Bambo autiņbiksīšu un mitro salvešu tests : rezultāti

Bambo autiņbiksīšu un mitro salvešu tests : rezultāti

Pirms kāda laika blogā izziņoju iespēju pieteikties izmēģināt Bambo autiņbiksītes. Nu pienācis laiks padalīties ar atsauksmēm pēc Bambo Nature autiņbiksīšu un mitro salvešu izmēģināšanas. Testētāju bija daudz, dažādu dzimumu un vecuma, tādēļ varu teikt, ka atsauksmes ir tiešām objektīvas, un nu katram pašam atliek izvērtēt, vai derētu arī tavam mazulim!

Raksta apakšā atradīsi info par Bambo autiņbiksītēm (sastāvu utt.), kā arī par to pieejamību.

Kopējais vērtējums : lielākajai daļai mazuļu autiņbiksītes derēja un patika, tomēr divos gadījumos mazuļa ādiņa reaģēja negatīvi. Pozitīvi tika novērtēts autiņbiksīšu plānums un elastība, neitrāls aromāts. Kā mīnuss – mazāka uzsūktspēja, kā “ne – eko” autiņbiksītēm (iespējams, jāmaina biežāk). Kaut gan mammas apgalvo, ka lielākiem mazuļiem, kas vairs tik bieži neurinē, uzsūktspēja ir ļoti laba, autiņbiksīte naktī jāmaina zīdainīšiem. Viennozīmīgu pozitīvo vērtējumu saņēma tieši mitrās salvetes un to ērtais iepakojums.

BĒRNA VECUMS UN SVARS : 9 mēneši, ap 10 kg
IZMĒĢINĀTAIS IZMĒRS : 4 (7 – 18 kg)
IEPAKOJUMU (60 gab.) IZLIETOJA : 2 nedēļās
ATSAUKSME : mums ļoti patīk Bambo autiņbiksītes, jo tās apmierina galvenās prasības – ir ērti uzvelkamas, plānas (netraucē kustību mazulim), un ir dabai draudzīgas. Ja salīdzina ar populārāko firmu autiņbiksītēm (ne – eko), Bambo ir mazāka uzsūktspēja, viena autiņbiksīte nederēs 10 – 12 stundām (tātad naktī, ja bērns pieradis nogulēt daudz stundu bez celšanās  – ar vienu, iespējams, nepietiks). Bet arī lietojot citu firmu autiņbikses, cenšos naktī (uz rīta pusi) bērnam biksītes nomainīt, lai no rīta mitrums netraucēt gulēšanai.
Mūsu mazais ir diez gan apaļīgs, tāpēc daudzu firmu biksītes ar klipšiem vienmēr likušās par šauru. Šīs derēja, bet kā nākamās noteikti vēlētos izmēģināt uzvelkamās biksītes, jo tās parasti der labāk. Kā arī mazais ir kustīgs.
Mitrās salvetes ļoti patīk. Iepakojumā ir daudz salvešu, kā arī, pateicoties iepakojumam ar vāciņu,  tās ilgi lietojas un neizžūst.
VAI IEGĀDĀTOS VĒLREIZ? Jā, jau to esmu izdarījusi. Kā arī biju mēģinājusi jau ar pirmo bērnu.


BĒRNA VECUMS UN SVARS : dvīnītes, 1 gads un 11 mēneši, ap 11 kg
IZMĒĢINĀTAIS IZMĒRS : 4 (7 – 18 kg)
IEPAKOJUM (60 gab.) IZLIETOJA : 12 – 14 dienās
ATSAUKSME : autiņbiksītes derēja labi, ērtas. Tekstūra ir mīksta un maiga, aromāts – neitrāls. Bērniem patika lācītis uz autiņbiksītēm. Arī mazuļu ādai viss kārtībā.
VAI IEGĀDĀTOS VĒLREIZ? Ja būtu viens bērniņš, tad jā. Tā kā ir dvīņi, liela nozīme ir cenai.


