Ko dāvināt bērnudārzam?

Ko dāvināt bērnudārzam?

Tas droši vien ir kā kurā bērnudārzā, bet šķiet, ka lielākoties Ziemassvētkos ir pieņemts kaut ko sarūpēt arī bērnudārza audzinātājām un auklītēm, kas ikdienā rūpējas par mazo ķiparu labsajūtu. Varbūt arī kaut ko noderīgu pašam bērnudārzam jeb bērna grupiņai, kura bērnam ikdienā ir kā otras mājas –  lai viņš tajā justos vēl labāk.

Ja ne ātrāk, tad vismaz pēc Ziemassvētku priekšnesuma noskatīšanās, kurās bērns tēlo meža zvēriņu (vai ko citu), gribas pateikt PALDIES! Nereti gan to iedomājamies pēdējā brīdī, un tad “pa galvu, pa kaklu” vecāki vienojas samesties pa pāris eiro, un kāds atbildīgais ieskrien veikalā pēc kārtējās lielās puķes podiņā, vai šokolādes konfekšu kastes. Cik ilgi turpināsim pieturēties pie šīm tradīcijām? Varbūt ir laiks bērnudārzam uzdāvināt kaut ko oriģinālu un radošu?

GIGI BLOKS

12510516_1646815638874347_389653188913026510_n

FOTO : GIGI Bloks Facebook lapa

GIGI Bloks ir kartona kluči, kas fantastiski “atver” bērna fantāzijas pasauli! Ja pieaugušais no klučiem varbūt iedomāsies uzbūvēt māju vai kādu torni, tad bērns jums parādīs, ka no klučiem var uzbūvēt jebko! Skatoties, kā ar tiem spēlējas mans trīsgadnieks, tiešām esmu sajūsmā par to, ko nu kuru reizi viņš ar tiem izdomājis iesākt. Vienu dienu no klučiem kopā uzbūvējām robotu, nākamajā viņš uzbūvēja pasaulē augstāko torni, bet vakarā klučus izmantoja kā čības.

Zinu, ka vecāki, kuri ir ieinteresēti klučus nopirkt, uztraucas par to, ka mājās tie aizņems pārāk daudz vietas. Mums tie netraucē, bet ļoti labi saprotu šīs bažas, ja mājoklis ir šaurs. Tieši tāpēc iesaku tos dāvināt bērnudārzam, kur bērni ar tiem brīvi varētu rotaļāties.

Liels pluss šiem klučiem ir tas, ka tie ir viegli. Ja kāds aktīvists izdomās, piemēram, sagāzt torni, tad krītošie kluči nevienu nesavainos! Tos var aplīmēt, izkrāsot, un radīt vēl visādus brīnumus!

Pieejami :  www.gigibloks.com
Facebook : www.facebook.com/GIGIBloksLV
Instagram : www.instagram.com/gigibloks/

ALFABĒTA PLAKĀTS

scene3_1024x1024

FOTO : http://secretforest.lv

Vēl viena laba un praktiska dāvana, jo, protams, bērnudārzā mazie apgūst arī burtus. Noderēs arī kā interjera elements, lai piešķirtu telpām mājīgumu. Alfabētu plakāti nudien šobrīd ir populāra prece. Šoreiz ieteikšu alfabētu no interneta veikaliņa Secret Forest , piemēram, plakātu – “Jautrie īpašības vārdi”. Pasūti, ierāmē (vai pasūti jau ar rāmi), un dāvana bez liela finansiāla ieguldījuma dārziņam gatava!

Ja tomēr vēlies citu, iesaku ielūkoties bloga rakstā par dažādiem alfabētiem : “Joka pēc – alfabēts”.

Pieejams : secretforest.lv
Facebook : www.facebook.com/secretforeststorelatvia
Instagram : www.instagram.com/secretforeststore/

MĪLU MAMMU DĀRZEŅI / AUGĻI

titulbilde-majas-lapai

FOTO : http://www.milumammu.lv

Domājot par to, ar ko mūsu bērni dārziņos rotaļājas, gribētos, lai rotaļlietas būtu kvalitatīvas un radošas. Viena no iecienītākajām lomu spēlēm bērniem ir rotaļas virtuvē – spēlēšanās kafejnīcās un restorānos, gatavošana pie spēļu plīts utt. Te nu varētu ieteikt dāvaniņu no pašmāju ražotāja “MiluMammu” – tamborētus dārzenīšus, augļus, pat sviestmaizes! “MiluMammu” produktus var atpogāt, sadalīt gabaliņos, “sviestmaizi” var sapogāt vairākās kārtās utt. Bērniem tas ir labs veids, kā attīstīt sīko motoriku, darboties ar pirkstiņiem. Evertam patīk spēlēties, un man nav jābaidās, ka mazais brālis varētu kādu sastāvdaļu netīšām apēst utt., jo gabaliņi ir lieli un mīksti, un piemēroti arī mazākajam, lai iepazītos ar dažādām tekstūrām.

