Atmiņas par spēlēšanos + dāvanas no LEGO®

Atmiņas par spēlēšanos + dāvanas no LEGO®

Vai atceries, kā pagāja Tava bērnība? Nu tāda tiešām agrā, kad vēl negāji skolā, vai arī pēc skolas vēl nebija jāpilda kaudze ar mājas darbiem, bezrūpīgos vasaras brīvlaikus? Vai atceries, kā un ar ko tu spēlējies?

Mana spilgtākā bērnības atmiņa ir mana sestā (laikam) dzimšanas diena, kad vectētiņa Moskvičā braucām uz t/c Minska (dzīvojām Purvciemā) pēc jaunas, lielas, manas pirmās LELLES. Lelli nosaucu par Ditu, jo Ditām ir vārda diena manā dzimšanas dienā! Tālāko lelles likteni es neatceros :). Vēl man ļoti patika spēlēties ar mīkstajām rotaļlietām. Kādu brīdi biju pārliecināta, ka tās visu saprot, naktī atdzīvojas un pārvietojas pa istabu. Protams, rotaļlietas arī bija mani pacietīgie skolēni, kad tēloju stingro skolotāju.

Tagad, kad esmu mamma, reizēm sanāk salīdzināt to, kā spēlējos es, un kā spēlējas mani dēli. Īsti gan neatceros, kā tieši spēlējos 3 – 4 gadu vecumā, man šis vecums nez kāpēc vairāk asociējas ar dažādām bērnu dziesmiņām un, protams, bērnudārzu. Vērojot savu vecāko dēlu (3 g. un 9 mēn.) es varu tikai apbrīnot viņa fantāziju un novēlēt, lai tāda tā saglabājas arī viņam pieaugot. Viņam ir tā, ka ik pa laikam viņš “ieciklējas” uz kādu konkrētu spēli vai rotaļlietu un tad mēnesi no vietas , dažreiz ilgāk, dažreiz mazāk, spēlējas tikai ar to. Evertam ir bijis vilcienu periods, Vāģu periods, arī LEGO® periods. Ik pa laikam kāds no tiem atkal “uzpeld”.

Man šķiet maldīgs vecāku uzskats – pirkt rotaļlietas ar mērķi, ka bērnam būs nodarbe, un mums – brīvs brīdis sev. Lai gan dēls daudz  spēlējas patstāvīgi, viņš bieži aicina savās spēlēs mūs pievienoties Un, lai cik ļoti man reizēm to negribas darīt, es zinu, ka mans, kā mammas pienākums, ir viņam neatteikt. Manuprāt, spēlēšanās ir neatņemama bērnu audzināšanas sastāvdaļa, ja vēlamies, lai mums ar viņiem būtu labas attiecības. Caur spēli varam iepazīt tādas bērna rakstura šķautnes, kas varbūt neatklātos vienkāršā sarunā. 

Pieļauju, ka tad, kad Edvīns (10 mēneši) būs paaudzies, puikas arvien vairāk spēlēsies kopā, jo jau tagad to dara, vienīgi citā līmenī – nevis braukājoties ar mašīnītēm, vai spēlējoties ar lego, bet spēlējot paslēpes (slēpjas gan tikai lielais) un skraidot / rāpojot – kā nu kurš. Bet jautri viņiem ir jau tagad. Viņu kopīgā spēlēšanās ir ļoti progresējusi, un katru mēnesi redzu tajā izmaiņas.

LEGO®

Vēl viena lieta, ko atceros no savas bērnības – kā es devos ciemos pie brālēna un māsīcas, kuriem mājās bija LEGO. Man LEGO nebija vispār. Ļoti patika spēlēties ar mazajiem cilvēciņiem, būvēt mājas, veidot tām interjeru. Atceros arī lego – picas cepšanas komplektu, kāds  (līdzīgs) šobrīd ir manam dēlam (tikai LEGO®DUPLO® versijā). Ja esi līdzīgā vecumā, kā es, varbūt arī atceries TV raidījumu LEGOMĀNIJA, ko vadīja Dainis Porgants? :) Līdz dalībai gan tā arī netiku.

Paskat, atradu pat ierakstu YouTubē!

Arī manam dēlam patīk LEGO, un bieži ar to spēlējamies kopā. Ar cilvēciņu palīdzību izspēlējam dažādas ikdienišķas situācijas, un varu saprast, kas bērna dzīvē ir aktuāls. Klasika – izspēlēt situācijas no bērnudārza ikdienas. Vienīgi Everts ne vienmēr man ļauj būvēt tieši to, ka es gribu. Viņam ir savi būvēšanas noteikumi, kuros es reti drīkstu iejaukties! Protams, ir vēl mazais brālis, kuram reizēm ir vēlme visu sabrucināt. Šķiet neticami, ka ar LEGO spēlējos es, un tagad jau mani bērni! Un gan jau, ka to darīs arī viņu bērni!

Pietiks par atmiņām, gribu  3 no jums uzdāvināt LEGO Juniors komplektus!

Mia saimniecības komplekts 

Iekrauj produktus pikapa piekabē un kopā ar Mia brauc uz saimniecību. Ar ķerru aizved siena ķīpas uz stalli, pēc tam ar pudelīti pabaro jēriņu aizgaldā. LEGO® Friends fermā ir tik daudz darba! Tikai neaizmirsti kumeļu izlaist ārā izskraidīties! Ar šo aizraujošo LEGO Juniors komplektu vari aprūpēt dzīvniekus it visur, kur to paņem līdzi.

Ugunsdzēsēju komplekts 

Pamestajā mājā izcēlies ugunsgrēks! Izsauc ugunsdzēsējus un steidzies uz LEGO® City negadījuma vietu ātrajā ugunsdzēsēju pikapā un motociklā! Palīdzi varonīgajiem ugunsdzēsējiem pacēlājā nokļūt pie jumta un nodzēst uguni ar ugunsdzēšamo šļūteni. Uzmanies no liesmām, kas laužas caur durvīm! Šajā aizraujošajā LEGO Juniors rotaļu komplektā ir rodami daudzi pārsteigumi.

Batman™ un Superman™ pret Lex Luthor™ 

Ietērpies kostīmā kopā ar Batman™ un Superman™ un sagatavojies uzvarēt Lex Luthor™! Sapos cīņai Batmobile™ un uzvelc Betmena betmendisku metēju. Pirms ierodas Lex savā robotveidīgajā braucamajā ar ķērējnagiem un kriptonīta lāzerieroci, palīdzi Supermenam no palaišanas iekārtas traukties debesīs. Dodies palīgā ar iecienītajiem supervaroņiem!

 

Lai piedalītos, uzraksti komentāru pie šī ieraksta – vai un kā tu spēlējies kopā ar saviem bērniem? Neaizmirsti uzrakstīt, kuru no 3 komplektiem vēlētos laimēt – Mia saimniecības komplektu, ugunsdzēsēju komplektu, vai supervaroņu komplektu?

Piedalies no 16.05.2017. – 22.05.2017.

