Kā es nosvinēju Food Revolution Day!

Kā es nosvinēju Food Revolution Day!

Tieši pirms gada es kļuvu par pavāra Džeimija Olivera aizsāktās iniciatīvas Food Revolution vēstnieci Latvijā. Ja tad biju vienīgā, tad nu jau jāsaka, ka esmu viena no šīs globālās kustības vēstniecēm Latvijā!

Maza atkāpe par to, kas ir Food Revolution? Kustība aizsākās 2010. gadā Jamie Oliver vadībā. Food Revolution galvenais mērķis ir izglītot. Bērnus, vecākus, skolotājus. Par veselīgu uzturu – kas tas ir un kā to gatavot, mācot būt atbildīgiem par savu ķermeni un vidi (samazināt pārtikas atkritumus).  Vairāk to jau skaidroju blogā pirms gada.

Ko dara vēstnieks?

Food Revolution kustības pārstāvji vēstniekus reizi mēnesī informē par pārtikas aktualitātēm visā pasaulē, it īpaši, ja tas skar bērnu uzturu un veselību. Vēstniekiem tiek nosūtīti vismaz 3 uzdevumi, kurus viņi var izpildīt (pēc savas rocības) savā valstī, pilsētā, ciematā – tur, kur vēstnieks atrodas.

Processed with VSCO with f2 preset

DSC_0432

Tieši Food Revolution kustība pagājušā gada vasarā iedvesmoja mani izveidot Mazo pavāru skoliņu, kura aktīvi darbojās līdz pat šai nedēļai. Šobrīd (provizoriski – līdz rudenim) skoliņai būs maza pauzīte, jo nav noslēpums, ka vasarā mūsu ģimenē gaidāms mazulītis. Mazo pavāru skoliņas darbības laikā ir bijušas gan mazākas nodarbības tepat pie manis mājās, gan lielākas nodarbības skolās, publiskos pasākumos un, kopā ar Līgu Andžāni no happywhispers.lv (kura nu jau arī oficiāli ir Food Revolution vēstniece), lielākas nodarbības veselības centrā “Recure”. Arī par šīm nodarbībām blogā esmu minējusi.  Maijā kopā ar divām Mazo pavāru skoliņas grupiņām noslēdzām pirmo sezonu ar gardu kūku un rabarberu limonādi – protams, bērnu gatavotu! :)

Food Revolution Day 2016 

DSC_0409

Katru gadu maijā tiek atzīmēta “Food Revolution Day” jeb diena par godu labām idejām un veselīgām attiecībām ar ēdienu. Šajā dienā visā pasaulē ar brīvprātīgo vēstnieku iniciatīvu tiek organizēti dažādi pasākumi, kas patiesībā ir kā kopā gatavošanas svētki – pilsētas laukumā, konferenču zālē, mājās vai kādā skolā – vienalga kur, bet tas tiek darīts ar prieku un apzinoties, kāpēc veselīgs ēdiens ir svarīgs.

Mēs ar Līgu šo dienu, 20. maiju, nosvinējām Rīgas Valda Zālīša sākumskolā kopā ar 3. klases skolēniem. Mūsu tēma bija veselīgas brokastis. Kopā ar bērniem arī pagatavojām vienu no Food Revolution Day oficiālajām receptēm – brokastu musli. Paldies veikalu tīklam “Biotēka” par nodarbības atbalstu!

Pēc šīs un citām nodarbībām skolā atliek secināt, ka bērni jau patiesībā ļoti labi zina, kas ir veselīgi un kas nav – kāpēc un kādas brokastis būtu jāēd. Ar vecāku un skolotāju līdzdalību mums ir visas iespējas izaudzināt veselīgi domājošu jauno paaudzi. Ar nosacījumu, ka ir savstarpēji jāsadarbojas. Informēt, stāstīt un darboties (gatavot!) par veselīgu uztur nepieciešams pēc iespējas vairāk un biežāk!

Ceru, ka nākamgad arī Latvijā šo dienu varēsim svinēt vēl vērienīgāk un apjomīgāk. 2015. gada rudenī jau kalu plānus, kā to darīt, bet nu pēdējais grūtnecības mēnesis tomēr darīja savu :). Jebkurā gadījumā – šī nodarbība skolā bija labs sākums Food Revolution dienas svinībām arī Latvijā!

ATBALSTI FOOD REVOLUTION KUSTĪBU ARĪ TU : signup.jamiesfoodrevolution.org

 

 

Komentē