Pieejami : www.milumammu.lv.
Facebook : www.facebook.com/milumammu/
Instagram : www.instagram.com/milumammu/

1014067_1676268315966516_5566988219043671916_n

FOTO : Lolita Kalniņa

DRAWIES KRĪTIŅI

Ja ne ziemas sezonā, tad pavasarī un vasarā, kad bērni lielāko daļu bērnudārza laika pavada ārā, šie krītiņi iepriecinās mazos zīmētājus! Pazīmēt ar zemeni, banānu vai mellenēm? Mierīgi! Varbūt nebūs piemēroti pašiem mazākajiem bērniņiem, lai neizdomā krītiņus pagaršot, bet vecākajiem bērnudārzniekiem tā varētu būt praktiska un  iztēli rosinoša dāvana.

Pieejami : www.drawies.com
Facebook : www.facebook.com/CreativeDrawies/

IGLU MĪKSTIE KLUČI

11059580_1644807279088892_5214194817917876739_n

FOTO : IGLU Soft Bloks Facebook lapa

Ai, kā es gribētu IGLU mīksto kluču komplektu majās. Tomēr šiem lielizmēra klučiem gan mums vietas nepietiek. Pagājušajos Ziemassvētkos tos uzdāvinājām Everta bērnudārzam – cik bērni bija priecīgi! Turpmākās dienas pavadīja pa tiem lēkājot un visādi vingrojot, saliekot tos visdažādākajās kombinācijās. Viens gan – šiem klučiem parādoties bērnudārzā, bērnus bija grūti pierunāt nākt mājās, toties vieglāk pierunāt viņus doties grupiņā :).

Pieejami : www.iglu.lv
Facebook : www.facebook.com/IGLUsoftblocks/

KOKOTĀJS

 

Vēl viena, manuprāt, noderīga un izglītojoša dāvana bērnudārzu vecākajām grupiņām ir koku atpazīšanas spēle “Kokotājs”. Audzinātāju vadībā bērni varētu iepazīties ar Latvijas kokiem un to īpašībām. Ne tikai vizuālām,bet arī ārstnieciskajām u.tml. To var spēlēt arī kā atmiņas spēli. Paredzēta bērniem no 3 gadiem. Noskaties video!

Pieejams : www.oliverlatvia.com
Facebook : www.facebook.com/oliverlatvia/

P.S. Šobrīd ar atlaidi nopērkama perkamkopa.lv.

SKAITĀMIE KOCIŅI

FOTO : kokaspeles.lv

FOTO : kokaspeles.lv

Viens no veikaliņiem, uz kuru iesaku doties pirms meklējam Ziemassvētku dāvanas lielveikalos, ir veikals “Domiņa”. Tur atradīsi ar mīlestību un zināšanām radītas, kvalitatīvas un izglītojošas rotaļlietas. Piemēram, šos skaitāmos kociņus. Kociņi paredzēti bērniem no 4 gadu vecuma. Ar tiem, protams, var mācīties skaitīt, bet ne tikai – tos var šķirot pa krāsām, var mācīties saskaitīt un atņemt utt.

Veikalā “Domiņa” ir ļoti jauks un zinošs personāls, tādēļ vari doties uz turieni arī vēl īsti nezinot, ko vēlies – tev noteikti kaut ko ieteiks!

Pieejami : www.kokaspeles.lv
Facebook : www.facebook.com/HandmadeWoodenToys/

UN KO AUDZINĀTĀJĀM?

Neaizmirsīsim par audzinātājām un auklītēm! Darbs bērnudārzā nav nekāda medus maize. Pie tam, zinot, kādas pārsvarā bērnudārzu audzinātājām un auklītēm ir algas, paliek skumji. Tāpēc šeit nebūšu oriģināla – protams, ir jauki uzdāvināt kādu bērnu rokām gatavotu un aizkustinošu dāvaniņu, bet es atbalstu domu, ka audzinātājām tiek dāvanu kartes. Lai cik tas nebūtu “oriģināli”. Ziemassvētku laikā tēriņi ir mums visiem, tāpēc, domāju, dāvanu karte ir ļoti praktiska dāvana svētku laikā.