BĒRNA VECUMS UN SVARS : sešas nedēļas, 4 kg
IZMĒĢINĀTAIS IZMĒRS : 2 (3 – 6 kg)
IEPAKOJUMU (30 gab.) IZLIETOJA : 3 dienās
ATSAUKSME :Autiņbiksītes derēja, un bija viegli uzvelkamas. Patika, ka autiņbiksītes ir plānas – tas atviegloja uzvilkšanu, jo netraucēja starp kājiņām un bērniņa kustībām. Vienīgais, kas neapmierināja, bija autiņbiksīšu klipši, it īpaši kreisajā pusē, kuru bija grūti attaisīt, tas it kā bija pārāk pielipis (dīvaina sakritība, jo visiem autiņbiksīšu gabaliem problēmas bija tieši ar klipsi kreisajā pusē). Grūti spriest, vai tā bija autiņbiksīšu vaina, vai vaina tajā, ka mūsu mazulim ir salīdzinoši šķidrs vēders, bet vairākas reizes autiņbiksītes nespēja pasargāt no bērna drēbīšu sasmērēšanās. Autiņbiksītes laida garām bērniņa vēdera izeju. Autiņbiksītes patīkamas ādai. Autiņbiksītes izlietojām ļoti ātri, tādēļ grūti objektīvi novērtēt to, kā mazuļa āda reaģēja uz tām, taču šo trīs dienu laikā netika manīts ādas apsārtums.
Pilnībā apmierināja salvetes, jo tām nebija smarža, kas reizēm var kaitināt, kā arī tās no pirmās līdz pēdējai salvetei bija ar vienādu mitruma daudzumu. Bonuss arī tāds, ka katra salvete no paciņas nāca atsevišķi, pa vienai. Reizēm, ja viena salvete pielīp nākamajai, tas ļoti apgrūtina bērna pārtīšanu. Paciņā 82 salvetes, kas ir krietni vairāk par standarta 62.
VAI IEGĀDĀTOS VĒLREIZ? Noteikti pirktu mitrās salvetes.


BĒRNA VECUMS UN SVARS: 11 mēneši, 9 kg
IZMĒĢINĀTAIS IZMĒRS : 4 (7 – 18 kg)
IEPAKOJUMU (60 gab.) IZLIETOJA : 6 autiņbiksītes diennaktī / 10 dienās
ATSAUKSME : Autiņbiksītes ir ļoti ērtas un mīkstas, nekur neberž. Jauks dizains. Nekādu mākslīgu aromātu un smaku nomaskētāju. Mammas deguns varēja ātri un precīzi noteikt, kurā brīdī autiņbiksītes ir jāmaina. Mazuļa ādai neradās nekādi kairinājumi.
Mitrās salvetēm ir labs materiāls un  laba saķere, losjons bez smaržas un garšas, nav par mitru. Ļoti labs iepakojums ar plastmasas vāciņu.
VAI IEGĀDĀTOS VĒLREIZ ?  Noteikti, ir “iegaršojušies”.


BĒRNA VECUMS UN SVARS : 1 gads un 3 mēneši, 11 kg
IZMĒĢINĀTAIS IZMĒRS : 5 izmērs (12 – 22 kg) autiņbiksītes un biksītes (10 – 20 kg)
ATSAUKSME : Izmēģinājām 5.izmēra gan biksītes, gan klipšu autiņbikses. Sākotnējo domājām, ka autiņbiksītes ar klipšiem nederēs, jo meitiņa ir aktīva, bet beigās ļoti nopriecājāmies, jo par ārkārtīgi milzīgu pārsteigumu mums, uz gultas izklātām klipšu autiņbiksītēm, meita pati bez uzaicinājuma uzsēžas virsū, apguļas un pacietīgi gaida, kamēr es vai tētis tās sakārtos! Pēdējo paku ar klipšu biksītēm bijām pirkuši vismaz 4 mēnešus atpakaļ, jo toreiz atzinām, ka tās viņai dabūt virsū ir turpat neiespējami.
Meitiņai testēšanas laikā nāca 4 zobi vienlaicīgi, un, iespējams, ar to saistās daudz biežāka vēdera izeja, kā rezultātā aiziet vairāk autiņbikšu. Nevienu reizi tās nav laidušas ko cauri – neatkarīgi no tā, vai bikses bijušas diezgan pilnas no dzeramā, vai ar šķidrāku vēdera izeju.
5.izmērs paredzēts bērniem no 12 kg, taču ar saviem 11 arī nesūdzamies par ērtumu. Visur labi piekļāvās, pēc novilkšanas nav redzams, ka kaut kur būtu spiedušas, nost nešļuka. Uzvilkt bija ērti.
Autiņbiksītes man patīk, ļoti patika, ka labi apkļāvās ap vēderiņu, un nemaz nešļuka uz leju. Mūsu regulāri lietotās biksītes kā 4., tā 5.izmērs nedaudz slīdēja uz leju. Autiņbiksītes ir mīkstas, nesaveļas ne no ārpuses, ne iekšpuses. Dupsis nepaliek sarkans. Iepriekš gan no citas firmas autiņbiksītēm ir bijis tā, ka dupsis paliek sarkans, un autiņbikses atdāvinātas citiem mēģināšanai.
Salvetes esam izmantojuši vien 1 reizi tiekot galā ar lielo vēdera izeju. Bija pietiekami mitras, lai viegli slaucītos, man patika, ka nebija nekāda izteikta smarža, un pēc to lietošanas nepaliek ķipīgu roku sajūta.
VAI IEGĀDĀTOS VĒLREIZ? Jā, šīs noteikti ir autiņbikses, ko paši pirktu, un ieteiktu arī citiem. Un Gerdai patīk zīmējums!


