Seksuāla vardarbība : kā pasargāt bērnu?

Seksuāla vardarbība : kā pasargāt bērnu?

Tēma, par kuru mēs, bērnu vecāki, ceram, ka nebūs jārunā nekad. Ka mūs tas neskars, jo kas tāds taču notiek tikai tv, nelabvēlīgās ģimenēs vai mikrorajonos, kur attiecīgajā brīdī klīst varmākas. Mēs visi vēlamies nosargāt savu pašu dārgako – bērnus. Būtu tik labi, ja vienmēr varētu būt viņiem līdzās, turēt rie rokas un nelaist prom.

Arī tiem, kam bērni vēl dzīvo pa mājām, vai, maksimums, apmeklē bērnudārzu, pienāks laiks, kad mazais ies skolā, kad paaugsies, un uz skolu / mājām / pulciņu / veikalu vai kur citur savu ceļu vēros pats. Mēs nevarēsim viņus nosargāt vienmēr, tādeļ mūsu uzdevums ir iemācīt nosargāt bērniem pašiem sevi.

Lai gan manam puikam ir tikai 2, nekad nav par ātru izglītoties un saprast, kā tad, kad viņš spēs mani uzklausīt, paskaidrot dažus vienkāršus noteikumus, kā sevi pasargāt. Lai palīdzetu vecākiem ar idejām, kā par šo nepatīkamo tēmu stāstītu bērniem, Eiropas Padome ir izveidojiso kampaņu “1 no 5 “, kuras mērķis ir pārtraukt seksuālu vardarbību pret bērniem Eiropā.

Savukārt centrs “Dardedze” ir izveidojis informatīvu portālu par drošu bērnību bērniem un vecākiem – Džimba.lv. Tā kā man šobrīd nav pieredzes šajā jautājumā, pieejamie materiāli lika atviegloti nopūsties, jo viss, kas mazajam stāstams, nebūs jāizdomā pašai. Dzimba.lv atradīsi materiālus bērniem, vecākiem un profesionāļiem, kas strādā ar bērniem.

BĒRNIEM

Dzimba.lv bērniem atradīsi krāsojamās lapas un uzdevumus par tēmām: ķermenis, drošība, tiesības u.tml. Atradīsi arī noderīgus video klipus, bukletus un citus noderīgus informācijas avotus.

f_183_DarbaLapa_10-1

VECĀKIEM

Arī vecākiem Dzimba.lv atradīsi noderīgus informācijas resursus un padomus, kā runāt ar bērnu. Īpašī noderīgus materiālus atradīsi sadaļā “1 no 5 “. Ikvienu bērnu būtu vērtīgi iepazīstināt ar “Biksīšu likumu”, kas palīdz vecākiem vienkārši izskaidrot bērnam, kurās ķermeņa vietās citi nedrīkst viņam pieskarties, un kā vajadzētu rīkoties, ja kāds to mēģina darīt.

IZLASI “BIKSĪŠU LIKUMU” – www.dzimba.lv/kampana/files/KikoGuidelinesParents.pdf

Savukārt kopā ar bērniem vari palasīt grāmatiņu “Kiko un roka”www.dzimba.lv/kampana/files/KikoBook.pdf

Mīļie vecāki, ziedojiet laiku un palasiet bez maksas pieejamos materiālus. Stāstiet un runājiet ar bērniem, kamēr nav par vēlu! Un ne tikai ar savējiem. Neesiet vienaldzīgi, ja ir aizdomas, ka kāds cits bērniņš nav pasargāts no “sliktiem pieskārieniem”.

Nobeigumā vēl piebildīšu, ka iespējams palīzēt bērniem, kas cietuši no seksuālās vardarbības, ziedojot.

P.S. JA TEV IR KĀDS PADOMS, KĀ PASARGĀT BĒRNU, DALIES KOMENTĀROS!

 

FOTO : DZIMBA.LV

Komentē