti forša ideja par DIY mobīļiem, līdz šim tos nebiju pamanījusi! Varbūt kādam ir pieredze ar cocoonababy vai latviešu NoraBee ligzdiņu – vai tas ir noderīgi?

  Atbildēt
 11. Avatar

  Contigo ūdens pudele atverama ar vienu roku, lai naktī, kad ļoti slāpst, var barojot bērniņu padzerties un neuztraukties ka izlīs. Noderīgākā lieta gan ar pirmo gan otro un trešo bērniņu. Labāk 750 ml. Arī minētais veļas žāvētājs. Man Ergosoma patīk labāk par slingu, Ergobaby. Ērtāk uzlikt nekā slingu, ja vēlas var likt kopš dzimšanas speciālajā ieliktnī, taču es sagaidu tos 4 mēnešus un lieku bez ieliktņa.

  Atbildēt
 12. Avatar

  Cik skaists tas karuselis! Sajūsminos par gaumīgām mazuļu rotaļlietām, jo no visiem tiem krāsainajiem plastmasas brīnumiem jau raibs gar acīm. Pašpikošu :)

  Atbildēt
 13. Avatar

  Slings/Becco neesajamaa soma! Briivas rokas ir arkartigi svarigas, kad jaskraida pakal un jaavaktee otru beernu, vai kad reizee raud un jaamierina abus.

  Atbildēt
 14. Avatar

  Klau, kur Tu iegādājies montesori mobiļus? man arī abas rokas kreisās. :)

  Atbildēt
  • Laura

   Es etsy.com, bet bija arī kaut kāda latviešu lapa, kuri ražo…

   Atbildēt
 15. Avatar

  Ļoti foršs saraksts! Gribēju tik piemetināt, ka aitādiņu ir arī ideāli izmantot ratos karstās dienās, jo uz tās guļot stipri mazāk svīst bērns. Izmantojām Itālija +35 grādu karstumā un bērns bija minimāli sasvīdis. Varu arī ieteikt zidaiņiem un vispār maziem bērniem vilkt smalvilnas drēbītes, jo tā pat kā tas Engel kombinezons, tās ir visideālākais pie ādas. Man nekad nav jāsatraucas, vai bērnam nebūs auksti pat, ja pamperis nedaudz garam laidīs, jo vilna nesaldē pat slapja, bet kokvilna gan! :) Diemžēl tas ir padārgi, bet vilnas drēbes nav tik bieži jāmazgā, tapēc var mazākā daudzumā pirkt :)

  Atbildēt
 16. Avatar

  Pakaviņš ar griķu pildījumu – lieta, bez kuras nevaru iedomāties ikdienu no pirmās dzimšanas dienas. Der naktī gultiņā, dienā lielajā gultā, kur notiek aktivitātes. Ņemam līdzi vienmēr, ja nakšņošana notiek ārpus mājas. Un vēl noder barojot. Iesaku.

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Bēbīšu lietiņas - Bloom - […] labs un skaists. Latvijas blogos un forumos šādas informācijas bija maz. Ļoti priecājos, ka viens+viens raksta par to, ko pirkt…

Komentē