Pirmo mēnešu lielie palīgi

Pirmo mēnešu lielie palīgi

Nu, kad Edvīnam jau ir 9 mēneši, esmu gatava uzrakstīt, kas ir tās lietas, kas man palīdzēja izdzīvot pirmos mēnešus ar  2 maziem bērniem. “Life savers” tā teikt.
Šis raksts nav reklāmraksts, viss no mūsu pašu pieredzes.

SLINGS 

Pirmās nedēļas pēc dzemdībām lietoju trikotāžas slingu, ko vasarā sēju pa mājām. Kaut kā tā mazulīša poza un maigais, elpojošais audums man sākumam šķita piemērotāks par ergosomu, kā arī pati tā jutos ērtāk, jo ergosoma plecos uzreiz šķita masīvāka. Slings (un vēlāk ergosoma) noderēja mazuļa garajiem miedziņiem, kā arī dodoties pastaigās, kad vēl bija aktīvi jāskrien līdzi trīsgadniekam. Neesmu to zinātniski pierādījusi, bet domāju, ka maniem bērniem nav bijušas kolikas / vēdergraizes, jo sākmā viņus daudz nēsāju slingā – ar punci pret punci.

Par trikotāžas slingiem ļoti labs raksts ir : http://www.manislingi.lv/lv/raksti/evitas-blogs/trikotazas-slings-maigs-un-dross-patverums-jaundzimusajam.

Savu Manduca slingu pasūtīju babysling.lv.

 ERGOSOMA

Lai gan slingu it kā var lietot ilgi – līdz pat 15 kg, pēc Edvīna trīs mēnešu jubilejas pārgājām uz ergosomu. Kāpēc? Jo arvien biežāk devāmies tālāk par mājas pagalmu, arī ceļojumā, un vēlējos kādu palīgierīci, kurā bērnu var ielikt maksimāli ātri un ērti (nekad neesmu līdz galam bijusi sajūsmā par slingu siešanu, un daru to lēni, katru reizi šaustoties – vai tiešām pareizi uzsēju?). Ergosoma viennozīmīgi ir mans lielākais palīgs rūpējoties par bērniem. Jo īpaši noderēja ceļojumā. Joprojām savu 9 – mēnešnieku, šad tad tur ielieku, ja uznāk kaut kāds mistisks vakara čīkstulis. 15 min “pasēž”, un ir gatavs atgriezties “uz zemes”!

Iegādājos Boba ergosomu http://www.manislingi.lv. Starp citu – šī ir īstā vieta, kur interesēties par slingiem / ergosomām. Mājas lapā ir arī noderīgas instrukcijas un paskaidrojumi par to lietošanu. Esmu arī saukusi uz mājām www.manislingi.lv konsultantu.

Nav jāpērk abas lietas, noteikti var iztikt tikai ar ergosomu, vai tikai ar slingu. Pie tam ergosomas var iegādāties arī ar zīdaiņa ieliktnīšiem, un tad tās der jau no dzimšanas. Arī mūsejai tāds bija.

“KRĒSLIŅŠ”

 

Ar Evertu es biju diez gan noskaņota pret visiem krēsliņiem u.tml. Šoreiz – ne tik ļoti. Lai gan bez vajadzības bērnu tajā neliku, nepārmetu sev, ja mazais tajā aizmiga. Es domāju, ne mazums no jums zina slaveno Babybjorn “bounceri”. Mums tāds bija ar Evertu. Varu tikai pievienoties visām labajām atsauksmēm. Vienīgi tas noteikti var derīgs tik ilgi, cik rakstīts instrukcijā. Lietojām, ja nemaldos, līdz kādam pusgadiņam.

Šoreiz mums uzdāvināja Ingenuity krēsliņu – šūpoles. Nē nu forši jau – vecākais brālis gan visu laiku vēlējās ieslēgt arī melodijas (:D), bet vispār tās neizmantojām. Vibrofunkcija gan šad tad mazo nomierināja, kamēr gatavoju vakariņas, un šūpolītes – mēdza iemidzināt. Tas sākumā tiešām bija mazs svētbrīdis. Nezinu, kur tieši pirka  mūsējo, bet kopā ar garāku aprakstu atradu te : http://bambi.lv.

