Izgaršo Latviju neizejot no mājām!

Izgaršo Latviju neizejot no mājām!

Kā jau vairākkārt esmu minējusi, novembris blogā (par godu Latvijas dzimšanas dienai, protams :) ir Latvijas mēnesis. Tāpēc šodien blogā par garšīgiem un kvalitatīviem Latvijas produktiem. Par tādiem, kurus var pasūtīt uz mājām, neizkāpjot no dīvāna. Tad, kad esmu mājās ar mazu bēbi, esmu absolūts iepirkšanās internetā fans – arī pārtikas.

Kad piedzima Everts, es meklēju iespējas pasūtīt pārtiku internetā, un to daru joprojām. Protams, ir izņēmumi – tā pati vasara, kad labprāt dodos uz tirgu, un izvēlos produktus tos pasmaržojot un apskatot dzīvē, bet vispār esmu priecīga par katru iespēju, kad varu nodrošināt veselīgu maltīti savai ģimenei, neizejot no mājām. Vēl jo vairāk priecājos, ja pieejami arī bioloģiski produkti.

Processed with VSCO with c1 preset

Nesen atsaucos “virtuālā zemnieku tirgus” svaigi.lv aicinājumam nogaršot dažādus Latvijā ražotus produktus – lielāko daļu no tiem – bioloģiskus. Ar svaigi.lv gan biju pazīstama jau agrāk, tāpēc zināju, ka piedāvājumā noteikti atradīšu ko tādu, kas garšo arī mūsu ģimenei. Šajā rakstā 10 mani favorīti no tiem svaigi.lv pieejamajiem produktiem, ko ģimenē esam nogaršojuši! 

img_5397

ZEMAIZE BIOLOĢISKA AUZU PĀRSLU MAIZE
http://svaigi.lv/lv/produkti/maize/auzu-parslu-maize

Šo maizi pirmoreiz nogaršoju kādā no “Mazo pavāru skoliņas” nodarbībām. Sātīga un bagātīga – tieši tāda, kādu man šad tad patīk iemainīt pret brokastu putru. Apēdot divas šķēlītes ar svaigo sieru un dīgstiem, vairāk arī nekas papildus neprasās. Papildus auzu pārslām maizīte bagātināta ar lazdu riekstiem, saulespuķu sēkliņām un linsēklām. Sātīga un veselīga. Pavārskoliņas nodarbībā ar prieku ēda arī bērni.

LIELLOPA MEDNIEKU DESIŅAS “BAUŅU BARONDESA”
http://svaigi.lv/lv/produkti/gala/liellopa-mednieku-desinas-1

Desiņas ir mūsu brīvdienu ēdiens. Maniem vīriešiem sestdienu / svētdienu rītos patīk paēst kā angļiem – olas, pupiņas, bekons vai desiņas – uhh. Šīs ir mūsu jaunatklājums. Ļoti, ļoti, ĻOTI gardas mednieku desiņas no bioloģiskās ZS “Rūķīši”. Nemānos – kūst uz mēles! Var just, ka dabīgākas par dabīgu. Desiņu sastāvā ir : 90% liellopu gaļa un 10% cūkgaļas, kā arī kaltēti garšaugi.

MIKROZAĻUMI
http://svaigi.lv/lv/produkti/darzeni-un-zalumi/mikrozalumi-zirnu

Šad tad mēdzu pasūtīt mikrozaļumus (dīgstus) tieši no Ilzes un Jura Lipsku zemnieku saimniecības. Nopriecājos, ka viņu audzētos dīgstus piedāvā arī svaigi.lv. Iesaku jau sen, un turpināšu ieteikt visiem arī tagad. It īpaši jau ziemā, kad vitamīnus uzņemt vairs nav tik vienkārši, kā vasarā. Dīgstus pievienoju teju it visam – lieku uz maizītes, pie zupām, salātiem. Arī sacepumus un sautējumus ēdu pasniedzot tos ar saujiņu dīgstu.

“GRAUDA SPĒKS” RUDZU RIKAS
http://svaigi.lv/lv/produkti/maize/rudzu-rikas

“Rudzu rikas” man asociējas ar ekskursijām, jo tās mēdzu ņemt līdzi dodoties izbraucienos ar klasi. Ilgu laiku tās šķita dikti veselīgas, tomēr tās, kas pieejamas veikalos šobrīd, kaut kā vairs neapmierina – diez gan saldas un sausas – laikam bērnībā biju mazāk prasīga pret garšām. Mazliet alkstot bērnības garšas, izmēģināju “Grauda Spēka” rudzu rikas. Sulīgas un bagātīgas ar sēkliņām (ķirbju, saulespuķu un linsēklām). Prieks, ka caur svaigi.lv atkal ir iespēja piekļūt “Grauda Spēka” gardumiem, jo, kopš nedzīvojam Rīgas centrā, apmeklēt to kļuva apgrūtinoši, un draudzība ar veikaliņu pārtrūka. Izskatās, ka tā ir atpakaļ :)!.

img_5478

ZS “ARĀJI” PUTRAIMDESA

Putraimdesa šķiet tāds riktīgs latviešu ziemas “comfort food”. Šī – ar rokām gatavota, bez garšas uzlabotājiem un e vielām. Dabīga. Likām cepeškrāsnī un pēc 15 – 20 minūtēm ēdām kopā ar citu klasiku – kartupeļu biezeni. Ideāls ēdiens vēsam rudens / ziemas vakaram.

