Latvijas mammu blogi – radošai iedvesmai

Latvijas mammu blogi – radošai iedvesmai

Man patīk būt lietas kursā par citiem mammu blogiem. Izrādās, tepat Latvijā to ir ievērojami daudz un paiet labs laiciņš, lai tos visus iepazītu. Lielākā daļa šo blogu nevar lepoties ar jaunu rakstu regularitāti, kas ir saprotami, iepazīstoties ar katras ģimenes stāstu – bērnu skaitu un ikdienu :).

Mammu blogus Latvijā, tāpat kā visur citur, varētu iedalīt vairākās kategorijās. Reiz jau rakstīju par saviem mīļākajiem Latvijas mammu blogiem, tomēr noteikti ir vēl daži, kurus ir vērts pieminēt tad, ja meklē iedvesmu. Iedvesmu, kā lietderīgi pavadīt laiku ar bērnu, kā bērnu “mācīt” un “audzināt”, ļaujot viņam darboties pašam. Montessori un dažādas radošas aktivitātes ikdienai atradīsi šajos blogos!

Pink Tower – trīs (drīzumā jau četru) bērnu māmiņas blogs :). Karīna raksta blogu jau no 2011.gada! Blogs “Pink Tower”ir par Montessori pedagoģijas praktizēšanu un garīgajām vērtībām. Lai gan blogā jauni raksti netiek aktīvi pievienoti, tomēr tam ir ļoti aktīva Facebook lapa, kur teju katru dienu Karīna dalās ar saviem atradumiem un to, kur iegādāties  Montessori materiālus, vai kā tos pagatavot pašam.
pinktower.weebly.com
Facebook: PinkTower

Darboties mājās – šis blogs ir arī manā iepriekš izveidotajā blogu sarakstā. Bet šajā sarakstā tas iederas jo īpaši, kā nekā visu izsaka jau bloga nosaukums – “Darboties mājās”. Bloga autore Zane audzina dēliņu Hugo (2,9 gadi), strādā par mākslas skolotāju un strādā pie vēl 101 dažādiem projektiem (tā vismaz šķiet no malas;). Iedvesma radošiem un vienkāršiem darbiņiem mazajam cilvēkam bez uzsvara uz vienu pedagoģijas metodi.
www.darbotiesmajas.lv
Facebook: Darboties mājās

Entuziasts – man patīk bloga autores Māras pieeja dzīvei un meitas Kates audzināšanai – vienkārši, radoši, haotiski, patiesi, kas galu galā rezultējas kā iedvesma citām mammām! Blogā “Entuziasts” atradīsi dažādas aktivitātes bērniem (Kate šķiet arī ir 2,5 gadnieka vecumā). Uzsvars uz Montessori.
entuziasts.wordpress.com

Es pats! –  man pašai šis blogs ir patīkams jaunums (lai gan tas pastāv jau vairāk kā 2 gadus). Arī šajā blogā, līdzīgi kā iepriekš minētajos, jūtama Montessori pedagoģijas ietekme. Bloga devīze – “palīdzi man izdarīt pašam”!
espats.lv/blogs
Facebook: Es Pats

Mammas smaids – 4 bērnu mammas Evelīnas blogs. Raksti blogā nav bieži, tomēr nezinātājam būs interesanti palasīt bloga bagātīgo arhīvu, kā nekā blogam ir jau 5 gadi! Arī blogā “Mammas smaids” atradīsi informāciju par Montessori pedagoģiju un attiecīgām aktivitātēm. Par Evelīnu un viņas blogu vairāk lasi šeit. Man prieks, ka Evelīna ar savu iedvesmojošo ģimeni dzīvo man “kaimiņos” :).
mammassmaids.net

Mammas rokas – radošas mammas blogs par svētkiem, rokdarbiem, mācīšanos, ceļošanu utt., ko tik bloga autores Laines ģimenē nedara! :). Pati Laine par blogu raksta: “Šis blogs ir par lietām, kuras man rada prieku, iedvesmo un pamudina radīt ko jaunu. Šis blogs ir par dzīvesveidu, kādu esmu izvēlējusies – ja kaut kas, ko šeit redzat jums iepatīkas, dodiet ziņu – manas rokas (mammas rokas) vienmēr deg nepacietībā uzmeistarot kaut ko jaunu!!!”
mammasrokas.blogspot.com

Līgas Kristas blogs – arī Līgas Kristas blogam ir bagātīgs arhīvs – viņa to raksta jau kopš 2011. gada. Interesanti raksti par bērnu audzināšanu, montessori, mājmācību, kā arī dažādi materiāli lejupielādei. Šobrīd Līgas meita apmeklē Montessori sākumskolu Rīgā un blogā vari izlasīt arī par Kristiānas skolas gaitām. 
ligakrista.blogspot.com

Krūmiņu dienas – vēl vienas radošas ģimenes ikdiena. Blogā atradīsi informāciju gan par vietām, kuras apmeklēt ar bērniem, gan grāmatu apskatus, gan iedvesmu radošiem un praktiskiem darbiņiem. Blogu raksta Zane – 4 bērnu mamma!
kruminudienas.blogspot.com

Ideju Krelles – pēdējais, bet tāpēc ne sliktākais blogs šajā sarakstā. Arī šo blogu raksta 4 bērnu māmiņa – Laura! Laura raksta: “šajā blogā cenšos rakstīt par lietām, ar ko aizpildu savu 24h dienā/7 dienas nedēļā mammas ikdienu! Pārsvarā šuju, adu, tamborēju, bet brīžiem izdomāju arī ko citu, piemēram, uzcepu kūku vai uzspēlēju klavieres! Neko no tā visa es nemāku perfekti, es tikai mācos un gribu dalīties arī ar Tevi savā mācīšanās procesā!”. Bloga veikala sadaļā var iegādāties montessori bumbas un priekšautiņus, grabulīšus, burzāmlupatiņas utt.
idejukrelles.blogspot.com
Facebook: Ideju Krelles

FOTO: www.montessoribymom.com

3 komentāri

 1. Avatar

  Mmm! Superīgi būt šai sarakstā un superīgi pazīt lielāko daļu no pieminēto blogu autorēm! Paldies, Laura!

  Atbildēt
 2. Avatar

  Forši! Man arī prieks būt šajā sarakstā un pazīt personīgi gandrīz lielāko daļu mammas! :)

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Dažādie mammu blogi | Viens + Viens - […] P.S. Par blogiem, kuros rast iedvesmu dažādiem darbiņiem ar bērniem esmu dalījusies citā ierakstā. […]

Komentē