Kas ir “Garā Pupa”? Stāsta Zaiga Pūce

Kas ir “Garā Pupa”? Stāsta Zaiga Pūce

Iespējams, būsiet pamanījuši, ka pēdējā laikā ar Evertu kopā biežāk apmeklējam dažādus bērniem un ģimenēm paredzētus kultūras pasākumus. Par to jāpateicas mūsu sadarbībai ar bērnu kultūras projektu “Garā Pupa”. Mēs sākām draudzēties pavisam nesen, tāpēc būtu tikai godīgi jūs iepazīstināt, kas tad tā “Garā Pupa” īsti ir.

Uz jautājumiem atbildēja biedrības “Ascendum”  vadītāja, 2 meitu mamma Zaiga Pūce.

557544_10151098107762298_775332577_n

Kas ir “Garā Pupa”, un kāds ir tās mērķis?

“Garā pupa” ir bērnu kultūras pasākumu kalendārs, vienīgais šāda tipa rīks, kas apkopo interesantākos un vienlaikus arī kvalitatīvākos bērnu kultūras pasākumus visā Latvijā.

Kalendārs pieejams : garapupa.lv
Sekot līdzi vari arī “Garās Pupas” Facebook lapā.

Kam un kad radās ideja par “Garo Pupu”? Kā tā tika īstenota?

Ideja par šo kalendāru radās man – biedrības “Ascendum” vadītājai un vienlaicīgi arī strādājošai māmiņai, kad bērns bija izaudzis jau tik liels, ka varēja apmeklēt kultūras pasākumus. Lielās aizņemtības dēļ šķita apgrūtinoši pētīt daudzas jo daudzas interneta vietnes, lai atrastu labāko un interesantāko pasākumu bērnam, un ierasto vietu, kā Opera un Leļļu teātris, piedāvājums sāka šķist par maz. Radās ideja par interneta vietni, kur vienkopus tiktu apkopoti visi bērniem piedāvātie pasākumi kultūras nozarē – vecākiem tas būtu ērts rīks, kur atrast jebkur Latvijā notiekošu maksas vai bezmaksas pasākumu saviem bērniem un ģimenei.

Cik un kādi cilvēki ikdienā iesaistīti “Garās Pupas” darbā?

“Garās pupas” darbā ikdienā iesaistīts viens cilvēks, kurš komunicē ar kultūras pasākumu organizētājiem un meklē visu bērniem un ģimenēm pieejamo kultūras piedāvājumu interneta plašumos.

Kādus pasākumus ietver “Garā Pupa”?

“Garās pupas” kalendārs iedala piedāvātos pasākumus 5 virzienos, kas ir : izrādes, koncerti, izstādes, iespēja līdzdarboties un citi. Paralēli tam ir iespējams meklēt pasākumus arī pa reģioniem: Rīga, Vidzeme, Latgale, Kurzeme, Zemgale. No šī gada vecākiem ir iespēja atlasīt arī pasākumus krievu valodā.

14291818_10210442104275434_4322412137451600219_n-2

Cik veciem bērniem paredzēti “Garās Pupas” pasākumi?

Pamatā cenšamies piemeklēt pasākumus, kas der dažāda vecuma bērniem no 1,5/2 – 15 gadu vecumam, kā arī ģimenēm kopā.

Cik bieži tie notiek? Vai ir sezonas, kad pasākumu ir vairāk?

Kalendārs ir aktīvs visu cauru gadu, un pasākumi tiek likti katru dienu, bet to piedāvājums mainās pa sezonām. Ziemas periodā ir daudz izrāžu un izstādes, vasarā vairāk ir bezmaksas pasākumi un aktivitātes, kas bieži vien ir saistītas ar kādiem citiem, lielākiem pasākumiem, kā, piemēram, pilsētas svētki, zvejnieku svētki, bērnu diena utt.

Kā ar pasākumu pieejamību? Vai tie notiek arī ārpus Rīgas?

Jā, kalendārā ir pieejami, un pasākumi notiek arī ārpus Rīgas. Ikviens vecāks var atrast kaut ko piemērotu savam bērnam un ģimenei. Tomēr jā, Rīgā piedāvājums ir plašāks.

Kādas šobrīd ir “Garās Pupas” aktualitātes?

Esam uzlabojušo meklēšanas iespējas, pievienojuši pasākumu atlases kritēriju arī pēc valodas, kā arī rīku esam padarījuši vizuāli ērtāk lietojamu.

Pastāsti par “Garās Pupas” nākotnes plāniem!

Mūsu nākotnes mērķi attiecībā uz “Garās pupas” kalendāru saistīti ar šīs rīka popularizēšanu vecākiem, lai viņi zinātu par tāda esamību un tādējādi atvieglotu savu ikdienu meklējot kā kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar bērniem. Svarīgi atcerēties, ka kultūras pasākumu apmeklēšana ir būtiska bērna attīstībai. Vēl plānojam kalendāru attīstīt plašāk, un ar laiku to papildināt ar recenzijām par bērnu pasākumiem un vecāku ieteikumiem.

Paldies par atbildēm. Tiekamies pasākumos!

FOTO : Zaigas Pūces personīgais arhīvs

 

Komentē