84 komentāri

 1. Avatar

  Dēls šobrīd iecienījis Hot wheel mašīnas un trases, tad nu kombinējam trases, no Lego Duplo būvējam tuneļus un trampalīnus trasei, vislabāk tas izdodas tetim, ar mammu kopā līmē, zīmē un veido. Dēlam patiktu supervaroņu komplekts

  Atbildēt
 2. Avatar

  Sveika, Laura! Man ir divi berni. Rotalas (sr ko man bus jaspelejas) vienmer izvelas berni, nevis es. Pirma top lieta ir dinozauri – viss par un ap viniem, tad mes kopigi zimejam uz lielas lapas dinozauru pasauli, kur saliekam kokus un akmenus, un spelejam dinozauru dzimsanas dienu. Otra top lieta ir hot wheels trases. Ar tam tiek “piespiedu karta” iepazistinata masa, jo vina ir galvena katapultas palaideja. Mans uzdevums ir uztaisit sarezgitakas trases. Ka top 3 beidzama aktualitate ir lego. Tiek taisitas visadas interesantas buves gan no duplo, gan nu jau ar mazajiem klucisiem. Daudz labu figuru var atrast pinterest. Piemeram, ka uztaisit haizivi, zirnekli u.t.t. Tas par top3 rotallietam. Bet vislabak patik, ja spelejam lomu speles – piemeram, sodien busim pavari, vai frizieri. Vai ari sezot vanna, iedomajies, ka esi spa. Tada veida atkalju daudz oar berniem. Man loti patik speleties ar viniem, jo tada veida pati paildzinu savu bernibas posmu, kura es nemaz tik loti ar rotallietam nespelejos. Izpludu gan gari… 😊 Jauku dienu!
  P.S. Ugunsdzeseju komplektu

  Atbildēt
 3. Avatar

  manā bērnībā mums bija neorģinālie lego kluči un par tiem arī bijām ļoti priecīgas (mēs 3 māsas) .. tagad man ir 2 meitiņas un mums ir saglabāti mani bērnības neīstie lego kluči – no tiem ceļam mājas/ mans 2,6gadnieks saka – mammu, celsim pingvinu mājiņas! :) parasti taisam tādas, lai rotaļu figūriņas – pingvīni – var “ieiet” mājiņā :)
  taisam mājiņas un tuneļus caur kuriem var izbraukt mašīnas (jā, manai meitenei ļoooti patīk spēlēties ar mašīnām, vēl labāk, ja tajās var iesēdināt arī kādu rotaļu figūriņu!)
  no gigibloks parasti taisam mazajām mašīnītēm garāžiņas un tur mazajai paiet kāda pusstunda nodarbojoties ar mašīnīšu likšanu katru savā vietiņā :)
  protams ir arī lelles, bet tās noder tikai dancošanai :D mammai jāieslēdz mūzika (un protams arī ir jādejo līdz) un mazajai ir jāuzvelk kāda princešu kleita, tad viņa ar savām princešu lellēm dejo (griežas) pa visu viesistabu :) mammai rokās mazā māsa jeb bebe un meitai pilnas rokas ar princešulellēm un tā mēs dancojam.. :)

  manas mazās dāmas vēlas laimēt – Mia saimniecības komplektu

  Atbildēt
 4. Avatar

  Ar meitu izspēlējam filmas Frozen situācijas, viņa vienmēr ir Elza un man jābūt Annai :) kopā arī dejojam baletu, zīmējam, krāsojam, griežam un līmējam. Arī Lego ir cieņā. Noteikti priecātos par Mia komplektu.

  Atbildēt
 5. Avatar

  Vakar ar meitu (tūliņ jau 4 gadi) spēlējām manu dzimšanas dienas ballīti (kā viņa teica, ka man pa jokam esot 18 gadu ballīte :D. Forši, jo 18 man bija pirms 12 gadiem). Pirms tam man bija jāiet pie friziera. Viņa man izmazgāja matus (bija jāatliec galva atpakaļ utt.) un sasprauda pēc tam visas iespējamās sprādzes. Uztaisīja man kūku. Tā mēs forši pasvinējām!!! Tagad ļoti aktuāli ir visādas spēles ar lellēm. Šo un to kopā pabūvējam arī no lego. Iesaistos dažāda veida spēlēs :)
  Meitai noteikti patiktu Mia saimniecības komplekts.

  Atbildēt
 6. Avatar

  Lego ir top rotaļlieta arī mūsu mājās. Man patīk, ka tas attīsta fantāziju, pirkstiņu darbību, krāsas arī jau esam samācījušies gan latviski, gan angliski, šķiet, tieši pateicoties Lego. Gan ar tēti, gan mani pašu Teodors (2,8 gadi) ceļ torņus, tiltus un mājas, izmantojot visus mūsu mājas krājumus. Lego ir tādā cieņā, ka pat garlaicīgi ar to nav spēlēties arī vannā un nereti tiek ņemts blakus gultā, gulēt ejot – īpaši mīļš ir viens vienīgais caurspīdīgi zilais klucītis. Šad tad pieķeru arī kādu kontrabandas klucīti kabatā, uz dārziņu ejot.
  Teodors noteikti ļoti priecātos par Ugunsdzēsēju komplektiņu, jo uguņi ir kaut kas wooow.

  Atbildēt
 7. Avatar

  spēlējos! No pirmās dienas spēlējos un runājos! Tas ir bērna veiksmīgas attīstības pamats!
  Mēs ar meitiņu vispār visu darām kopā! Esmu no tām mammām, kas ļoti ilgu laiku nevarēja savu bērnu nevienam atstāt un uzticēt, kas pati gribēja piedzīvot visu-visu, kas notiek ar mazo!
  Ja es gatavoju ēst, tad meitiņa noteikti “palīdz” spēlējoties ar trauciņiem un šādiem tādiem priduktiem! Ja es vācu māju, tad arī viņai tiek iedalīta lupatiņa! 🙂
  Runājot par spēlēšanos ar mantiņām, tad mums pašlaik topā ir baby clemmy mīkstie kluči (mums 10 mēn), no kā secibu, ka arī lego kluču mūsmājās būs ļoti daudz!
  Vīrs bērnībā ļoti aizrāvās ar lego likšanu, arī mna tā bija viena no mīļākajām nodarbēm, jo tā taču var tik ļoti labi realizēt to, kas izfantazēts! 🙂
  Ceru vinnēt Mia komplektiņu, lai mūsu biežajos bērnu tusiņos mājās bērniem arī turpmāk būtu jautri!
  Jauku dienu vēlot,
  Annas mamma! 🙂💞

  Atbildēt
 8. Avatar

  Mūsu mājās nerimstas Lego mānija. Lego žurnāls tiek šķirstīts 111 reizes dienā un tuvojoties dzimšanas dienai katru dienu tiek paziņots, kādu komplektu vēlētos saņemt (beigās sanāk gandrīz viss žurnāls :D). Šis ir vienīgais, kas bērnam aktuāls no rotaļām mājās, tāpēc, ja mani aicina, tad pievienojos cīņās ar Betmenu un Džokeru.

  Priecē arī, ka bērns pats var salikt pēc instrukcijas arī lielākam vecumam domātus komplektus, jo interese ir liela. Sākumā mēs palīdzējām, tagad pieslēdzamies tikai kritiskos brīžos, kad nezina, kur ievietot konkrēto detaļu.
  Veikalā nav iespējams paiet garām Lego plauktam, kamēr tas nav izskatīts. Lego prieks nav lēts, bet uzskatu, ka arī attīstošs un ļauj izspēlēt dažādas lomas, tādā veidā arī atbrīvojot savas emocijas/dienā piedzīvoto.

  Priecātos par ugunsdzēsēju komplektu.

