Mazo pavāru skoliņa: aktualitātes

Mazo pavāru skoliņa: aktualitātes

Tā kā Mazo pavāru skoliņu kopš pirmajām nodarbībām vasarā ir skārušas vairākas pārmaiņas, vēlējos vēlreiz darīt zināmu, kas tā tāda vispār ir un kāpēc :).

Ideja par ēst gatavošano kopā ar bērniem man radās iedvesmojoties no Jamie Oliver kustības Food Revolution, par kuras vēstnesi kļuvu 2015. gada maijā. Sāku ar pavisam mazām nodarbībām pie manis mājās.

Šobrīd to turpinu – jau no rudens ir nokomplektētas 2 Mazo pavāru grupiņas (5 – 7 bērni vienā). Ar mazajiem skolniekiem katrā nodarbībā iepazīstam 3 dažādus sezonālus produktus un tos pagatavojam. Rudenī tie bija ķirbji un āboli, ziemā – hurma, pastinaki utt. Kas nu kuru reizi pieejams! Šajās nodarbībās bērniem cenšos parādīt produktu dažādību un iedrošināt viņus tos pagatavot un pagaršot (ja paši ir gatavojuši, drosme ir daudz lielāka ;)). Pirmais nodarbību cikls, jeb kā es saku “mācību gads” beigsies maijā.

Atskatu uz nodarbībām atradīsi blogā: šeit, šeit, šeit, šeit, šeit u.c.

Šīs nodarbības ar bioloģiskiem produktiem regulāri atbalsta ekoveikals “Dabas Dobe”, kuram pateicoties piegādei uz mājām esam uzticīgi kopš piedzima Everts, un uz veikalu nokļūt kļuva arvien grūtāk. Paldies jums!

DSC_0077-2-681x1024  DSC_0191-681x1024


untitled-7556

Kopš pagājušā gada decembra Mazo pavāru skoliņas darbība ir paplašinājusies. Tā kā arī mans puncis šobrīd strauji aug izmēros, bet vēlme izglītot bērnus par veselīgu uzturu nav zudusi, man pievienojusies Līga Andžāne – bloga happywhispers.lv autore. 

Nodarbību, ko vadām kopā ar Līgu, mērķis ir izglītot bērnus par veselīgu uzturu – vai tā būtu veselīgu našķu darbnīca, veselīgas pusdienu kastītes sagatavošana – galvenais ir ļaut bērniem līdzdarboties, nevis klausīties “sausā teorijā” par tēmu.

Drīzumā tiks izsludināta nākamā nodarbība – seko līdzi informācijai Mazo pavāru skoliņas Facebook lapāwww.facebook.com/mazopavaruskolina/

Pateicoties atbalstītājiem un tam, ka esam divas (es un Līga), piedalīties var vairāk bērnu.

Mazo pavāru skoliņu atbalsta :

Svaigi.lvLatvijas zemnieku produkcijas (arī bioloģiskas) piegāde uz mājām jeb mūsu gadījumā – uz darbnīcas notikumu vietu :). Ērti un garšīgi!

DSC_0155  DSC_0161

“Biotēka”lielākais ekoveikalu tīkls Latvijā. “Biotēkā” savukārt atradīsi labākās importa ekopreces – riekstu krēmus, augļu un riekstu batoniņus, graudaugus, pākšaugus utt. Īpaši daudz veselīgu gardumu arī bērniem! :)

DSC_0160  DSC_0159

“Green Mood” – ēst gatavošana nav iedomājama bez traukiem. Te nu esam nonākuši līdz “Green Mood” – tas ir pavisam loģisks solis, ja nodarbībā cenšamies pārsvarā izmantot bioloģiskus produktus. “Green Mood” trauki ir gatavoti no dabīgām izvejvielām un pilnībā sairst kompostā. Galvenokārt noderīgi tādēļ, lai mazie pagatavoto pēc tam var ērti paņemt līdzi uz mājām, vai pagaršotu degustāciju porcijas nodarbībā.

DSC_0193  DSC_0201

Titulfoto un foto ar Līgu un mani : Krista Kudore photography

1 komentārs

  1. Avatar

    Jūs veicat ļoti vērtīgu un iedvesmojošu darbu! :)

    Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

  1. Kā es nosvinēju Food Revolution Day! | Viens + Viens - […] lielākas nodarbības veselības centrā “Recure”. Arī par šīm nodarbībām blogā esmu minējusi.  Maijā kopā ar divām Mazo pavāru skoliņas grupiņām…

Komentē