Padomā par sevi pēc dzemdībām!

Padomā par sevi pēc dzemdībām!

Iespējams, gaidījāt, ka zem šī ieraksta nosaukuma slēpsies viens no maniem lielo pārdomu rakstiem, kas desmitiem reižu tiks šērots Facebookā. Piedod, ja esi vīlies, bet šis nebūs tāds raksts. Patiesībā, šis būs tiešām praktisks un informatīvs ieraksts. Ar cerību, ka kādai noderēs.

Nezinu, kā jūs, bet es ar draudzenēm – tām, kuras ir dzemdējušas, esam pārrunājušas arī diez gan intīmas lietas. Noteikti ir sievietes, kuras visu patur tikai pie sevis, jo ir kauns par to runāt, kauns kādam pastāstīt, kā pēc dzemdībām jūties tu pati. Un te es nerunāju par sarunām, ka esi nogurusi, tev nav spēka, tev vajag palīdzēt. Te es domāju tādu lietu, kā sievietes intīmo labsajūtu. Nu ja – to lietu, par ko skaļi nerunājam. 

Savu draudzeņu starpā gan esmu dzirdējusi dažādus stāstus par to, kā ir atsākt intīmās attiecības pēc dzemdībām. Parasti sieviete 6 nedēļas pēc dzemdībām dodas pie ginekologa un tiek pārbaudīts, vai ir savilkusies dzemde utt. Tiek dota zaļā (vai sarkanā) gaisma atsākt arī intīmas attiecības. Un tad nu sākas… kādai varbūt bail, kāda nevar sagaidīt. Un, diemžēl, ne visām pēc dzemdībām viss šis šķiet super baudāmi un nesāpīgi. Ir gadījumi, ka prieku par tikko doto “zaļo gaismu” aizēno slikta intīmā pašsajūta un tādas problēmas, ar kurām iepriekš nav nācies saskarties.

Ņemot vērā ar draudzenēm pārrunātās lietas, piekritu arī savā blogā ievietot informāciju par Veselības centra 4 jauno procedūru MonaLisa Touch®. Tā ir vienkārša procedūra, kas aizņem tikai dažas minūtes, un bez sāpēm un blakusefektiem sniedz audiem reiz bijušo tonusu un elastību, pozitīvi ietekmējot dzīves kvalitāti, kā arī personiskās attiecības.

Ja pēc iepazīšanās ar sniegto informāciju, vēlies izmēģināt MonaLisa Touch® bez maksas, pievieno komentāru pie šī raksta (vari to darīt anonīmi, tavu e – pastu redzu tikai es!). Veselības centrs 4 vienai no jums dāvinās šādu iespēju. Vari atstāt ziņu arī te: https://viensplusviens.lv/kontakti/.  Pieteikšanās līdz 4.08.2016.

Tālāk – Veselības centra 4 sniegtā informācija, jo diez vai es spēšu paskaidrot labāk.

Kā tad īsti ir? Vai patiešām šī problēma būtu jāuztver kā ļoti delikāta, vai varbūt ir pienācis laiks par to runāt skaļāk un plašāk?

Estrogēna krišanās, ko izraisa menopauze vai mazuļa zīdīšana pēc dzemdībām, rada vairākas problēmas, kas var būtiski ietekmēt sievietes sabiedrisko dzīvi un personiskās attiecības. Viena no vissatraucošākajām problēmām ir atrofiskais vaginīts, ko raksturo maksts gļotādas šūnu nepietiekama barošana un mitrināšana. Šī apstākļa dēļ maksts un vulvas gļotāda pakāpeniski kļūst plānāka, attiecīgi trauslāka, jutīgāka un vairāk pakļauta dažādām traumām.

Viena no atrofiskā vaginīta izpausmēm ir dispareūnija sāpes dzimumakta laikā. Atrofiska vagīna ir plāna, trausla, tai trūkst elastības, tā ir sausa. Tas rada sāpes dzimumakta laikā un atstāj negatīvu ietekmi uz pāra attiecībām, kas izraisa dzimumdziņas mazināšanos un nepatīkamas sajūtas tuvības brīžos ar partneri. Dispareūnija var izraisīt arī sāpes starpenes rajonā, kas rodas no rētām, ja dzemdību laikā bijuši iegriezumi vai arī plīsumi, kā arī ja dzemdības bijušas straujas.

