Vēlās brokastis – diskusija “Pirmais gads bērna dzīvē”

Vēlās brokastis – diskusija “Pirmais gads bērna dzīvē”

Pagājušā sestdiena mani pamatīgi uzlādēja! Garšīgas uzkodas, saules piepildīta telpa, un tik daudz smaidīgu ģimeņu mazulīšu gaidībās vienuviet! Domāju, Paula (http://www.mrspaularoze.com) , ar kuru kopā organizējām lekciju – diskusiju topošajiem vecākiem, uz kuru ielūgumus bija iespēja iegūt konkursa kārtībā, man piekritīs. Ir tiešām forši laiku pa laikam saorganizēties un vismaz mazu daļiņu bloga lasītāju satikt dzīvē!

Diskusiju iesāka pediatre Daira Brenča, kura aicināja topošajiem vecākiem uzdot sev interesējošus jautājumus. Pašā sākumā, protams, bija klusums – it kā visiem par vecāku būšanu viss jau sen būtu skaidrs, bet, diskusijai ritot savu gaitu, parādījās arvien vairāk jautājumu. Tomēr tas, ko es novēroju no malas – topošajiem vecākiem vairāk interesēja praktiskas dabas jautājumi, piemēram, “Cik bieži un ilgi mazo barot?”, “Kad likt pirmajā vannā?”, “Kad mazais jāsāk piebarot?” un tamlīdzīgi. Tas ir saprotami, jo vecāki ir noraizējušies par to, kā darīt, un kā aprūpēt bērnu ir vispareizāk.

Tomēr jutu, ka praktiskuma ēnā palicis emocionālais aspekts. Bet tas ir saprotami, jo, bērniņa piedzimšanai mēs varam sagatavoties praktiski – nopirkt nepieciešamās drēbes un aprūpes lietas, ratiņus, gultu utt., bet ne emocionāli – mēs līdz galam nezinām, kā tas būs. Bet emocijas būs, arī pašas no sevis, īpaši par tām nepiedomājot. Gan spēcīgākas dusmas, gan lielāks prieks. Kādam varbūt aizvainojums, kāds kautrēsies lūgt palīdzību. Gribu iedrošināt bērnu aprūpes pienākumus dalīt vienlīdzīgi – arī partneris var izdarīt tieši to pašu, ko jūs (varbūt vienīgi ne pabarot ar krūti). Var, ja vien uzticēsieties viens otram. Tāpat gribu piekrist Paulai, kura pasākumā uzsvēra, ka ir jāpadomā arī ne tikai katram pašam par sevi, bet par pāri kopumā. Protams, visas rūpes sākumā paņems bērniņš, jo jaunie pienākumi būs daudz, bet pamazām, soli pa solītim, pārim ir jāatrod laiks arī divatā.

To arī visiem novēlu bērna pirmajā dzīves gadā – nenobīties no emocijām, lūgt palīdzību un atrast balansu starp pienākumiem un savu labsajūtu. 

Organizēt pasākumu mums palīdzēja :

 • ģimenei draudzīgais restorāns “Mana Telpa, kas atrodas “Jaunajā Teikā”. Te ir arī jauks rotaļu stūrītis ar spēļu virtuvi mazajiem;
 • “Bella Baby Happy”, kas nodošināja arī vērtīgu dāvanu ikvienai ģimenei –  higiēnas preču komplektu, kas būs īpaši aktuāls pēc dzemdībām. “Bella Baby Happy” bija nodrošinājuši arī jauku auklīti mazajiem, kuri bija ieradušies līdzi vecākiem;
 • un, protams, Capital Clinic Riga, kuru pārstāvēja atraktīvā pediatre Daira Brenča.

Vislielākais paldies dalībniekiem! Tik tiešām bija prieks jūst satikt! :)

VAI JUMS BŪTU INTERESE, LAI ŠĀDI PASĀKUMI BŪTU ARĪ TURPMĀK? JA, JĀ – PAR KĀDĀM TĒMĀM?

FOTO : Viljams Timrots
FOTO ar punčainajām dāmām : Alvils Strīķeris

3 komentāri

 1. Avatar

  Sveika! :)
  Šādu pasākumu 2016.gada jūlija bēbīšiem! :)

  Atbildēt
 2. Avatar

  :))) Paldies Laura liels par šo jauko pasākumu Jūs bijāt jaukas , atvērtas un lekcijas laikā saņemu daudz atbildes uz saviem jautājumiem ! Noteikti , jāturpina šādi pasākumi lidzigi .
  Man interesētu tēma par mammiņu sajūtām pec dzemdibam kas notiek ar ķermeni , sajutas, emocijas .

  Atbildēt

Komentē