2016. gada “vecākošanās” modes tendences…

2016. gada “vecākošanās” modes tendences…

Gan mans personīgais, gan citu žurnālistu viedokls – kādi mēs, kā vecāki, būsim (daļa jau ir, daļa nebūs nemaz!) 2016. gadā. Kā iekārtosim bērnistabas, ko liksim galdā mazajiem, kā viņus ģērbsim?

Kā tu domā, kas būs “modē” 2016. gadā?

BĒRNISTABĀ

house-bed-black-and-white-nursery-striped-rug

pegasus_LARGE_t_209761_106674847

Mākoņi, plakāti, alfabēti, vigvami, sapņu ķērāji  – vēl aktuālāk, kā šobrīd. Kaut kas no mežonīgiem indiāņiem, meža, pļavas. Dabīga koka akcenti, kaut kas pašu rokām darināts – unikāls (kaut vai leļļu māja!). Kas attiecas uz krāsām – neitrālas pasteļkrāsas, tā, lai istaba derētu abu dzimumu bērniem. Savu uzvaras gājienu noteikti turpinās montessori tipa mēbeles – atvērtie grāmatu plaukti, gultas utt. Plauktos – maz, bet glīti izkārtotas rotaļlietas. Uzlīmes uz sienām!

ROTAĻLIETĀS

rainbow-dyed-dry-chickpeas-sensory-play-for-kids-toddlers-preschool-how-to-4

Buddy-and-Bear_Christmas_play_group-640x430

 • dabīgas, pašu gatavotas rotaļlietas
 • sajūtu spēles
 • DIY rotaļlietu uzvaras gājiens
 • tehnoloģijas

Tiek meklēti veidi, kā pēc iespējas mazāk iegādāties rotaļlietas veikalos, kur nu vēl plastmasas ;). Te nu radošās mammas var izcelties. Tai pat laikā norma ir arī dažādu izglītojošu aplikāciju lietošana jau 2 – 3 gadu vecumā. Divi prestati, bet viens roku rokā ar otru.

BĒRNU VĀRDOS

Iespējams, daļa no šiem vārdiem būs iecienīti arī Latvijā… Astrīda, Koko, Flora, Grēta, Augusts, Fēliks, Grejs, Hugo, Kenzo utt. Lasi vairāk…

BĒRNU APĢĒRBĀ

Dzīvnieki, askētiskas ilustrācijas, augļi un dārzeņi, mežonīgā daba, indiāņi, pončo u.tml. Protams, pēc iespējas – viss pašu vai citu rokām darināts. It sevišķi jau aksesuāri. Aktuāla arī vecāku apģērbu saskaņošana ar bērniem tad, kad plānots iziet sabiedrībā.

9fb11e83b391fb853efdc512128126556c44e129b894ac6b4870326770488e1c

1246_w1546_223012_ST Sweater, Skirt, , Sweater, Skirt, Tights / Composition: / Sizes: Prices: Sales start:

ĒDIENĀ

news-story1

Visu turpinām gatavot paši un mācām to darīt arī bērniem! Mazāk cukura, vairāk pašu gatavotu gardumu. Izejvielas -pēc iespējas bio vai vismaz Latvijas zemnieku audzētas . Oriģināli biezenīši mazuļiem vai pirkstiņuzkodas tiem, kas atbalsta “bērna vadītu ēšanu”. Bērna ēdienkarte neatpaliks no vecāku ēdienkartes. Noteikti arvien vairāk tiks organizētas arī veselīga uztura meistarklases skolās un bērnudārzos. Vecāku iniciatīva bērnu klases vakaros, ekskursijās un Ziemassvētku paciņās iekļaut veselīgākus ēdienus un našķus. Vecāku inciatīva mainīt skolas vai bērnudārza ēdienkarti, ja tā neapmierina. Bērnu ēšanai noteikti tiks pievērta arvien lielāka uzmanība.

AUDZINĀŠANAS PIEEJĀ

Nepārspīlēšana ar pulciņiem. Tā vietā, lai bērnus pēc skolas un bērnudārza sūtītu uz vairākiem pulciņiem, prognozē, ka vecāki bērnus vairāk iesaistīs mājas darbos un savās aktivitātēs, lai paši vairāk būtu kopā ar bērniem. Pulciņi – jā, bet labākajā gadījumā viens, maksimums – divi. Kā apgalvo žurnālā “Parents”, pieeja bērnu audzināšanā ir daudz brīvāka. Pirmie bērni tiek audzināti tā, kā savulaik tika audzināti trešie. Atklāta runāšana ar bērnu un emociju saukšana vārdos.

BĒRNU GRĀMATĀS

bernugramata lupatini_gramata

Arvien vairāk jaunu latviešu autoru grāmatu. Talantīgu mākslinieku ilustrācijas ar klasiskiem stāstiem vai pavisam jauniem un neparastiem. Grāmatas netiek iegādātas tikai grāmatu veikalā, bet gan rūpīgi meklētas arī “interneta dzīlēs”. Valodai nav nozīmes! Latvijas mazo lasītāju plauktos pieprasīta, domājams, būs Lupatiņu grāmata.

11 komentāri

 1. Avatar

  Jauks apkopojums- bet vai ta šis jau viss nenotiek jau kādu laiku?! Šķiet, ka, ja tev nav mājās montessori mantu, neeju uz Montessori b/d vai tad tu esi vecāks?… Tas tā ironijai, bet reizēm ir tāda sajūta….Latvija nav izņēmums šajās lietās, tik ar nobīdi- vismaz man tā liekas!
  Tā kā pašai patīk apģērbā maz apdruku, arī bērnu apģērbu izvēlos vienkāršas lietas, krāsu salikumus.

  Atbildēt
  • Avatar

   Nesen pāršķirstot LV mammu instagarm kontus sapratu, ka ja bērnam nav pintresta bērnistabas, viņa bērnība jau ir sabojāta. :D

   Atbildēt
   • Avatar

    Manam bērnam tad laikam skaitās pinteresta istaba- bet es neredzu tur neko sliktu- pati taisīju remontu, krāsoju, zīmēju, domāju:) ar lielu mīlestību….

    Atbildēt
    • Laura

     Es arī tur neredzu neko sliktu ;) Tava dēla istaba ir burvīga! Man vēl jāsaņemas tā kārtīgi pieķerties…

     Atbildēt
  • Laura

   Es domāju, ka procentuāli tas tāpat ir maz mājās. Procents noteikti pieaugs :)

   Atbildēt
  • Laura

   Katrā ziņā – šis jālasa ar smaidu, jo nekas slikts jau tajās visās tendencēs nav :))

   Atbildēt
 2. Avatar

  Tik ļoti taisnība :D
  Bet šajā gadsimtā vecāki tik ļoti mīl savus bērnus, ka grib tikai pašu labāko!
  Man šķiet, ka agrāk nebija tik liela mīlestība. Ok, bija mīlestība, bet viss bija pavisam savādāk.
  Kaut vai – cik bieži mēs no saviem vecākiem dzirdējām trīs pavisam vienkāršos vārdus – es Tevi mīlu?
  Mēs mācamies no savu vecāku kļūdām un cenšamies tās nepieļaut savu bērnu audzināšanā.

  Atbildēt
  • Laura

   Tāda sajūta ir jā, un tas ir forši :)

   Atbildēt
 3. Avatar

  Man liekas, ka agrak ari loti mileja bernus, bet bija bail to izpaust – sak, ka tik “neizlaiz” bernu. Labi, ka laiki mainijusies!

  Atbildēt

Komentē