Vasaras festivālu gids ģimenēm

Vasaras festivālu gids ģimenēm

Vasara ir visīstākais festivālu laiks! To skaits arvien turpina pieaugt, un, par laimi, arvien vairāk tiek domāts arī par to, lai festivālos labi justos ģimenes ar bērniem. Ja vecāki labi grib, tad, protams, ar bērniem var doties teju jebkur, un ne slikti laikapstākļi, ne gulēšana teltī nebūs šķērslis aktīvai ģimenei. Mēs gan neesam no tām ģimenēm, kas ir gatavas doties jebkur. Mums patīk, ja tur, kur dodamies, ir īpaši padomāts par ģimenēm, kas būs ieradušās ar bērniem. Ja festivāls notiek Rīgā, tad gan esam pielaidīgāki, jo varam nakšņot savās mājās. Tad galvenais nosacījums – lai bērnam jautri!

Lūk, vairāki festivāli, kurus, manuprāt, būtu interesanti apmeklē visiem kopā. Pirmie (mazākie) notiks jau šajā nedēļas nogalē! Festivāli ir ļoti dažādi – no vienas dienas tematiskajiem festivāliem Rīgā, līdz muzikālam trīsdienniekam Salacgrīvā ;). Pēc šī raksta sekos mani ieteikumi dodoties uz brīvdabas festivāliem ar ģimeni. Ja Tev ar ģimeni ir vēl kāds iecienīts festivāls – droši pastāsti komentāros par savu pieredzi! 

Māmiņu Kluba vasaras festivāls

13103365_978925342176497_589279113425701005_n

Laiks: 4. jūnijs, no plkst. 12:00
Vieta: Kultūras pils ” Ziemeļblāzma”
Biļetes: ieeja pasākumā bez maksas
Programma: Māmiņu kluba festivālā paredzētas radošas, sportiskas un izglītojošas aktivitātes bērniem un vecākiem. Ar programmu var iepazīties TE.
Vairāk: www.facebook.com/events/1688276671422552/

Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls

PQNp_Vy8

Laiks: 17. – 19. jūnijs
Vieta: atpūtas komplekss “Brūveri”, Sigulda
Biļetes: skatīt šeit
Programma: festivāls notiks uz trīs skatuvēm – divās notiks jogas nodarbības, bet trešājā – izzinoši semināri un lekcijas. Trīs dienu garumā paredzētas aktivitātes visai ģimenei – mandalu darbnīcas, baskāju taka, jogas nodarbības utt. Ar visu programmu var iepazīties TE. Īpaša programma arī bērniem.
Vairāk: www.jogasfestivals.lv

Playgrund Festivāls

playground-festival-2016

Laiks: 8. – 10. jūlijs
Vieta: Sporta komplekss 333, Ropažu novads
Biļetes: skatīt šeit
Programma: jau trešo gadu pēc kārtas – festivāls aktīviem vecākiem un bērniem! Aktīvās atpūtas, mūzikas un jaunrades festivāls “Playground” uzņemot jaunus apgriezienus un kopā pulcējot vēl vairāk mūzikas un aktīvās atpūtas disciplīnas, festivāls aicina uz piedzīvojumu visai ģimenei.
Vairāk: www.playgroundfestival.eu

HOLI Krāsu Festivāls

13094215_472568336269618_7551992637759297927_n

Laiks: 9. jūlijs, no plkst. 14:00
Vieta: Lucavsala, Rīga
Biļetes: skatīt šeit
Programma: HOLI krāsu festivāla saknes ir meklējamas Indijā, kur tas ir viens no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem festivāliem. To raksturo prieks, dzīves svinēšana, dziedāšana, dejošana, jaunā sākšana un atvadīšanās no vecā. Košo krāsu pulvera dejās, apkrāsojot vienam otru, un kopīgi metot krāsaino pulveri gaisā, cilvēki nojauc sociālās barjeras, kļūstot vienoti un bezrūpības pilni. Tas ir prieka radīšanas festivāls un laiks, kad viss tiek piedots. Festivāla apmeklētājus sagaida krāsaini ēdieni, dzērieni un krāšņa un aktīva izklaides programma. Ja ir šaubas par to, vai krāsas nav kaitīgas bērnam, noteikti iesaku izlasīt ŠO.
Vairāk: holi.lv

