5 iemesli, lai dotos uz salām

5 iemesli, lai dotos uz salām

Domājot par to, kur pēdējos gadus esam ceļojuši, pirmais, kas nāk prātā, ir salas. Salās ir kaut kāda īpaša burvība, kas mūs pievelk. Ir sajūta, ka atrodies tālu, tālu, un esi tik neaizsniedzams. Un daba – tā vienmēr šķiet mazliet mežonīgāka un tīrāka, kāda tā ir kontinentā.

Pēdējos gados kopā esam bijuši tādās salās kā Sicīlija, Malta, Islande, Madeira. Turcijā apmeklējām Prinča salas. Nav jau baigi daudz, bet piecas sanāk. Šogad sarakstam pievienosim sesto – Maljorku, uz kuru plānojam doties Lieldienās.

Ir daudz iemeslu, kāpēc par ceļojuma galamērķi izvēlēties salas. Lūk, daži no tiem. 

Ūdens un pludmales – nu, protams, ap salām vienmēr ir ūdens! Tas, cik tas ir silts, ir cits jautājums, bet lielākoties salās var apmeklēt dažādas pludmales. Viena no skaistākajām pludmalēm, kur esam bijuši mēs, viennozīmīgi ir Sicīlijā – Mondello. Vienreizēju pludmali apmeklējām arī Islandē – melno smilšu pludmali. Milzīgajā Islandes vējā izkāpām ārā no auto, un brīnījāmies atlpēstām mutēm, cik unikālā pasaulē mēs dzīvojam.

Unikāla bioloģiskā daudzveidība – ar savu bioloģisko daudzveidību salas izbrīna pat zinātniekus. Tas, cik ļoti tās atšķiras no kontinenta, ir pārsteidzoši. Bieži vien attiecīgā dzīvnieku vai augu suga, atrodama tikai uz konkrētās salas, un nekur citur pasaulē! Viens no spilgtākajiem dabas daudzveidības piemēriem ir Madeira, kur atrodas neparastie Lauru lapu meži, kas iekļauti UNESCO mantojumā. Starp citu, blogā ir veseli 4 raksti par to, kā mums gāja Madeirā. Lasi TE.

Dabas skati – protams, arī kontinentā dabas skatu netrūkst. Tomēr, ne velti salas ir iecienīts dabas mīļotāju galamērķis. Piemēram, Azoru salas nemitīgi tiek ierindotas dažādos topos kā viena no pasakainākajām vietām pasaulē savas tūrisma nesabojātās dabas dēļ. Katra no 9 Azoru salām ir atšķirīga – pārsteigs pat pieredzējošākos ceļotājus.

Vietējā virtuve – arī tad, ja salas pieder kādai valstij kontinentā, virtuves īpatnības atšķiras no nacionālās virtuves. Spilgts piemērs ir Sicīlija. Laikam jāsaka – garšīgākā sala, kur esam bijuši! Ir itāļu ēdieni, un ir sicīliešu ēdieni! Piemēram, krēmīgais cannoli, maize ar cūkas liesu (pane con la milza), sardīņu pasta utt. Lai salas izgaršotu no A – Z, tās ir atsevišķa ceļojuma vērtas. Jo tālāk sala atrodas no kontinenta, jo lielākas atšķirības arī vietējā virtuvē, jo jāņem vērā arī dažādu produktu transportēšanas izmaksas. Salu iedzīvotāji ir spiesti domāt, kā iztikt ar to, ko paši spēj uz salas izaudzēt un saražot, lai pēc iespējas mazāk būtu jāimportē no koninenta. Piemēram, Fēru salu iedzīvotāju pamatēdiens ir tur pat Atlantijas okeānā noķertās zivis, arī vaļa gaļa… Par Fēru salu virtuvi, vairāk lasi TE.

FOTO : WWW.MADEIRAARCHIPELAGO.COM

Lidojums = piedzīvojums – nereti uz salām nav iespējams aizlidot ar tiešo reisu. Pateicoties FlyMeAway gan esam to darījuši vairākkārt. Ar tiešo reisu, vai nē, bet lidojums uz salu ir piedzīvojums. Nolaišanās ir īpaša, jo neviļus piezogas satraukums, kā vispār uz kaut kā tāda, kā salas, ir iespējams nolaisties? Īpaši, ja sala ir maza, kalnaina, atrodas okeāna viducī. Tāds mazs adrenalīns! Viena no bīstamākajām lidostām pasaulē skaitās arī Funšalas lidosta Madeirā. Bet vispār jau uztraukumam nav pamata, jo piloti šādiem reisiem ir īpaši apmācīti.

PADALIES, KĀDĀS SALĀS ESI BIJIS TU?

 

Raksts tapis sadarbībā ar “FlyMeAway”.
www.flymeaway.lv vari atrast dažādas salas (bet ne tikai), uz kurieni doties Lieldienu brīvdienās un maija svētkos.

fly_me_away_logo_big

 

 

 

FOTO :
Titulbilde – Everts Madeiras bērnu rotaļlaukumā
1) pinterest.com, Melnā pludmale Islandē
2) foto no mūsu ceļojuma Madeirā
3) www.europeanbestdestinations.com
4) www.globeholidays.net

5 komentāri

 1. Avatar

  Esam bijuši Maljorkā un ļoti patika, tad gan bijām vēl tikai divi, bet briestam kādas salas apmeklējumam nu jau trijatā ☺️ Piekrītu, salu apmeklējumā ir kaut kāda īpaša burvība!
  Izbaudiet! ☺️

  Atbildēt
 2. Avatar

  Es tieši nesen pie sevis nodomāju,ka būt salās ir kaut kas īpašs. .citādāks. ..

  Esmu bijusi arī Malta,bet to īsti nesajutu kā salu. Man tās asociējas ar citu piedzivoto-pavisam nelielām salām “nekurienē”. Tādas esmu izdzīvojusi Taizemē un Brazīlijā. Piekļūšana tikai ar kuģi vai laivu. .., pāris bodītes un kafejnīcas,nav mašīnu, viss izstaigājams kājām. .un visam paari-pludmales un tāda pludmales dzīvē. ..kur vienīgais ko darit-atpusties:) vienmēr licies..vai cilvēki skatoties bildes no salām maz spēj saprast..kas notiek ‘aiz’ kadra..Kā reāli ir dzīve uz salas:)..sajūta ir, kā visi ir kā vienota komūna. .visi savejie:)

  Baigi forši. .labprāt vēl un vēl brauktu uz salām visādām:)
  Lai forši brauciens;)

  Atbildēt
 3. Avatar

  Mēs arī šajās Lieldienas uz Maljorku :)

  Atbildēt

Komentē