30 nedēļas…

30 nedēļas…

Neizskaidrojamu iemeslu dēļ tieši 30 nedēļas šķiet tas laiks, kad pa īstam apzinos – drīz mēs būsim četri! Ja līdz 30. nedēļai ir sajūta, ka tu skaiti un skaiti tās nedēļas, laiks uz priekšu it kā iet, bet tai pat laikā šķiet, ka grūtniecība ir nebeidzami gara, tad līdz ar 30 grūtniecības nedēļām pēkšņi laiks tiek skaitīts uz otru pusi – cik tad vairs atlicis! Ir pagājušas jau 3 / 4 daļas gaidību laika. Ir palikusi tikai 1/4 daļa. Plus / mīnus.

Zinu, zinu – parasti tieši beigas šķiet tās mokošākās un mēs kļūstam nepacietīgas. Tik nepacietīgas, ka reizēm ir sajūta, ka tā pēdējā ceturtdaļa ir garāka par visām iepriekšējām kopā. Un ja vēl 40 nedēļas izēršas par 42…

Ja līdz 30. nedēļa šķiet, ka ir par ātru mazulim ko iegādāties, tad tagad pēkšņi sāk šķist – vai es vēl paspēšu visu izdarīt? Cik daudz drēbītes mazulim īsti vajadzēja, un kā ar ratiem? Pēkšņi es vairs nevaru izvēlēties! Vēl taču jānokārto ar dzemdībām saistītās formalitātes un vispār jāaizbauc ciemos pie vecmātes. Jāsaorganizē Evertam vasaras brīvlaiks bērnudārzā un jāpabeidz daži mājas pārkārtošanas darbiņi. Darīt vēl ir ko! Tai pat laikā ir nenormāls prieks par pavasara sauli – beidzot var paņemt laptopu un pastrādāt tepat pagalmā – nekas, ka vēl ar vējjaku mugurā. Un atzīšos, ka esmu jau atklājusi gan aukstās kafijas, gan (ekoveikalu) zemeņu sezonu. Iespējams, pāragri, bet kas zina, cik daudz no šī varēšu izbaudīt vasarā :).

Man ir sācies dekrēts! Tikai šoreiz tas īsti neko nemaina, tik vien kā man pašai kalpo par attaisnojumu no kaut kā atteikties, pašai jāatskaitās sev. Par laimi nedaudz ir pierimušās muguras sāpes, bet tā vietā ir nācis zemais dzelzs līmenis. Bet tas nekas. 10 nedēļas taču nav daudz un var saņemties padzert arī pretīgās Tothema ampulas.

Bēbis vēderā kustas kā astoņkājis (šķiet, ka spiežas ārā pa visām maliņām!) un esmu diez gan droša, ka vakaros īpaši satrakojas tādēļ, ka mājās ir brālis. Īpaši viņu iepriecina brāļa un tēta rotaļu trokšņi – skaļi smiekli un izsaucieni! Dažreiz lielais brālis mazajam atnes īpatnējas rotaļlietas un cenšas tās pabāzt man zem krekliņa – lai taču paspēlējas. Arī topošā brāļa vārdu Everts ir iegaumējis, tikai jācer, ka nepaspēs kādam izpļāpāties līdz dzemdībām… :)

Es jūtos labi! Lai gan ir dienas, kad gribas kādam uzšaut – it sevišķi tiem svešiniekiem tramvajā, kas reizēm māca audzināt bērnus un reizēm arī pašai sev, kad sabēdājos par to vienu striju, kas laikam veidojas. Bet tas, ka es jūtos labi, nenozīmē, ka man patīk būt spontānai. Ja man kāds vakarā piezvanīs un prasīs, vai nevēlos pēc 30 minūtēm kopā iedzert kafiju, es teikšu – nē! Piedodiet – gribu mieru un labāk vados pēc plāna. Un no ģimenes mani vispār ir grūti izraut. Kaut kā tā.

Un vispār bēbis esot jau gandrīz 40 cm garš un 1,5 kg smags. Īsts bērniņš! :)

Ja šo lasa kāda māmiņa gaidībās – īpaši skaistu Tev šo pavasari! :)

FOTO: Krista Kudore
Kleita: www.lindex.com

20 komentāri

 1. Avatar

  oi, nedzer tās pretīgās ampulas! Pamēģini Floradix dzelzs sīrupu kopā ar smiltsērkšķu sulu. Tas ir daudz garšīgāks un arī dabīgāks. Un efektīvāks – pārliecinājos par to abās grūtniecībās. Vecmātes ieteikts risinājums zemam dzelzs līmenim.

