Mūsu mīļākie rotaļlietu veikali

Mūsu mīļākie rotaļlietu veikali

Šajā sarakstā ir apkopoti veikali, kuros mūs uzrunā tur atrodamo rotaļlietu klāsts. Mantu mums mājās ir gana daudz, bet vēl jau ir tās reizes, kad jādodas ciemos – pie tikko dzimuša mazulīša, vai jau kāda lielāka bērna, šie ir veikali, kuros labprāt iegriežamies, kad nepieciešams atrast dāvanas mazajām sirsniņām.

Šajā sarakstā neminēšu interneta veikalus.

MAZPUTNIŅŠ
10383118_814357595312801_5378315603846522427_n

Šis Miera ielas veikaliņš ir mazs, bet ietilpīgs! Šī ir vieta, kur vienkopus meklēt visu brīnumjauko, ko bērniem radījuši mazie Latvijas ražotāji – “ZanziBach”, “PUPA“, “Mazais Ābols“, “Rozīnīte“,  “Cimpa Rimpa” , “La Lina” utt. produktus mazuļu miedziņam, apģērbus un aksesuārus, dažādas grāmatas, attīstošās rotaļlietas un vēl un vēl.
Piedāvājums nav liels, bet te var iegādāties arī bioloģisko bērnu pārtiku un uzkodas, kā arī dabīgu kosmētika jaunajām māmiņām un mazuļiem (“Weleda”, “Madara cosmetics” un “Dresdner – Essenz” produkcija).

Šo veikalu mēdzu apmeklēt arī tādēļ, lai būtu informēta, ko jaunu bērniem radījuši pašmāju mazie ražotāji.

Facebook: Mazputniņš
https://www.veikalsmazputnins.lv
Adrese : Miera iela 19

EKOVEIKALS ŠARLOTES IELĀ
11043039_799524780134249_3241474518949048821_n

Šis gan īsti nav rotaļlietu veikals, tomēr daļa pieejamās produkcijas ir tieši bērniem. Te var iegādāties dabīgas koka rotaļlietas, kā arī bērniem draudzīgus ādas kopšanas līdzekļus, leitiņas miegam utt. Īpaši liels ir bioloģiskās pārtikas klāsts bērniem. Starp citu, šis veikals atrodas tieši pretī Šarlotes bērnu poliklīnikai, un kad tad vēl, ja ne pēc ārsta apmeklējuma bērnu iepriecināt ar kādu gardumu!

Facebook: Ekoveikals Šarlotes ielā
Adrese: Šarlotes iela 6

MUKI
10487367_577314852381558_627248801635861470_n-2

Šķiet, ka šo veikalu zina teju visas māmiņas – nu vismaz tās, ko es pazīstu, noteikti. “Muki” ir pazīstams ar to, ka te strādā ļoti zinošs personāls, it īpaši, kas attiecas uz tēmām, kas saistītas ar bērnu drošību automašīnā un uz velo. Šeit vari droši konsultēties ar pārdevējiem arī izvēloties pirmos apavus mazajam staigātājam.

“Muki” ir plašs kvalitatīvu rotaļlietu klāsts. Veikaliņa īpašnieki ir rūpīgi atlasījuši tiešām foršas un kvalitatīvas rotaļlietas. Te atradīsi “Melissa & Doug” koka vardes, puzles, visdažādākās “Oball” pašiem mazākajiem, dažādas čaukstošas un “bīdāmas” koka rotaļlietas utt. Izvēles netrūkst un ir grūti iznākt no veikala nopērkot tikai vienu lietiņu.

Facebook: Muki
veikalins.muki.lv/
Adrese: Baznīcas iela 31, Kalnciema iela 40

ROTAĻNĪCA

10527352_846191662081270_1027176845548963958_n

Rotaļnīca ir veikals, kurā mani īpaši uzrunā tās rotaļlietas, kas gatavotas pēc līdzības dažādām mājās sadzīves lietām, piemēram, mazs koka mikserītis vai espresso automāts, spēļu virtuve. Pieejami arī koka piknika groziņi ar saturu, gaumīgas puzles, saldējuma komplekti utt. Un kādas saliekamās garāžas puikām te ir! Rotaļnīcā atradīsi arī rotājumus un uzlīmes bērnistabai.

Facebook: Rotaļnīca
www.rotalnica.lv
Adrese: A. Čaka iela 59

DOMIŅA

11012881_854454657970155_6395531085256747764_n

“Domiņas” veikalā gaisā virmo mīlestība pret katru rotaļlietu, kas atrodas “Domiņas” plauktos. Te nevari ienākt, ātri kaut ko paķert, un skriet prom. Te ir vērts uzkavēties un ieklausīties katras rotaļlietas vai spēles stāstā, ko darīs zināmu kāds no harizmātiskā “Domiņas” kolektīva. “Domiņas” attīstošās koka rotaļlietas un prāta spēles ir piemērotas no mazuļa pirmajām dienām līdz pat sirmam vecumam!