  Atbildēt
 9. Avatar

  Divu puiku mamma ( 3g. un 8 mēn. veci). Spēlējos ļoti daudz ar saviem bērniem, jo vecākajam bērnam vienmēr ir gribējies spēlēties kompānijā :)! Mūsu galvenās aktivitātes ir hokejs (dzīvoklī un tā pa īstam ar himnas dziedāšanu, nūjām, ripu, vārtiem, ķiveri, hokeja kreklu ;)). Esam arī lieli Lego fani. Būvējam Arēnu Rīga un izspēlējam hokeja maču, bērnudārzu un tā es uzzinu par viņu ikdienu, koncertzāli, kur gatavojam koncertus. Un, protams, grāmatas! Daudz un dikti, kā rezultātā zinam skaitļus un burtus un tūlīt jau lasīsim ;)! Ugundzēsēju komplekts mums dikti iederētos mūsu scenārijos ;)

  Atbildēt
 10. Avatar

  Mums mājās šobrīd ir Lego mānija :) katru vakaru stundām spēlējamies ar Lego. Dēliņš noskatās youtube kā Lego roboti pa Lego trasi dzen bumbiņas uz priekšu un tad mums jāiet kopā būvēt…kaut kas līdzīgs “onkuļu trasēm” :) paralēli spēlējos ar mazāko dēliņu ar Domiņa koka klucīšiem, figūrām, piramīdu. Vēlētos laimēt supervaroņus, jo tajā ir interesantas detaļas :)

  Atbildēt
 11. Avatar

  Es laikam esmu nedaudz bērnu prātā, bet man tiešām patīk spēlēties un bieži arī provocēju Kati uz fantāziju spēli, lai mazā māsa (5meneši) var nedaudz netraucēti pagulēt. Mūsu šī brīža topa spēle ir tējas dzeršana, ēst taisīšana. Es savai viesmīlei vienmēr pasūtu kafiju, uz ko Kate sparīgi atbild, ka būs kefīrs, jo tas ir vinas mīlākais dzēriens, mūsu tējošanā piedalās arī Lego duplo meitenīte, kurai vienmēr tiek dota kūka, mammai tikai zupa vai putra. :) Kate noteikti priecātos par Mia komplektu.

  Atbildēt
 12. Avatar

  Jāatzīst, ka arī man reizēm nav viegli ar sirdi un dvēseli iesaistīties dēla rotaļās, kad viņš aicina, jo viņa spēlēšanās parasti ir visai sparīga, piemēram, spilvenu mētāšana, zobenu kaujas vai hokeja spēlēšana. Man uzreiz ieslēdzas pieaugušā režīms un redzu lampu, kuru varētu apgāzt, vai ko citu trauslu:) Bet tomēr ir vairākas spēles, kurās arī es aizraujos. Viens ir Lego, kas manā bērnībā nebija. Esam atraduši saskaņu – man patīk būvēt, dēlam izjaukt. Otrs – Hot wheels trases. Būvēju visādus variantus, lai izmēģinātu, vai darbojas, bet dēls izgudro savus noteikumus. Kādu laiciņu abiem ir interesanti. Trešā lieta – dažādi diy. Taisām visādus tēlus no tukšām kastēm. Manā ziņā dizains, četrgadniekam patīk krāsot. Tad vēl labprāt lasām grāmatas un braukājam ar riteņiem. Ir jau grūti reizēm pārvarēt savu slinkumu vai nogurumu un iesaistīties, bet ir tik forši redzēt prieku viņa acīs, kad darbojamies kopā. Un mēs labprāt pievienotu savai kolekcijai ugunsdzēsēju komplektu!

  Atbildēt
 13. Avatar

  Sveika!
  Ar LEGO iepazinos pavisam nesen, kad manai meitai to uzdāvināja uz Dzimšanas dienu (tas bija aprīlī un meitai palika 2 gadiņi). Uzdāvināja LEGO DUPLO. Komplektā bija viens cilvēciņš un meitas viņš tā iepatikās, ka nākamajā dienā dabūjām pirkt jaunu komplektu, lai tikai dabūtu vēl vienu! Tagad pa vakariem, un kad ir labs garastāvoklis cenšas likt klucīšus. Pats interesantākais, ka pirmais komplekts bija ar cipariem, un tagad meita māk skaitīt līdz 10!

  U vēl :D Tā, ka manā bērnībā man nebija šādu rotaļu (bija tikai lelles, bet vēlāk skraidīju vai spēlēju bumbu), tagad pašai ļoti interesanti uzbūvēt kādu pilsētu, izrādās ļoti nomierinoša nodarbe :)

  Domāju, ka meita gribētu savā īpašumā dabūt MIa saimniecības komplektu.

  Atbildēt
 14. Avatar

  Šobrīd ar dēlu sanāk spēlēties tikai ar mīkstajām mantām, jo vēl maziņš (bez piecām minūtēm 6mēneši), bet ar vīru jau kaļam plānus par Lego iegādi, vīrs īpaši noskatījis arhitektu Lego komplektus, ko nevar vien sagaidīt, kad varēs likt kopā ar dēlu (jo pats ir topošais arhitekts). Bet daudz sanāk paspēlēties ar krustmeitiņu, viņai drīz būs 5gadi.. un tur ir tā, kā Tu saki ar Evertu… savi noteikumi. Ir jāspēlējas un jāceļ Lego pilis tādas, kādas viņa ir iztēlojusies, bet vēl labāk, ja es sēžu un skatos, kā viņa spēlējas un neko neaiztieku. Tāds vecums :) krustmeita būtu stāvā sajūsmā par Mia komplektu!

  Atbildēt
 15. Avatar

  Es nudien nespēju iztēloties sava dēla dzīvi bez Lego🙈 Piekrītu, ka mammas pienākums ir spēlēties ar bērnu, taču svētkos saņemot ilgi kārotu Lego komplektu, ir tāds kaifs, ka puika visu dienu var rotaļāties viens un vecāki var pāris stundiņas gūt nelielu atelpu! Godīgi sakot, citas mantas nav īpaši aktuālas, šobrīd galvenā rotaļa ir ar jauno Betmena Lego, mammai jāsēž zem mini lietussarga, kamēr lielais brālis ar mazās māsas pudeli gāž virsū ūdeni mammai un māsa sajūsmā kliedz, īpaši, ja kāda šļakata tiek arī viņai! :)
  Henrijs būtu sajūsmā par jebkuru Lego, bet man šķiet, ka aktuālākais varētu būt ugunsdzēsēju komplekts!

  Atbildēt
 16. Avatar

  Mūsu LEGO topā, kad tieši kopā spēlējamies, ir celt tieši mājas: vēlams vismaz 3stāvu :) Ļoti patīk spēlēt veikalos vai glābējus (situācijas no robocar Poly multenes).
  Kad viens spēlējās, tad būvē raķetes, lidmašīnas – šī brīža aktuālā tēma.

  Priecātos par Batman™ un Superman™ pret Lex Luthor™ komplektu :)

  Atbildēt
 17. Avatar

  Man ir divi bērni. Mazākajai vēl nav 5mēneši un ar viņu rotaļāšanās kā tāda nenotiek- vairāk gan rādu mantiņas, grabulīšus, parādu apkārtni un smieklīgas sejas, pakutinu.
  Puika ir gandrīz divgadnieks. Spēlējamies ar traktoriem, lego, zīmējam (lielākoties es zimēju, vinš izdzēš. Tāpat lego – es uzceļu, viņš izjauc), skatāmies grāmatas.
  Uzmanības piesaiste vienai lietai pagaidām vēl ir īsa. Man visgrūtāk ir kaut ko padarīt 5 minūtes,kad jāiet darīt jau kas cits, un tā uz riņķi.
  Ārā ļoti patīk smilšu kaste- ari kopā ceļam pilis, taisam ceļus traktoriem, cepam kūkas un aprokam rociņas.
  Ļoti smieklīgi ir piepūst balonu un laist vaļā,kad rūkdams, svilpdams tas lido gaisā un nokrīt neparedzamās vietās. Šis vienmēr ir super jautri. Līdz mammai reibst galva no balonu intensīvās pūšanas.

  Puikam noteikti patiktu Lego ugundzēsēju komplekts.

