Par skaistumu pēc dzemdībām

Par skaistumu pēc dzemdībām

Pirms pati kļuvu par mammu, man bija radies priekšstats, ka sievietei pēc dzemdībām ir normāli izskatīties nedaudz “nenormāli” – ar ziliem lokiem zem acīm, mīkstu riepiņu ap vēderu, nemazgātiem matiem, kaut kādām pumpām uz sejas u.tml. Man tiešām šķita, ka gan es, gan manas draudzenes, pēc dzemdībām (labākajā gadījumā) tā izskatīsies, un tas jāpieņem, kā pats par sevi saprotams. Joprojām domāju,ka tas ir normāli.

Tomēr, kad manā paziņu lokā sāka parādīties arvien vairāk grūtnieces un jaunās mammas, biju patīkami pārsteigta – viņas izskatījās pārsteidzoši labi! Par visām man šķita, ka dzemdības viņām nākušas par labu. Pirmais, ko pamanu jaundzimušā mammā, ir mirdzums acīs. Parasti viņa smaida ar acīm – nogurusi, varbūt vēl tikko raudājusi, bet acis smaida.  Es laikam neesmu redzējusi jauno mammu, par kuru varētu teikt- “viņa gan slikti izskatās…”. Pat visnogurušākajā mammā es redzu ko skaistu.

Tas ir normāli, ka mūs, sievietes, interesē, kā labāk izskatīties pēc dzemdībām? Es gribētu banāli teikt – par to nevajag uztraukties. Par to nevajag domāt, vismaz noteikti ne pirmos trīs mēnešus pēc dzemdībām, kad mazulītim vajag, lai mamma 100% ir blakus, nevis dodas uz sporta klubu un atjaunojošām masāžām. Tomēr, zinot to sajūtu, kad tik ļoti gribas izskatīties labi, es saprotu mammas, kuras to visu dara, tiklīdz kaut cik ir atkopušās pēc dzemdībām. Un nejau tāpēc viņas ir labākas vai sliktākas.

MANA PIEREDZE UN IETEIKUMI

Man ir salīdzinoši viegli par šo tēmu runāt. Kaut vai tas pats svars.  Kaut kādu mistisku un ģenētisku apsvērumu dēļ, kuriem esmu ļoti pateicīga, vismaz par svaru pēc dzemdībām man nav bijis iemesla satraukties. Arī pēc otrajām dzemdībām “vecais svars” atgriezās nedēļas laikā, un šobrīd ir pat mazāks, kā pirms tam. Tiesa, šoreiz, atšķirībā no pirmās reizes, lēnāk savilkās vēdera āda – joprojām ar to nedaudz cīnos, bet progress ir.

Nu pie “praktiskās daļas”. Lietas, kas palīdz man justies / izskatīties labāk:

VĒDERAM

Kontrastduša – reizi dienā, visam ķermenim.

Linu dvielis – kaut kas no sentēvu metodēm, bet man palīdz. Pēc pirts vai pēc dušas, ar mitru linu dvieli kārtīgi,rīvējošām kustībām izmasēju vēderu. Pāris reizes apsēju arī ap vēderu, bet par to,vai tā ir ieteicams darīt, laikam viedokļi dalās. Katrā ziņā nedarīju to pirmo nedēļu pēc dzemdībām, ne uz ilgu laiku, un ne bieži! Mūsdienās jau gan ir pieejamas arī dažādas pēcdzemdību savelkošās biksītes utt. Tādas neizmantoju – izlīdzējos ar pēcdzemdību vingrojumiem un maksimāli bieži gulēju uz vēdera.

  madara_3_sculpturing-oil-200ml_4413 256-zoom-490584b4d4a339d9e4cdbd5c9ec21341

Pēc dušas regulāri veicu vēdera masāžu. Izmantoju no grūtniecības pāri palikušās ķermeņa kopšanas eļļas – gan Madaras, gan Weledas. Masāžu veicu ar The Body Shop (pirms kādiem gadiem 5!) iegādāto SPA FIT masāžas aksesuāru.

KRŪTĪM

LC_00_Pregnancy_breast feeding massage oil_RGB copy-3

Barojot mazo, ir vērts padomāt arī par savu krūšu kopšanu. Blogā jau esmu stāstījusi, ka izmantoju Weleda eļļu krūtīm. Un vēl, protams, tā pati kontrastduša.

SEJAI

2016-03-01-1456831150-2354325-55ml_Jar_OvernightHydrationTherapy_FrontView micellarcleanser_760x1080_

Ja pirmās divas nedēļas pēc dzemdībām pati apbrīnoju, cik patīkami maiga ir sejas āda, tad vēlāk jau noguruma pazīmes sāka par sevi manīt. Tieši laikā esmu atklājusi ESPA mitrinošu nakts sejas masku. Lai cik stundas arī nebūtu gulētas, nākamajā dienā izskatos labi atpūtusies un izgulējusies! ESPA produkti vispār laikam ir šīs vasaras labākais atklājums sejas ādas kopšanā.Papildus seju tīru ar ESPA micelāro ūdeni, ik pa laikam – sejas attīrīšanas līdzekli.

PAŠSAJŪTAI

Iepriekš nosauktās lietas man palīdz justies, un man šķiet, arī izskatīties, labāk. Par matiem man noslēpumu nav – galvenais tos bagātīgi mitrināt. Pašsajūtu vasarā pavisam noteikti uzlabo arī tāda lieta, kā vienkārša gozēšanās saulē! Un mana mazā “slepenā pudelīte” ar lavandas ēterisko eļļu. Lietoju gan sev, gan Evertam un Tomam – mierīgam prātam un garam! Protams, vēl ir svarīgs uzturs un vispār – dienas ritms, bet par to citos rakstos.

Sveicieni no mums! ;)

Processed with VSCO with 4 preset

TITULBILDE: Marta Logina

3 komentāri

 1. Avatar

  sveika! Kā tieši lieto ēterisko lavandas eļļu? Paldies :)

  Atbildēt
  • Laura

   Atšķaidu ar citu neitrālu ķermeņa kopšanas eļļu (piem.,mandeļu) un iemasēju pēdās vai dažkārt rokās:)

   Atbildēt
 2. Avatar

  Lauru, paldies par Tavu blogu. Tas ir tik cilvēcisks un īsts. Kokosriekstu eļļa ir viens no maniem brīnumlīdzekļiem. No matu galiem līdz papēžiem.

  Atbildēt

Komentē