Mazuļa dārgumu lādīte

Mazuļa dārgumu lādīte

Droši vien katram vecākam ir kaut kādas lietas, ko vēlamies saglabāt no bērna pirmajām dzīves dienām un gadiem līdz….mūžīgi? :) Vai vismaz līdz 18 gadu jubilejai. Mums ir! To es saucu par Everta dārgumu lādīti. Cik patīkami reizēm ir pašiem atskatīties uz saviem pirmajiem zīmējumiem, kristību kleitiņu, un citām īpašām lietām, kuras atgādina par bērnību. Kādam vecāki par šo īpašo lietu saglabāšanu ir parūpējušies vairāk, citam mazāk, bet, apzinoties šo lietu vērtību, gribas pacensties un saglabāt tādas arī saviem bērniem.

Droši vien katrā ģimenē “dārgumu lādītes” saturs atšķirsies. Atļauju pašpikot no mūsējās :)

Everta dārgumu lādītē ir :

342_grande

 • dzimšanas dienas laikraksts – 2013. gada 30. augusta “Diena”. Lai gan internetā nav problēmu atrast, kas attiecīgajā dienā bijis aktuāls Latvijā un pasaulē, apskatīt un aptaustīt, kādi bijuši virsraksti avīzēs, man tomēr šķiet īpašāk. Un, galu galā, tā vecās avīzes smarža…;
 • dzimšanas dienas apsveikumi – tie, kurus pa pastu atsūtījuši draugi no ārzemēm! Arī tie, kuri pievienoti klāt dzimšanas dienas dāvanām;
 • 5 latu monēta – jo tāda valūta bija Latvijā Evertam piedzimstot!;
 • pirmās dzimšanas dienas novēlējumi – pirmajā dzimšanas dienā katram viesim lūdzām uz mazas lapiņas Evertam uzrakstīt novēlējumu, ko viņš varēs izlasīt astoņpadsmitajā dzimšanas dienā;

7ecc46019d55621527be2b545135888a

 • mazuļa dienasgrāmata – nu tā, tipiskā, kurā ieraksta, kad mazajam izaudzis pirmais zobs, kad viņš spēris pirmos solīšus. Lai gan šie fakti notekti nav svarīgākie cilvēka dzīvē, kad mazie paši kļūs par vecākiem, viņiem būs interesanti salīdzināt! Vispār jau tai nav obligāti jābūt faktu dienasgrāmatai. Tā var būt visparastākā klade, kurā pierakstīt savus vecāku – bērnu piedzīvojumus. Tomēr, ja vēlies ko īpašu, iesaku šīs, Latvijā darinātās “Cimpa Rimpa” mazuļu dienasgrāmatas – www.cimparimpa.lv;
 • dzimšanas dienas intervijas – cenšos reizi pusgadā pierakstīt, kas Everta dzīvē aktuāls. Tagad, kad viņš iemācījies runāt, es viņu intervēju. Vaicāju – kas ir tava mīļākā dziesma, multene, grāmata, ēdiens? Tagad šķet, ka es taču to visu atcerēšos, bet, paies laiks, un tas viss būs piemirsies, tāpēc labāk – pierakstīt! :) Intervijas var veikt arī reizi gadā, dzimšanas dienās! Pašpiko pinterestā ;).

GirlBirthdayInterview

 • pirmais apģērbs – labi, mūsu gadījumā tas ir pirmais “tēva dienas” krekliņš, jo Everts piedzima 30. augustā, bet pirmo Tēva dienu 2013. gadā atzīmējām 8. septembrī. Jau laikus bijus sagatavojusi bodiju ar īpašu apdruku, kas nu atrodas dārgumu lādītē;
 • plates – tiklīdz piedzima Everts, Toms sāka viņam veidot vinila plašu kolekciju. Tajā katru gadu nonāk pa vienai, Tomaprāt, labai platei. Tādai, kurai, iespējams, būs liela vērtība arī pēc gadiem 18. Kādai citai ģimenei tā varbūt kāda īpaša grāmata, grāmatu kolekcija, mākslas darbi vai tml.
 • šampanietis vai labs sarkanvīns – jā, alkohols! :D Visiem noteikti šis nav vajadzīgs, bet, ja spēj novērtēt labu vīnu un šampanieti – tad gan. Vēlams dzimšanas dienas gada, bet ar vīniem jābūt piesardzīgiem. Pirmkārt, tie jāprot uzglabāt, otrkārt, ne vienmēr attiecīgā gada raža būs tik laba, lai to būtu vērts glabāt vēl gadus 18. Šo mēs vēl neesam sagādājuši, lai gan vieta, kur to glabāt, ir aizrunāta (mums pašiem nav piemērota vīna pagraba) :). Nogaršosim kopā astoņpadsmitajā jubilejā!