  Atbildēt
  • Laura

   Floridax arī dzeru! :) Uz maiņām! Bet visticamāk jaunas Tothema ampulas vairs nepirkšu, kad izbeigsies iepakojums…

   Atbildēt
   • Avatar

    es beigās nevarēju pievārēt tās ampulas un atdevu aptiekā pusi iepakojuma atpakaļ. Nu, tiešām nevarēju :D

    Atbildēt
    • Laura

     haha.. :D Nu jā, ir nācies no viņām izvemties – atvainojos par atklātību :D

     Atbildēt
  • Avatar

   Vai zini par skuju dzērienu no Rimi Klēts sadaļas? Man un citām dvīņu mammām ļoti palīdzēja, dzēru pa malkam dienā. Lai jauks atlikušais gaidību laiks:)!

   Atbildēt
 2. Avatar

  Cik forshi ir lasiit gaidiibaas esoshas maaminjas izjuutas un paardomas, kad pashai puncii aug beebuks! :) Esam par 2 nedeeljaam priekshaa, un, lai arii mazajai viss nepiecieshamais ir sagaadaats, nav naakusi apskaidriiba, ka peec nieka apt. 2 meeneshiem buusim par vienu vairaak. Muusu gadiijumaa arii 4 :)
  Saulainu un patiikamu Tev atlikusho gaidiishanas laiku! :)

  Atbildēt
  • Laura

   Cik forši! Būs mums vasaras bēbīši :)

   Atbildēt
 3. Avatar

  Izturību un lai viss pa vieglo un skaisto Jums!
  Es atkal nevarēju iedzert Floridax – likās šķebinoši salds, bet Tothema kokteilī ar greipfrūtu sulu gāja ļoti labi. Galvenais bija noņemt to saldo piegaršu. :)
  Bet tas viss jau tāds sīkums vien ir, zinot, kāds būs rezultāts! :)

  Atbildēt
  • Laura

   hee katram savs.. man Floridax pat Everts nočiepa :D

   Atbildēt
 4. Avatar

  Skaisti, vien 10 nedelas atlikusas, man ari tad uznaca stress,ka paspet visu sagadat. Saudze sevi un lai skaists pavasaris. 😊 Mums sakusies pedejas nedelas atskaite lidz satiksanas bridim.

  Atbildēt
 5. Avatar

  Pamēģini Skuju dzērienu, nopērkams Šarlotes ielas Eko veikaliņā un Rimi klētī. Man tas bija atklājums un palīdzēja. Lai skaists atikušais gaidību laiks!

  Atbildēt
  • Laura

   Paldies par ieteikumu! Nebiju dzirdējusi :)

   Atbildēt
 6. Avatar

  Man arī interesanti paliek stāsti par otro bēbīti, bet nē, galīgi nav drosmes vēlreiz iet visam cauri! Šķiet, ka knapi ar pirmo izdzīvojām… Bet forši lasīt par citiem. :)

  Atbildēt
  • Laura

   Nu man lîdz Everta 2 gadu vecumam nebija ne domas par otro :)

   Atbildēt
 7. Avatar

  Paldies, Lauru! Par jaukajiem ierakstiem :)
  Es visu laiku sekoju līdzi, bet nevaru saņemties uzrakstīt :))
  Ļoti interesanti, jo mūsu otrais bēbīts arī gaidāms jūnija vidū – pagaidām man rit 29./30. nedēļa – un laiks tiešām skrien tik ātri :) un ir tik jauki lasīt vēl kādas tik tuvu brīnumu gaidošas māmiņas sajūtas un to kas notiek apkārt ;)
  Un pirmais brīnums – meitiņa – Elizabete – ir vienaudze ar Evertu – mums dzimšanas diena 23. Augusts – cik atminos pāris dienu starpība – tad nu pavisam jauki un interesanti 💗

  Paldies Tev!
  Skaistu, skaistu arī Tev un tavai ģimenei šo pavasari 🌞🍀

  Atbildēt
  • Laura

   O jauki! Tiešām abi mazie būs vienaudži:)

   Atbildēt
 8. Avatar

  Man dzelzi labi pacēla Ferro Folgamma kapsulas, bet jāprasa dakterim recepte. Par visu pārējo – lai pietiek laika un spēka darbiem, lai viegls atlikušais 2in1 laiks.

  Atbildēt
 9. Avatar

  Tothema tiesam bija fui… bet tas ir sikums. Pedejas nedelas jokoju, ka mazais laikam grib dzimt man pa muti, tik augstu viss bija, spiedaas, skabums utt. Bet ari tie ir nieki un ari dzemdibas ir sikums. :)

  Atbildēt
 10. Avatar

  Es dzēru TecnoFer – ūdenī izšķīdinama tablete, nekāda vaina! :) Līdzīgi kā tas C vitamīns, tikai drusku, drusku dzelzs garša.

  Atbildēt

Komentē