BĒRNA VECUMS UN SVARS : 3 mēneši, 5,5 kg
IZMĒĢINĀTAIS IZMĒRS : 3 izmērs (5 – 9 kg)
ATSAUKSME : Iepakojumu visu neesam izlietojuši, jo mazajam dupsim nepatika kad visu laiku tiek vilkti šīs autiņbiksītes, tā ka mainījām ar citiem paralēli. Autiņbiksītes derēja ļoti labi, un uzvelkamas arī bija vienkārši un ērti. Patika tas, ka tie ir plāni, un izskatījās, ka mazajam ir ērti, jo nav bieza autiņbikse starp kājām. Kopumā autiņbiksītes ir labas, bet ir lietas kas man nepatika. Mēs lietojam Huggies pamperus un ja salīdzina, tad šiem uzsūktspēja ir zemāka. Sajūta, ka dupsim tiek mitrums, jo pataustot pampera iekšpusi jūtams mitrums, līdz ar to bija jāmaina biežāk, jo bija apsārtis dupsis.
Par salvetēm- tās gan man patika, jo ir bez aromāta un nav ļoti slapjas,  līdz ar to arī ādiņa nav slapja, lai prasītos vel papildus ar dvieli nosusināt. Praktisks ir vāciņš salvešu pakai- viegli attaisāms un aiztaisāms, un salvetes neizžūst.
VAI IEGĀDĀTOS VĒLREIZ? Autiņbiksītes visticamāk nepirktu, jo dēliņa ādai nepatika. Salvetes noteikti pirksim, kad izlietosim šo paku.


  

  

BĒRNA VECUMS UN SVARS :4,5 mēneši, 7 kg
IZMĒĢINĀTAIS IZMĒRS : 3 izmērs (5 – 9 kg)
IEPAKOJUMU ( 66 gab.) IZLIETOJA : 10 dienās
ATSAUKSME : Autiņbiksītes derēja lieliski, bija tieši laikā. Tās bija ērti un vienkārši uzvelkamas, un ar līmklipšiem nostiprināmas.
Pirmais iespaids atverot iepakojumu bija patīkams, jo nesasmaržoju nekādu specifisku aromātu, kas dažu ražotāju autiņbiksītēm ir ļoti izteikts. Autiņbiksīšu tekstūra ir no patīkama materiāla, ar fifīgu lācīti priekšpusē un aizmugurē. Mazais bieži pirms biksīšu uzvilkšanas ar interesi to aplūkoja. Nedaudz biju vīlusies, ka šīm autiņbiksītēm nav līnija, kas iekrāsojas, uzrādot, ka laiks mainīt autiņbiksītes, it īpaši, tas aktuāli bija naktīs. Tomēr lietojot ilgāku laiku, atradu no šī “trūkuma”. Iespējams šīs autiņbiksītes neuzsūc tik daudz mitruma, kā citas, tomēr priecē fakts, ka tās ir no eko gala.
Tā, kā iepriekš bijā izmēģinājuši dažādu ražotāju autiņbiksītes, un nekādas alerģiskas reakcijas netika novērotas, tad arī izlietojot Bambo Nature autiņbiksīšu iepakojumu, viss bija kārtībā. Tāpat arī ar salvetēm.
Mitrās salvetes ļoti patika, tieši tā paša iemesla dēļ, ka tām nav specifiski spēcīgs aromāts. Patika mitro salvešu iepakojuma aizdare, kas labi noslēdzas, tādēļ nākamā salvete ir mitra, nevis izžuvusi. Salvetes nedara ķēpīgas ādas sajūtu, bet gan patīkami tīras.
VAI IEGĀDĀTOS VĒLREIZ? Jā, es domāju noteikti, ja tās būtu biežāk sastopamas veikalu sortimentā.