  Atbildēt
 18. Avatar

  Dēls (3g un 8men) loti priecajas, ja kopa liekam jaunus sliezu celus vai no LEGO celam policijas maju vai cietumu. Jurgis butu laimigs par ugunsdzeseju komplektu! :)

  Atbildēt
 19. Avatar

  Vienmēr un visur, rindā pie daktera, vilcienā utt, ar septiņgadnieci varam uzspēlēt akmens, šķēres, papīrīts vai arī vārdu minēšanas spēles. Bet mājās topā lego un māju būvēšana no visa, kas pieejams.
  Meitiņai ļoti patiktu ugunsdzēsēju komplekts.

  Atbildēt
 20. Avatar

  Spēlēties noteikti vajag, mums vecākiem tā ir arī laba atslodze no ikdienas darbiem, notikumiem utt. Ar meitu šobrīd topā ir spēles ar lellu māju (pašai tādas bērnībā nebija, līdz ar to ar īpašu interesi pētu visu mājas iekārtojumu mini izmērā:)), ar dēlu atkal visu veidu bumbu spēles. Dēls noteikti priecātos par ugunsdzēsēju komplektu.

  Atbildēt
 21. Avatar

  Ar abām dāmām ( 2 gadi 11 mēneši un 10 mēneši) lielākoties spēlējamies kopā. Tajā skaità arī ar lego, jo pašiem ar vīru ļoti patīk. Pèdējās dienās pēc skriešanas pasākumu apmeklēšanas pàrsvarà rîkojam sacensîbas un finišà dalam medaļas. Šobrīd ļoti patīk pasaku grāmatas, tāpēc daudz lasam priekšā. Aizņem daudz laika, grīdas pašas neizmazgājas, bet toties visi priecīgi. Ja laimēsies , tad visvairāk patiktu mājsaimniecības komplekts.

  Atbildēt
 22. Avatar

  Sveika, Laura! Esmu sešgadnieka, trīsgadnieces un bēbīša (6 mēneši) mamma, mēs spēlējamies ikdienā, ikdienas darbos, kad meita var spēlēt mammu un mazgāt traukus, slaucīt grīdu, palīdzēt saklāt galdu. Līdzdarbošanās pieaugušajiem sniedz vislielāko prieku mūsu bērniem, jo tad jūtas īpaši lieli un atbildīgi. Protams, ir arī lego un visas citas mantas atbilsoši vecumposmam, bet šīs spēles vairāk ir vakaros, ne aktīvajā dienas daļā! Meitai vēl ir aktuāli Lego Duplo, bet, ja lielais brālis spēlēsies ar mazajiem Lego, tad noteikti vajadzēs tos :)
  Tā kā dzīvojam laukos un mums ir laimīgās vistas, kas dēj veslīgās olas, tad vistu barošana un olu vākšana ir meitas mīļākā nodarbe, tāpēc priecātos saņemt Mias saimniecību ;) un pašai savs mazo Lego komplekts, kas nebūtu jādala ar lielo brāli- laime pilnīga!

  Atbildēt
 23. Avatar

  Mūsu Keitiņai ir 1.8g un viņai ļoti patīk spēlēties kopā – vienmēr tētim tiek iedoti Rimi kluči, lai uzbūvē lellēm mājiņu vai Duplo vilcieniem garāžu :)
  Ja tētis nav mājās, spēlējamies ar dzīvnieku figūriņām, kurām jāgatavojam mājiņas no kartona kastītēm. Vēl patīk celt sniegavīrus vai smilšu pilis.
  Mēs visi ļoti priecātos par Mia saimniecības komplektu, jo tur ir gan dzīvnieciņi, gan viņiem mājiņas, un Keita varbūt sāktu vairāk spēlēties pati :)

  Atbildēt
 24. Avatar

  Šobrīd ar Luīzi (3.5) esam sākuši spēlēt galda spēles. Tas ir mūsu quality time, lad mazais brālītis ir nolikta gulēt.
  Meita būtu priecīga par Mia komplektu.

  Atbildēt
 25. Avatar

  Jauks raksts,lika atcerēties manu bērnību. Arī es maza būdama ar Lego varēju parotaļāties tikai brālēna mājā.
  Meitiņai bez divām nedēļām gads, šobrīd ļoti aktuāla ir rotaļāšanās ar sadzīves priekšmetiem, patīk mazas stikla burciņas, kurās ir sabērti makaroni/zirņi/pupas..utt, kā arī topā ir valriekstu spainīši, no kuriem riekstus var izbērt, pārcelt no viena otrā un vienkārši ar rociņām izmaisīt.
  Domāju, ka nākotnē Grietiņa priecātos par Mias komplektu.

  Atbildēt
 26. Avatar

  Raksts par Lego uzdzina riktīgu nostaļģiju, jo bērnībā pati ar to spēlējos kopā ar brāli. Tā kā tolaik Lego bija padārgs prieks, vecāki varēja atļauties tikai mazos komplektus, toties no tiem mums laika gaitā tika savākta pamatīga kolekcija. Cerams, ka vecāku mājās kaut kur vēl ir saglabājusies.
  Manam dēlam nākošmēnes būs gads. Pati jau skatījos, no kāda vecuma var dot bērnam pirmos Lego. Nevaru vien sagaidīt, ceru, ka viņam tie patiks tāpat, kā patika man, un arī mēs varēsim sakrāt viņam lielu kolekciju. Tagad kopā ripinām bumbas, šķirstām grāmatas, dziedam dziesmas un pētām apkārtni, jo Kārlim tas šobrīd ir visinteresantāk.
  Gan jau puikam visforšākais būtu ugunsdzēsēju komplekts.

  Atbildēt
 27. Avatar

  Ak, arī man ar 2 brāļiem bērnībā bijā lielā Lego kaste – vakaros viss paklājs bija noklāts ar klucīšiem un katrs savā galā un pēc savām interesēm darbojās :)
  Šobrīd lielajam puikam (2 g. un 11 mēn.) aktuāli gan Lego( par kuru uzzināja b/d), gan mazās Hot wheels mašīnītes, ar kurām jābraukā pa no picas kastes izveidotu trasi. Un lomu spēles – visi mīkstie dzīvnieki to vien dara kā guļ slimnīcā un ja neguļ, tad ēd saldējumu kafejnīcā :)
  Ar vīru nesen atviegloti nodomājām, ka ir beidzies (vai vismaz pierimis) periods, kad mums katru dienu vajadzēja vilkt rokās Pandas kunga un kaķa Melnīša roku lelles un sarunāties. Rotaļa jautra, bet ja kādus divus mēnešu no vietas tas diendienā tiek darīts, maaaazliet apnīk :)
  Pieņemu, ka mazais priecātos par ugunsdzēsēju komplektu, jo šobrīd viņš vēl dzīvo laimīgā neziņā par supervaroņu pasauli!