LIELĀ VINGROŠANAS BUMBA

Rakstot šo sarakstu, es domāju – nu kas vēl ir tāds, bez kā es nevarētu iztikt pirmās nedēļas. Zinu! Bumba taču! Tik vienkārši. Kad mazajam kāds kreņķis, neesmu gatava 101 reizi tupties, bet pasēdēt uz bumbas (īpaši, ja tā mazo var nomierināt tētis) – mierīgi!

WHITE NOISE APP JEB BALTAIS TROKSNIS

Pirmās nedēļas gan Evertu, gan Edvīnu likām čučēt pie “jūras šalkoņas”. Viņi pie šīs skaņas iemācījās nomierināties. Nezinu, vai viņi būtu labi gulējuši arī bez tās, bet arī mums ar vīru pēc īpaši nogurdinošām dienām baltais troksnis palīdz iemigt dziļā miegā. Manā pieredzē aplikācija reizēm ir noderējusi arī ratos, kad mazais uzmodies un raud  – jo īpaši pašā sākumā, kad nevarēju paredzēt, cik ilgi gulēs, un cik tālu no mājas pastaigā varu doties.

White Noise aplikācijas ir daudz un dažādas, atliek vien pameklēt App store / Google play. Iesaku šo: White Noise Baby

KAMERA – RĀCIJA

Visbeidzot, blogā jau rakstīju par kameru, kuru izmantoju. Te vari palasīt vairāk : https://viensplusviens.lv/2016/09/eyeon-wifi-baby-monitor/. Tagad tā vairs nav tik aktuāla, bet sākumā, kad vasarā karstajās dienās mazais gulēja iekšā, bet mēs ar Evertu tikmēr ārā pie mājas spēlējāmies, ļoti noderēja, lai pārbaudītu, vai mazais nav atmodies.

 

KAS TEV ATVIEGLOJIS DZĪVI PIRMAJOS MĒNEŠOS AR MAZULĪTI? PADALIES! 

26 komentāri

 1. Avatar

  Boba soma arī mums. Un pat vēl 2 gadu vecumā uz slimošanām un citiem kreņķiem ļoti noder! Iesaku! Turklāt foršs un ērts dizains!

  Atbildēt
 2. Avatar

  Mums pilnigi nekas no ta nebija vajadzigs. Ta teikt katram savs

  Atbildēt
 3. Avatar

  Mums palīdzēja “baltās skaņas”, sākumā slēdzu matu fēnu, lai mazo iemidzinātu, līdz nejauši atradi, tieši to pašu aplikāciju, White Noise Baby. Iesaku, tiešām palīdz!

  Atbildēt
 4. Avatar

  Babybjorn šūpuļkrēslā meita 2.5 gados (viņa nepārsniedz noteikto max svaru) vēl aktīvi šūpojas. Bija posms, aptuveni no 8 mēn līdz 1.5 gadam, kad krēsls tika aizmirsts, jo citas lietas interesantākas. Bet pēc tam, kā izņēmu no skapja, lai šūtu jaunu pārvalku, tā bērns piesavinājās un izmanto diezgan aktīvi. Gan dauzās, gan vnk atpūšas. 👌👌👌

  Atbildēt
 5. Avatar

  Mums līdzīgi viss, tik bez bumbas un slinga. Ar 3 bēbīšiem noderīga mums bijusi ratu kulbiņa, kur mazuli guldam pirmos 6m. Var labi tumsiņu uztaisīt, nav tik daudz info apkārt, omulīga telpiņa un arī pašūpināt var, ja vajag..

  Atbildēt
 6. Avatar

  Man driz prieksa tas bridis kad busim ar diviem mazajiem ar tris gadu starpiba.
  Slings,bumba un babybjorn ir.
  Domaju ka slings bus liels paligs lai butu brivas rokas un es tiktu brizam gala ar diviem.

  Atbildēt
 7. Avatar

  Mans atklājums bija Babybjorn bounceris. Patika tā vienkāršums.

  Atbildēt
 8. Avatar

  Man bija tikai krēsliņš (pilnīgi noteikti vajadzīgs), jo slingu tā arī nesapratu kā ērti sasiet (vajadzēja kādam paprasīt). Tagad domāju, ka arī rācijas nopirktu.
  Man ļoti paveicās, ka vis-vislielākie palīgi bija arī ome un opis – neatsverami!