POSITIVUS

Ccr-hwxVIAAII7U

Laiks: 15. – 17. jūlijs
Vieta: Salacgrīvas Zvejnieku parks
Biļetes: skatīt šeit
Programma: par Positivus festivālu un tā programmu notekti jau esi dzirdējis. Šogad festivāls svin savu 10 gadu jubileju, kas, protams, nozīmē vēl īpašāku tā norisi. Positivus festivāls arī šogad ir sarūpējis īpašu bērniem domātu teritoriju – Rimi Bērnu salu, kur bērni kopā ar rūķiem, laumiņām, indiāņiem un citiem piedzīvojumu varoņiem varēs nodoties rotaļām, sporta aktivitātēm un intelektu attīstošiem piedzīvojumiem, turklāt tā ir tikai daļa no bagātīgās programmas, kas trīs dienu garumā nodarbinās un izklaidēs festivāla jaunākos apmeklētājus. Rimi Bērnu salā būs ne tikai profesionālas auklītes. Tiks nodrošinātas arī sportiskas aktivitātes (CrossFit bērniem) un iespēja apgūt svešvalodas, lasīt grāmatas un piedalīties citās muzikālās un radošās aktivitātēs. Vairāk lasi TE.
Vairāk: www.positivusfestival.com/lv/

Saules festivāls

saules_festivals-2

Laiks: 22. – 24. jūlijs
Vieta: Ķeguma novads, Tomes pagasts, atpūtas komplekss “Ievu līcis”
Biļetes: skatīt šeit
Programma: festivāla organizatoru vadmotīvs ir ‘’Atpūties citādi!’’. Festivāls piedāvā katram dalībniekam piedalīties skaisto atmiņu veidošanā un iesaistīties dažādās aktivitātēs un darbnīcās, sniedzot iespēju visiem kopā atcerēties šīs dienas kā brīnišķīgu atpūtas pasākumu ķermenim un dvēselei! Ar festivāla programmu var iepaīties TE.
Vairāk: saulesfestivals.lv

LABA DABA

Laba_daba_2016_wnl

Laiks: 5. – 7. augusts
Vieta: Līgatnes pagasta “Ratnieki”
Biļetes: skatīt šeit (bez maksas līdz 13 gadiem)
Programma: Laba Daba ir viens no ģimenēm draudzīgākajiem festivāliem Latvijā. Festivālā nemainīgi tiks piedāvās dažādas regeja, etno-folka, roka, elektro un citas mūzikas variācijas gan no Latvijas, gan ārvalstīm, būs arī bagāta papildprogramma ar radošām, aizraujošām un izzinošām aktivitātēm visām paaudzēm. Vairāk info TE.
Vairāk: labadaba.lv

Valmieras vasaras teātra festivāls

_850x315_web_header2

Laiks: 5. – 7. augusts
Vieta: dažādas vietas Valmierā
Biļetes: skatīt šeit
Programma: Valmieras vasaras teātra festivāls šovasar piedāvās spilgtas Rūdolfa Blaumaņa un viņa laikabiedru darbu skatuves versijas, kas top īpaši festivālam. Izlēmu iekļaut šajā sarakstā arī šo teātra festivālu, jo tajā ir izstrādāta īpaša programma arī jauniešiem un bērniem (bez maksas). Tāpat manu uzmanību piesaistīja Valmiermuižas Latvijas garšu bārs. Ar visu programmu var iepazīties TE.
Vairāk: www.valmierasfestivals.lv

