Uz Tallinu ne tikai pēc mūzikas!

Uz Tallinu ne tikai pēc mūzikas!

Kad jautāju Tomam, kā lai tā vienkārši paskaidro, kas ir Tallinas Mūzikas nedēļa, viņš teica: “raksti, ka mums ir Positivus, bet igauņiem – Tallin Music Week“.

Ja jāsaka garāk, tad “Tallinas Mūzikas nedēļa” (TMN) jeb “Tallin Music Week” (TMW) tiek uzskatīta par lielāko Baltijas un ziemeļvalstu iekštelpu festivālu. Lai gan varētu padomāt, ka TMN ir tikai par un ap mūziku, tā nav. TMN apvieno dažādus mākslas veidus – sākot no mūzikas beidzot ar kulināriju. 

Ironiski, bet pirmo un pēdējo reizi TMN apmeklējām, kad biju stāvoklī ar Evertu. Tās sanāca kā mūsu pēdējās brīvdienas ārpus Latvijas pirms lielā notikuma – dzemdībām. Esam nolēmuši, nu jau jāsaka, ka tradīciju, atkārtot. Tālākos ceļojumos doties īsti vairs nevaru, bet gribas vēl paspēt izbaudīt nelielas vecāku brīvdienas ārpus Latvijas, pat, ja tas ir tepat blakus – Igaunijā.

Šogad TMN notiks no 28. marta – 3. aprīlim.

KĀPĒC MĒS DOSIMIES?

Galvenokārt tāpēc, ka mūs interesē labs ēdiens un mūzika! Tie, kas bijuši, zina, ka Tallina var lepoties var vairākiem izciliem restorāniem. Ja vienkāršu pasēdēšanu restorānā un igauņu gastronomijas iepazīšanu var apvienot ar citiem pasākumiem – ko vēl vairāk divi vecāki, kas, jāatzīst, sen nekur nav bijuši divatā, kur nu vēl pa nakti, var vēlēties!

GARŠAS – īpaši TMN izstrādātas restorānu ēdienkartes festivāla viesiem. 2016. gada TMN piedalīsies rekordliels skaits restorānu un kafejnīcu. Festivāla ietvaros notiks arī TMN pop up restorāns, kas vērs savas durvis Dizaina un arhitektūras galerijā. Tā šefpavārs šoreiz būs Margo Paluoja. Ar festivāla biļetēm – īpašas cenas.

Garšu festivālā piedalīsies šādi restorāni: August, Bollywood, Fabrik, Fellin, Gloria, Gotsu, Kaerajaan, Klaus, Kolm Sibulat, Kuldmokk, Leib, Manna La Roosa, MEKK, Mimosa, Monaco, Moon, Noa, NOP, Ribe, Riis, Salt, Tokumaru, Tuljak, Umami, Vegan Restoran V, Von Krahli AED, Wabadus.

Ar katra restorāna īpašo TMN piedāvājumu vari iepazīties: http://tmw.ee/programme/tastes/restaurants

MĀRAŽOTĀJU ALUS FESTIVĀLS – TMN ietvaros notiks arī Igaunijas pirmais starptautiskais mājražotāju alus festivāls. Varētu teikt, ka igaunijā alus brūvēšana ir tik populāra, cik pie mums šobrīd kafijas grauzdēšana. Tā noteikti būs lieliska iespēja nogaršot ne tikai igauņu, bet arī citu valstu labākos brūvējumus.

MŪZIKA – gada svarīgākais notikums galvenokārt ikvienai igauņu grupai un izpildītājam, šis ir lielisks laiks, lai parādītu jaunu mūziku un savāktu jaunus fanus – konferences koncerti notiek ikvienā Tallinas klubā un koncertzālē. Ja igauņu mūzika pārstāvēta šeit visplašākā spektrā, Lietuvas un Latvijas eksporta grupām šī ir lieliska iespēja atzīmēties kopējā Baltijas mūzikas kartē un dibināt jaunus kontaktus. Klausītājam iespēja sataustīt arī Somijas un Dānijas jaunākās mūzikas tendences, principā vienīgā iespēja dzirdēt jaunu un interesantu mūziku arī no Krievijas.

DIZAINS – līdz šim tā īsti nav sanācis iepazīties ar igaunijas dizainu. Domāju, noteikti apmeklēsim dizaina tirdziņu, kurā varēs apskatīt (un, protams, nopirkt) gan bērnu un pieaugušo apģērbu, aksesuārus, eko kosmētiku utt. Būšot arī viesi no Latvijas – nu redzēsim…:)

Ar šo visu mēs gribējām teikt – marta beigas / aprīļa sākums ir labākais laiks, lai dodos mazā ceļojumā uz kaimiņzemi. Iespējams, arī citiem vecākiem  TMN var būt labs iemesls paņemt mazas brīdienas no bērniem….:)

TMN svarīgākie datumi:

28 March – 3 April: TMW Tastes, TMW Talks
29 March – 2 April: TMW Arts
30 March – 2 April: CityStage
31 March – 2 April: Music Festival
1–2 April: TMW music industry conference, Tallinn Craft Beer Weekend, Design Market

Biļetes:

http://tmw.ee/store
http://www.bilesuserviss.lv

 

Trackbacks/Pingbacks

  1. Pirmā nakts…bez bērna | Viens + Viens - […] apmeklējām draugu kāzas pagājušā gada vasarā. Un tagad, došanās šajās brīvdienās uz Tallinas Mūzikas nedēļu, būs tikai otrā reize 2…

Komentē