  Atbildēt
 28. Avatar

  Rotaļas mainās periodiski – kas nu tajā brīdī aktuāls. Manām abām meitām patīk spēlēties ar lellēm (bēbīšiem) un leļļu ratiem, kā arī aktuālas ir lomu spēles – ar ģērbšanos un iešanu uz darbu ;) zupas vārīšana, drēbju guldināšana un likšana kaudzītē savam bēbītim. Grāmatu lasīšana un spēlēšanās ar Playmobil figūriņām. Gleznošana un zīmēšana ar zīmuļiem. Lego gan mums nav, priecātos par Mia saimniecības komplektu :)

  Atbildēt
 29. Avatar

  Tāpat kā tūlīt pēc 1 gada dzimšanas dienas man šķita, ka man iedots cits bērns, tā tagad pēc 2 gadu dzimšanas dienas ir tieši tas pats – kā pēc burvju mājiena pēkšņi dēls ir pārvērties, pēkšņi saka daudz jaunus vārdus un rotaļājas iepriekš neredzētos veidos. Vakar vakarā pus vakaru ar iedomu fotoaparātu fotografēja VISU, kas mājās. Arī mammai un tētim bija jāpozē. :) Vēl nesen galvenā kopējā nodarbe bija zīmēšana – tiek paziņots “Sēdi, mamma” un iedots rokā zīmulis. Un pēc tam jāzīmē, pārsvarā moči, mašīnas un traktori. Atklāju, ka kašķu un pretestības gadījumā lieliski darbojas, ja uzzīmē, kas būs jādara – vai tā būtu vannošanās un gulēt iešana vai no rīta – iešana uz bērnudārzu. Uzzīmēju pa solim un, jā, – viss notiek! Dēls “izlasa” manu uzzīmēto “komiksu” un diezgan labprātīgi to arī pēc tam izpilda. Lego laikam patīk gandrīz visiem bērniem, jo arī mans dēls tos ļoti iemīļojis. Viņš noteikti būtu sajūsmā par ugunsdzēsēju komplektu, jo policisti, ugunsdzēsēji, ātrās palīdzības un visi citi speciālie transportlīdzekļi ir topā. :)

  Atbildēt
 30. Avatar

  Sveiki! Mājās visi ir izteikti Lego fani, tāpēc nav problēmu paspēlēties (palīdzēt uztaisīt komplektiņu) ar bērniem. Tālāk paši ļauj vaļu fantāzijai. Lego un Duplo patiesībā ir vienīgās rotaļlietas, kas pat pēc nopietnas bērnu kvalitātes pārbaudes, ir tikpat labā darba kārtībā kā nopērkot :D Mazais puiks priecātos par ugunsdzēsēju komplektu!

  Atbildēt
 31. Avatar

  Dažādas tās nodarbes mums ir, bet mums ar jaunâko dēlu laikam šobrīd topā ir likt bildi no klucīšiem un bùvēt lidmašìnas/kuğus gan no Lego, gan koka klucìšiem:)
  Mums vienlīdz patiktu kā ugunsdzēsēju, tā arī Batman komplektińš:)

  Atbildēt
 32. Avatar

  Ar meitu, kurai šobrīd ir 5 gadi mēs kopā spēlējam gan ar Lego, gan Playmobil rotaļlietām. Kad mazais brālis guļ, ir droši izvērsties uz grīdas un tad kopā būvējam Lego mājasvun kafejnīcas. Kad viss gatavs, spēlējamies ar mazajiem lego cilvēciņiem. Scenārijus parasti izdomā viņa pati. Ne vienmēr gan man ir tā vēlēšanās un spēka iesaistīties spèlēs ar viņu, bet, ja piespiežos, tad beigās jau ir laba sajūta!
  Ar 1,5 gadus veco puiku mēs visbiežāk spēlējam pavāriņus. Viņš ir kā traks uz katliņiem, karotēm un visiem virtuves piederumiem, arī rotaļu. Tad nu bieżi spēlēs iesaistās māsa, mēs ar tēti esam restorāna apmeklētāji, bērni pavāri, kas visu ko taisa un pienes nogaršot.
  Labrāt gribētu laimēt Mia saimniecības komplektu.

  Atbildēt
 33. Avatar

  Ar meitu cenšos spēlēties katru dienu, lai gan ne vienmēr sanāk. Spēles ir dažādas, atkarībā no tā, kas tajā brīdī ir “top”tēma – tās var būt spēles ar lellēm vai dzīvnieku figūriņām, gan “Annas un Elzas”, gan arī spēlēšanās ar mašīnām, vai paslēpes un ķerenes. Ja laimētos, tad priecātos par Ugunsdzēsēju komplektu.

  Atbildēt
 34. Avatar

  Atceros, ka manā bērnībā LEGO bija diezgan ekskluzīva lieta un to tik vienkārši nevarēja vecāki nopirkt. Taču man bija tante , kas dzīvoja Kanādā un viņa uz manu 6gadu dzimšanas dienu atsūtīja man lielu rozā LEGO spaini pilnu ar īstajiem LEGO klučiem – akdievs ciklaimīga es biju, pat gulēt gāju ar visu spaini :D :) Ļoooti man patika! Šodien nu jau arī mans dēliņš spēlējas ar LEGO, tikai tagad jau tā ir šķiet standarta rotaļlieta ikvienam mājās kam ir kaut viens bērns! Mums ir vairāki komplekti, kas tiek sabūvēti pēc visdažādākajām iedomu pasaulēm, ko tik bērns spēj safantazēt. Vēl ļoti topā ir jebkāda lieluma mašīnas un protams lielais Bosch autoparks, kur nu var slidināt un ripināt visus mazos auto. Vēl aktuālas ir puzzles, tas arī ir mana un vīra ļoti mīļa laika pavadīšanas izklaide un prieks, ka bērns šo pacietību uz puzzlēm ir mantojis no mums :)

  Atbildēt
  • Avatar

   Dēliņš priecātos par supervaroņu komplektu!

   Atbildēt
 35. Avatar

  Manai meitiņai (3.5gadi) topā ir kūku cepšanas komplekts, lai varētu apkārtējiem pagatavot ‘gardumiņus’. Vai arī spēle pacients (es) – ārsts (meitiņa), jo viņai ļoti patīk līmēt plāksterus. Reizām jāmainās lomām, kad es esmu bēbītis, bet viņa mamma.
  Meitiņa izvēlas Mias komplektu. :)

  Atbildēt
 36. Avatar

  Mums jau vairāk kā pusgadu iet Makvīns, pēc vakariņām vienmēr būs sacīkstes :) Viss sākās ar grāmatu, ko tagad dēls jau zina no galvas. Tāpat no lego tiek būvētas Makvīnam garāžas, bet es no sevis pielieku klāt Schleich zvērus, kuriem ir ļauts ganīties trases malās ;)
  No lego priecāsimies par ugunsdzēsējiem.

  Atbildēt
 37. Avatar

  Ar bērniem daudz rotaļājamies ārā, būvējam smilšu pilis, spēlējam bumbu, vasarā ierīkojam baseinu dārzā.
  Neizpaliek arī zīmēšana ar krāsām, būvēšana ar klučiem. Pie rotaļāšanās gribētu pieskaitīt arī kopīgu gatavošanu – cepumu cepšana no formiņām arī ir kā rotaļa.
  Būtu priecīgi par Mia saimniecības komplektu.

  Atbildēt
 38. Avatar

  Mūsu meita no lego būvē robotus, laikam ietekme no tēta, jo lego parasti tiek būvēts kopā ar tēti.
  Ar mammu taisa tējas ballītes mīkstajām mantām, uzklāj galdu un trauciņos pasniedz “ceptas” un “vārītas” kinderolu čaulītes.
  Pati visbiežāk atdarina mammu, audzinot lelles, tāpat kā mamma mazo brāli. Otra top izklaide ir šūpoles, no tām ārā dabūt bez kliegšanas nav iespējams.

  Atbildēt
  • Avatar

   Labprāt saņemtu Mia saimniecības komplektu

   Atbildēt
 39. Avatar

  Es cenšos iesaistīties gan 7 gadīgās meitas spēlēs, gan 1,4 gadīgās meitas rotaļās. Lielajai tagad ir Lego posms – pašlaik meklējam un liekam kopā dažādus Lego Friends komplektus. Un tad ķeršanas spēlē ar mazāko, jo nočiepusi kādu klucīti un mūk, lai neatņem 😃 Mazajai gan vairāk patīk palīdzēt virtuvē – atklājusi, kā attaisīt paciņas ar makaroniem un bārsta pa virtuvi😃
  Manām meitām – Mias komplektiņu.

