Mamma no citas realitātes

Mamma no citas realitātes

Zinu, ka komentārus (ārpus bloga) internetā nevajag lasīt. Vienas vienīgas negācijas un “viss ir slikti”. Tomēr vakar nejauši sanāca palasīt, jo komentāru sadaļa bija redzama uzreiz. Mī un žē… raksts par mammām, kuras tiek nosauktas par lieliskām. Nekur netiek rakstīts, ka tikai viņas ir labas, ka citas ir sliktākas, ka šādām jābūt visām mammām! Protams, kāds tomēr to vienkāršo rakstu ņem un uztver sāpīgi…tās jau esot tikai kaut kādas izredzētās mammas, un vispār likt bērnu bildes internetā ir slikti un garlaicīgi, un to jau dara tikai tāpēc, ka dzīvē citu interešu nav. Nopietni? Kā var kaut ko tādu izzīst no vienkārša “mammu instagram topa”? Varbūt, ja instagram un bērnu bildes nav aktuālas, tad paej garām šim rakstam (un visiem citiem), nelasi?

Labi, nebija jau tik traki ar tiem komentāriem. Bet tas, par ko es aizdomājos arī pēc dažiem citiem, kas bijuši veltīti man – kas tad īsti ir reāla mamma? Kurš ir tas, kas to nodefinējis, un vai vispār to vajag?

Vai tā ir mamma, kas atbilst kaut kādiem vidējiem statistikas rādītājiem Latvijā? Mamma, kurai ir vismaz divi mazi bērni, ģimene, kur abi vecāki strādā pilnas slodzes darbu, kuri pelna TIK UN TIK eiro? Mamma, kura nieiet uz kino, kurai nav laika frizierim utt.?

Tikai tad viņa ir reāla, un pārējās mammas ir no citas pasaules? Un tad, ja tu neatbilsti tam “vidējam aritmētiskajam”, nedrīksti ne izteikt savu viedokli, nedod Dievs, ielikt kādu bildi  internetā, jo, ja visi to nevar atļauties (bērnam uzvilkto apģērbu, grāmatu plauktā, aizbraukt ceļojumā) tā uzreiz tiek uzskatīta par izrādīšanos. Mamma no citas pasaules!

Mēs taču visas esam reālas mammas! Vienalga, kur dzīvojam, cik naudas mums ir maciņā. Vienalga, liekam vai neliekam sociālajos tīklos bildes, kā dzīvojam, ko ēdam, un tā tālāk. Esam reālas mammas gan tad, ja gatavojam bēbītim tikai bioloģiskus biezenīšus, gan tad, ja pērkam burciņēdienu. Blogojam, “instagramojam” vai nīstam visus blogus un viss tas šķiet fufelis ;). Visām mammām bērni raud! Un arī viņas raud.

Protams, patīkamāk ir komunicēt līdzīgam ar līdzīgu. Bet man gribētos aicināt visus – nedalīsim mammas kastītēs! (Un vispār cilvēkus). Vienalga, kāda galu galā ir mūsu ikdiena, bērni ir bērni. Negribētos apgalvot, ka kādam ir vieglāk vai grūtāk, tāpēc, ka dzīves apstākļi ir tādi un tādi. Atkārtošu pati sevis rakstīto – es domāju, ka būt par mammu nozīmē piedzīvot emocionālo karuseli… ar visām no tā izrietošajām sekām.

Gribētos nobeigt ar “ĀMEN”, bet tas vairāk piestāv baznīcai.
Priekā!
Mierā!

Un galu galā, gaišus Ziemassvētkus!

L.

FOTO : Martina Kempele

10 komentāri

 1. Avatar

  Man ar netop skaidrs, lai arī pārāk galvu uz to nelauzu, kāpēc cilvēkiem niez pirksti savas negācijas rakstīt pa labi un pa kreisi. Cik cilvēku, tik variantu, tik viedokļu un pieredžu, bet kā, nu kā var gribēties laist to visu laukā svešiem cilvēkiem, svešos blogos, publiskā vidē. Nu nepiekrīti, nu nepatīk, OK. Tā ir Tava izvēle un Tavs viedoklis. Bet vai man tas ir vitāli svarīgs un vai man kļūs no tā labāk, ja izlasīšu? Nodomāšu – o, jā, paldies, ka apgaismoji manu dumjumu? Gluži kā nesen Paula Roze rakstīja.
  Lai mierīgi un silti! Priekā! :)

  Atbildēt
 2. Avatar

  Raksta virsraksts diemžēl ir provocējošs, jo FORŠĀKĀS tieši to arī nozīmē, ka citas nav tik foršas ;) Mani arī tas aizķer, kaut gan ieskatījos rakstā, lai redzētu, vai tur ir kāds instagram konts, kam vēl nesekoju :D Jo no mana viedokļa tas, ka kāda mamma izvēlas publiski rādīt savus bērnus un viņu gaitas, ir forši – reizēm ir kaut kas, ko pārņemt, kāda laba ideja, jauna aktivitāte vai lieta. Bet atzīšos – reizēm apsveru arī atsekot, kad sāk dominēt “mēs-foršākās” klubiņa gars…

  Atbildēt
  • Avatar

   Vispār jau virsrakstā vārds foršākie attiecināms uz instagram kontiem nevis uz mammām. Tas izriet arī no raksta: “Portāls “Skaties.lv” apkopojis vienus no jaukākajiem pašmāju “Instagram” koniem, kuros var sekot līdzi mammu un viņu bērniņu ikdienas gaitām”

   Atbildēt
  • Avatar

   piekritu par virsrakstu:) man bija lidziga sajūta un īstenībā jau ir tā,ka šis te un lidzigs saraksts ar vienām un tām pašam mammām jau ir kuro reizi publicēts un varbūt tiešām kādam rodas sajūta, ka ir kaut kāda “elite”. taču tā kā es pazistu daļu šo mammu dzīvē un varu teikt,ka viņas ir tiešām foršas un pēc tādas elites netiecas, tad zinu ka tās sajūtas,kas rodas pēc ši raksta ir muļkigas.

   Atbildēt
 3. Avatar

  Par kuru rakstu te diskutējat?

  Atbildēt
 4. Avatar

  Man patīk skatīties citu mammu instagram kontus. Skatos un iedvesmojos! Un man vienalga, ko citi saka – galvenais, ka pati mamma domā, ka ir forša 😊 visām mammām ir gan labās, gan sliktās dienas. Nevairosim negatīvo! ☺️

  Atbildēt
 5. Avatar

  Un tas viss dēļ 11 komentāriem? 😂

  Atbildēt
  • Laura

   Nē. Šis raksts tikai pamudināja izteikt domas, runa par komentāriem ne tikai pie šī raksta.

   Atbildēt

Komentē