Jaunumi grāmatu plauktā : pavasaris 2017

Jaunumi grāmatu plauktā : pavasaris 2017

Par grāmatu daudzumu mūsu mājās nevarētu sūdzēties. Katru mēnesi parādās arvien kaut kas jauns. Ikvakara rituāls mums paredz kopā izlasīt 3 grāmatas (…un joprojām Everts mūs dikti cenšas pierunāt arī uz ceturto un piekto…), tādēļ grāmatu dažādība ļauj negarlaikoties arī mums – vecākiem. Šajā rakstā – daži pēdējo mēnešu papildinājumi mūsu bibliotēkā.

HOW CITIES WORK
lonely planet kids

Šī grāmata nav jālasa – to bērns pēta pats. Ļoti interesanta grāmata par to, kā ir uzbūvēta pilsēta. Kāda tā bija agrāk, kāda ir tagad, un kāda pilsēta varētu būt nākotnē. Daudz atveramo lodziņu, tiešām var ilgi un rūpīgi pētīt, uzzinot daudz jauna!

Pieejama : pirkām “Globusā”, bet pieejama arī https://www.amazon.de/, https://www.bookdepository.com .

NAUDIŅŠ MĀCĀS SAPRAST NAUDU
Jolanta Jērāne, Kristīne Vilcāne, ilustrējusi Agnese Kalve

Uz  grāmatas vāka norādīts, ka tā paredzēta bērniem no 5 – 10 gadu vecumam – maniem puikām līdz tam vēl jāpaaugās. Pagaidām ar grāmatu iepazinos tikai es, un šķiet, tā tiešām var būt noderīga mācot bērniem pareizi rīkoties ar naudu un izprast naudas vērtību. Grāmatā “Naudiņš mācās saprast naudu” katrā nodaļā ir tēmas, kuras būtu vēlams izrunāt kopā ar bērnu. Grāmata ir bērniem saprotamā valodā, lasāma un pārrunājama kopā ar pieaugušajiem. Tā stāsta par diviem dvīņubrāļiem – Naudiņu un Jautriņu. Grāmatā ir ne tikai stāsti, bet arī praktiski uzdevumi, ko veikt kopā ar bērnu.

Vairāk info : http://www.berniemparnaudu.lv

PEPE UN MILLE. Kas patīk Pepem? Kas patīk Millei?
       

Pepes un Milles grāmatas bija vienas no pirmajām, kuras lasīju Evertam. Brālis tradīcijas turpina – līdz ar pirmo vārdu apgūšanu arī nopietnāk domājam par grāmatu lasīšanu mazajam. Šīs grāmatiņas paredzētas no 18 mēnešu vecuma, bet, ja vien mazajam ir interese, droši var lasīt arī ātrāk – konkrēti šajās nav bīdāmo bildīšu (kā tas ir citās Pepes un Milles grāmatās) – nav ko saplēst lasot :).

Pieejamas : http://www.zvaigzne.lv/

TRUSĪTIS, KURŠ ĻOTI GRIBĒJA AIZMIGT
Carl Johan Forssen Ehrlin

Kad ievietoju šīs grāmatas foto instagramā, novēroju interesantu reakciju : 1) daļa vecāku apgalvoja, ka šo grāmatu bērnam atsakās lasīt, jo tā esot hipnoze; 2) otra daļa vaicāja, vai tas strādā?. Atbildēšu otrajiem – jā, tā strādā. Bet, vismaz mūsu gadījumā ir tā, ka pirms gulētiešanas pirms tam obligāti jāizlasa arī citas grāmatas – interesantākas :). Jo šīs grāmatas sižetam bērns neseko līdzi. Tas srādā tikai tādēļ, ka bērnam miegot ciet, viņš dzird mierīgu vecāku balsi… ilgi, ilgi.. jo grāmta ir gara. Un es teiktu – garlaicīga. Es pati pie šīs grāmatas aizmiegu! Nu gan arī esam nolikuši to nostāk, jo, jāsaka godīgi – man slinkums lasīt tik garu grāmatu, zinot, ka pati pie tās aizmigšu. Bet jā, tā strādā! Kas attiecas uz hipnozi – kaut kāda daļa taisnības jau tur ir, bet nedomāju, ka tas ir tādā līmenī, ka par to būtu jāuztraucas. Labāk grāmata, kā multene pirms miega!