  Atbildēt
 40. Avatar

  Man ir divi dēli (3,5 gadi un 1 g. 3 mēn.). Spēlējamies daudz un katru dienu. Jaunākais ir visam pa visu un vienmēr līdzi. Vecākais parasti nosaka, ar ko spēlēsimies, bet arī viņam rotaļas iet pa apli – bija virtuves periods, kad cepām, vārījām, servējām, bija traktoru laiks, kad kad katrs jauns traktors mājās tika uzņemts ar vārdiem – tāds man nav, vēl bija dzīvnieku laiks, kad iekārtojām fermu, torņu būvēšana, lomu spēles, loto un vēl un vēl. Arī laukā spēlejam paslēpes, ķeram ēnas, rīkojam sacīkstes, dzenājam bumbu, zīmējam ar krītiņiem un, protams, smilšu kaste. Viņiem patīk vecāku piedalīšanās. Kad, vakarā gulēt ejot, vecākais pārrunā dienas notikumus, viņš nemaz nepiemin laiku, kad ir spēlējies viens, bet tieši, ko darījis kopā ar vecākiem. Viņiem rotaļas ir tik svarīgas un priecājas, ka šajā svarīgajā brīdī klāt ir arī vecāki. Un man patīk rotaļāties – patīk redzēt viņu prieku, viņu izdomu, patīk redzēt, ka viņš ar tavu no tapetes ruļļa izgriezto kroni iet pat gulēt, patīk būt kopā.

  Atbildēt
  • Avatar

   Vecākais puika būs sajūsmā par Lego ugunsdzēsēju komplektu!

   Atbildēt
 41. Avatar

  Spēlēs vados pēc tā,ko ierosina meita (4gadi). Meitai patīk izdzīvot tādus notikumus, uzvedību un rīcību, kāda viņai ikdienā nav raksturīga. Vēlētos ugunsdzēsēju komplektu.

  Atbildēt
 42. Avatar

  Mums lielākajam teju trīsgadniekam joprojām topā lego duplo. Mainās tikai tēmas, kas ar to tiek izspēlētas. Patīk arī vilciena sliežu būvēšana. Bet nupat jau interesē un patīk arī “lielie” (patiesībā gan mazie) brālēnu krājumos atrastie lego, kas mūsu mājās (vismaz pavisam redzamā un viegli pieejamā vietā) gan vēl neienāks tik drīz mazā brāļa dēļ. :)

  Atbildēt
  • Avatar

   Un jā – ugunsdzēsēju komplekts būtu izcili…

   Atbildēt
 43. Avatar

  Vislabāk mūsu Lego mīlestību var ieraudzīt bildītēs, kuras pievienoju reklāmas rakstiņa komentāru sadaļā (pirms tam neprecīzi izlasīju komentēšanas vietu).
  Mūsu mājā pirmais Lego Duplo ienāca pirms 8 gadiem, kad puikam to uzdāvināja 1 gada jubilejā. Mazajai māsai tuvojas 2 gadu jubileja un viņa dodas brāļa pēdas.. Lego Duplo ir spēle, kas neapnīk un kurā, dažkārt esam iesaistīti visi..
  Kā arī, esam atklājuši Playmobil rotaļlietu burvību! Fermas ikdienas dzīve ar zvēriņu pabarošanu, apkopšanu, samīļošanu ieilgst vairākas stundas… :)

  Atbildēt
 44. Avatar

  Mana meitiņa ir par mēnesi jaunāka kā Edvīns. Mēs kopā dziedam, rādu viņai grāmatiņas, cepu kukulīti, skaitu dažādus pantiņus. Būvēju torni un viņa jauc nost. Stāstu par visu, kas apkārt, dejojam, mēģinu sasmīdināt. Kopā spēlējamies ar attiecīgā vecumposma mantām. Ja paveiktos, priecātos par Mia saimniecības komplektu :)

  Atbildēt
 45. Avatar

  Dēlam patīk traktori, bez tiem nu nekādi :) Reizēm uznāk puzļu bums, kad vēlas likt tikai tās, protams, patīk Lego kluči, no kuriem ceļ iedomātas mājas uz riteņiem un raķetes. Reizēm spēlejam Riču Raču un cirku, bet ar babu vienmēr spēlē desas. Dēls (6 gadi) gribētu Betmena un supermena komplektu :)

  Atbildēt
 46. Avatar

  Paldies, par legomānijas atmiņu, būs jānoskatās viss :D

  Atbildēt
 47. Avatar

  Manai meitai ir 4 gadi un tā kā viņa ir vienīgais bērns ģimenē, tad jāspēlējas daudz un bieži ar viņu :D Vismīļākā spēle šobrīd ir cirks un riču raču, tas mums ir ik vakara rituāls pirms gulētiešanas. Arī kad pavisam slikts noskaņojums, tad to noteikti var uzlabot ar spēli “kaķītis”, kad mammai jātēlo kaķītis, jāņaud un jāspēlējas ar viņu, tas viņu ļoti uzjautrina. Reizēm uzspēlējam kafejnīcās, kur uz maiņām esam pavārs un klients. Reizēm uzspēlējam veikalos, šī patiesībā ir ļoti laba spēle, lai mācītos skaitīt, mūsu nauda ir kastaņi un tad pie precēm pierakstam cenas – 5 kastaņi, 3 kastaņi, un arī uz maiņām esam pārdevēja vai pircējs. Kad izejam rotaļu laukumā, ļoti patīk spēle “aitiņas un vilki”, kur viņa ir aitiņa dzīvo savā mājiņā (pēc izvēles kāda vieta) un es esmu vilks. Tad vilks iet slēpties un aitiņa nāk meklēt un kad aitiņa atrod, tad uzreiz bēg uz savu mājiņu, bet vilks cenšas noķert. Bērniem tā patīk bēgt no vilka un slēpties savā mājiņā. Reizēm uzspēlējam viņas pašas izdomātas spēles, viena no tām ir ” bučošanās spēle” – viņa bēg un man viņa jāķer un kad esmu noķērusi, tad daudz daudz jābučo viņa. Tā kā meitai ļoti patīk zirgi, viņa būtu sajūsmā par Mia saimniecības komplektu.

  Atbildēt
 48. Avatar

  Dēlam šobrīd viennozīmīgi topā rotaļas ar lego. Tad nu spēlējamies kopā, varu tikai apbrīnot viņa fantāzijas lidojumu, tiek izdomātas un saliktas tādas lietas, kas man pat neienāktu prātā. Izspēlējam dažādas ikdienas situācijas, esam pat izveidojuši imitētu bērnudārzu un dēls ir piešķīris lego cilvēku figūriņām savu bērnudārza biedru vārdus. Bez lego rotaļām, ļoti patīk spēlēties ar dzīvnieciņu figūrām, rotaļu veidā iepazīstot dažādus dzīvnieku nosaukumus. Pie izglītojošām spēlēm varu minēt alfabēta kartītes, tad nu skatāmies, kas pie konkrētā burta uzzīmēts un cenšamies šo lietu atrast mājās un uzlikt uz konkrētās kartītes. Dēls priecātos par ugunsdzēsēju komplektu.

