Kad nav laika gatavot jeb ēdiens uz mājām 2016

Kad nav laika gatavot jeb ēdiens uz mājām 2016

Mēs esam no ģimenēm, kurai patīk sevi iepriecināt ēdot ārpus mājas, tomēr, līdz ar bērnu ienākšanu ģimenē, tas notiek arvien retāk un retāk. Lai gan ģimenē ienākot pirmajam bērnam, bijām apņēmības pilni, ka turpināsim iet uz restorāniem  – gan divatā, gan trijatā, tad jāatzīst, šī apņēmība ar skaļu blīkšķi ir izgāzusies. Un ko tur daudz – aukles samenedžēt nav viegli, vakaros un brīvdienās “bēgt” prom no bērniem īsti negribas, un, galu galā, ieraugot čekā, cik nauda vienā  reizē tiek “apēsta”, sākam pārrēķināt, cik pamperu pakas, vai kāds zābaku pāris bērnam sanāk.

Nav jau tā, ka ārpus mājas neēdam vispār, bet atšķirībā no tā, kā tas bija agrāk, izvēlamies ikdienišķākas vietas nevis “fine dining” restorānus. Protams, priecātos iet arī uz tiem, bet nu šobrīd tie tiešām ir palikuši tikai svētku reizēm, un ir dubultīpaši tos apmeklēt!

Trīsgadnieks  kafejnīcās beidzot ir iemācījies uzvesties, tomēr ar mazu bēbi kafejnīcas bieži apmeklēt nesanāk / nav vēlmes. Taču reizēs, kad mani dikti gribas nobaudīt kaut ko ne pašas gatavotu, vai vienkārši paņemt brīvu vakaru no ēst gatavošanas, talkā nāk Toms, kurš strādā Rīgas centrā, tāpēc viņam reizēm palūdzu atvest man uz mājām kaut ko garšīgu.

Šīs vietas ir :

STOCK POT

Tas pats, kura pagrabiņā pie Vecās Ģertrūdes baznīcas vienmēr ir rinda, kas, atšķirībā no citām vietām, uz priekšu virzās ļoti ātri. Te viss ir atstrādāts! Mani vienmēr iepriecina, ja vīrs uz mājām atved kādu  “Stock Pot” kariju vai pikantu zupiņu. Vienīgā vieta Rīgā, kur var dabūt reāli pikantu ēdienu! Šogad Toms piedalījās “Stock Pot” izaicinājumā un apēda asāko ēdienu, nebaidos teikt, Latvijā! “Stock Pot” drīz būšot arī Āgenskalnā.

Stock Pot : www.facebook.com/Stockpotriga

BALTS

Labākie suši Rīgā! Nu labi, tas ir mans subjektīvais viedoklis, bet, goda vārds, garšo svaigi, rīsi nav kā salipušas klimpas, visur netiek iesmērts Filadelfijas siers utt. Tīrs un garšīgs suši dabīgos (un pārstrādājamos) iepakojumos. Estētiski pievilcīgi! “Balts” var iegādāties līdzi ņemšanai arī zupas kartona “spainīšos” – viss sagatavots, mājās tikai jāpievieno ūdens. Zupas gatavotas pēc Āzijas virtuves labākajām tradīcijām – ar nūdelēm, vistu / garnelēm, daudz garšvielām – dažas pikantākas, citas mazāk.

Balts : www.facebook.com/balts.lv

TAVS BANH MI

Paldies Lindas Virtuvei par šīs vietas ieteikšanu. Zīmīgi, ka arī šī vieta, tāpat kā divas augstāk minētās, atrodas Ģertrūdes ielā. Šķiet, ka lērums garšīgāko vietu (vismaz mūsu ģimenes gaumei) sapulcējušās ap Vecās Ģertrūdes baznīcu, un tās tuvāko apkaimi. “Tavs Banh Mi” ir vienkārša vjetnamiešu mājas virtuve. Sāc ar to, ka uz mājām paķer kādu no Banh Mi jeb vjetnamiešu tradicionālajiem sendvičiem.

Tavs Banh Mi : www.facebook.com/tavsbanhmy

TVAIKS

Kādu laiku Rīgā bija tāda forša vietā Berga Bazārā kā “Zoste”, kurā saimniekoja Kārlis Celms un Uģis Veits. Tik ļoti, ļoti mums patika tur, un tā bija viena no retajām vietām, kur devāmies ar bērniem. Labā ziņa, ka “Zostei “raksturīgos ēdienus var dabūt joprojām. “Tvaikā”, kas atrodas “Baltās Pirts” telpās Tallinas ielā. Mēs darām tā – ja gribas burgerus, uzzvanām, pasūtam, un ejam pakaļ uz norunāto laiku. Pamēģini jēra gaļas burgeru! Starp citu, Uģis, kas te saimnieko, šobrīd ir viens no “Gatavo 3” raidījuma vadītājiem.

Tvaiks : www.facebook.com/Tvaiks

BEZĒ KONDITOREJA

Bulciņas un kūciņas…:) Nevar jau aizrauties, bet dažreiz sanāk. Nevaru izvēlēties, kas garšo labāk – pistāciju eklēri, medus kūka, vai tomēr kādas no sāļajām maizītēm. Noteikti mūsu top konditoreja šobrīd.

Bezē konditoreja : www.facebook.com/Bezē-konditoreja

BIG BAD BAGELS

Retu reizi prasās ko īpaši sātīgu un amerikānisku – piemēram, sezama beigeli ar bekonu un kļavu sīrupu… Veselīgas ēšanas cienītājiem šo labāk nelasīt, bet mums ir reizes, kad gribas tieši tā, kā Simpsonu multenē! Saldajā – beigeli ar nutellu un banāniem! Arī “beigeļiem” drīz būšot otra vieta Pārdaugavā.

Big Bad Bagels : www.facebook.com/BBBagels

***

Diemžēl no visām šeit minētajām vietām ēdienu uz mājām pasūtīt nevar. Mana ēdienu piegāde ir mans vīrs. Bet, ja esam galīgi slinki, tad ēdienu priecājamies pasūtīt no :

PICA RĪGA

Labas kvalitātes garšīgas picas. No citurienes vair nepasūtam.
www.picariga.lv/

vai

STREET BURGER

Daudzveidīgs burgeru piedāvājums.
www.streetburgers.lv

***

Ir vēl daudz garšīgu vietu, no kurām var paķert kaut ko līdzi, piemēram, vegāniskie saldumi no “Miit”, kūciņas  un sendviči no “Mute Food”, bet šīs ir tās, kurās, no kurām to darām visbiežāk.

 

FOTO: Marta Logina, momenti.lv

3 komentāri

  1. Avatar

    Paldies, Laura, par ieteikumiem! Dažas vietas tiešām nedzirdētas un izklausās, ka ir vērts apmeklēt. Bezē konditorejā ir noteikti labākā medus kūka!!!

    Atbildēt
  2. Avatar

    Paldies par ieteikumiem, man visas vietas bija nedzirdētas, varēsim sākt Jauno gadu ar kaut kā jauna pamēģināšanu :)

    Atbildēt

Komentē