SEMPER – vienmēr paēdušam mazulim!

SEMPER – vienmēr paēdušam mazulim!

Lai gan “burciņēdienu” kā bēbīša pamatēdienu neatbalstu, tomēr piekrītu, ka reizēm tas var atvieglot dzīvi. Tas var noderēt dodoties ceļojumā, ciemos, kā arī “trakajās dienās”  – kad mamma ir tik nogurusi, ka knapi spēj paēst pati. Mani puikas gan šobrīd nav atbilstošā vecumā, lai šad tad uzēstu kaut ko “no burciņas”. Lielajam ir 3 gadi, bet mazākajam – gandrīz 3 mēneši. Vienam piebarošana sen kā aiz muguras, bet otram vēl priekšā. Tomēr ar interesi izpētīju, un kopā nogaršojām dažādus Semper produktus mazuļiem. Mums patika, un esmu droša, ka tad, kad Edvīns būs paaudzies, šo to no Semper nogaršos arī viņš, tādēļ pastāstīsim vairāk arī jums!

Kad Everts bija piebarošanas vecumā, tā pa īstam gatavo mazuļu pārtiku izmēģināja tikai savā pirmajā ceļojumā. Toreiz ar diviem pārlidojumiem devāmies uz Portugāli, un gatavie ēdieni atviegloja garo ceļu. Pāris burciņas dabūja arī pašā Portugālē, jo vietējās kafejnīcās bija grūti atrast mazulim piemērotu ēdienu – bija grūti saprasties ar personālu valodas barjeras dēļ, un ēdiens bija pārsātināts ar garšvielām. Dzīvojot viesnīcā “burciņas” mūs izgāba, bet apartamentos gatavojām paši.

PAR SEMPER

Viens no zīmoliem, ar ilgu un garu pieredzi (70 gadi!) mazuļu ēdienu izstrādē, ir zviedru kompānija Semper. Tas viss sākās ar jaunu metodi sausā piena izgatavošanā. 1948. gadā pārdošanā tika piedāvāta pirmais Semper produkts –  rūpnieciski ražotais piena maisījums – BabySemp. Šobrīd Semper  klāstā ir mazuļu pārtika un piena maisījumi, kā arī bezglutēna pārtika. Semper ražotā bērnu pārtika ir piemērota mazuļiem no dzimšanas līdz trīs gadu vecumam. Atsevišķi produkti arī vecākiem bērniem. Un būsim atklāti – cik nav dzirdēts par mammām, kuras reizēm pašas neatsakās apēst kādu bērnam nopirkto burciņu (cerams jau, ka ne bieži:), tādēļ vecuma ierobežojums ir relatīvs.

semperbarnmat_produkter640x330

Semper mazuļu pārtikas klāstā ir :

  • mākslīgie piena maisījumi;
  • tumes;
  • putras;
  • dzērieni;
  • augļu un dārzeņu biezeņi;
  • gatavi otrie ēdieni.

GATAVI OTRIE ĒDIENI 

Man vienmēr ir īpaši simpatizējuši ērtie “smūtiju” iepakojumi jeb tūbiņas ar korķīti. Tūbiņas, kurās iekšā ir gatavi otrie ēdieni, ir Semper jaunākais produkts. Tūbiņās pieejami tādi ēdieni kā : kuskuss ar vistu, lazanja, moussaka, rīsi ar vistu un dārzeņiem,spagetti Boloņas mērcē. Visi piemēroti bērniem no 6 mēnešu vecuma. Mazajam tos ir ērti izsūkt jebkurā vietā, jo nav nepieciešama karotīte. Nav šmuces apkārt, kas ļoti atvieglo esot ceļā – auto, lidmašīnā, vilcienā, vai pat spēļu laukumiņā utt. Plašāks otro ēdienu klāsts pieejams  burciņās. Protams, regulārai ēšanai labāk izmantot karotīti/ dakšiņu , bet, kas attiecas uz būšanu ceļā – es par visiem 100% atbalstu ērtības, tādēļ prieks, ka tūbiņās pieejama arī pilnvērtīga maltīte, ne tikai augļu smūtiji. 

Semper gatavo otro ēdienu klāstā ir tādi ēdieni kā : menca ar kartupeļiem, rīsi ar vistu un dārzeņiem, vistas gaļa ar kuskusu, sakņu dārzeņi ar teļa gaļu, kartupeļu un plekstes biezenis, zivju sacepums, lasis ar dārzeņiem saldā krējuma mērcē, spageti ar frikadelēm tomātu mērcē, lazanja ar liellopu gaļu utt. Tiešām plašs veselīgu otro ēdienu klāsts!

11_2_1423644309-2     11_3_1423644948     11_4_1423646371     11_2_1423644442

Tā kā ģimenē cenšamies izvēlēties bioloģisku pārtiku, priecājos, ka atsevišķi Semper gatavie ēdieni pieejami arī ar bioloģisko sertifikātu.

Semper otrie ēdieni nesatur : mākslīgos konservantus, krāsvielas un aromatizētājus, ģenētiski modificētas sastāvdaļas. Lielākā daļa gatavo ēdienu piemēroti bērniem no gada vecuma, kas jau ir iepazinušies dārzeņu un augļu pamatgaršām. Maltītes izstrādātas pilnvērtīgas un veselīgas. Visas sastāvdaļas, protams, norādītas uz etiķetes.

Vēlamais “ēdāja” vecums viemmēr ir norādīts uz iepakojuma. Ēdieni, kas paredzēti bērniem vecākiem par 8 mēnešiem, tas pagatavots gabaliņos nevis biezeņa konsistencē, jo bērns šajā vecumā jau ir spējīgs pats košļāt. Tam pievienots arī vecumam piemērots (samazināts) sāls daudzums. Ēdiena sastāvā dominē izejvielas no Zviedrijas, it īpaši tas attiecas uz gaļu un piena produktiem. Tam netiek pievienoti konservanti – ēdiens tiek konservēts sterilizējot.

Iepakojumu pirms lietošanas vēlams uzsildīt – to var izdarīt tūbiņu vai  burciņu uz brīdi ieliekot karstā ūdenī. Protams, uzsildīt var arī izņemot no iepakojuma.

Seko līdzi jaunumiem: www.facebook.com/semperLV/

Semper bērnu pārtiku var iegādāties :  ”Rimi”, ”Maxima”, ”Sky”, “Prisma”, “Stockmann”, “Elkor”, “MEGO”, bērnu preču veikalos “Čibu-Čabu”, internetveikalā www.nuko.lv u.c.

Jau rīt piedalies arī VIENS + VIENS un Semper Facebook konkursā! Balvā Semper jaunāko produktu komplekts – otrie ēdieni tūbiņās.

*Semper tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “vienmēr”.

Trackbacks/Pingbacks

  1. 5 piknika receptes mazuļiem | Viens + Viens - […] ierakstu esmu veidojusi sadarbībā ar bērnu pārtikas ražotāju Semper, kura klāstā arī ir ērti līdzi ņemami ēdieni mazuļiem –…

Komentē