Kas tu esi, Supermamma?

Kas tu esi, Supermamma?

Nesen saņēmu komplimentu – es esot SUPERMAMMA. Tā vietā,  lai atbildētu “paldies”, iekšā skaļi nobļāvos: “KOOOAA???”. Ir gadījies nosaukt atsevišķas mammas par SUPERMAMMĀM, bet attiecināt to uz sevi? Haha.. nu nē. Nejau šajā realitātē!

Ne savā blogā, ne instagramā, ne dzīvē, neesmu slēpusi, ka dzīve ar bērnu nav tikai priecīgi smaidi un silti apskāvieni. Tas ir kas DAUDZ vairāk. Emociju karuselis no rūpēm un raizēm līdz banālam lepnumam par bērna paveikto (vienalga, vai tā ir pirmā kaka podiņā, vai vidusskolas izlaidums).

Katru dienu ceļos ar apziņu – šodien gribu būt laba mamma. Tas ir mans dienas galvenais uzdevums. Laba, bet ne superīga. Tomēr tik bieži sanāk piedzīvot savu mazo, personīgo izgāšanos – kā mammai. Kad šķiet, ka neesmu ne laba, kur nu vēl SUPERMAMMA. Tik bieži man šķiet, ka es šodien būtu varējusi izdarīt kaut ko labāk. Uztaisījusi garšīgāku zupu, izgājusi garākā pastaigā ar bērniem, nesabļāvusi, rūpīgāk atbildējusi uz bērna jautājumiem, ilgāk padziedājusi šūpuļdziesmu mazajam. Bāc. Bet ir dienas, kad sanāk, kā sanāk. Tad sajūta ir tik drūma, kā šobrīd laiks aiz loga – viss nomācies, bet nelīst. It kā normāli laikapstākļi, bet kaut kas līdz galam nav… nav saules! Vai tā jūtas SUPERMAMMA?

Kas tas vispār ir? Ko mēs saucam par SUPERMAMMĀM? Skaidras definīcijas nav, bet ar šo komplimentu bieži esmu dzirdējusi mammas apmaināmies savā starpā. Šķiet, ka SUPERMAMMAS tituls tiek piedēvēts ikvienai mammai, kas, mūsuprāt, dara ko neparastu. Kaut ko, ko, šķiet, mēs pašas, nevarētu izdarīt (bet varbūt gribētu?). Vismaz tā mēs domājam. Bet kā būtu tad, ja apstākļi spiestu, vai, ja gribētu to, tā no visas sirds?

Tu audzini viena bērnu, vai pat vairākus? Tu esi SUPERMAMMA!
Tu ar bērnu apceļo pasauli? Tu esi SUPERMAMMA!
Tu mājskolo savus bērnus? Tu esi SUPERMAMMA!
Tu, paralēli bērna audzināšanai, ieguvi maģistra grādu? Tu esi SUPERMAMMA!
Tavs bērns nekad nepieskaras planšetei un neskatās TV? Tu esi SUPERMAMMA!
Līdz ar bērna piedzimšanu, esi sākusi savu biznesu? Tu esi SUPERMAMMA!
Tu sporto kopā ar bērnu? Tu esi SUPERMAMMA!
Tu audzini dvīņus? Tu esi SUPERMAMMA!
Tev ir pieci bērni? Tu esi SUPERMAMMA!
Tev ir bērniņš ar īpašām vajadzībām?  Tu esi SUPERMAMMA!
Tu pavadi ar bērnu 24/7, un par to nesūdzies ? Tu esi SUPERMAMMA!
Tu baro mazo ilgāk par 1,5 gadu ar krūti? Tu esi SUPERMAMMA!

Kas vēl? Sanāk, ka SUPERMAMMAS esam mēs visas?
Ja tā, tad komplimentu pieņemu. Un nododu to tālāk Tev!
Lai gan man pietiktu, ja ik pa laikam, tajos vakaros, kad šķiet, ne par kripatiņu neesmu bijusi laba, kāds tomēr atgādinātu pretējo… (taisnības labad piebildīšu – tas notiek). Un varbūt atgādinam arī viena otrai. Biežāk…

FOTO: Marta Logina

8 komentāri

 1. Avatar

  Manuprat, par Supermammu var devet sievieti,kura ir izaudzinajusi nenoteiktu skaitu (viens vai vairaki) bernu taa, lai pec 20 gadiem sis izaudzinatais cilveks izdara labu darbu nesavtigi, palidz nelaime nonakusam, godigi dara darbu, lai si izaudzinata berna darbi atbilstu vardiem.
  Es ari uzskatu,ka mana mamma ir Supersieviete- audzinat 3 bernus,mazgat velju ar “Riga”, sakopt maju,taisit est, iet uz darbu-par to ne reizi nesudzoties.
  Mes esam mammas- saviem berniem vissuperigakas!:)

  Atbildēt
 2. Avatar

  Jā, jā, jā! Tu esi supermamma! Es vēl mācos ar savu pirmdzimto. Bet mēs abi katru dienu noskatamies video instagram un es priecājos, ko Everts ēd un ceru, ka arī tā varēšu. Skatos, kā Tu ej uz cafe ar 2 mazajiem, kamēr es tik 2x 8 mēnešu laikā esmu bijusi ar bebi kafejnīcā. Tu vari ļoti daudz! Es arī tā gribētu :) Un, gan jau, kādu dienu :) Pagaidām, es tik priecājos, ka mans mīļais mani pēc dzemdībām uzskata par varoni. Visas mammas tādas ir.

  Atbildēt
  • Laura

   Oi,man tik daudz kas vēl nesanāk!! Ticu, ka ir lietas,kuras,ja es Tevi pazītu, arī gribētu mācēt kā Tu :)

   Atbildēt
 3. Avatar

  Esmu dzirdējusi, ka tie cilvēki, kuri tiešām dara ko labu,paši to neatzīst,jo uzskata, ka varēja labāk, vairāk un izcilāk. Bet tie cilvēki, kuri īsti necenšas, nereti savus darbus ceļ debesīs un saka – re cik es labs. Laba mamma visbiežāk teiks, ka es varēju labāk un neko ievērības cienīgu jau nedaru.

  Atbildēt
  • Avatar

   Arī mamma, kas saka, ka ir laba mamma, visdrīzāk ir laba mamma :)

   Atbildēt
 4. Avatar

  Ja, supermamma ir ikviena savam bernam, kas mil vini, audzina un ir kopa. Katrai savu talanti, katrai kaut kas vits izdodas labak. Es domaju,ka garantijas nav, kas un kads berns izaugs, bet, ja mes sodien kaut nedaudz pulamies, tad esam superigas. Katrai no mums ik pec laika izdodas un ari neizdodas, mes esam dzivas, nevis pozitivisma programmas 😊

  Atbildēt
 5. Avatar

  Tik daudz supermammu var sastapt slimnīcu un poliklīniku gaiteņos, kuras vēl nav kūļušas par reālām mammām, bet iet un cīnās, nepadodas un vēlas būt par māmiņām. Cīnās vairākus gadus un nepadodas. Supermammas ir tās, kas paņem bērniņus no bāreņu nama un sniedz visu savu mīlestību kādam, kuru dzīve nav pažēlojusi. Tik daudz supermmmas varat sastapt Bērnu Klīniskajā slimnīcā, kuras cenšas smaidīt līdzās savam mazajam, turot rociņu vedot uz procedūru telpu. Ir tik daudz neredzamo īsto supermammu.

  Atbildēt

Komentē