Labs iepakojums labai dzīvei!

Labs iepakojums labai dzīvei!

Ar šo ierakstu vēlos darīt zināmu, ka mūsu ģimene ir kļuvusi par  Tetra Pak kampaņas “Labs iepakojums labai dzīvei” vēstniekiem. Kopā ar mums vēstnieces lomu uzņēmusies arī Līga – bloga www.happywhispers.lv autore.

Kampaņas galvenais mērķis : pievērst uzmanību pārtikas iepakojuma nozīmei un apzinātai izvēlei.

 

Tetra_Pak.svg

Vispirms vienā teikumā paskaidrošu, ka Tetra Pak ir pasaulē vadošais pārtikas iepakojumu ražošanas uzņēmums. Tetra Pak ražotie iepakojumi ir 100% pārstrādājami. Ja līdz šim par to vēl nebiji dzirdējis, tad ielūkojoties savā ledusskapī, visticamāk atradīsi vismaz vienu produktu Tetra Pak iepakojumā – “Rasēnu”, kādu lakto, pienu vai sulu! Gan bio, gan “parastos”! To, ka tas ir Tetra Pak iepakojums, apliecina iepakojuma apakšā redzams trīsstūrītis ar uzrakstu Tetra Pak.

Otrdien, piedaloties kampaņas “Labs iepakojums labai dzīvei” atklāšanas pasākumā, teicām, ka mēs, kā vēstnieki, piederam tai sabiedrības grupai, kurus dēvē par “veselīga uztura entuziastiem”. Tetra Pak pētījuma par “Baltijas iedzīvotāju pārtikas izvēles un dzīvesstila paradumiem” rezultāti rāda, ka tādi ir 33 % no visiem pārtikas produktu pircējiem Latvijā. Es ticu, ka arī lielākā daļa mūsu bloga lasītāju pieder šai pārtikas patērētāju grupai. Tiem, kurus interesē veselīgs un dabai draudzīgs dzīvesveids, bet, tai pat laikā, piekritīsiet, ka reizēm ir grūti tikt skaidrībā, kas tad īsti ir labs un kāpēc? Ir grūti dzīvot 100% zaļi, bet, ja ir iespējams dzīvot kaut nedaudz zaļāk, izdarot vienkāršas izvēles, mēs esam gatavi to darīt!

Ikviena “veselīgā uztura entuziasta” ceļš sākas ar to, ka sākam izvērtēt produkta saturu. Cik daudz mūsu veselībai vērtīgo vielu tas satur, ko tas dos, ja to apēdīsim mēs, un piedāvāsim saviem bērniem? Domājam par to, kā produkts ir audzēts, no kurienes tas ir nācis. Uz produktu iepakojuma izlasām, vai tas satur e – vielas un konservantus. Arī mēs tā sākām.

Kad šie ieradumi ir nostabilizējušies, nonākam pie nākamā soļa – produkta iepakojums. Vispirms jau tāpēc, lai tīri egoistiski (atbilstoši cilvēka dabai) saprastu, vai pārtikas iepakojums mūsu izvēlēto produktu nesabojā, vai, un cik ilgi tas saglabā produkta labās īpašības. Otrkārt, vai to ir iespējams pārstrādāt? Vai nopērkot attiecīgo produktu par daudz neizniekojam dabas resursus? Vai iepakojums ir labs?

Labs pārtikas iepakojums nozīmē, ka:

 • tā ražošanas procesā tiek domāts par vidi;
 • produktu tajā var uzglabāt ilgstoši un nepievienojot konservantus;
 • produkts, kas tajā uzglabāts, ir drošs lietošanai un saglabā savu uzturvērtību;
 • tas ir ērti lietojams;
 • pēc lietošanas to var pārstrādāt.

Visas šīs īpašības atbilst kartona iepakojumam. Tomēr attiecībā uz pārtikas produktu iepakojumu joprojām ir ļoti daudz mītu. Kļūstot par kampaņas vēstniekiem, apņemamies tos pamazām jums izskaidrot un aicinām apzināties, ka tam, kādā iepakojumā pārtikas produkti pieejami lietošanai, ir milzīga ietekme gan uz vides un dabas resursu ilgtspēju, gan ikviena cilvēka veselību un dzīves kvalitāti. Katru dienu cilvēki Ziemeļvalstīs un Baltijā veic vairāk nekā 47 miljonus pārtikas produktu pirkumu, proti, vairāk nekā 17 miljardu gadā, tāpēc iepakojumam ir svarīga loma.

tetrapak_Infografika_PRINT

Kampaņas aktivitātēm vari sekot līdzi Tetra Pak Latvija Facebook lapā, kā arī Tetra Pak mājas lapā.

4 komentāri

 1. Avatar

  Ar pārtiku gan tetrapaku lietojot saskaras plastmasas slānis, kas nav tas labākais materiāls ēdiena glabāšanai.. Vai ir kāds komentārs šajā sakarā?

  Atbildēt
  • Laura

   Tetra Pak iepakojumu lieto dažādi pārtikas ražošanas uzņēmumi visā pasaulē, kam ir ļoti augsti standarti gan pret veselības un higiēnas prasībām, gan arī apkārtējo vidi. Plānā plastmasas kārtiņa nodrošina, ka kartona iepakojums ir gaisa un ūdens necaurlaidīgs. Tieši īpašā iepakojuma tehnoloģija nodrošina sterilu vidi un neļauj attīstīties dažādiem mikroorganismiem. Tetra Pak iepakojums ir sertificēts atbilstoši visiem ES standartiem.

   Atbildēt
 2. Avatar

  Apgalvot, ka tetra pak, kas būtībā tā pati plastmasa vien ir, ir labāk par stiklu.. Vai nav par skaļu teikts?

  Atbildēt
  • Laura

   Sveika! Es gan šeit neesmu tā apgalvojusi, bet noprotu, ko jūs jautājat. Zinu, ka Tetra Pak lieto salīdzinājumu par kartona, stikla un plastmasas iepakojumu materiālu ietekmi uz klimatu, balstoties uz materiālu dzīves cikla analīzi. Produktu un to iepakojumu ietekmi vērtē katrā dzīves cikla posmā, sākot ar tā ražošanu un beidzot ar pārstrādi. Salīdzinājumu veikusi neatkarīga pētniecības organizācija – Zviedrijas Nacionālā pārtikas administrācija, līdz ar to nav pamats apšaubīt datu objektivitāti.

   Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Vai mums rūp labāks iepakojums labākai dzīvei? | HAPPY WHISPERS - […] labprāt atsaucos Tetra Pak aicinājumam līdzās Laurai un Tomam Grēviņiem no ģimenes bloga Viens + Viens kļūt par kampaņas…
 2. Sulu iepakojums – kas un kā? | Viens + Viens - […] sākumā jau minēju, ka mūsu ģimene ir kļuvusi par Tetra Pak kampaņas “Labs iepakojums labai dzīvei” vēstniekiem. Piedalīšanās šajā…
 3. Paspēlējam šķirošanā? | Viens + Viens - […] kampaņas “Labs iepakojums labai dzīvei!” vēstnese, vēlos pastāstīt par to, kāda ir atkritumu šķirošanas prakse mūsu ģimenē. Lai […]

Komentē