Facebook: Domiņa Wooden Toys
kokaspeles.lv
Adrese: Kr. Barona iela 109

MANILLA

Baznīcas ielā atrodas pagrabiņš, kurā ieejot, pārņem svētku burvība. “Manilla” meklē tematiskas dekorācijas svētkiem (bērnu un pieaugušo!), grāmatas, kartiņas, dāvanu papīrus, kurus tā vien gribas pārvērst milzīgās tapetēs. Īpašs piedāvājums arī bērniem – aktivitāšu un krāsojamās grāmatas, papīra rotaļlietas. uzlīmes, dažādas galda spēles utt.

Facebook: Manilla LV
www.manilla.lv
Adrese: Baznīcas iela 37

WOOLY ORGANIC

Viens pavisam jauns veikals atrodas omulīgā pagrabiņā Miera ielā. Te vari iegādāties Wooly Organic produkciju –  100% dabīgas lietas mazulim. Produktu klāstā ir apģērbi, dvielīši un sedziņas, zobgrauži un vienkārši mīļmantiņas.

Facebook : Wooly Organic
http://woolyorganic.com
Adrese : Miera iela 15

PRĀTA SPĒLES UN PUZLES IESAKĀM IEGĀDĀTIES :
BRAIN GAMES LV

Facebook : Brain Games LV
https://www.brain-games.lv
Adrese : Kr. Barona 55

GUDRA GALVA

Facebook : Gudra galva
http://gudragalva.lv/lv/
Adrese : T/C “Rīga Plaza” 2. stāvs

KURI IR JŪSU IECIENĪTĀKIE ROTAĻLIETU VEIKALI?

FOTO: Attiecīgo veikalu Facebook lapa vai mājas lapa.
Titulbilde : veikals “Muki” Kalnciema ielā.

22 komentāri

 1. Avatar

  Lielākoties bērniem dāvanas pērku i-neta veikalos – vēl lielāka izvēle, vienmēr salīdzinu cenu ar LV veikaliem (ja tādas mantas šeit pārdod). Pērku lielākoties mytoys.de, amazon.de + UK i-veikali. Pirkumins.lv – populārs veikals Lego mīļiem. Manilla veikalā ir stends bērniem – arī ļoti interesantas, ne-lētas lietas.

  Tiger ir mans pēdējā laika favorīts, lai atrastu ”pērles” no DIY sērijas – saliekamie kartona dzīvnieciņi ļoti simpatizē. Daudz štruntiņi, bet var atrast arī ļoti labas, noderīgas lietas. Sortiments atšķiras pat izstaigājot trīs veikalus vienā piegājienā.

  Labprāt uzzinātu, kur Rīgā var aptaustīt lielākā klāstā Montessori materiālus.

  Atbildēt
  • Avatar

   Montessori aptaustīt īsti nevar- montessori materiālos viņi taisa visu, ko var uztaisīt no mdf- cilindru blokus līdzarto nevar nopirkt. Bet kvalitāte laba.
   Mazuļu montessori bumbas var arī nopirkt Mazputniņā:)
   Es savam puikam montessori ikdienas darbiņus domāju un taisu pati- bet cilindru blokus- mazos- pasūtīju ebay., bet rozā torni un brūnās trepes mums taisa draugs:) patiesībā- tos tiešām var uztaisīt pats, ja vien ir materiāls un rokas īstajā vietā:) nav jēgas pasūtīt par bargu naudu:) ja vien neesi īsta Montessori mamma, kas visu māju iekārto pēc šī principa, apmāca utt- tad mājas apstākļiem pietiek ar šiem dažiem ieguldījumiem- rozā tornis, brūnās trepes, cilidri:) tas ir mans viedoklis:) katrai mammai jau savs:) un kas vēl- visiem bētniem nemaz montessori neaiziet tā teikt- vnk dod cik gribi- nebūs:) un tad nav jēgas ieguldīties….;)

   Atbildēt
   • Avatar

    Montessori nevar neaiziet.Tātad bērnam nav sensitīvais periods uz Jūsu piedāvāto rotaļlietu/darbiņu. Piedāvājiet to vēlāk atkārtoti vai nolieciet bērnam pieejamā plauktā un gaidiet,kad viņš pats par to izrādīs interesi:)

    Atbildēt
  • Laura

   Ir arī forši interneta veikali, mēs arī bieži pasūtam amazon.de, bet grāmatas. Jā, Manilla arī ir tiešām foršas bērnu lietiņas :)