Būsim godīgas – grūtniecības pēdējie mēneši seksuālām attiecībām ne visiem pāriem saistās ar kaislīgām atmiņām, tādēļ pēc bērniņa piedzimšanas tuvības brīži ir jo īpaši nozīmīgi, ne tikai fizikā, bet arī emocionāla ziņā.

Rīkojamies un atgūstam sievišķību! Kādi varianti?

Pirmkārt, par problēmu ir jāinformē savs ginekologs. Kautrīgumam nav pamata, jo, kā saka paši ārsti – šī problēma sieviešu vidū nav retums.

Konsultē Veselības centra 4 ginekoloģe, dzemdību speciāliste, ultrasonogrāfijas speciāliste Ilona Kampara.

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām un lāzermedicīnas iespējām, šīs problēmas ir iespējams risināt veiksmīgi, ātri un delikāti bez ķirurģiskas iejaukšanās. Iedarbība ar lāzeru patiesībā ir ideāla metode, lai stimulētu kolagēnu, kas atrodas maksts sieniņās, mitrinot ādu un funkcionāli atjaunojot audus.

Veselības centra 4 Ginekoloģijas nodaļā tiek veikta procedūra ar sievešķīgu nosaukumu MonaLisa Touch®, kas novērš hormonu mazināšanās sekas, estrogēna krišanos maksts audos (parasti rodas pirmsmenopauzes, menopauzes laikā vai pēc dzemdībām), aktivizējot jauna kolagēna ražošanu un atjaunojot maksts gļotādas agrāko labvēlīgo stāvokli un funkcijas.

MonaLisa Touch® šobrīd ir efektīvākais neķirurģiskais un nefarmakoloģiskais risinājums, lai novērstu un ārstētu maksts atrofiju un tās blakusefektus, (arī nelielu urīna nesaturēšanu) ar kuriem daudzas sievietes saskaras menopauzes laikā vai pēc mazuļa dzimšanas.

Viena vienkārša procedūra, kas aizņems tikai dažas minūtes, bez sāpēm un blakusefektiem sniegs audiem reiz bijušo tonusu un elastību, pozitīvi ietekmējot dzīves kvalitāti, kā arī personiskās attiecības.

Rezultāti būs manāmi uzreiz, pat pēc pirmās procedūras, un uzlabosies turpmāko mēnešu laikā. Aktivizētais reģenerācijas process ilgs no 40 līdz 60 dienām, pēc šī laika perioda ieteicams procedūru atkārtot.

Savukārt, Capital Clinic Riga pieejama lāzerterapijas procedūra INTIMAlase, kas ir rezultatīva maksts kanāla tvirtuma atjaunošanas metode.

RAKSTS TAPIS SADARBĪBĀ AR “VESELĪBAS CENTRU 4”

 

 

FOTO: www.monalisatouchtoowoomba.com.au

48 komentāri

 1. Avatar

  Noteikti vēlos pamēģināt! Paldies, ka runā par to.

  Atbildēt
 2. Avatar

  Gaidu otro rudenī, un kas tāds noderētu. Pec savas pieredzes spriežu – pirms 2 gadi ar iegriezumu un plīsumiem dzemdēju – atlabšana prasīja daudz laika.

  Atbildēt
 3. Avatar

  Tikko piedzemdēju burvīgu meitiņu 25.07.2016!Būtu loti aktuāli un noderīgi!

  Atbildēt
 4. Avatar

  Būs jau pagājuši apaļi desmit mēneši kopš dzemdībām, bet nevaru teikt, ka intīmās attiecības vienmēr varu izbaudīt. Tas, diemžēl, sagādā ne visai patīkamus brīžus mums abiem, jo arī vīram ir svarīgi, lai ar manu labsajūtu viss būtu vislabākajā kārtībā.

  Atbildēt
 5. Avatar

  Savu Otto bērninju sagaidīju,sī procedūra noderētu.

