3 stundas miera jeb SPA grūtniecei

3 stundas miera jeb SPA grūtniecei

Gribēju šo uzrakstīt, kamēr pedzīvotās sajūtas vēl ir pavisam svaigas… Nezinu, vai nedēļas vidu var iesākt vēl labāk, kā ar rītu spa! Nedēļas vidus, un arī pusceļš manā gaidību laikā… simboliski :).

“Pusceļš” grutniecībā ir laiks, kad lielu diskomfortu vēl nejūtu – vēders vēl ir pietiekami kompakts, sliktas dūšas arī nav, toties nogurums – jā, tas mēdz šad tad pārņemt jau no paša rīta, ka tā vien gribas visu dienu pavadīt dīvānā. Ne vienmēr var, bet dažreiz vajag, un es tam arī ļaujos!

Bet SPA… tas ir kaut kas īpašs. Tā nav ikdienišķa atpūta. Pirmkārt, tas ir jāieplāno. SPA procedūras vidēji ir kino filmas garumā – stunda, varbūt divas, varbūt pat visa diena! Sievietei, kurai jau ir bērni, var nebūt viegli šo laiku atrast. Ja viņa dienu pavada darbā, tad vakarā vai brīvdienās var justies vainīga par “nozagto stundu” bērniem. Tomēr piekritīsiet, ka tas ir tik svētīgi! Gan tev pašai, gan bērniem, jo tā sajūta, kad esi palutināta pāris stundu garumā – tas ir kā iekāpt jaunā ķermenī un ar dubultu sparu atkal apčubināt bērnus. Nu tā vismaz šodien jūtos es…

Šodien es izbaudīju grūtnieču procedūru ESPA Rīga – miera oāzē pašā Rīgas centrā. Pirms procedūras viesi tiek aicināti ierasties stundu ātrāk, lai atpūstos termālajā kompleksā, kas atrodas SPA centra pēdējā stāvā. Tā kā esmu ieradusies darba dienas rītā, te ir dubults miers un klusums. Stunda miera pirms pašas procedūras – es jau esmu atpūtusies! Stundas laikā bez steigas paspēju izmēģināt gan apsildāmo āra baseinu, kurā sajūtas bija līdzīgas kā Islandes Zilajā lagūnā, pat patīkamākas, jo ūdens temperatūra nebija par karstu, bet tai pat laikā bija patīkami sildoša (38 grādi). Izmēģināju arī tvaika pirtis ar relatīvi zemu temperatūru (40 – 50 grādiem), jo kā zināms, grūtniecēm nav ieteicams karsēties augstā temperatūrā. Apēdu pāris vīnogas un atpūtas telpā gaidīju savu procedūru…:)

SPA izvēlējos 80 min garo Pirmsdzemdību un pēcdzemdību procedūru. Ja mājās ērtu pozu gulēšanai nu jau ir pagrūti atrast, tad te nu es domāju – kaut es atcerētos visus ērto gulešānas pozu knifiņus no šīs procedūras… :). Tik ērti atpūtusies es sen nebiju! Laikam ar steigu jāskrien pēc milzīga grūtnieču spilvena…  Šī procedūra sākās ar pīlingu mugurai (nē, uz vēdera nebija jāguļ ;), kam sekoja vispārēja, maiga ķermeņa un galvas masāža. Viss lēnām, pustumsā, relaksējošai mūzikai skanot, bez steigas. Aizvēru acis un sapņoju! Par bēbīti, par to, kas mani sagaida tuvākajos mēnešos… saprotu,ka šādi atpūsties man nesanāks bieži!

Lai pēc procedūras uzreiz nebūtu jāskrien uz ģērbtuvi un jāatgriežas realitātē, es izbaudīju atpūtas mirkli ar dzērieniem (tēju, ūdeni) un uzkodām (žāvētiem augļiem, riekstiem, auzu pārslu cepumiem) relaksācijas telpā. Apgūlos atpūtas krēslā ar žurnālu un nedomāju ne par ko! Pēc SPA vari ieturēt veselīgu maltīti tur pat 1. stāva SPA CAFE.

image1-124  IMG_3652

Lutinot sevi es atgādinu, ka lutinu arī bēbīti. Tas ir jādara biežāk! Un ne tikai tad, kad bēbis ir puncī. Es nezinu kā, bet es zinu, ka es gribēšu šo procedūru atkārtot pēc dzemdībām, jo atceroties to ķermeņa saspringumu kas bija vēl ilgi pēc pirmajām dzemdībām, es ļoti labprāt būtu baudījusi ko šādu… lai gan mazulīša barošanas laiki mēdz būt neparedzami, pēc pirmajiem trīs mēnešiem būs jāmēģina “izrauties” kaut uz 2 – 3 stundiņām.. (ceru, ka vīrs šo arī izlasīs un palīdzēs :)).