BĒRNA VECUMS UN SVARS : 8,5 mēneši, 9 kg
IZMĒĢINĀTAIS IZMĒRS : 4 izmērs (7 – 18 kg)
IEPAKOJUMU (60 gab.) IZLIETOJA : Paralēli lietojām arī citas firmas papmerbikses, tāpēc iepakojums tiks izlietots apmēram mēneša laikā. Dienā vidēji izlietojam 4 pamperus.
ATSAUKSME :Sākumā, kad vilku autiņbiksītes, likās, ka neder. Likās dīvaini, jo 4.izmēram vajadzētu derēt arī lielākiem bērniem. Dēlam ir forši apaļas kājiņas. Tad nu domāju, ka varbūt šie pamperi ir domāti tieviem bērniem. Pirmie 4 pamperi tika vilkti ar grūtībām, jo bija jāpiešaujas, lai normāli uzvilktu. Pēc tam jau viss bija kārtībā. Sapratu, ka viss slēpjas tajā, ka pamperbikses ir krietni augstākas (pāri nabai), bet pamperi zem nabas beidzas. Biju pieradusi pie pamperbiksēm, un tāpēc pamperi likās mazi. Tagad jau bez problēmām lietojam.
Sākumā, kad atvēru iepakojumu, uzreiz pasmaržoju pamperus. Diemžēl, tiem bija aromāts. Tas man ļoti nepatika. Pēc tam kārtīgi izpētīju, izčamdīju un secināju, ka tekstūra ir patīkama un par to man iebildumu nav.  Kopumā mans vērtējums ir labs.
Būtu priecīga, ja šis, 4.izmērs, būtu jau pamperbikses, jo jau vismaz 2 mēnešus dēls neļauj tik viegli nomainīt pamperu. Pamperbikses ātri var uzvilkt un abi esam priecīgi.
Dēlam nekad nav bijusi alerģija no pamperiem vai mitrajām salvetēm. Arī šīs firmas pamperi un salvetes nebija izņēmums. Viss ir labi.
Mitrās salvetes ļoti patika. Aromāts tik pat kā nav, un tās nav arī ļoti mitras. Citas salvetes, kuras tika lietotas ir ļoti mitras un tas man nepatika. Šīs ļoti patika.
VAI IEGĀDĀTOS VĒLREIZ? Autiņbiksītes laikam nē, bet salvetes jau esmu iegādājusies nākotnē lietošanai.