  Atbildēt
 6. Avatar

  Iztiku ar vienu mazu iegriezumu, viss sadzija ātri un nesāpīgi, bet intīmās attiecības un sajūtas vairs nav tik patīkamas. Procedūra būtu noderīga!!!

  Atbildēt
 7. Avatar

  Labprāt izmēģinātu šādu procedūru…

  Atbildēt
 8. Avatar

  Dzemdības bija ar smagiem plīsumiem. Pagājis gads. Joprojām tuvības brīži ir ļoti nepatīkami, sāpīgi. Vīrs ir saprotošs, bet tāpat ir nepilnvērtības sajūta.

  Atbildēt
 9. Avatar

  Nesen piedzima mūsu mazulītis ( pirms 7 nedēļām). Būtu jauki, ko tādu izmēģināt.

  Atbildēt
 10. Avatar

  Lai gan otro bērnu tikai plānojam, labi atceros, ka pēc meitas piedzimšanas Vagisan stāvēja uz naktsskapīša, lai vienmēr būtu pa rokai. Sajūtas bez tà bija diez gan nepatīkamas.
  Prieks, ka par šo tēmu tiek runāts un prieks, ka ir šādas procedūras, kas var jaunajām māmiņām novērst šīs nepatīkamās sajūtas.

  Atbildēt
 11. Avatar

  Es labprāt pieteiktos uz šo procedūru. Mazulei jānāk pasaulē kuru katru dienu. :)

  Atbildēt
 12. Avatar

  Lasu rakstu un saprotu, ka tas nudien vairāk vai mazāk ir par to, kā es jūtos! Gribu, lai ir skiasti, kaislīgi un brīvi, taču sāpes un diskomforts nomāc visu kaisli…. :( labprāt vēlētos tikt uz šo procedūru bez maksas, taču, ja nesanāks bez maksas, tad visticamāk, kad došos tāpat!

  Atbildēt
 13. Avatar

  Šķiet,ka tas ir tieši tas,kas man vajadzīgs. Paldies par šādu informāciju-patiešām dzirdu par ko tādu 1.reizi.

  Atbildēt
 14. Avatar

  Gribētu izmēģināt šo procedūru.

  Atbildēt
 15. Avatar

  Es arī neatteiktos no šādas procedūras, jo baidos kad sievietei pēc 40 kurai tulīt jānāk pasaulē jau ceturtai meitiņai, tik viegli un ātri ķermenī viss atjaunosies :)

  Atbildēt
 16. Avatar

  Arprats, ka es nomierinajos izlasot sho rakstu! Man likas, ka man taa ir vienigajai, ka intimas attiecibas pat 7 menesus pec bernina dzimsanas ir vienkarsi neiespejamas! Man arsts pateica, lai noperku dildo, es domaju – ir tachu jabut citam variantam!!! Paldies, paldies, paldies, ka par to runajat shajaa blogaa!

  Atbildēt
 17. Avatar

  Paldies, ka dalies šajā. Man pirmais bērnins gaidāms rudenī un viss vēl ir loti jauns un diemžēl par pēcdzemdību problēmām daudzi nerunā. Šis izklausās pēc lieliska risinājuma

  Atbildēt
 18. Avatar

  Labprāt izmēģinātu šādu procedūru.

  Atbildēt
 19. Avatar

  Gribētu pamēģināt.

  Atbildēt
 20. Avatar

  Paldies par info, šis patiešām izklausās lielisks risinājums, lai sieviete pēc dzemdībām spētu justies labāk intīmā ziņā. Un noteikti gribētu izmēģināt.

  Atbildēt
 21. Avatar

  Aaaaaaaa gribu, gribu… Peec trim beerniem tas buutu superiigi!!!

  Atbildēt
 22. Avatar

  Pec pirmā, mazuļa atguvos ātri. Pēc otrā…nezinu šķiet vajadzēja gadu. Pirms pusgada piedzima trešais mazulis. Nu nezinu, sajutas jocīgas, jo ir arī dzemdes priekšējās sienas noslīdējums. Un daktere ieteica šo procedūru, bet cenas komplekts sanāk padārgs, jo brīdināja, ka būs vajadzīgas vismaz 3x, manā gadījumā.