   Atbildēt
 2. Avatar

  Savam dēlam kopš dzimšanas esmu nopirkusi tiešām uz pirkstiem saskaitīt var, cik rotaļlietu, to īstajā nozīmē:D pārsvarā bērns spēlējās- izzina pasauli caur dabas materiāliem- mazulim devu čiekurus, burku vāciņus, aptamborētus aizkaru riņķus, aptamborētas kinderolas- labs mūzikas instruments. Katli, grozi, kastes, koka kluči, jūras kociņi, bumbas. Lielākam augot tika papildināts klāsts ar- šūpolēm- līdzsvaram ideāli, šūpuļzirgs, kvadraciklu uzdāvināja:) kas puikam pat ļoti patīk, lego Duplo- pagaidām interesi neizrāda, shleich dzīvnieki!!!! Super!!! Auto auto auto! Puzles- bet ne daudz.
  Man arī ļoti patīk visi augstāk pieminētie veikali;) muki un rotaļnīca visvairāk- un Tiger es regulāri kko nopērku, jo ikdienas darbiņus puikam taisu pati- tad tur ir spainīši, groziņi utt. Kurus var labi pielietot montessori darbiņiem mājās:)
  Mantas patiesībā pērku reti.
  Biežāk grāmatas:)
  Esmu pamanījusi, kad aizejam ciemos vai pie omem aizbraucam- puika jau uzreiz atrod ko un kur ielikt, saščirot- tad es sasmejos, jo redz, tomēr manas pūles piedāvājot šķirošanas darbus, likšanaa, liešanas darbus un citus ir vainagojušās ar rezultātu- puika strādā radoši:) tas arī ir mans galvenais uzdevums un mans iekšējais mērķis, lai piedāvājums kaut kur nosēžas:)
  Esmu noskatījusi mukos Billiboo- jau labu laiku skatos, ka laba manta:))
  Izmantojama daudzpusīgi!

  Atbildēt
  • Avatar

   Mēs arī ļoti daudz ko skatāmies no dabas materiāliem un sadzīves priekšmetiem. Spainīši, groziņi, knaģi, vāciņi utt., bet nu mašīnas tās ir topā. Tagad ātrās palīdzības mašīnas – izskrēju pus Rīgu, kamēr atradu dzeltenā krāsā un kura saka īū, īū. :)
   Un tā Bilibo bļoda mums vispās neaizgāja. Kopš ZMS stāv mājas stūrī un nekādas intereses, lai gan ik pa laikam iesaistām to spēlēs. Ceru, ka vēl iepatiksies.

   Atbildēt
   • Avatar

    NjĀ -es vairāk uz vasaru- izklaidēm jūrmalā- rakt, liet utt- vilkt pa smiltim- ceru, ka patiks:) un mazie Bulliboo ar forši:)

    Atbildēt
  • Laura

   Mums arī rotaļlietas visbiežāk dāvina, tādēļ paši izvēlamies pirk vairāk sadzīviskas lietas rotaļām. Bet ir, kad tētis nopērk puikam mašīnas un viņam tās arī ļoooooti patīk! :) arī dažādas puzles kaut kā savākušās mums.. Dabas materiālus pie mājām šad tad savācam, bet, piem., akmeņus viņš joprojām grib tikai mutē likt..

   Atbildēt
 3. Avatar

  Mīļākais veikaliņš viennozīmīgi ir Pirkumiņš- pirkumins.lv. Tur ir gan rotaļļietas mazajiem: gan DJECO- pašlaik mīļākās ir puzzle duo dažādās variācijas, gan Janod mantiņas, gan, protams, Lego un vēl citas feinas rotaļļietas. Tāpat pie reizītes tur var sagādāt veselīgus našķus – Organix dažādus batoniņus, cepumiņus un citus našķīšus. Un protams tur ir autiņbiksītes dažādu firmu, arī Naty. Visi mazgāšanas līdzekļi arī tur tiek gādāti. Un viņi mūs lutina, jo preci ved uz māju un uznes līdz durvīm, pirkumam gan jābūt attiecīgas summas – tad ir bezmaksas piegāde. Ierodoties uz vietas veikalā pārdevējas vienmēr ir ļoti atsaucīgas un pastāsta par vislabākajām lietiņām un interesējošo preci. Patīk, patīk tas veikaliņš ļoti! :)

  Atbildēt
  • Laura

   Pirkumins kā interneta veikals ir labs, jā. Bet uz vietas (vismaz agrāk) bija galīgi pilns un grūti, kur nu ar bērnu. Bet kā piegāde uz mājām – ideāli!