Protams, vienmēr var pajautāt arī personālam, kas būtu tas, kas bērnudārzam tiešām noderētu. Varbūt tā ir kāda jauna mēbele vai kas cits, par ko vecākiem grūti iedomāties.

KOMENTĀROS PADALIES, JA TEV IR KĀDI CITI IETEIKUMI, KO DĀVINĀT BĒRNUDĀRZAM VAI AUDZINĀTĀJĀM! :)

14 komentāri

 1. Avatar

  Tieši jautāju dārziņa vadītājai, kas dārziņam būtu vajadzīgs – viņa teica, ka vēl viens gaismas galds. Viens jau ir, bet bērniem tik ļoti patīk pie tā darboties, ka lai visi tiktu klāt, jāgaida rindā. Domājam dāvināt šo http://www.ecopack.biz/internetveikals/

  Atbildēt
 2. Avatar

  Vēlējos pateikt paldies par idejām.
  Mums bērns šogad sāka dārziņa gaitas Vācijā. Tā kā bērna grupiņā ir dažāda vecuma bērni (2 – 6 gadiem, kas nākamajā gadā sāks skolas gaitas), tad nolēmām davināt grupiņai tādu dāvanu, kas varētu derēt visiem bērniem – KOKA BURTU PUZLI ar grupiņas nosaukumu (Ponyhof). Ļoti labas kvalitātes koka burtu puzles ir Koka Vardei http://www.kokavarde.lv.

  Atbildēt
 3. Avatar

  Viss ir jauki un skaisti. Bet vai tiešām kluči ir tik izturīgi, ka dienu no dienas ar tiem var rotaļāties 25 bērni bērnudārzā? šaubos par izturīgumu tieši bērnudārzos.

  Atbildēt
  • Laura

   Nu ja bērni neizdomās pa viņiem brutāli lēkāt, domāju, būs ok. Un tam jau ir audzinātājas, kas māca pareizi apieties ar lietām un nebojāt tās. :)

   Atbildēt
  • Avatar

   Pagaidām mūsu iestādē kluči godam kalpo;)

   Atbildēt
   • Laura

    nu re. Jebkuru mantu jau var saplēst, ja labi grib. :D

    Atbildēt
  • Avatar

   Jā, tiešām ir ļoti izturīgi. Ļoti forša lieta! Žēl, ka nebija pieejami, kad mans dēls bija mazāks. Nakamajiem bērniem šie noteikti tiks sagādāti. Pieaugušajiem arī patika ar tiem spēlēties, starp citu :)

   Atbildēt
 4. Avatar

  Noteikti piekritu, vajag davinat to, Ko bernu cares izmabtot un kas noder. Zinu, ka audzinatajam loti noder atputa, varbut davanu karte spa vai skaistuma kopsanas salona. Mes pagajuso gadu sametamies davanu kartei Amazon, visas bija loti, loti priecigas, vareja izveleties, ko karojas.

  Atbildēt
 5. Avatar

  Paldies par jaunām idejām! :)
  Mūsu mājās jau ir mīkstie Iglu kluči un varu tik visu to labāko teikt! Bērnam ir kur attīstīties gan fiziski, gan radoši :) iesaku!

  Atbildēt
 6. Avatar

  Ja jau reiz pieķeros kāda teksta lasīšanai internetā,tad bieži nekas cits neatliek kā komentārā dalīties ar ierosinājumu (paburkšķēt) vēlreiz ‘pārskriet pāri’ un izlabot kļūdas,veikt elementāru formatēšanu, un komentārs pēc būtības izpaliek.šis ir populārs blogs,daudz lasītāju,tad lai ir pa skaisto! :) paldies par idejām, kā vienmēr interesanti!

  Atbildēt
  • Laura

   Ļoti atvainojos, ceru, ka nu viss ir pareizi.

   Atbildēt
 7. Avatar

  Lauriņ, paldies, ka tu to pateici! Es esmu izbijusi audzinātāja, atbalstu dāvanu kartes! :) Draudzene zvanīja un stāstīja idejas, ko dāvināt audzinātājām un auklītēm, es augļu trauka vai apaļšalles vietā tad vairāk par mazo knìpu zīmējumiem priecājos. :)

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Lasi rakstus par MiluMammu! – MiluMammu - […] Laura Grēviņa / Viens+Viens – “Ko dāvināt bērnudārzam?” […]

Komentē