  Atbildēt
 23. Avatar

  Pēc trešā mazuļa ļoti būtu šis nepieciešams.

  Atbildēt
 24. Avatar

  Labprāt izmēģinātu

  Atbildēt
 25. Avatar

  Labprāt izmēģinātu. Jau pagājis diezgan ilgs pēc bērna piedzimšanas, bet joprojām nav tā kā bija

  Atbildēt
 26. Avatar

  Labprāt izmēğinātu!

  Atbildēt
 27. Avatar

  Būtu interesanti pamēģināt ! Lai gan meitiņa martā nāca ar ķeizargrieziena palīdzību, man ir pāragra menopauze estrogēnu hormons neizstrādājas ! Dzimumdzive nav iespējama vispār kremi nepalīdz! Interesanti vai man der šāda procedūra !???

  Atbildēt
 28. Avatar

  Pēc plīsumiem starpene pamatīgi sarētojās, sekss likās neiespējams. Visu laiku gaidīju, kad atsāksies mēnešreizes un hormoni nostāsies savās vietās, bet tā kā arī gadu pēc dzemdībām visu laiku baroju mazo ar krūti, bet mēnešreižu kā nav tā nav un sausums un diskonforts saglabājas… Ja būtu par šo zinājusi, nebūtu gadu gaidījusi.. Labrāt pamēģinātu.

  Atbildēt
 29. Avatar

  Tikko esmu pārdzīvojusi smagu pēcdzemdību periodu un nu esmu apņēmības pilna atkal savest savu ķermenīti kārtībā! Labprāt izmēģinātu šo procedūru!

  Atbildēt
 30. Avatar

  Jā, es ļoti ceru uz šādu procedūru. Pēc pirmā mazuļa atkopšanās bija ātra. Pēc otrā…šķiet tā īsti vairs neatkopos. Pirms pusgada piedzima trešais un tiku pie dzemdes priekšējās sienas noslīdējums. Daktere ieteica šo procedūru…bet neesmu vēl sadūšojusies, jo būšot vismaz 3x vajadzīgas.

  Atbildēt
 31. Avatar

  Patīkami pēc dzemdībām nav, bet tas arī ir tikai dabiski – dabiski nemaz nav paredzēts jau 6 nedēļas pēc dzemdībām mesties gultā un būt par seksa dievieti. Tajā laikā sievietei ir citi uzdevumi – atkopties (ir taču dzirdēts, ka grūtniecība ilgst 9 mēnešus, un tikpat ilgi arī atkopšanās?), ķermenim ir jāatgriežas normālā stāvoklī, un tas attiecas arī uz dzimumorgāniem, un galvenais jau – šajā posmā sievietei ir jārūpējas (24/7) par jaundzimušo, it sevišķi jau pirmajos mēnešos, kā arī intensīvi jāzīda ar krūti. Ja baro ar krūti, tad varētu jau mazliet zināt par hormoniem un to darbību – intensīvas krūts zīdīšanas laikā (parasti kamēr nav atsākušās mēnešreizes) izdalās hormoni, kas aizkavē apaugļošanos (tātad arī dzimumtieksmi, maksts mitrināšanos u.t.t.), bet veicina piena izdalīšanos. Un tas ir tikai normāli un nav nekas tāds, par ko būtu jāuztraucas. (Esmu dzirdējusi, ka, ja sekss sagādā sāpes ilgāk par 6 mēnešiem (! nevis nedēļām), tad ir varbūt jāsāk domāt, ko darīt.)

  No personīgās pieredzes – jā, sāpēja. Un nepatīkami tas bija kādus pat 5-6 mēnešus. Pārsteidzošā kārtā (par spīti krūts barošanai) mēnešreizes atsākās jau pēc 5,5 mēnešiem, un ar šo procesu atgriešanos atgriezās arī normāls cikls, normāla hormonu darbība un normāla dzimumtieksme.