BĒRNA VECUMS UN SVARS : 10,5 mēneši, 10,6 kg
IZMĒĢINĀTAIS IZMĒRS : 4 izmērs (7 – 18 kg)
IEPAKOJUMU (60 gab.) IZLIETOJA : ja lietotu tikai šīs, iepakojumam vajadzētu pietikt 1,5 nedēļai.
ATSAUKSME : autiņbiksītes mazajai derēja ljoti labi, bija ērti lietojamas – vienīgi ņemot vērā bērna kustību pēdējā laikā, vajadzētu labāk notestēt biksīšu variantu. Patika autiņbiksīšu mīlīgais dizains ar lācīšiem un tas, ka nav specifiska aromāta.
Biksīšu daļa šķita tāda “neelpojoša” – nezinu kāpēc, laikam tāpēc, ka esam lietojuši citas, kas ir daudz plānākas.  Diemžēl mūsu gadījumā bērna dupša reakcija bija slikta. Nezinu kāpēc, varbūt ir kāda viela, no kuras manam bērnam izsut dibens un parādās sarkanas pumpiņas. Bet esam mēģinājuši arī citas eko biksītes, un tad bija tāda pati problēma,
Mitrās salvetes man patika ļoti, jo tām nav nekāda aromāta, un ir ļoti ērta paciņas aizdare – ērtāka nekā tām, ko lietojam ierasti. Tās ērti kalpoja gan rociņu notīrīšanai braucot ar auto vai ratos, kā arī dupša apkopei.
VAI IEGĀDĀTOS VĒLREIZ? Salvetes noteikti iegadāsimies turpmākai lietošanai, jo man personīgi tās ļoti patika. Bērnam izdevās labi notīrīt rokas un dupsi, kā arī vienkārši lietot pēc vajadzības arī  pieaugušajiem. Autiņbiksītes neplānojam iegādāties, jo esam parāk pieraduši pie biksītēm, kas uzrāda zilu svītriņu, kad tās ir pilnas; kā arī tādēļ, ka āda bērnam tomēr reaģēja negatīvi. Citām mammām ieteiktu pamēģināt, ja dibens neizsut, tās ir labas un ērtas lietošanai.


PAR BAMBO NATURE

Bambo Nature autiņbiksītes ir vienas no populārākajām vienreiz lietojamajām eko autiņbiksītēm visā pasaulē. Augsti novērtētas no profesionāļu un vecāku  puses, jo ir ne tikai dabai draudzīgas, bet ērtas un drošas mazulim. Bambo Nature autiņbiksītēs tiek izmantotas augstāvās kvalitātes dabīgas izejvielas. Jau 30 gadus Bambo Nature regulāri saņem augstākās kvalitātes sertifikātus, un uzrāda izcilus rezultātus dažādos testos.

Bambo Nature autiņbiksītes ir ražotas no ekoloģiskiem izejmateriāliem. Tās ir :

 • brīvas no alergēniem;
 • bez smaržvielām;
 • bez losjoniem;
 • bez bīstamām ķimikālijām;
 • bez glutēna (jā, arī autiņbiksītēs tas var būt!);
 • bez lateksa;
 • dermatoloģiski pārbaudītas;
 • piemērotas jūtīgai ādai;
 • nav testētas uz dzīvniekiem;
 • gatavotas no ilgtspējīgiem materiāliem.

Bambo Nature vienreiz lietojamajām  autiņbiksītēm ir :

 • vairākkārt aizverami stiprinājumi;
 • drošības maliņas pret noplūdēm;
 • palielināta uzsūktspēja;
 • elpojoša virskārta ļauj gaisam piekļūt ādai, tādējādi samazinot mitruma līmeni un iekaisuma iespējas;
 •  papildus elastību uz muguriņas;
 • atšķirīgi zīmējumi uz vēderiņa stiprinājuma.

Autiņbiksītēm piešķirts Swan Label – Skandināvu ekoloģiskā iepakojuma apzīmējums. Tas nozīmē, ka  :

 • produkts ir ekoloģisks visā tā dzīves ciklā – izmantotās izejvielas, pielietojuma drošība, sadalīšanās pēc izmantošanas, atkritumu līmenis ražošanā;
 • vecākiem un mazuļiem tiek garantēts drošs produkts;
 • ar zīmes palīdzību tiek sniegta informācija patērētājam redzamā veidā uz preces iepakojuma;
 • eko-marķējums stimulē ražotājus attīstīt ekoloēiskus produktus un rūpēties par dabas aizsardzību;
 • tiek izmantots minimāls daudzums otrreizējo izejvielu;
 • netiek izmantoti optiskie balinātāji
 • ir noteikts maksimālais atkritumu %, ko drīkst radīt ražošanas procesā;
 • nedrīkst izmantot mitrinošus losjonus
 • šķiedra – ar ūdeņraža pārskābi balināts papīra materiāls. Tā nesatur optiskos balinātājus.
Pieejamas no 2 – 30 kg, 6 dažādi izmēri. Gan autiņbiksītes ar klipšiem, gan autiņbiksītes – biksītes lielākiem bērniņiem. Pieejamas arī ekoloģiskas mitrās salvetes.
Autiņbiksītes Latvijā var iegādāties : Maxima (K. Ulmaņa un Deglava ielā), nuko.lv, cibucabu.lv., ergolietas.lv, RIMI hipermārketos, emaxima.lv u.c.
Raksts tapis sadarbībā ar Bambo Nature. 