Mīļās mammas – topošās, esošās un vispār sievietes! Lutiniet sevi – kā nu jums pašām labāk patīk! Vai tas būtu SPA, kāds tuvāks vai tālāks ceļojums, vai pastaiga pa mežu utt. Tomēr ikvienai dāmai, manuprāt, vismaz reizi mūžā ir jāaiziet uz SPA, lai saprastu, ka… gribas atgriezties…(visticamāk) ;). Šeit droši vari nākt atpūsties arī ar ģimeni, bet tad iesaku izvēlēties 1. stāvā esošo aktīvās atpūtas zonu.

*Pirms SPA procedūras, speciālists iztaujās par veselības stāvokli un tavām sajūtām, lai saprastu, kas tavai situācijai būs vispiemērotākais. Grūtnieču procedūras iesaka no 4 grūtniecības mēneša, ja ir šaubas – konsultējies ar savu ārstu. Procedūrās netiek izmantotas arī ēteriskās eļļas.

Vai esi apmeklējusi SPA grūtniecības laikā? Padalies ar savu pieredzi! 

FOTO: espariga.lv

11 komentāri

 1. Avatar

  Ai kā gribētos…

  Es arī par to, ka mammām sevi jālutina cik vien iespējams, jo viņas to tik ļoti pelnījušas. Un vēl labāk, ja vīri arī uz to rosina – dāvanas veidā vai saplānojot, ka paliks ar bērnu/-iem, lai mamma var iet jebkur.

  Atbildēt
 2. Avatar

  Ar pirmo es gāju uz māmiņas lolojumu TakaSpa. Gāju kādā astotā grūtniecības mēnesī. Un teikšu kā ir – man prasījās spēcīgāku masāžu. Relaksācija, protams, ļoti jauka – kā viss TakaSpa – pārdomāti, mierpilni un sajūtās skaisti. Bet. Tieši masāžā kā tādā likās, ka esmu neaizskarama un, dievs nedod, man kaut kā spēcīgāk paskrubēt :).
  Tad, gaidot otro, arī uz astoto mēnesi es aizbraucu uz kārtīgu pirts rituālu. Bez krasās mērcēšanās ledus aukstajā ūdenī. Bet visu pārējo izbaudīju pa pilnu programmu.
  Varbūt mazliet netradicionāli. Bet tas “uķi puķi” nav priekš manis :)

  Atbildēt
  • Laura

   Tev jāpiesaka, ka gribi spēcīgāku masāžu :))

   Atbildēt
 3. Avatar

  PS Pēc dzemdībām gan. Tad gribas visādas ietīšanas, izvadīšanas, limfas stimulēšanas utt. Tad gribas uz mirkli atiet un relaksēties.

  Atbildēt
 4. Avatar

  Vanna grūtniecēm??? Zinu, ka šis bija viens no galvenajiem aizliegumiem grūtniecības laikā, par ko ļoti “besījos”. Kur nu vēl pirts, lai cik grādu tajā nebūtu. Man teica, ka pat stipri siltā dušā nedrīkst ilgi stāvēt.

  Atbildēt
  • Laura

   Nu gan. Es pirmajā grūtniecībā gan gāju oirtī :) Nejau pirmajos 3 mēnešos un ne uz ilgu, bet pasildīties gan patika :)

   Atbildēt
  • Avatar

   Gāju uz turku pirtīm regulāri 8. un 9. grūtniecības mēnesī. Saka, ka šīs pirtis palīdz organismam sagatavoties dzemdībām un tās atvieglo. Pie labas veslības tās nav ne tikai aizliegtas, bet pat ieteicamas. Manas dzemdības bija super vieglas, varbūt pateicoties regulariem SPA rituāliem, kas to lai zinas :)

   P.S. Protams, visas procedūras veicamas tikai pēc konsultācijām ar ārstu un vadoties pēc savas smalkās sieviešu intuīcijas.

   Atbildēt
 5. Avatar

  Es kadu laiku domaju par masazu…izlasiju so rakstu un saprotu,ka jaiet ;) Mazais tikmer lai atpusas pie savejiem;) Katram savs priecins;)

  Atbildēt
 6. Avatar

  Es šogad, gandrīz pusotru gadu pēc dzemdībām, sāku apmeklēt masieri. Atradu superīgu dāmu Cēsīs – un ļoti forši, ka tur, jo sanāk pie viņas doties tieši 6dienās, kad braucam uz laukiem (tātad – pilna māja radu, kas pieskata Paulu, un es varu tiešām to stundu atpūsties :)). Un zini – pēc pirmās masāžas es pēkšņi atcerējos, kā ir normāli justies. Ka galvas īstā vieta, kā izrādās, nebūt nav kaut kur starp lāpstiņām :D To iesaku katrai jaunajai mammai, jo, redz kā – pašas nemaz nepamanām, ka tas sapringums, pat lai cik mierīgs būtu mazulītis, aug augumā ik dienu.

  Atbildēt
 7. Avatar

  Es tagad apmeklēju Taka Spa “Māmiņas Lolojums” – noteikti aizej! Tur ir brīnišķīgi!

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Uz SPA ar desmitgadīgu jaunkundzi jeb mammas un meitas diena | HAPPY WHISPERS - […] Ļoti jauks sajūtu raksts par to, kā ESPA atpūsties topošajai māmiņai, nesen bija lasāms Lauras Grēviņas ģimenes […]

Komentē