Blogs mani izglāba!

Blogs mani izglāba!

Pirms 2 gadiem es dzīvojos pa mājām ar mazu aktīvistu vārdā Everts. Viņam bija precīzi 1 gads un 7 mēneši, kad palaidām gaisā Viens + Viens.

Bloga dzimšanas diena bija diez gan kritisks brīdis. Varētu pat teikt – blogs mani izglāba! Varbūt pareizāk būtu teikt, ka mani izglāba nodarbošanās ar kaut ko, kas nav tikai bērns. Mans dēls bija tiešām aktīvs, un vecuma posmu 1,5 – 2,5 gadi, es joprojām atceros kā mazu murdziņu. Tas brīdis, kad mazais vēl nemāk runāt, iet uz podiņa, bet bez vārdiem (krītot uz zemes, kliedzot utt. utjp.)  cenšas panākt savu it visā. Ratos vaitrs negrib, bet arī pašam spēka skraidīt nav tik daudz, lai izturētu visu pastaigu. Nu es varētu turpināt un turpināt. Lai gan arī 3 gadi nav nekāds spožais vecums, tomēr mazās ikdienas krīzes un iegribas samazinās līdz ar prasmi runāt, un tagad, tuvojoties 4 gadiem, šķiet, ka bērns kļūst nu riktīgi sakarīgs! Ar viņu var aiziet uz kino, kafejnīcu, muzeju – nu tādas lielo bērnu nodarbes! (Protams, var arī ar mazākiem, bet mūsu dēla aktitivātes līmenis  / temperaments to īsti nepieļāva.)

Šobrīd esmu pa mājām ar savu 9 mēnešnieku Edvīnu. Dažreiz man šķiet, ka pietrūkst laika, un visus darbus nekad nepaspēšu izdarīt. (Uzreiz atvainojos arī lasītājiem, kuri sūta vēstules – es atbildēšu, arī, ja tas nenotiks attiecīgajā dienā!). Bet tad apstājos un saprotu – es labāk dzīvoju šādi – kad man ir ko neizdarīt (bet nejūtoties vainīga par to, ka visu nepaspēju), nevis pavadu savas dienas mājās ar mazajiem, it kā harmoniski, bet iekšēji jūtot, ka man kaut kas pietrūkst – pieaugušo cilvēku nodarbes. Tāpēc darīt ir forši. Mans blogs ir ļāvis man justies noderīgai arī citiem cilvēkiem, ne tikai bērniem! Domāju, daudzas mammas, īpaši tās, kuras BKA laikā uzsākušas jaunus hobijus,  mani sapratīs. Nodarbe palīdz nejusties vientuļi!

Tāpēc, lai slavēts internets, kuram pateicoties vari darīt arī neizejot no mājām. Mazuļa diendusas laikā, vai krietni pēc bērnu gulētiešanas. Bet darīt! Un priecāties par to, ka ir ko darīt, un ir kas lasa. PALDIES JUMS! ;)

Šo 2 gadu laikā :

 • mūsu lapā ir viesojušies 255,244 tūkstoši apmeklētāju;
 • blogs ir lasīts 1 448 835 reizes;
 • mūs ir lasījuši Latvijā, Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Nīderlandē, Somijā, ASV, Īrijā, Krievijā u.c.
 • lasītākais raksts ir “Tev nav jāattaisnojas“.

Šovakar būs maza “Viens + Viens”  jubilejas ballīte. Tie kuri saņēmuši ielūgumus – neaizmirstiet – tiekamies! ;) Pēcāk noteikti blogā pastāstīšu, kā mums gāja!

P.S. Titulbildē, ja kas, esam mēs visi 4! Autors Mārtiņš Otto

6 komentāri

 1. Avatar

  Apsveicu bloga Dzimsanas diena! Lai daudz radosu ideju ari turpmak un lai pietiek speks but radosai! X

  Atbildēt
 2. Avatar

  Daudz laimes!
  Kad pati pirms sešiem mēnešiem kļuvu par māmiņu, labāk kā vēl jebkad sapratu lielo mammu blogu un aktīvo instagram profilu skaitu – lai arī, kā tas izklausās, tas mums tiešām palīdz kaut kādā formātā socializēties un izpausties.
  Lai dzīvo mammas – skaistas, mīlošas un laimīgas! :)

  Atbildēt
 3. Avatar

  Ļoti labi atceros laiku ar 1. bērniņu, kad šķita, ka esmu izrauta no jebkādas sabiedriskās dzīves. Tikai mājas, pastaigas, vēlāk rotaļu laukumi. Tomēr tam visam vajag vai nu aicinājumu vai ļoti stiprus nervus.

  Atbildēt
 4. Avatar

  Tas P.S. liek pasmaidīt un kā vienmēr mani saviļņo šāda veida ziņas.. ;)

  Atbildēt
 5. Avatar

  Piekrītu, labāk, lai ir neizdarītie darbi, nekā viss ideāli un garlaikoties. Rudenī aizejot dekrētā nezināju kur sevi likt, nevarēju sagaidīt mirkli, kad būs jāauklē meita. Tagad, kad meitai jau 2,5mēneši, jūtos možāka un vairāk spēka visus darbus padarīt! Pietiek arī laiks uzcept kūku :)
  Forši, ka ir tāds blogs kam pasekot līdzi, tas ir kā skatīties seriālu Grēvinju family, par sev aktuālām un interesējošām lietām 👍🏻 💐🍾🥂
  Sveiciens!!! Hipp hipp urraa

  Atbildēt
 6. Avatar

  Sirsnīgs sveiciens 2 gadu jubilejā! Ar lielu interesi izlasu katru Tavu rakstu, jo jau 8 mēnešus arī esmu mamma. Dzīvojot Zviedrijā ir tik patīkami sekot līdzi Latvijas māmiņām! Lai jauka atzīmēšana šovakar!

  Atbildēt

Komentē