Arī pati kastīte, kurā glabāsi pirmās lietas, var būt īpaši izgatavota un personalizēta. Tādas gatavo arī Latvijā, piemēram, šeit www.facebook.com/mazulapirmolietinukastiteswww.facebook.com/olgasdavanas/?fref=tsiepriecini.wordpress.com/category/davanu-kastites/.

Tas laikam pagaidām arī viss! Padalies, kas ir tava bērna “dārgumu lādītē”, ja tāda ir? Vai varbūt tavā? :)

 

11 komentāri

 1. Avatar

  man bija dikti grūti iejusties visā mammu būšanā, bet atmiņu lāde jeb mūsu gadījumā čemodāna bija tas, ko ļoti gribēju izveidot. Tajā atrodas visas slimnīcas lietas – aproce, izraksts utt, pirmas drebes, visas kartiņas, plaukstu un pēdu nospiedumi, žāvēti davinatie mazie rožu ziedi, novēlējumu klade no 1. jubilejas, kas tiks papildināta katru gadu, visas radu omu adītās vilnas zeķītes – ir vesela kolekcija, pa kādai manai vēstulei :)

  Atbildēt
 2. Avatar

  Hm.. Personīgi manī neizraisīja nekādas emocijas, ieraugot savas “pirmās” drēbītes, kurpītes, sedziņas. Ne vēl bērnībā, ne pirmo bērniņu sagaidot. Es nezinu kāpēc. Bet ir sajūta, ka tieši man ir svarīgi saglabāt šo mana mazā bērna sajūtu. Un es tiešām nevaru iedomāties, ko viņi novērtēs izaugot. It īpaši puikas. Un tāpēc manā “dārgumu lādē”, kā tu to sauc, ir tikai
  1) grāmata – katra bērna gaidīšanas periods, dzemdību stāsts un nozīmīgākās lietas ikdienā (pirmie zobi, pirmās sacensības, koncerti). Vēl praktisku iemeslu vadīta pierakstu visas ārstēšanas metodes pret dažādām slimībām utt. Un turpat ir atvēlēta sadaļa jokiem.
  2) par katru gadu par katru bērnu gatavoju fotogrāmatas. Ja ko tādu sadomājat, iesaku bilžu šķirošanu veikt periodiski, nevis reizi gadā. Jo darbs ir apjomīgs. Mums taču visiem patīk mazos fotografēt no visiem rakursiem…

  Atbildēt
 3. Laura

  O jā, bilžu attīstīšana ir svarīga. Tik grūti tai saņemties, bet vismaz reizi gadā cenšos!

  Atbildēt
 4. Avatar

  Mēs meitiņas pūriņā (tā saucam kastīti, ko tētis pats pagatavojis meitai) likām:
  * pirmās drēbītes + aprocīti + RDzN apsveikumu,
  * radu un draugu apsveikumu kartiņas,
  * pirmais knupītis
  * avīzi no 2015.gada 29.aprīļa (par šo jāpateicas tieši Tomam, jo kopš meitas piedzimšanas 24/7 skan pieci.lv un, kādā reizē viņš stāstīja par savu krustbērnu un pieminēja avīzi. Protams, Latvijas Avīzi vairs nebija iespējams dabūt, pat ne arhīvā, tad nu redakcija mums atsūtīja saskenētu. Vismaz IR kaut kas!)
  * būs video, ko cītīgi gatavojam 1.gada jubilejai un video, kur piefiksēta 1 sekunde no katras dienas.
  * būs arī novēlējumi, ko dosim viesiem, lai uzraksta 1.jubilejā
  * būs arī 1x notikumi – kad sāka rāpot, staigāt utt.,
  * gan jau arī pirmais zobs, matu šķipsna utt.
  * un, protams, pēdas un rokas nospiedums :)