ZS “SILIŅI” BIOLOĢISKS MEDUS
http://svaigi.lv/lv/produkti/medus/medus-kremveida-bio

Šis medus bija pievienots kā dāvana manam pasūtījumam (un nejau tikai man, bet visiem pircējiem). Patīkami, jo tieši tajā nedēļā, kad saņēmu pasūtījumu, visi bijām apslimuši. Dzērvenes (arī no svaigi.lv) un medus dzēriens slimošanas laikā mums labi “gāja iekšā”. Šis medus – maigs un zīdains – vākts no dažādu ziedu nektāra.

ZS “KAŅEPĪTES” BIO GRIĶU MILTI
http://svaigi.lv/lv/produkti/graudaugi-un-milti/griku-milti-4 It kā tik parasta lieta – milti. Tomēr joprojām, šķiet, ka lielākā daļa man apkart esošo cilvēku, uzturā lieto tikai kviešu miltus. Hallo – pamēģiniet kaut ko pamainīt! Sāciet ar pankūkām no griķu miltiem. (Lūk, recepte!). Ēdiet sāļas vai saldas! ZS “Kaņepītes” bioloģiskie milti ir tie, ar kuriem griķu miltus ēdienkartē sākām ieviest, un pie šiem arī esam palikuši.

ZS “SILPURMAŠAS” BIO CIDONIJU SUKĀDES
http://svaigi.lv/lv/produkti/uzkodas-un-saldumi/cidoniju-sukades-bio

Sukādes ir mūsu ģimenes iecienītākais ziemas našķis. Šoreiz izvēlējāmies skābi saldenās cidoniju sukādes. Iesaku pievienot siltai brokastu putrai, vai kādam karstajam ziemas dzērienam. Var, protams, ēst arī tāpat. Lielisks C vitamīna avots! Sukādes “nāk” no ZS “Silpurmašas”  – saimniecības, kas lepojas ar bio sertifikātu jau vairāk kā 10 gadus.

img_5393

ZS “BĻODIŅAS” MEDUS KŪKA
http://svaigi.lv/lv/produkti/uzkodas-un-saldumi/medus-kuka

Esmu saldummīlis, un priecātos, ja eksistētu kūku piegāde uz mājām. Izrādās, ka tas nav nemaz tik neiespējami! Gribēju sevi palutināt, tāpēc veicot pārtikas produktu pasūtījumu nedēļai, pasūtījumam pievienoju arī gabaliņu medus kūkas, kuru mēs ar Evertu notiesājām tiklīdz kurjers aiz sevis bija aizvēris durvis :).

ZS “VECSILJĀŅI” BRĪVDIENU SIERS
http://svaigi.lv/lv/produkti/govs-piena-produkti/siers-ievas-brivdienu-mikstais-siers

Esmu labi pazīstama ar ZS “Vecsiljāņi” gatavotajiem  “Ievas” cietajiem sieriem, tomēr šis man bija jaunums. Godīgi gaidījām, kad pienāks brīvdiena, un varēsim to ēst – brīvdienu siers taču! Maigs un dabīgs savā garšā, mīkstais siers vislabāk iederējās salātos. Bērniem – vienkārši kā uzkoda.

Protams, man garšo arī svaigi.lv pieejamie dārzeņi un augļi. Vakar, piemēram, ēdām mini bietītes un topinambūrus. Iepriecina arī lielais bioloģiskās gaļas piedāvājums. Šodien, kad gatavoju pasūtījumu nākamajai pirmdienai, redzu, ka klāstā parādījušies arī daži ārzemju bio augļi, kurus ziemā dikti kārojas, piemēram, mandarīni.

 

 

Šis raksts tapis sadarbībā ar svaigi.lv, bet viss tajā paustais viedoklis ir mans personīgais. Tiešām no sirds iesaku izmēģināt tiem, kuri uzturā labprāt lieto vietējus, sezonālus un bioloģiskus produktus. Šī ir lieliska iespēja iepirkt un nogaršot tos neizejot no mājām!

 

4 komentāri

 1. Avatar

  Kolosāli, paldies par šo informāciju! Tu varētu padalīties arī ar cietiem interneta veikaliem kuros iepērcies! ;)

  Atbildēt
  • Laura

   Ņemšu vērā, vajadzētu apkopot :)

   Atbildēt
 2. Avatar

  Bļodiņu meduskūka ir vienkārši.. Pasaules Garšīgākā Kūka!! :)))

  Atbildēt
 3. Avatar

  Paldies par ieteikumiem! Šis ir ļoti noderīgi! Padalies vēl kādreiz ar produktiem, kas JUms ir iecienīti no svaigi.lv

  Atbildēt

Komentē