Viena diena Edvīna dzīvē

Viena diena Edvīna dzīvē

Edvīnam šodien mēnesītis! Joprojām maziņš, bet jau dikti izaudzis – kā jau puika! Mani puikas aug ātri…

EDVĪN, VIENA MĒNEŠA VECUMĀ:

6:00 Tava diena sākas agri. Šodien, piemēram, jau sešos. Par prieku man, tavu celšanos (vismaz šorīt) sanāk apvienot ar dušu. Ielieku tevi “klubkrēslā” (lai piedod man Hēlas kundze), un ļauju klausīties tekošajā dušas ūdenī. Pēc tam – fēnā. Ja dušošanās būtu klusāka, gan jau arī tā tev īsti nebūtu pa prātam. Paspēju pat iedzert kafiju. Man šķiet, ka mēs abi dzīvojam nedaudz citā laika joslā, kā brālis.

7:30 Tu nolem atkal pagulēt. Labi, ka tā, jo man jau jāmodina brālis – tā kā man tuvojas dzimšanas diena, līdz kurai mierīgi vēlos paveikt iesāktos darbus, brāli aizvedīsim uz bērnudārzu. Auklīte apslimusi, tāpēc darīsim to visi kopā.

7:45 Sabučoju un mēģinu pierunāt celties lielo brāli. Šorīt pat viņam ir tīri laba oma. Noklausās savu mīļāko dziesmu un ir gatavs ģērbties.

8:00 Tu pamosties un raudi. Gribi ēst. Piedod, bet man jāpalīdz saģērbties brālim. Jau no pirmās dienas tev ir jāmācās pagaidīt. Brālim nepatīk, ka tu raudi. Lai varētu tevi netraucēti pabarot, brālis vēlreiz tiek pie savas mīļākās dziesmas (x5) un rīta uzkodas.

8:20 Kāpjam taksī. Šoreiz esi izdomājis mašīnā paraudāt. Mēģinu tevi nomierināt ar knupīti (kuru tu it kā atzīsti, it kā nē), tomēr labāk tas izdodas Miera ielas bruģim. Par knupīti vispār interesanti – Evertam tāds nebija, bet tev nekaunos to piedāvāt, jo, piedod, tev ir jāiemācās pagaidīt jau no pirmās dienas, un tu jau pirmajā savā dzīves dienā sūkāji īkšķi (kuru tagad esi piemirsis) – tas tevi nomierina.

8:40 Atvadāmies no brāļa. Tev laikam nepatīk viņa bērnudārzs, jo abas reizes, kad esi tur bijis, tu raudāji. Nu nekas. Atpakaļceļā uz mājām tu beidzot iemiedz.

GULI… es brokastoju dārzā. Paldies par šo iespēju!

10:30 Tu pamosties un, protams,  vēlies ēst! Stundiņu padzīvojies nomodā – trenējies turēt galviņu. Biju jau aizmirsusi, cik daudz jāiemācās zīdainim!

Tālākā diena paiet tādā mierīgā mudžeklī. Pārsvarā tu tikai guli un uzēd. Un tā līdz pēcpusdienai. Ja brālis paliek mājās, tu guli daudz mazāk, un pārsvarā vēlies dzīvoties pa rokām. Tādā gadījumā palīdz slings. Ja tas nebūtu – uhh…

16:20 Mājās ierodas brālis. Tas nozīmē, ka arī tu vairs negulēsi. Šis ir laiks, kad vēlos nedalītu uzmanību veltīt lielajam brālim, bet arī tu, kārtīgi izgulējies, to vēlies. “Nododu” tevi tētim, ja vien tev negribas ēst. Tā uz maiņām spēlējamies, tavai raudāšanai mijoties ar brāļa jociņiem un izdarībām.

18:00 Tev nāk miegs. Ielieku tevi slingā, jo zinu, ka citādāka gulēšana šajā laikā tev nav pa prātam. Es tikmēr gatavoju vakariņas.

Pārējo vakaru un nakti, tu atkal pārsvarā pavadi guļot un ēdot. Pa vidam gan cenšos tevi nomazgāt un pārģērbt. Tu gan laikam labprāt tikai gulētu, bet, (atkal) piedod – tev ir nedaudz jāpielāgojas arī mūsu dienas ritmam. Uz pārdesmit minūtēm vakarā tu atver acis, kad sadzirdi kādu brāļa troksni fonā. Brālis tevi labprāt pabakstītu un pamodinātu.

Te nu arī ir viena būtiska atšķirība starp pirmo un otro bērnu. Pirmajam piemērojāmies mēs… Tev atliek pielāgoties mums – jāpieņem fona trokšņi, jāsamierinās, ka brālis tevi vēlas nedaudz pabakstīt, jāiemācās pagaidīt, jo ģimenē neesi vienīgais bērns. Varbūt izklausās skarbi, bet nē.. mēs tevi mīļojam un bučojam tik pat ļoti, cik tas būtu tad, ja tu būtu ģimenē vienīgais. Mēs tevi nēsājam klēpī un slingā,  mācamies atbildēt uz visām tavām vajadzībām ilgi negaidot. Mīlam.

Nu ko.. aiziet otrais mēnesis!

FOTO: Krista Kudore

 

6 komentāri

 1. Avatar

  Cik skaists apraksts! :)

  Atbildēt
 2. Avatar

  Hei, vai neesi mēģinājusi ietīšanu? Mums šajā vecumā ļoti palīdzēja ietīšana+knupis mutē. Ciešajam miegam arī brālis fonā netraucēja.

  Atbildēt
 3. Avatar

  Cik jauki, ar prieku un interesi uzlasīju! Un tik daudz ko atradu līdzīgu manai šī brīža situācijai, jo arī man ir bēbucis, tikai viņam ir 2,5 mēneši un šis ir mans trešais dēliņš! Lasīju un atcerējos mana dēliņa pirmā mēneša “pielāgošanos mūsu ritmam”! :) Tu esi malacis, turies! Un ietīšana tiešām palīdz – uz nakti regulāri ietinu mazo, tad gulēšana ir saldāka un mierīgāka mums abiem! :)

  Atbildēt
 4. Laura

  Par ietīšanu – biju domājusi mēģināt, bet nojuka pasūtījums interneta veikalā, un tā arī viss palika domu līmenī :)

  Atbildēt
  • Avatar

   Nemaz speciālo ietinamo nelietojam (šādā laikā būtu arī nejēgā karsti viņā). Der jebkurš lielāks kokvilnas auduma gabals vai, kā mūsu gadījumā, plāns paladziņš (60x120cm). Vienkāršākā instrukcija iekš youtube un milzu pārsteigums par to, cik labi mazais tā jūtas.

   Atbildēt
 5. Avatar

  Un,kad ienaks tresais,tu vnk pateiksi-audz!:)ne jau tiesa,bet parnesta nozime.taa ari bija musu gimene-pirmajam viss pakartots,otrajam pasam japakartojas mums,bet tresajam-vnk jatiek lidzi musu gimenes tempam un tempermentam!:)
  Lai izdodas!

  Atbildēt

Komentē