  Atbildēt
 9. Avatar

  manam dēliņam tūlīt jau būs gadiņš un 3 visvisnoderīgākās lietas, kas būtiski atviegloja ikdienu un, manuprāt, ir katra iztērētā centa vērtas ir: chicco next2me bedside crib (gulēja tur līdz 6 mēnešiem, man naktī nebija jākāpj ārā no savas gultas, mazais rokas stiepiena attālumā un vienlaikus neiedzīvojās mūsu gultā), Tevis minētais babybjorn bounceris (sākumā liku iekšā un iešūpināju pati ar roku/kāju :D, vēlāk pats tur jandalēja, bet, lad vairs kā izklaide nederēja, bet pats vēl nesēdēja – izmantojām kā barošanas “krēsliņu”), avent blenderis-tvaicētājs (izmantoju diendienā, kopš piebarošanas uzsākšanas un izmantošu vēl kādu laiku stabili, ātri & ļoti ērti var tikt pie veselīgas bēbīšpārtikas).

  Atbildēt
 10. Avatar

  Man ar mazuļiem, kam gads ar pusi starpība, milzu palīgs bija tandēmrati, vasara un ome!

  Atbildēt
 11. Avatar

  Mums lielākais palīgs mājas darbos ir Nuna krēsliņš. Slingu mēģinājām, bet nepatika ne man, ne bērnam. Gribētos pamēģināt ergosomu, bet nezinu nevienu paziņu, kam būtu, pirkt uzreiz negribas, jo ir aizdoma, ka varētu bēbītim nepatikt. Iemigšanai palīdzēja tikai virtuves tvaiku nosūcējs- aplikācija netika atzīta, bet mēģināta ir daudz. No mantām vislabāk atzīst playgro bruņurupuci, lai arī es esmu sapirkusi pilnu māju jau ar citām mantām, tai skaitā wooly organic un Zan zan, bruņurupucis ir vienīgais, kas nomierina, kad satrakojies. Mana atziņa- ne viss, kad patīk mammai, patīk arī bēbītim. Braucieniem pie ārsta, kad bija pavisam maziņš milzu palīgs bija lodger bunker.

  Atbildēt
 12. Avatar

  Man bija/ir viss tas pats…tik slingu neizvēlējos jo man arī tā siešana mulsina 😄

  Atbildēt
 13. Avatar

  Sveika!
  Paldies par rakstu! Tieši aktuāla tēma :)
  No Klaudijas Hēlas hendlinga nodarbībām atceros, ka viņa neieteica ne slingu, ne ergosomu. Vai par šo esi interesējusies, kāpēc fizioterapeiti varētu būt pret? Vai ir sajūta, ka bērnam šie “nēsāšanas līdzekļi” jebkādā veidā varētu traucēt attīstībā?

  Atbildēt
  • Laura

   Nu.. varbūt nav ieteicams nēsāt visu dienu no rīta līdz vakaram. Visu ar mēru un bez pārspīlējumiem :).

   Atbildēt
  • Avatar

   Tas laikam no fizioterapeita atkarīgs. Ir arī ļoti daudzi fizioterapteiti, kas tieši iesaka bēbjus pirmos mēnešus nēsāt daudz.

   Atbildēt
 14. Avatar

  Mūsmājās ar bija aktuāli viss tas pats, izņemot slingu un ergosomu. Vēl pirmajos mēnešos dienas miedziņiem vai vienkārši kur ielikt mazo ļoti noderēja Mozus groziņš. Mazais groziņā un līdzi uz virtuvi, vannas istabu, ārā uz terases, pat ciemos ejot paņēmām līdzi. Žēl, ka ar pirmo par tādu nezināju. Toreiz tā vietā pa visu māju tika stumdīti rati, kas aizņēma krietni vairāk vietas :)

  Atbildēt
 15. Avatar

  Varētu teikt, ka “copy” un ” paste ” no manas un meitas ikdienas , izņemot ergosomu un kameru. Slings gan mūs diemžēl neglāba no briesmīgām kolikām pirmos 2.5 mēnešus. Bumbu izmantoju vēl joprojām, kad mana nu jau pusotrgadniece sarīko histērijas naktī. Kameras vietā esam izmantojuši telefona aplikāciju Baby monitor.

  Atbildēt
 16. Avatar

  Sveika Laura!
  Varbūt īsti ne pa tēmu, bet patreiz esmu gaidībās un aktuālā pārdomu tēma ir – vakcīnas. Vai tu varētu lūdzu padalīties vai esat vakcinējuši Edvīnu un Evertu? Neesmu kompleksās vakcīnas fane, bet izvēles īsti nav.
  Paldies!

