Everts vērtē : izrāde bērniem “Kaka un pavasaris”

Everts vērtē : izrāde bērniem “Kaka un pavasaris”

Īsti negribētos šo saukt par recenziju, jo tas skan pārāk  nopietni, ņemot vērā faktu, ka izrādi vērtē trīsgadnieks. Tomēr, līdzīgi kā pēc iepriekšējā teātra apmeklējuma, arī šoreiz labprāt pastāstīsim, kā mums gāja.

Šorīt apmeklējām bērniem paredzētu teātra izrādi “Kaka un pavasaris”, kas notiek omulīgajās “Galerija Istaba” telpās. Izrādē piedalās 2 aktieri – vīrietis un sieviete (Jānis Znotiņš un Ance Muižniece), kuri, iesaistot bērnus, humoristiski izspēlē dažādas ainiņas.

Lai arī ar “Liels un mazs” izdotajām grāmatām esam uz “tu”, Andrusa Kivirehka grāmata “Kaka un pavasaris”, mūsu mājas bibliotēkā nav, tādēļ uz izrādi devāmies nezinot par sižetu it neko.

Cerams, nesabojāšu pārsteigumu, bet uzreiz teikšu, ka šī izrāde nav tikai par kakām. Šī ir izrāde, kurā galvenie varoņi tēlo dažādas sadzīviskas lietas – piemēram, jaku, kaku un malto gaļu. Katru mazo etīdi, pavada bērnu smieklu jūra, jo īpaši tad, kad izrādē tiek iesaistīti mazie skatītāji. Lielākā daļa bērnu izskatījās ļoti ieinteresēti, ar sajūsmu uztvēra katru etīdi, un priecīgi tajās piedalījās.

Izrādes garums ir apm. 50 minūtes. Everts izturēja 40, bet norakstu to uz šīs dienas neizlēmīgo omu, kāda trīsgadniekiem nav reta parādība:). Iespējams, viņam bija grūti uztvert, ko kurā etīdē tēloja aktieri, bet es centos viņam paskaidrot, un tad arī interese skatīties bija lielāka. Pie vainas arī tas, ka “Galerija Istaba” izrādi iespējams vērot divos stāvos, un Everts šorīt galīgi nevarēja izvēlēties – sēdēt augšā,vai tomēr lejā, un daļu izrādes pavadīja mainot savu atrašanās vietu. Gandrīz visi atnākušie bērni, šķita vecāki par 3 gadiem. Apmeklētāji lielākoties izskatījās pēc bērnudārzu vecāko grupiņu audzēkņiem un sākumskolēniem, tā kā pieļauju, ka izrāde paredzēta mazliet vecākiem bērniem. Domāju, ka jau 3,5 – 4 gados arī Everts skatītos cītīgāk. Bet jūs jau zināt, ka pacietība ir ļoti individuāla lieta, un visiem bērniem ir gan labās, gan sliktās dienas. Zālē redzēju arī pāris (pēc skata) divgadniekus, kas ieplestām acīm noskatījās visu izrādi.

Tomēr Everts saka, ka izrāde viņam patika. Īpaši tas, ka “balkonā” no pirmā stāva aktieri iemeta kādu rotaļlietu, un Everts viņu varēja nomest atpakaļ uz pirmo stāvu!

Arī šoreiz, ekspresintervija ar Evertu( 3 gadi un 2 mēneši)!

Kādā teātrī mēs šodien bijām?

Pavasarī ar kakām.

Ko tur darīja?

Tēloja kaku.

Ko onkulis darīja?

Zīmēja uz stikla.

Ko vēl aktieri darīja?

Tēloja gaļu. Gaļa cepās.

Kas tev patika visvairāk?

Varēja kāpt augšā un lejā! 

Vai vēl kaut kas?

Kā uzmeta augšā mantu!

Vai bērniem patika?

Jā.

Un tev?

Jā, labi patika.

TUVĀKĀS “KAKA UN PAVASARIS IZRĀDES” : www.bilesuparadize.lv
IZRĀDI APMEKLĒJĀM PATEICOTIES  MŪSU SADARBĪBAI AR BĒRNU KULTŪRAS PROJEKTU “GARĀ PUPA”.

 

 

 

 

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jaunumi grāmatu plauktā : marts 2017 | Viens + Viens - […] Andrusa Kivirehka grāmatu “Karnevāls un kartupeļu salāti”. Vēl rudenī bijām uz izrādi “Kaka un pavasaris”,  tādēļ aplūkot grāmatu bija…

Komentē