  Atbildēt
 5. Avatar

  Manai mazajai dāmai katru gadu tiek gatavots albūms picturehappy.lv, kur ielieku hronoloģiskā secībā smukās bildes un īsumā pielieku aprakstiņus- ko esam darījušas, kas patīk, kādi ir viņas sasniegumi, “vārdnīca”. Īsajā versijā mazus albumiņus uzdāvinām ziemassvētkos abām vecmammām.
  Stellas dārgumu lādē ir arī gaužām sievišķīgas lietas mammas vājība- tā mēneša sieviešu žurnāli.
  Un vēl savai mazulei rakstīju gan gaidīšanas dienasgrāmatu, kur katru nedēļu uzrakstīju savas sajūtas, tur glabājas usg attēli un pat mazais brînuma sākums- pozitīvais testiņš ar 2 svītriņām, kas pārvērta visu dzīvi.
  Pēc Stellas piedzimšanas rakstu viņai tādu kā dienasgrāmatu/vēstuli. Mazā kladītē īpaši emocionālos brīžos ierakstu savas (mūsu) sajūtas, reizēm ielīmēju kādu attēlu vai piefiksēju svarīgus mirkļus – kautko tādu, kas viņai noteikti interesēs, sagaidot savu mazuli :)

  Atbildēt
 6. Avatar

  Esmu saglabājusi to nabassaites gabaliņu ar diedziņu, kas nokrīt pirmajā nedēļā, likās tik ļoti simbolisks. Protams, visādas lietas, ko jau minēji. Novēlējumi 1. Jubilejā likās ļoti jauki, to kādreiz izmantošu! :)

  Atbildēt
  • Avatar

   Vecmāte mums piekodināja saglabāt nokritušo nabassaites atlieku, lai laikā, kad mazais uzsāks skolas gaitas, to viņam iedotu kā pirmo “rakstāmo” ar ko kaut ko “uzrakstīt”. Ar domu par labām skolas gaitām. Māņticība, bet kāpēc gan ne … jo ticībai ir liels spēks ;)

   Atbildēt
 7. Avatar

  Mums ari top liela kaste ar atmiņām. Kasti taisu pate, aplimejot un apzīmējot, lai sanāk personiskāk. Bet…viens te aizsāka domu par bildēm un video. Būtu forši, ja Laura uzrakstītu, ko iesākt ar visu lērumu bildēm un video, kas mums jau ir pilns kompjūters un vēl esam tik cauri pirmajam gadinam :-) Es domāju, kā un kur saglabāt tā, lai bērns 18 gados atvērtu un varētu skatīties. Pašlaik es taisu albumu, bet man šķiet ka pirmā gada albumu printēšu vēl kādu gadu :-) un nez vai visiem 18 gadiem man pietiks laika un iedvesmas. Padalieties ar idejām, ja uznāk luste par ko tādu uzrakstīt! Paldiesiņš :-)

  Atbildēt
  • Avatar

   Sveika! Esmu dzirdējusi par ļoti mūsdienīgu veidu – izveidot e-pasta adresi ar bērna vārdiņu vai kaut ko simboliski mīļu (mums meitiņai ir iesauka kukudū – tāda arī epasta adrese) un tik sūtīt tur visu ko. Gan bildes gan māmiņas un/vai tēta vēstulītes bērniņam. Gan pārdomas, gan palaidnības. Un 18tajā jubilejā iedot paroli. 😊

   Atbildēt
 8. Avatar

  Mums ar tāda kastīte ir ar pirmo knupi, dzemdību nama aprocīti, mājās braucamajām drēbītēm un arī mazā dienasgāmatu kopā ar mammas plānotājs, lai interesanti pēc tam mazajam, kāda bija mūsu ikdiena.
  Ar fotogrāfijām ar jāsaņemas, nevaru atrast savu superalbumu.
  Nabassaite gan palika slimnīcā.

  Atbildēt
 9. Avatar

  Mums pagaidām ir tikai 3 mēneši, bet mūsu kastīte sāk jau uzkrāt mīļlietiņas…
  ●pirmais knupis,
  ● viens pamperīts no pirmās pamperu pakas,
  ●knupīša turētājs ar vārdiņu,
  ● pirmās zeķītes,
  ● pirmais drēbīšu komplekts kas bija mugurā uzreiz pēc dzimšanas,
  ●bola zvaniņš,
  ●dzemdību nama kalendāra bilde par 2016gadu
  ●lacīte un bodijs ar “born in 2016”
  ●pirmais “Audi” un florbola bumbiņa (tas mums tētim vairāk svarīgs, bija līdzi pat dzemdību namā),
  ●usg foto un bildes no punč fotosesijas,
  ●pierakstu grāmatiņa “Mūsu bērns”.
  Tas ir tas, kas tagad uzkrāts, bet noteikti būs vēl un vēl.

  Paldies par avīzītes ideju un arī vīniņa. Uz 18.gadiem tas noteikti būtu īpašs dzēriens. Vienīgi jāpadomā par dzērienu, kas būtu vieglāk uzglabājams, jo vīna pagrama mums nav 😕

  Atbildēt

Komentē