  Paldies par reklāmrakstu, bet, manuprāt, būtu svarīgi runāt nevis tikai par šo (kas, protams, kādam varētu būt noderīgi), bet gan par emocionālo pusi – izglītot sabiedrību – gan sievietes, gan vīriešus, ka sagaidīt no tikko dzemdējušām sievietēm, lai viss uzreiz būtu tāpat, kā bija kādreiz, ir nereāli. (Tādu stāstu, kad savstarpējās attiecības jūk un brūk, jo sekss, redz, neesot tāds, kāds bija, ir pārāk daudz.) Ir vajadzīgs vairāk laika, mazāk nereālu ekspektāciju, mazāk spiediena gan no vīriešiem, gan sievietēm pašām, vairāk iejūtības, izpratnes, un tad – ja vien nav reālu, nopietnāku veselības problēmu – viss arī būs labi.

  Atbildēt
 32. Avatar

  Sveika!
  Regulāri lasu Tavu blogu un bieži iedvesmojos no Taviem padomiem, tāpēc uzticos arī šoreiz par šādaa procedūras noderīgumu kaut vai profilaktiski.
  Nedaudz par mani – esam ar meitu 3 dienu attālumā līdz mūsu due date, mūsu ģimenē tas ir pirmais bērniņš. Intīmā dzīve spēlē lielu lomu mūsu attiecībās, līdz ar to vēlētos par to parūpēties jau laicīgi:)
  Paldies par info jebkurā gadījumā un, lai arī kuru meiteni Tu izvēlētos, būtu prieks:)

  Atbildēt
 33. Avatar

  pagānuši jau divi gadi, tādēļ jo lielāka man vēlme šo procedūru izmēģināt.

  Atbildēt
 34. Avatar

  Arī es esmu otra bērniņa gaidībās,vēl tikai 8 nedēļas palikušas,un atceroties sajūtas pēc pirmajām dzemdībām,ļoti ļoti gribētos šo procedūru izmēģināt,jo ļoti negribas vīram likt justies slikti un atstumtam un tādējādi riskēt pabojāt attiecības…

  Atbildēt
 35. Avatar

  Pēc meitas piedzimšanas pirms 2gadien bija diskomforts, tagad pēc dēla nākšanas pasaulē situācija nav kļuvusi labāka. Labprāt izmēģinātu šo procedūru

  Atbildēt
 36. Avatar

  Kaut kas pavisam nedzirdēts. Nu jau ir 2 gadi pēc otrā mazuļa, taču jā- ir sajūta , ka viss ir savādāk. Norakstu uz vecumu un rutīnu, taču par spīti tam- esmu sākusi piestrādāt tieši pie speciāliem vingrojumiem, veselīgāka dzīvesveida, lai ‘būtu kā agrāk’. Taču ar ievērojamiem rezultātiem vēl nevaru lielīties. Interesanti būtu dzirdēt atsauksmes.

  Atbildēt
 37. Avatar

  Esmu mamma diviem lieliskiem puikām, mazākajam šobrīd 7 mēneši. Plīsumu pēc dzemdībām nebija, bet maksts sausums rada tādas sāpes, ka tradicionālā dzimumdzīve pat ar lubrikantu nav iespējama. Pēc otrajām dzemdībām bija arī neliela urīna nesaturēšana. Ļoti vēlētos izmēģināt šo procedūru, par kuru dzirdu pirmo reizi, bet, ja tā ir tik efektīva, kā saka vc4 speciālisti, būtu priecīga ne tikai es:)

  Atbildēt
 38. Avatar

  It kā jau viss O.K., bet gribas kā AGRĀK :) Paldies par lietu nosaukšanu īstajos vārdos, lai veicas ar mazajaiem puisēniem :)

  Atbildēt
 39. Avatar

  Ļoti gribētu pamēģināt, jo pēc diviem mazuļiem ir daudz nepatīkamu sajūtu, kas bojā attiecības. Gribu to labot!

  Atbildēt
 40. Avatar

  Paldies par rakstu, iepriekš par neko tādu nebiju dzirdējusi. Labprāt pamēģinātu!

  Atbildēt
 41. Avatar

  Augustā sagaidīsim savu pirmo bērniņu, gribas, lai pēc tam viss ir tik pat skaisti un labi kā līdz šim, tāpēc noteikti gribētu šo izmēģināt!