Piena svētki

13043458_1744829195753947_3418269363119948333_n

Laiks: 6. – 7. augusts
Vieta: Lucavsala, Rīga
Biļetes: ieeja bez maksas
Programma: Piena svētki vienmēr ir bijuši bērniem un ģimenēm draudzīgi. Turpmākajos gados sadarbībā ar Rīgas pilsētu tiks veidota iedzīvotājiem draudzīga, daudzfunkcionāla vidi, katru vasaru atstājot “nospiedumu” no festivāla. Pirmos paliekošos festivāla vides objektus parka teritorijā šogad veidos arhitekte Zane Tetere un mākslinieks Andris Eglītis, kuri tālāk stafeti nodos citiem vietējiem un starptautiskiem māksliniekiem.Protams, nekur nepazūd koncerti, cirka izrādes, performances, radošās darbnīcas un spēles. Muzikālo programmu šogad sastādījis internacionāls tandēms – Shipsea (Latvija) un Ilja Lagutenko (grupa Mumiy troll, Krievija). Mākslinieki tiks pakāpeniski izziņoti drīzumā.
Vairāk: www.facebook.com/pienasvetki/
Alternatīvais kamermūzikas festivāls “Sanusī”

Sansusi_2016

Laiks: 12. – 14. augusts
Vieta: Aknīstes lauku teritorija
Biļetes: skatīt šeit
Programma: ar bērnu uz kamermūzikas festivālu? Kāpēc ne! Trīs dienas meža ielokā – bezrūpīga brīvdabas festivāla atmosfēra unikālai kultūras pieredzei. Piecas skatuves – no viesu nama pagalma līdz meža takai naktī, vides, kurās un kurām tiek radīta un atskaņota mūzika. Tikai tūkstotis apmeklētāju, lai aiz drūzmas un rindām nepazustu daba, mūzika un miers. Pasākumi un atrakcijas gan bērniem, gan pieaugušajiem  ārpus koncertiem. Daudzveidīga muzikālā programma – no klasiskām operu ārijām līdz akadēmiskā avangarda pasaules pirmatskaņojumiem.
Vairāk: www.sansusi.lv

Skaņu un garšu festivāls

13133315_506899682768072_6905409454704216544_n

Laiks: 13. augusts, no plkst. 16:00
Vieta: Siguldas Jaunās pils dārzs
Biļetes: skatīt šeit
Programma: 
Skaņu un garšu festivāls notiks pirmoreiz. Tā koncepts ir apvienot trīs cilvēka maņas – dzirdi, lai sadzirdētu, garšu, lai izgaršotu, un redzi, lai saredzētu. Uz festivāla skatuves kāps „Latvian Voices”, „Rupa & the April Fishes”, Rihards Zaļupe un Raimonds Petrauskis, „Future Folk Orchestra” un citi mākslinieki. Apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt pārsteidzošus garšu salikumus un iegūt jaunu ēdienu gatavošanas pieredzi Latvijas pavāru un garšu ekspertu – Aijas Gabrānes, Ērika Dreibanta un Artūra Taškāna – sniegumā.
Vairāk: www.facebook.com/IeklausiesGarsa/

 

 

4 komentāri

 1. Avatar

  Pagājušajā gadā Positivus bērnu pilsētiņa bija novietota tik tuvu galvenajai skatuvei, ka tur knapi sarunāties bija iespējams. Nedomāju, ka tas bija īpaši labi to mazo ķiparu dzirdei. Cerams šogad viņi būs padomājuši par normālu bērnu salas novietojumu.

  Atbildēt
 2. Avatar

  Vēl varu ieteikt Dikļu pils minifestivālu 2.jūlijā. Ļoti draudzīgs ģimenēm ar bērniem

  Atbildēt
 3. Avatar

  Ļoti noderīgi.
  Paldies.

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Uz festivālu – visi kopā?! | Viens + Viens - […] jau solīju rakstā  Vasaras festivālu gids ģimenēm,turpināšu ar ietekumiem, ko ņemt vērā, ja plāno apmeklēt brīvdabas festivālus ar […]

Komentē