  Atbildēt
 49. Avatar

  Es ar saviem bērniem kopā būvējam cietokšņus un pilsētiņas noLego klučiem. Spēlējam galda spēles,kopā lasām grāmatas,sportojam kopā brīvādabā :)

  Atbildēt
 50. Avatar

  Mēs ar meitām spēlējam ārstus, kafejnīcas, no lego taisām dzīvniekiem mājas, zīmējam, krāsojam (10 un 4 gadi), dēliņam 5 mēneši un pagadām mantas skatāmies un protams bāžam mutē. Mums pariktu samniecības komplekts jaunām rotaļām! :)

  Atbildēt
 51. Avatar

  Ļaujos bērna norādēm attiecībā uz spēlēšanos. Ja meita ir daktere, tad man jāļaujas ārstēšanai, ja viņa gatavo ēst, tad man jāpagaršo sagatavotais un man tiek ļauts izvēlētied, ko gatavot.

  Atbildēt
 52. Avatar

  Mēs liekam mūrus no koka klucīšiem. Jēkabs (1 gads) mīl šķirstīt grāmatas un spēlēt paslēpes :)

  Atbildēt
 53. Avatar

  Man ir dels. Tad kopa rotalajamies daz ne dazadi. Biezi vien, lai pati kaut ko izdaritu majasdarbos, parversu par rotalu. Ar mazu lejkanninu lauju laistit pukes piemajas dobe. Daudz rotalajamies ar dabas materialiem- ciekuriem, smiltim. Smilskaste delam cepu pasas gardakas kukas, kuras pat nesagaidot dekorus tiek apestas 😁 uzrikojam ari velosipedu sacensibas, es ar parasto divriteni, vins ar savu skrejriteni. sobrid mums ir tikai1 Lego komplektins. Priecatos par vel vienu gan es, gan vins 🤗🏵 veletos ugunsdzeseja komplektinu, jo onkulis ir ugunsdzesejs :)

  Atbildēt
 54. Avatar

  Vekalos – ejam viens pie otra iepirkties, vel topā ir lego friends, puzles, zīmēšana un krāsošana, un, protams, aktīvad nodarbes pagalmā – batuts, šūpoles!

  Atbildēt
 55. Avatar

  Mēs ar Katrīni kopīgi spēlējam Playmobile un Lego. Kā reizi rozā saimniecības komplekts nāktu laikā :)

  Atbildēt
 56. Avatar

  Mums sācies grāmatu izpētes periods. Lasām kopā un skatāmies bildes.

  Atbildēt
 57. Avatar

  Man ar dēlu sanāk spēlēties kopā ļoti daudz, jo viņš vairāk vai mazāk ir mājas bērns. Spēles mums ir daudz un dažādas. Sākot ar Lego (tur vairāk spēlējamies ar mašīnītēm, priecājamies par mazajam mašīnu sastāvdaļām/konstrukcijām, jo visforšākais ir pats kopā likšanas process) un Lego duplo (vairāk lomu spēles ar Lego cilvēciņiem, kur katram ir savs vārds jau no brīža, kad ieradušies mūsmājās). Duplo cilvēciņi ceļo mums līdzi arī lidojot, jo Anniņai ar Pēterīti taču jāredz lidmašīna un viss, ko lidmašīnā dod ēst! Būvējam visādas konstrukcijas no Alfrēda stiprinieka un viņa brālīšiem, spēlējamies daudz ar mašīnām. Bieži spēlējam galda spēles (sākot ar domino un beidzot ar putnotāju), liekam puzles un daudz lasām grāmatas. Un ir dienas, kad spēlēšanās ir arī virtuvē, jo kaut ko kopīgi gatavojam ēst.

  Atbildēt
 58. Avatar

  Ar meitiņu spēlējam dažādas spēles. Kā es smejos, neteik apdalīta neviena manta. Dienas laikā paspēlējas ar visām, gan lellēm, gan mašīnām. Patīk likt puzles, un uzrīkot lellēm un mīkstajām mantām piknikus uz segas. Patīk arī tēlot princeses dienas laikā vairākas reizes pārģērbj kleitas, atkarībā no tā par kuru princesi grib būt, vismīļākās ir princese Elza un Sofija.Tāpat mums ir arī pašzīmēta trase, pa kuru tiek braukāts ar mašīnām. Pēdējā top rotaļu vieta mums ir smilškaste. Vēlētos Mia saimniecības komplektu.

  Atbildēt
 59. Avatar

  Ar dēliņu spēlējos var teikt visu laiku, kamēr vien viņš ir nomodā, spēlējam paslēpes, ķeršanas, viņam ļoti patīk arī mašīnas un grāmatas, kā arī sākot no gada vecuma viņam ļoti aktuāli ir Lego kluči, tāpēc būtu ļoooti feini laimēt ugunsdzēsēju komplektu :)

  Atbildēt
 60. Avatar

  He heee :D video no legomānijas ir ar mani, šis kaut kur kasetē mājās ir vēl krāsās. Uzvarējām ;) labas atmiņas!
  Šobrīd meitei 2 gadi un cieņā ir virtuve spēļu dārzenīši un lego duplo vilciens, bebītis un šūpoles. Darbojamies kopā arī pie ēdienu gatavošanas :)

  Ugunsdzēsēji

  Atbildēt
 61. Avatar

  Ļoti, ļoti patīk atmiņas spēli ar mazajām māsām. Loretai(4gadi) un Odrijai(gandrīz 2gadi). Pats apbrīnojamākais ir tas, ka spēlējos pavisam godīgi Loreta jau ir absolūtais līderis, bet Odrija par pārim ar sanāk atcerēties.
  Tagad jau Atmiņas spēle ir ikvakara tradīcija, kas turpinās ar jaukām sarunām ☺

  Atbildēt
  • Avatar

   Priecāsimies par ugundzēsēju komplektu, tie tagad ļoti aktuāli! ☺

   Atbildēt
 62. Avatar

  Laukā spēlējam bumbu ar 5 gadīgo dēlu Oliveru un 2 gadīgo meitu Odriju Līvu. Iekšā kopā zīmējam un krāsojam, liekam klučus un puzles. Veram krāsainas figūru podziņas uz diedziņa. Savu reizi arī dejojam un spēlējam galda spēles.

  Atbildēt
 63. Avatar

  Man ir divas meitiņas (1,5gads un 3gadi)! Tad nu kopā, caur spēli, darām visus mājas darbus. Kopā arī vingrojam, liekam puzles, midzinam lelles, gatavojam pusdienas, taisām būdiņas, spēlējam dakterīšos, paslēpes un veikalos, pārģērbjamies par princesèm, krāsojamies, vannojamies, pat kāpjam uz krēsliem un uzstājamies zvēriņiem..un vēl daudz ko citu!!! 🌸💄👸🏽🥒🍜🏋🏼‍♀️🎤🎹🛁🎀🎉📙🖍💛

  Atbildēt
 64. Avatar

  Ar ko spēlēties – tas mainās viļņveidīgi. Ir bijis pužļu likšanas, atmiņas spēļu spēlēšanas(apbrīnojami, bet 4gadnieks mūs gandrīz vienmēr uzvar), robocar varoņu un vāģu periods. Kad mājās parādās jauna galda spēle, tad vairākas dienas tā tiek drillēta. Mūsmājās ir iepatikušās AnimalUponAnimal https://www.brain-games.lv/products/animal-upon-animal-galda-spele-berniem Baloni https://www.brain-games.lv/products/balloons-galda-speler Jautrais zaķis http://www.pirkumins.lv/lv/Ravensburger-Jautrais-zakis-Bannijs—no-5-gadiem Tagad, kad ārā silts un atnāk ciemos draugi, kas var būt labāks kā spēlēt dārzā paslēpes. Dažreiz lielākai jautrībai arī pieaugušie pievienojas. Biju jau aizmirsusi, cik nelāgi ir pārāk labi noslēpties :))
  Un, protams, patīk lego. Puika būtu sajūsmā par supervaroņu komplektu.