   Atbildēt
   • Avatar

    Varu piekrist par Pirkumiņu, ka uz vietas tas ir ļoti neērts, it īpaši ar bērnu.
    Muki tas ir mūsu topu topu augšgalā. Katru reizi izeju ar kādu dāvanu mazajam. Mums ļoti patīk Happeak apģērbs gan pašiem, gan dēliņam. Un dzintara krellītes jau otrās mums iet. :)
    Tagad esmu noskatījusi velo beņķīti – brauksim ar velosipēdu piemērīties.

    Atbildēt
  • Avatar

   Es ar par Pirkuminu, dēļ cenas, plašās izvēles un arī apkalpošanas. Ar 7 gadnieci varu iet mierīgi, bet divgadniekam vēl jāpaaugas kādi pāris gadi :)

   Atbildēt
 4. Avatar

  Man ļoti patīk Domiņa pie Miera ielas, vienā no mazajām šķērsieliņām

  Atbildēt
  • Laura

   Šo pievienoju arī sarakstā un noteikti drīzumā aiziešu :)

   Atbildēt
   • Avatar

    DOmiņas puzles- man ļooti patīk, cena, protams, laba:) bet tas ir tāds kā ieguldījums mazbērniem utt- jo ar roku gleznots, kvalitāti var just uzreiz:) mums uzdāvināja vienu- ļoti patīk:)

    Atbildēt
    • Avatar

     man palaimējās Andelmandelē nomedīt brīnumjaukas Domiņas rotaļļietas- puzlīti un ratiņus ar klucīšiem. Vienas no mīļākajām mantām mūsmājās :)

     Atbildēt
 5. Avatar

  Mani iemīļotie “dāvanu” veikali ir Ludo uz Barona/ Bruņinieku ielas, un viens necils bērnu veikaliņš Jūrmalas RIMI – pilns ar patiešām dažādām galda spēlēm bērniem pat no gada vecuma.
  Varbūt tāpēc, ka mēs, vecāki, esam galda spēļu fani, bet varbūt tāpēc, ka galda spēle ir 100% veltīta uzmanība bērnam (tu nevari pa vidu gājienam samaisīt putru brokastīm), abi mani bērni regulāri pieprasa spēlēt spēles “no plauktiņa”.
  Un, piemēram, “Skaiti ar lācēniem” mazā viengadniece jau skaita un ver odziņas.

  Atbildēt
 6. Avatar

  Man šķiet, ka bērnam ir jābūt visdažādāko materiālu rotaļlietām – gan koka, gan plastmasas, gan auduma, gan tamborētām… gan vienkrāsainām, gan raibām… arī tādām, kam nospiežot podziņu ar kaķīti atskan “ņau” vai vilcieniņam, kam iedegas gaismiņa… un neko ļaunu nesaskatu arī mūzikas instrumentu rotaļlietās (pēc gada vecuma gan). Ir tomēr arī liela atšķirība cenā un ne visi vecāki (un arī ciemos nācēji) var atļauties būt ļoti izvēlīgi. :)
  Mēs paši zīdainīša vecumam rotaļlietas izvēlējāmies MUKI, jo tur Latvijā ražotie koka grabulīši ir dikti feini un nedārgi. Attīstošo kubu pasūtījām no PAFF, kas, manuprāt, ir visgaumīgākais auduma kubu, bumbu un citu mīļlietiņu ražotājs. Bet koka rotaļlietas (arī no Montesori skolas) iegādajamies gadatirgos – piemēram, šovasar Alūksnē bija ļoti skaistas un daudzveidīgas koka rotaļlietas dažāda vecuma bērniem par pieņemamām cenām. Grūti pat izvēlēties :)

  Atbildēt
 7. Avatar

  Lielakoties meita pati pie kadas mantas tiek,kad dodamies uz veikalu. Ta speciali neeju veikalos un neieperku rotallietas. Ja nu vienigi uz svetkiem davanas.

  Atbildēt
 8. Avatar

  macetprieks.lv
  Paši vēl neesam izmēģinājuši, bet gaumīgas un radošas lietiņas tur :)

  Atbildēt
 9. Avatar

  Muki.lv – puikam ļoti patīk koka dzelzceļi, koka puzles arī lielākiem, lielās grīdas puzles, Manilla – kartona konstruktori, For kidi – Querteci (ja nemaldos) konstruktori-trases. Grāmatbodes viennozīmīgi Lielsunmazs.lv, eju uz vietas aptaustīt, palasīt . Žēl, ka Mazputniņš vairs nav Miera ielā, bija tāda maza bodīte, kur interesantas štellītes gan raugiem gan pašiem atrast.

  Atbildēt

Komentē