  Atbildēt
 42. Avatar

  Skumji, ka par šo nerunā ginekologi, jo staigāju ar savu problēmu pie dažādiem speciālistiem 3 garus gadus. Vispār brīnos, ka mums ir otrais mazulis, jo pēc pirmajām dzemdībām ar smagiem plīsumiem un vairākām operācijām intīmā dzīve kļuvusi sāpīga (izrakstos pat minēts – neiespējama), bet laulība – ļodzīga un brīžiem šķiet, ka neglābjama. Šis varētu būt vēl viens iespējas salmiņš, par ko noteikti interesēšos arī pati.
  Uff, sanāca gari un skumji, bet kaut kā “parāva vaļā”, izlasot, ka ir vēl tik daudz meiteņu, kas neizsakàmi mīl savus bērnus, bet kurām vienlaikus ir kaut kādā mērā (nebaidos šī vārda) sačakarēta viņu pašu dzīve. Paldies, ka Tu par šo runā! Lai kādai izdodas!

  Atbildēt
 43. Avatar

  Paldies par šo rakstu! Jau līdz šim sapratu, ka, atnākot septembrim, mana un vīra dzīves līdz ar pirmā bērniņa ienākšanu ģimenē ļoti mainīsies, bet šādi raksti vēl vairāk palīdz kaut mazliet sagatavoties lietām, par kurām šobrīd nav ne mazākās skaidrības un nojausmas.

  Vai procedūra notiek katru dienu (“Aktivizētais reģenerācijas process ilgs no 40 līdz 60 dienām”)? Jo domāju cik tas iespējams jaunajai mammai, kas nedzīvo Rīgā. Un kur var uzzināt cenu šai procedūrai, ja no konkursiņā nelaimējas?

  Atbildēt
 44. Avatar

  Es ļoti vēlētos šādu procedūru. 3 mazuļi ir bijuši ar 2, 5gadu atstarpi. Manam organismam pa daudz un esmu ļoti sliktā formā. Dzemdes priekšējās sienas noslīdējums…mūžīgie urīnceļu iekaisumi. Ehhh…trešajam mazulim jau 7 mēneši, bet es neesmu spējīga uz nekādām intīmām attiecībām.

  Atbildēt
 45. Avatar

  Ļoti gribētos pamēģināt procedūru, jo esmu dzemdēju pirms deviņiem mēnešiem, brīžiem liekas, ka tur lejā ir tuksnesis. Sāpīga ir iegriezuma rēta. Seksuālas attiecības ir pārdzīvojums katru reizi. Emocionāli arī ir grūti, jo pēc dzemdībām bija arī Kolposkopija un tika izgrieztas dzemdes kakla šūnas, kuras bija izmaiņas. Cerēju, ka būs labāk kad atsāksies mēnešreizes, vienreiz jau bija, bet nekas nemainījās.

  Atbildēt
 46. Avatar

  Tiešām paldies par rakstu! Kaut arī reklām raksts bet tik ļoti noderīgs!
  Arī man pēc dzemdībām bija ļoti nepatīkamas sāpes, pat pēc gada. Sekss tiešām likās neiespējams. Un pēc vairāku ārstu apmeklējuma, tik dzirdēju, ka viss ir manā galvā. Šo izlasot, kā arī komentārus, ir labi apzināties, ka tā tomēr nav īsti norma un ir iespējams savādāk- pat sajutos labāk! ☺

  Atbildēt
 47. Laura

  Labrīt! Informācija dāmām, kas, izlasot bloga rakstu “Padomā par sevi pēc dzemdībām”, pieteicās uz Veselības centra 4 procedūru MonaLisa Touch! Pēc nejaušības principa iespēju izmēģināt procedūru bez maksas iegūst lasītāja ARTA. Ar viņu sazināšos personīgi!
  Tā kā bezmaksas procedūra MonaLisa Touch tiek dāvināta tikai vienai bloga lasītājai, pārējām dāmām, kuras atstāja savu komentāru pie raksta, VC4 piedāvā īpašu cenu ginekologa konsultācijai un procedūrai MonaLisa Touch. Lai iegūtu īpašo akcijas kuponu, komentāru autores aicinām rakstīt uz vc4@vc4.lv, norādot savu vārdu un uzvārdu!

  Atbildēt

Komentē