  Atbildēt
  • Avatar

   izvēle ir. vecākiem ir tiesības atteikties no vakcinēšanas.
   pirms dzemdībām bijām pie imunologa uz konsultāciju, un viņš ļoti detalizēti izstāstīja par to, kuras potes var taisīt (vecāku sirdsmieram), un kuras nav nepieciešamas. kompleksā pote pieder pie pēdējām :-)

   Atbildēt
 17. Avatar

  Mums pirmos mēnešus slings un ergosoma bija neatsverami palīgi, jo ratos nepakam negribēja pat atrasties. Ergonomiskās somas un slingi !pareizi lietojot! palīdz saglabāt dabisko stāvokli bēbītim, mammas tuvums, mammai nav jāstiepj mazais uz rokām un mugurai slodze krietni mazāka. Manējā slingā bija superlaimīga, tikai laba lieta. Silti iesaku strādāt kopā ar konsultantu, nevis mājās pašrocīgi mēģināt. Tad viss sanāk un bēbji labi jūtas.
  Vingrošanas bumba arī zelta lieta.
  Krēsliņš tikai galīgā izmisuma gadījumā, ja kaut kas jāgatavo un bēbis grib būt blakus.
  Griķu pakaviņš palīdzēja pirmajos mēnešos radīt ciešuma sajūtu gultiņā. Ērti tas, ka pakaviņu var ļoti labi pielāgot, to diemžēl nevar nodrošināt tās šūtās ligzdiņas, lai gan ļoti smuki jau izskatās :) Vēl mēs guļam uz dabiskās aitādiņas, ļoti laba termoregulācija.
  Pupiņš, protams :)

  Atbildēt
 18. Avatar

  Sveika!Vai šo ergosomu var izmantot tikai no 4.mēnesīša?

  Atbildēt
  • Laura

   Var izmantot no dzimsanas(ir specials ieliktnis) :)

   Atbildēt
 19. Avatar

  Sveika, Laura! Nāk vasara un neskaitāmas brīvdienas dabā tādēļ ir doma iegādāties ergosomu, lai visiem ērtāk. Vai šajā Bobas ergosomā mazajam nebija karsti vasaras dienās?

  Atbildēt
  • Laura

   Sveika! Mēs tādā karstā vasarā nemaz neesam vēl izmēģinājuši. Bet bijām ceļojumš Itālijā, kur bija karsti, un bija ok!

   Atbildēt
 20. Avatar

  Man ir ļoooti līdzīga pieredze. Šie tiešām ir lieliski palīgi.
  Arī es esmu 2 dēlu mamma (2g4mēn un 2mēn).
  Ar vecāko dēlu lietoju slingu-šalli un vēlāk ergosomu. Ar jaunājo lietoju trikotāžas slingu un pēc kādiem pāris mēnešiem pāriešu uz ergosomu. Sobrīd nevaru iedomāties dienu bez slinga.
  Šūpuļkrēsliņā vecākais dēls šūpojās no 1mēn līdz pat 18mēn vecumam. Lielākā vecumā tika izmantots iemidzināšanai.
  Bumba – jā! Bez tās nekādi.
  Baltais troksnis ar pirmo mazuli nestrādāja, bet ar otro lietojam – palīdz. Tikai pink noise (bet tas izklausās ļoti līdzīgi).
  Kameru ar pirmo bērnu ļoti daudz izmantoju, bet ar otro tagad kaut kā vairs nav tik nepieciešams. Eju, kad raud, nevis skatos kamerā. Bet, ja dzīvotu mājā (ne dzīvoklī), tad noteikti lietotu.

  Pieminēšu vēl pāris “palīgus” –>
  Kokons un swaddle pod autiņš, kas palīdz nesabīties no pēkšņajām rociņu kustībām. Kā arī knupītis.

  Atbildēt
 21. Avatar

  Es izmantoju tikai white noise,un pāris reizes radio aukli. Mans bērns ne reizi nav likts ne slingā,ne ergosomās un arī ne tajos šūpuļkrēslos. Es esmu no tiem cilvekiem,kam nepatīk šīs palīgierīces, kā arī mūsu daktere pret šiem ierīcēm ir pret. Labi palīdzēja otri kulbu rati,ko stumdīju pa istabu,kad dažkārt bija kāds niķis,bet tā mierināju tikai rokās, un mazā bija salidzinoši mierīga, tāpēc nevajadzēja daudzās palīgierīces, lai mierinātu mazo.

  Atbildēt

Komentē