  Atbildēt
 65. Avatar

  Man ar delu, kuram ir 1 gads 1 menesis patik speleties ar bumbam – tas ripinot, kraujot ieksa spelu masina, metajot utt, spelet paslepes, vienkarsi skriet viens otram pakal, speleties ar kluciem (parasti es kaut ko uzbuveju un dels nojauc), speleties ar masinitem, dejot pie vina iemilotakajam dziesmam un vel daudzas citas nodarbes :) mes drosvien, ka veletos iegut Supervaronu komplektu.

  Atbildēt
 66. Avatar

  Ģimenē mums ir divas atvases. Dēls Ādams kopš 1,5 gada vecuma bij kā uzburts tikai un vienīgi uz Lego. Spēlējāmies no rīta līdz vakaram tikai ar to. Kopš sāka iet skolā, interese noplaka, bet pēdejos mēnešus skatos, ka atkal velk ārā savas kastītes un spēlējas kopā ar māsu! :)
  Meitiņai Annai ir 3gadi 7 mēneši, topā jau no 11 mēnešu vecuma ir bēbju lelles. Knupji, pārtīšana, sedziņas, barošana.. Pārdabisks mātes instinkts :) Tad nu es bieži vien esmu omīte! :)
  Māmiņdienā bija dusmīga, kapēc viņu nesveic, jo viņa tak ir mamma savām lellēm! :)
  Laikam interesētu supervaroņu Lego manam skolniekam :)

  Atbildēt
 67. Avatar

  Manam dēliņam ir 2,9 gadi un šobrīd aktuālākais no rotaļlietām ir Lego duplo, šļūkt pa visiem iespējamajiem slidkalniņiem, man arī jāšļūc, sākumā jutos neērti, jo knapi ietilpstu slidkalniņa izmēros, bet viņam tas tik ļoti sagādā prieku, ka mamma kopā ar viņu slidinas pa slidkalniņu, tad daram to kopā.Vēl ļoti aktuāli ir noķeršanas spēle, kur man jāķer ātrais skrējējs vai kā jau sākam dēvēt – noķert savu Kenijas skrējēju :) Mēs priecātos par ugunsdzēsēju komplektu!

  Atbildēt
 68. Avatar

  Esmu trīs bērnu māmiņa un ar katru bērninju sanāk spēlēties citādi jo ir dažādi vecumi . 😛 Ar vecāko dēlu( 10 gadi ) mums patīk uzraut monopolu sestdienas vakaros 🤗👌🏻Ar vidējo meitiņu kurai ir 1,5 gadiņš patīk spēlēt veikalu un arī lego duplo mums tīk un protams dejojam tas mums patīk …. 🎀Ar mazo meitiņu kurai ir 3 mēnesīši mēs spēlējamies ar grabulīšiem un smaidiņiem 👌🏻🤗❤

  Atbildēt
 69. Avatar

  Man bērnībā arī nebija Lego! Taču bija burvīga iespēja piedalīties TV raidījumā Legomānija un laimēt Lego rotaļietu komplektu! Tā arī neatceros, kur viņš vēlāk palika :) Bet tas bija tiešām kaut kas WOW!
  Tagad, kad audzinu savu dēliņu, zinu, ka spēlēšanās ar Lego būs noteikti tas, ko darīsim kopā! Vīrs jau tagad nevar sagaidit! :)
  Kā jau kārtīga meitene no laukiem, es vislabprātāk gribetu laimēt Mia saimniecības komplektu!

  Atbildēt
 70. Avatar

  Mums topā policistu un bandītu lomu spēles gan lego izpildījumā, gan pašiem tādus spēlējot. Izspēlējam visādus dialogus un situācijas (dēlam 3g8m) arī ar mājās esošo autoparku un lego cilvēciņiem. Par supervaroņa komplektu būtu sajūsmā :)

  Atbildēt
 71. Avatar

  Haraldam augusta beigās būs 3 gadi. Nu jau vismaz pus gadu Lego ir visaktuālākā rotaļlieta. Es dažreiz brīnos, kā viņam izdodas uzbūvēt un savienot klucīšus tā!!! Nu tiešām TĀ! Viņa iztēlei nav robežu. Tiek izspēlēti visdažādākie scenāriji un dzīves situācijas. Meitenes ēd kūku, dzer suliņu un puikas brauc pa slidkalniņu, tad ar auto atbrauc pakaļ meitenēm un visi kopā dodas pie dzīvniekiem.
  Katru reizi, kad tētis dodas komandējumā, Haralds zina, ka atpakaļ atgriežoties noteikti tētim komplektā būs jauns lego duplo komplekts, dubultie svētki!
  Skatoties multenes telefonā (jā, jā-visi zina, cik tas ir slikti) Haralds prasa Lego video. Viņš skatās, smaida un, manuprāt, arī iedvesmojās. Ļoti aktuāli ir video ar slidkalniņiem, kā arī ugunsdzēsējiem. Tieši tāpēc gribētos uzdāvināt ugunsdzēsēju komplektu.
  Par kopīgu spēlēšanos- Haraldam nepatīk, ja kāds iejaucas, viņš vienkāŗši pasauc pasēdēt blakus un pavērot, ko viņš dara. Lego ir tik mīļš, ka no rītiem ir grūtības aiziet uz bērnu dārzu, jo tik ļoti gribas paspēlēties.

  Atbildēt
 72. Avatar

  Nesen atradām bērnu rotaļlietu veikalā pērli no manas bērnības- vardīšu spēli. Nu, jūs tak atceraties to saspringuma pilno vardīšu lecināmo spēli… Mēs atceramies. Un pat pēc vairākiem gadiem saspringums un kaislības spēlē nav zudušas. Piedalīties mēģina arī mazais brālis- viņam gan noteikumi savādāki. Bet ja būtu jārunā par spēlēm bez materiālu pielietošanas- noteikti paslēpes. Lielākajam brālim gan vēl nav 100% skaidrs spēles princips “Mammu, spēlēsim paslēpes, tu skaiti, es slēpšos vannas istabā” 🙃

  Supervaroņu lego būs ideāls papildinājums mūsu lego kolekcijai kas jau apnikusi

  Atbildēt
 73. Avatar

  Lasiju un smaidiju – atceros manu pirmo “lielo lelli”, nosaucu par Salliju Sauliiti, jo Hameleonu rotaljaas bija Sallija :D
  Mums topaa joprojam buveshana un lomu speles ar lego cilveciniem, mashiinu avaarijas, dauziishanaas ar teti..patiesiibaa sarakstu varetu turpinat vel un vel, jo loti priecajas par katru speeli, kur izdodas iesaistit vecakus :)
  Edzis priecatos par supervaronu komplektu :)

  Atbildēt
 74. Avatar

  Sveika!
  Manam puisītim šobrīd ir 1gads un 2mēneši. Topa augšgalā pašlaik ir smiltis un spainītis! Man ir tāda sajūta, ka viņu ielaižot smilšu lastē vai kartupeļu vagā, viņam apstājas laiks! Tā ir sava veida smilšu terapija! Bet man patīk! Nomierina…:)
  Mēs gribētu ugunsdzēsēju komplektu. Tētis ir policists, to pēc tam meklētu klāt!:)

  Atbildēt
 75. Laura

  Labdien! Paldies visiem par dalību! :) Šoreiz LEGO komplektus iegūst :
  Zane Ivanonva,
  Ance Ozoliņa
  Antra Peha

  Dāmas, lūdzu, atsūtiet e- pastā(laura.grevina@gmail.com) savu telefona nr un tuvāko pakomātu,uz kuru nosūtīt laimēto komplektu!

  Atbildēt

Komentē