Pieejama : http://www.zvaigzne.lv/

TĀ IET MŪSU LIETAS
Anti Sārs

Viens no izdevniecības “Liels un mazs” jaunumiem, igauņu rakstnieka Anti Sāra grāmata nu iztulkota latviski. Feina grāmata bērnudārza un sākumskolas vecuma bērniem. Galvenais varonis puisītis Vasels dalās ar saviem stāstiem no ģimenes ikdienas. Ģimenē aug arī Vasela mazais brālītis, tikai “pustrīs” gadus vecs. Evertam patīk, ka lasu par mazo puiku, viņa brālīti un vecākiem. Grāmatā ir 14 mazas nodaļas jeb 14 stāstiņi. Piemēram, par to, kā ģimenē ēd, vai kā brauc ar mašīnu. Mazais zēns mācās pareizi virknēt vārdus un noformulēt savu domu, stāstot lasītājiem par ikdienišķajām situācijām viņa ģimenē. Tādas noteikti būs pazīstamas arī jums – īpaši par to, kā mazie brāļi iet gulēt!

Pieejama : www.lielsmazs.lv

PIRMSPĒDĒJIE BIKIBUKI

Nu es ceru, ka man nav nevienam jāskaidro, kas ir Bikibuki? Ja nu tomēr ir, tad īsumā es teiktu – viens feins “izgudrojums” – kabatas lieluma grāmatiņas, kuru autori visdažādākie Latvijas dzejnieki, savukārt ilustrāciju autori ir dažādi mūsdienu latviešu mākslinieki.  Katru gada ceturksni sērijā iznāk 6 jauni bikibuki. Kopumā to skaits sasniegs 100. Šajā Bikibuku laidienā ir šādi dzejolīši : 

Nr.91 Svens Neilands. Fricis Bārda. SAPŅU BURVIS

Nr.92 Anita Rupeika. Leons Paegle. VILNĪTIS RŪĶĪTIS

Nr.93 Līva Kandēvica. Laimonis Kamara. PALAIDŅA PUIKA

Nr.94 Artis Briedis. Leons Briedis. CIBRICA CABRICA NEDĒĻA

Nr.95 Anete Bajāre-Babčuka. Imants Ziedonis. TRĪS AKMENTIŅI

Nr.96  Vilipsōns. Juris Kronbergs. SVEICINI!

Everts no galvas iemācījies savu mīļāko – par zaķi Cibricu Cabricu! Cerams līdz Ziemassvētkiem neaizmirsīs :)).

BIKIBUKI pieejami : http://www.lielsmazs.lv

KAKA UN PAVASARIS
Andruss Kiviehks

Lai gan šī ir iznākusi jau 2012. gadā, mums mājās parādījusies tikai tagad – vienlaikus ar jaunāko Andrusa Kivirehka grāmatu “Karnevāls un kartupeļu salāti”. Vēl rudenī bijām uz izrādi “Kaka un pavasaris”,  tādēļ aplūkot grāmatu bija divtik interesanti. Grāmatā ir jautri stāstiņi, jāsaka – atbilstoši trīs(arpus)gadnieka humoram. Nu, piemēram, par Briesmīgo košļeni, Vientuļo kartupeli, Mazo desiņu utt. Šajā grāmatā stāsti ir īsāki, kā grāmatā “Karnevāls un kartupeļu salāti” , līdz ar to, uzmanību klausoties / pētot varētu noturēt arī mazāki bērniņi (2 gadnieki).

Pieejama : http://www.lielsmazs.lv (šobrīd diemžēl izpārdota)

 

 

 

 

 

MAZAIS RUNĀ
Dr. Sallija Vorda
 Interesanta grāmata par bērna valodas attīstību. Ar īpašu interesi šobrīd izlasīju nodaļas par bēbīšu vecumposmiem. Nekad neesmu bijusi īpaši aktīva attiecībā uz dažādām valodas rotaļām un skaitāmpantiņiem, bet pamēģināju dažas no grāmatā ieteiktajām “rotaļām” un biju pārsteigta, cik mazam bēbītim īstenībā ir laba atmiņa, un, ka viņš ar ineteresi vēro un cenšas atdarināt teikto / kustības jau agrā vecumā. Grāmatā sadalīta nodaļās pa vecuma posmiem no 0 – 4 gadiem. Katrā nodaļā tiek paskaidroti mazuļa attīstības posmi, piedāvātas valodas rotaļas. Man patika arī ieteikumi istabas iekārtojumam / mantu kastēm. Lai tās nav tikai rotaļlietas “tāpat vien”, bet lai tās būtu piemērotas mazuļa vecumam un interesei. (Ne ar mērķi stimulēt, bet attīstīt prasmes!). Grāmatu sarakstījusi logopēde. Interesanta un noderīga grāmata, ja ir vēlme izprast bērna valodas attīstības posmus un darboties kopā ar bērnu.

Pieejama : http://www.zvaigzne.lv/

 

 

5 komentāri

 1. Avatar

  Sveiki, Liels un mazs jau labu laiku rāda, ka grāmata nav ieejama. Ja nav noslēpums, kur iegādājāties? Meklēju kādu laiku.

  Atbildēt
   • Avatar

    Kaka un pavasaris

    Atbildēt
    • Laura

     Tiešām izpārdota :/ Cerams drīz būs vēl. Mums ome uzdāvināja.

     Atbildēt

Komentē