Jaunumi rotaļlietu plauktā

Jaunumi rotaļlietu plauktā

Parasti dalos ar jaunumiem grāmatu plauktā, bet šoreiz pamēģināsim ko jaunu – rotaļlietu plaukts! Droši vien, Ziemassvētkos arī jūsu plaukti piedzīvoja papildinājumu. Šajā ierakstā pieminēšu dažas rotaļlietas, kuras pa svētkiem iemīļojis mūsu trīsgadnieks. Ir tik forši tie brīži, kad mazais ilgi var patstāvīgi spēlēties, jo rotaļlieta ir pietiekami interesanta, lai noturētu viņa uzmanību, un to var izmantot dažādās lomu un prāta spēlēs.

VĀĢI

Jā, arī mūsu mājās ir Vāģu kults. Dažreiz smejoties Tomam saku – iedomājies, daži tevi joprojām sauc par hipsteri, bet tu zini visus Vāģu varoņu vārdus. Vai nav amizanti? Ziemassvētku vecītim Everts bija paprasījis šo zilo mašīnu. Īstenībā jau arī tādu pašu zaļu, bet viņam paskaidrojām, ka vecītis katram bērnam var atnest tikai vienu dāvanu. Laimīgs par šo, jo tā ir atverama, un pārveidojama par auto trasi. Joprojām gan saka, ka nākamajos Ziemassvētkos dāvanā viņam tikšot arī ZAĻAIS… nu redzēsim, kā šogad uzvedīsies. Jā, VĀĢU lietas ir pārcenotas, tāpēc mēs tās nepērkam Latvijas veikalos, bet pasūtām internetā (konkrēti šo – par 20 EUR lētāk, nekā kādā Latvijas rotaļlietu veikalā). Šī atceļoja izmantojot http://www.eshopwedrop.lv. Ja interesē šis konkrētais modelis, tad tas ir pieejams vairākos Vācijas rotaļlietu veikalos, arī amazon.de (meklētājā raksti : Disney Cars Truck).

GRĪDAS PUZLES

Pēdējā mēneša aktualitāte Evertam ir puzles. Mājās jau ir izveidojusies maza pužļu kolekcija, viņš tās spēj salikt apbrīnojamā tempā! Iegādājoties jaunu puzli, vispirms saliekam to kopā, pēc tam viņš to dara patstāvīgi (un parasti arī vismaz 5x pēc kārtas). Man prieks, ka viņam patīk, un pašam vienmēr ir liels lepnums par to, ka salicis. Konkrēti šīs puzles aizceļoja uz bērnudārzu, kur tās liekot kopā ar citiem bērniem, var mācīties gan alfabētu, gan ciparus.

Pieejamas: Zvaigzne ABC grāmatnīcās un zvaigzne.lv

PUTNOTĀJS

Jaunums no “Oliver Latvia” – izglītojoša spēle bērniem un pieaugušajiem “Putnotājs”. Spēlējot var mācīties atpazīt dažādus putnus un to mazuļus. Ar 18 spēles kārtīm var spēlēt atmiņas spēli meklējot saderīgus pārus. Spēlei pievienots arī buklets, kurā aprakstītas putnu īpašības, dažādi interesanti fakti un, protams, spēles instrukcija. Pagaidām kārtis pētām iekštelpās, bet vasarā, cerams, kādu putniņu izdosies satikt arī dzīvē!

Pieejams : www.oliverlatvia.com/product/putnotajs/

LEGO

Klasiska rotaļlieta – LEGO. Everts bieži prasa, lai paspēlējos kopā ar viņu. Tad nu LEGO ir tas, ar ko piekrītu spēlēties. Neko jaunu nepateikšu – labs veids, kā attīstīt fantāziju, izspēlējot dažādas lomu spēles.Šobrīd aktuāli spēlēties ar lego cilvēciņiem un barot viņus ar ēdienu, kā arī spēlēt policistos un zagļos, zoodārzos. Kopīga spēle ar LEGO ir lielisks veids, kā uzzināt, kas mazajam aktuāls. Piemēram, spēlējot bērnudārzos, visticamāk, uzzināsi, kas ir bērna labākie draugi, kā viņš uzvedas, un kā jūtas dārziņā utt.

Padalies, kādas rotaļlietas aktuālas jūsu mājās? 

3 komentāri

 1. Avatar

  Mūsmājās šajā vecumā bija ļoti iecienītas puzles un koka spēles no Domiņas http://www.kokaspeles.lv/, tagad daudz kas līdzīgs parādījies un varbūt lētāks, bet tur, ja pazudis kāds spēles gabaliņš, izgatavo vietā. Un brīnišķīga attieksme un doma aiz katras izgatavotās spēles.

  Atbildēt
 2. Avatar

  Mūsu mājās Domiņa spēles/puzles ir ieceļojošas jau no 2 gadnieka posma, bet mīļas vēl jo projām.
  Tagad mieru un klusumu nodrošina dažādas puzles- arī prāta puzles kā kubiskais labirints vai bumbas labirints ar dažādiem šķēršļiem. Un tad vēl, protams, ir pats mazākais brālis, kam aktuāls ir viss kas ir lielajam brālim

  Atbildēt

Komentē