9 komentāri

 1. Avatar

  Interesanti būtu zināt pārstāvju komentāru. Nopirku bambo mitrās salvetes pirkumiņš.lv, ļoti patika, iepakojums marķēts ar 5. Skrienot cauri rimi, paķēru vienu paku arī tur, dizains nedaudz citādāks un tikai mājās ieraudzīju marķējumu 7 uz iepakojuma. Es gan neesmu ķīmiķis, bet man rodas jautājums par iepakojuma sastāva ietekmi uz produktu. Un kāpēc šie atšķirīgie iepakojuma veidi? Un kāpēc vispār produkts, kas tiek reklamēts kā dabisks, tiek likts iepakojumā ar ciparu 7?

  Atbildēt
  • Laura

   Zini, bet tas 7 nenozīmē vienmēr sliktu. Cik esmu lasījusi – arī bioplastiku apzīmē ar 7. Un Bambo gadījumā esmu droša, ka tur (iepakojumā) nekā slikta iekšā nav, bet apvaicāšos.

   Atbildēt
  • Avatar

   Vēl piedevām Rimi nopirktas mitrās salvetes bija ar smacinu atšķirībā no Pirkumins.lv. Kopš tas reizes Rimi vairs nepērku

   Atbildēt
 2. Avatar

  Ikdienā lietoju puikam gan Bambo autiņbikses, gan mitrās salvetes, BET arī es vienu reizi sakreņķējos, jo bija mitro salvešu partija, kur sastāvā bija fenoksietanols. Vēl nopriecājos, jo bija atlaide. Vēlāk mājās salīdzināju iepakojumus. Zviedrija nebija ražotājvalsts un iepakojums bija spilgtākās krāsās. Un tad es jutos apkrāpta, jo paļāvos uz zīmolu. Tagad vienmēr skatos, kaut zīmols patīk un ir zināms.

  Atbildēt
  • Laura

   Oho. Nu būs pētīšanas vērts materiāls. Zinu, ka arī Natty eko biksītes mēdz atšķirties dažādos veikalos :o

   Atbildēt
 3. Avatar

  Šīs mitrās salvetes ir vienas no visiecienītākajām mums, JO nav par mitru un ir vâciņš ar ko ērti aizvērt iepakojumu + bez liekām piedevâm sastāvā, kas ir vissvarīgăkais!

  Atbildēt
 4. Avatar

  Es nezinu komentēt konkrēti par šo produktu, bet vispār esmu arī ievērojusi, ka sastāvs var atšķirties, ja produkts ir domāts ne-Skandināvijas tirgum…Bet tad eco marķējums nebiju virsū gan (produktam Latvijas veikalos)

  Atbildēt
 5. Avatar

  Kad tiko meitinja piedzima, pamegjinajam Bambo , jo lasiju labas atsauksmes, bet diemzhel uzsukt speja bija diezgan vaaja, es saprotu, ka eko produkts, bet bija diezgan traki, tapec vairs neperkam. Nesem pargajam uz Merries, man nav ne jausmas vai Latvijaa ir pieejams, Japaanas autinji. Cik es lasiju, vinji ari skaitaas eko un vinjiem nav pilnigi nekaads aromaats, uzsuukt speeja vienkarshi lieliska, ljoti maigs materiaals un elastiigs, man liekas ka ir pat atsevishkji noperkams meitenishu dupsitim un puiku dupsiishiem. Meitinjai tagad 8 meneshi un mierigi visu nakti izvelkam ar vieniem autinjiem. Interesanti , vai vinji tiesham ir eko un Japanji ir pamanijushies kaa vienmeer izveidot kautko super futuuristisku, dabiksu un labu :D

  Atbildēt
  • Laura

   Shos konkreti nezinu,bet ir sanacis meginat citus Japaanaa razotus, un ari varu teikti tikai labaako!

   Atbildēt

Komentē